Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marielik78
12. sep 2009

Maji, vsetko naj k meninkam... musi to prist uz tento vikend, to snad nie je mozne... Ty si dalsia, co ma desi, ze ja tak isto dopadne 😀
Dnes mam brucho ako beton, stahy, a ked sa mala do toho snazi hybat (asi netusi, co sa s nou deje), tak mi teda dvakrat dobre nie je a este mam aj stiplavu bolest dole v podbrusku a nic... Zase iba skuska psychiky...

V pondelok urcite nechod domov, nech si ta tam nechaju a nieco podniknu 🙂 Budem moc drzat palce!

Nostek, super, ze si domka... ja som aj dufala, ze ta poslu domov, kedze posledny mesiac je uz "za vodou" pre malinku 🙂 Ale chapem ta, ze este tak 2 tyzdne chces vydrzat 🙂 To som v tom case aj ja chcela este 🙂 Teraz uz zacinam 38 a uz teda velmi nechcem 😀 Naviac, ja som tiez narodena skor o takmer tri tyzdne a kazdy ma vytaca v okoli, ked vravia, ze "baby sa rodia skor...", tej sa mala narodila v 37 tt, inej v 38 tt a podobne historky. Porazit ma ide 😀 Jasne, ze na jednej strane som rada, ze je to dole bezo zmeny, mozem trenovat s epinom, ale to ma teda nebude bavit vecne 😀

No nic, ved zatial sa na malu hnevat nemozem, no nie... ale teda asi by si lekari mali rozmysliet, co cloveku vravia predtym, potom a teraz, vsak psychika nie je fackovaci panak...

Maji, myslime na teba a malicku!!!!!!!!!! Uz nech pride medzi nas 🙂

jankapo
12. sep 2009

Majka, vsetko NAJ k meninkam, tusim co asi by si si najviac priala. 😉 Ver,ze ti to z celeho srdca prajem. 😵

Ja som dnes tak rozmyslala, ze by bodlo kebyze sa mala narodi 14teho.Vies preco? Den pred statnym sviatkom moze ist zapijat narodky a kludne to potom dospat... 😀
Viem preco som rodila 7.maja, nie? 😉 😅 Skoda ze uz do konca sept. ziaden sviatok nemame. 😕

Zuzka, Nelka, vitajte domka, uzivajte si. Nech ti Nelka krasne spinka aj dalej, normalne ti zavidim. 😵 A kojenie nech vam ide aj nadalej.

Ja idem spat, maly teplotuje po ockovani, takze noci nic moc. 😝

nostek
12. sep 2009

marielik, presne... mna to tiez dost nastvalo, ze ma tam lekarka poslala, aj napriek tym divnym pocitom. sak tak isto mozem lezat doma ako v nemocnici sama. viem ze u mna sa ten stav hlavne ohladne krcka "zhorsuje", ale som stale zavreta. keby som bola otvorena, pytam sa do nemocky sama... pre istotu. ale v tomto stave som rada a lepsie znasam, ze som doma, s mojim naj manzelom a ze nemusim byt v strese.
no co uz... we will see, ako mi hovoria lekari 😀

a podla mna nebudes prenasat, to co opisujes su isto poslickovia a nepisem ti to preto , aby som ta ukludnila. 😉

zuzi, som rada, ze si sa ozvala. drzkajte sa.

beruska113
12. sep 2009

No Zuzi vitaj spat. V akej téme ťa teraz nájdeme? Či prídeš kuk ako ja? No Urban je super, kamošov bratranec, mne bol izbový doki ked som tam ležala v marci. Tak malinká krásne spinká. Emka je zlatá, že sa tak stará, len pekne strážte, nech dačo nevyparatí. Ešte raz balhoželám. 🙂

maja177
13. sep 2009

baby, dakujem za gratulacie 🙂
zuzka, vitaj, juj jak ti zavidim 🙂 aj ja uz chcem rodit, ale moju malu lemricku to vobec ale vobec nezaujima 😠 😝

marielik78
13. sep 2009

Zuzka, vcera som preskocila nejako tvoj prispevok ☹ Jupi, ze ste uz domka a snad malinka bude taka uzasna aj dalej, ale ved ona je isto uzasna 🙂 A super, ze Emuska ju tak lubka 🙂 Aj mna moj brasko kedysi najprv privital (ako rok a tristvrte stary) - "mami, toto si doniesla? to si ani nemusela..." Ocino mu sluboval auticko, ze mamina donesie 😀 A potom sa o mna staral ako divy 😀

Maji, vidim, ze mala ma z toho uzasnu srandu, ked sa jej stale nechce!!! Ale neboj, zajtra uz je pondelok, tak sa pekne nanominuje do nemocky a uz to bude 🙂

bobacik_29
14. sep 2009

Baby kde behate????Dnes je tu nejako ticho....Majka este si cela alebo uz predsa len je princezna na svete??? 😀

marielik78
14. sep 2009

Ja tiez cakam, ze Majka sa dnes neozve a to bude dobre znamenie, ze uz je v nemocke a nieco sa deje 🙂

Ale ostatne sa drzte 🙂

maja177
14. sep 2009

caute baby
ide ma roztrhnut! dnes som zasa putovala z porodnice pekne domov, kontrakcie mi zachytilo pekne, ale doktor len skonstatoval, ze to mam rozdrazdenu maternicu 😲 😠 ja neviem, nebudem sa zbytocne rozculovat, ani ma nepozreli ani nic, a vraj ked sa priroda neumudri tak 25.teho (!!!!!!!!!!!!!!!!!) budeme vyvolavat... sak nepockam si este dva tyzdne? su oni normalni? 😔 😢 ultrazvuk mi robili naposledy na zaciatku augusta, ani neviem na com som, ci su prietoky dobre alebo co, neviem nic!! som zufala 😢

bobacik_29
14. sep 2009

maja177 ved to este 11 dni sibe im???Ked uz mas aspon dake kontrakcie tak sa to hadam spusti aj same

marcela22
14. sep 2009

Ahojte kooonečne som tu! Víkend u našich bol priam zabijácky, strážila som 4-mesačného synovca, ešte s ním aj našu malú potvorku a to takmer celú sobotu, to bol riadny "nervák" 😅 Ale aspoň trénujem na to naše druhé bábenko...a za chvílku nám má prísť návšteva, chlapi od manžela z práce majú k nám prísť na grilovačku a s jedným príde aj žena so 4-mesačným chlapčekom, tak parááááda, zasa môžem trénovať🙂 Inak ten malý bude asi dooosť veľký, lebo pôrodnú hmotnosť mal 4900g 😝 a to ho normálne vytlačila!!!

Zuzi vítam doma a ešte raz gratulujem k maličkej! To je super že Emka to tak krásne zvláda, určite bude na ňu dávať veľký pozor. A tiež si isto zvykne že nemôže nič také papať a tak...to je o zvyku, naša sa tiež strašne snažila dať Kikimu (synovcovi) všetko čo mala aj ona ale teraz sama hovorí že Kiki môže papať len mliečko, dudu a čajík 😀 A ona ako veľká slečna aj granko, čokoládu, cukríky atď... 😀

Maji, to sú v tej nemocke na hlavu??? Veď prečo Ti nespravia aspoň UZV??? Ja už fakticky pozerám na telefón stokrát denne, dokonca aj v noci, či už nepíšeš! Tak strašne držím palce aby si to už mala za sebou a maličkú konečne pri sebe!!!
Pozerala si si tu tú diskusiu na ten nápoj čo vyvoláva pôrod? Nerozmýšlala si nad ním??? Jemine, veď niečo predsa musí zabrať, nie? 😝 uf, dúfam, že už to konečne príde aj samo a budeš mať "pokoj"... 😔
A dodatočne želám všetko najlepšie!!!!!!!!!

No ja mávam také poslíčky že hrôza, teda nie je to nejaká ukrutná bolesť ale príjemné to tiež nie je 😝 Najlepšie na tom je že aj keď mávam bolesti a tak, krček sa mi vôbec nemení, takže ktovie dokedy sa budem bruchatiť ja 🙄

adusaa
14. sep 2009

ahojte babky

9.9.2009 o 7.00 hod sa mi narodila dcérka Sabínka. Pôrod trval 6,5 hod., spontánny, bez epiduralky, bez nástrihu. Mám len dva stehy - som sa trosku potrhala. Sme zdravé, ja trochu nevyspatá a mimo, ale happy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maja177
14. sep 2009

adusa, gratulujem 😉

marielik78
14. sep 2009

Adusa, velke gratulujem 🙂 Pani, nie kratky porod, ale sikovne si to zmakla... bez nastrihu, no super! Som happy s tebou 🙂 A krasny datum si mala vybrala 🙂

Marcelka, to si mala riadne akcny vikend a este aj dnesok bude... Ale je to super, ty tak zboznujes deticky, ze si ta viem zivo predstavit v skolke, aspon tak to citim 😀 A nestras bolestami, nech su to len a len poslickovia, este mas cas...

Inak, mne sa krcok tiez uz druhy mesiac nemeni (15 mm), tak neviem, co bude...

Maji, to snad nie, oni su vazne vadni!!!!!!! Ako to, ze ti neurobili aspon prietoky??? Nemozes ist inam??? A cakat 11 dni, to mi pride vazne trochu moc... Ved uz si 42 tt, co tym chcu dosiahnut, ja vazne neviem...

Skusala si vsetky mozne praktiky?, ja mam dost vela z kurzu infosiek - horuci kupel, masaze bradaviek, koktaily zo vselicoho atd. Ak chcem, napisem ti viac... len mi daj vediet do IP, lebo tento pokec nemam stale otvoreny, ale iny, tak nech vidim hned spravicku...

zuzka279
14. sep 2009

Ahojte.

Adusa, gratulujem k Sabínke a prajem Vám hlavne veľa zdravíčka. 😉

Majka, tak to sa naozaj čudujem, že žiadne sono ani prietoky Ti nerobia. Mne robili prietoky od 36tt každý týždeň. To už čo je, že Tebe nič. Ale neboj, už keď máš neaké kontrakcie, tak ono sa to pomaličky rozbieha. Skús viac chodiť po schodoch. Ale to ty určite už máš za sebou. 😀

Marcelka, tak pomaličky nacvičuj varovanie iných detí, veď čochvíľa budeš mať doma svoje 😉

maja177
14. sep 2009

marielik,
v stvrtok si zaplatim doktora nech ma pokuka, aj nech mi sono spravi a vsetko, nech aspon viem na com som...

baby, skusala som vsetko. vsetko mozne som pojedla aj popila, schody, okna, fitlopta, sprchy, kupele, masaze, prechadzky... jedine co som neskusala je sex, lebo nie je skym 😒 uz som zufala, dnes mi povedali, ze mam este slapat po tych schodoch a chodit na prechadzky, lenze mam tlak taky vysoky, ze stojim dve minuty a cakam kedy padnem, no a este ist na prechadzky? dakujem. aj dole ma bolia hrozne tie kosti, krize vsetko. a tie kontrakcie mi zachytava uz vyse tyzdna a stale nic 😢

olalka
14. sep 2009

maja, ty si este tu? ja som mala termin az po tebe a Lujza bude mat zajtra tri tyzdne, je pravda, ze som mala planovany cisarak, ale aj tak sa mi to vidi strasne dlho. kolko ta chcu nechat prenasat?

maja177
14. sep 2009

olalka, 18 dni, prosim pekne 😢

marcela22
14. sep 2009

Adussa, jeee tak srdečne gratulujem k maličkej! A naozaj si vybrala krásny dátum na narodenie sa🙂 Ja stále hovorím že by som mohla porodiť 7.10. pretože prvá je 10.7. tak aby sa to ľahko pamätalo 😀
Nech je malinká zdravučká a šťastná a Ty s ňou!!! 😉

Marielik ja by som v škôlke asi nezvládala lebo som strašne netrpezlivá 😅 Ale detičky zbožňujem, to je pravda, najmä odkedy mám tú moju malú potvorku... 😉 A malý Filipko čo tu bol je taký krááásny! Už by som ani nepovedala že bol taký velikánsky keď sa narodil...
Myslím že o nejaký ten týždeň Ta poprosím o tie rady na vyvolanie pôrodu aj ja... 😅 hlavne tie koktaily ma zaujali 😀

Zuzi veru, už aktívne trénujem🙂 Ale tááák ma bolí celý spodok že sa ledva hýbem. Som trúba ešte sedela na tvrdej lavičke vonku, tak paráda 😝 ale snáď sa z toho vyspím 😉

Maji ja už sa tak teším až porodíš že by som sa aj na ten sex obetovala keby Ti to pomohlo 😀
S tým doktorom dobrý nápad, keď nič iné nech aspoň vieš že je malá v poriadku atď....ale najlepšie by bolo keby si vo štvrtok už vysmiata rozmýšlala v pôrodnici nad tým, ako je super že už to máš za sebou... 😵

Baby a nemohlo by na vyvolanie pomôcť aj nejaké jemné preháňadlo???

bobacik_29
15. sep 2009

maja177 ja som nosila kyble s vodou pred terminom mala som totiz pokazenu pracku a porodila som veru 12 dni pred terminom vyskusaj mozno zabere 😀 aj ked istota to tiez nie je

marielik78
15. sep 2009

Maji, no veru, ten YAL by to mohol rozbehnut, co sa porodnej cinnosti tyka tiez... Alebo tie koktaily... poznam kocky, co do 3 hodin isli na to 😀
Este to nevzdavaj... Tych 18 dni neprichadza v uvahu, to je sialene... Uvidis vo stvrtok, co ti doktor povie, hoci tie vysetrenia, UTZ, prietoky a ozvy ti mali robit urcite v pondelok v nemocke... Blazni! Mozno ti poradi aj on 🙂

marielik78
15. sep 2009

Marcelka, jasne... ja ti to hodim do IP mozno uz aj skor... keby nahodou, kedze som o dost popredu nez ty 🙂 Aj ked si fakt prestavam verit s tym porodom skor ci na termin, ako sem chodim 😀

beruska113
15. sep 2009

Ahojte baby,
tak Majka, to ti teda nezávidím. To čakanie je vážne najhoršie. Ale neboj, keď to už vzdáš ako ja, tak to príde.

Adusaa,
blahoželáááááááááám 😀 Ty kokso, že bez nástrihu. Super. Mne nechcel povedať radšej koľko stehov mám.

Zuzi,
som Ti včera volala, ale nedarilo sa ti zdvihnúť
😀 , dve deti dajú asi zabrať.

Marcelka,
tak trénuješ dve baby. Len tak ďalej.

Marielik, aj ty to už máš za pár. Drž sa.

Jaj baby, ja som trochu chorá, hrdlo, spolpe, už len horúčka chýba. Len nech to malý nedostane, ma šlahne.

adusaa
15. sep 2009

Dakujem krasne babky. Ste zlate. bez nastrihu jak dajaka ciganka s 5 detmi 😀 . Tiez som bola prekvapena. Ale asi preto to islo tak tazkooo. Mala mala aj pupocnik okolo krku. Sikovna doktorka to zvladla super. Som ju pocuvala na kazde slovo. Som sa hrozne bala.

Maji to je neskutočné, ty si ešte nerodila? Nech ťa sledujú kurnik, to nieje sranda. Držím ti palce. Som zvedavá kto pojde ako dalsi no dufam, ze to budes ty. 😉

marcela22
15. sep 2009

Marielik, to Ti budem veľmi veľmi vďačná, keď mi to niekedy pošleš!!! A neboj, určite už sa to chystá aj na Teba a čoskoro porodíš...teda dúfam 😅 Alebo sem radšej nejakú dobu nechoď 😀 😀 😀

Beruška trénujem a trénujem, uvidíme ako to bude "naostro" 🙂 Dnes som chystala postielku pre malinké, tak mám zasa čo obdivovať🙂 Ale tak ma strašne bolí všetko "dole" ako keby ma niekto odspodu nakopal...ale nezdá sa mi že by mi kleslo bruško, takže asi ani malé nekleslo nižšie...tak neviem čím to je ale chodím ako kačka 😝

Majka tak to si ani neviem predstaviť ako sa cítiš Ty, keď mňa to "ťahá" už teraz ☹
A stále čumím na telefón!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Adussa a prešiel Ťa nakoniec strach z pôrodu? A bolo to oveľa lepšie ako prvý??? Ja by som taaak chcela aby ten druhý bol taký že by som mohla povedať že pôrod je krásny... 😒

susisus
15. sep 2009

Čaute babyyy, tak my sme už po a už aj doma s malou Sárinkou, narodila sa 10.09., keď sa vyspím, napíšem a aj prečítam čo sa tu zatiaľ dialo, kým sme boli v nemocnici 🙂

maja177
15. sep 2009

susisus gratulujem vam 🙂 ja som to tusila, ze urcite uz mate po tom, ked si nepisala 🙂

marielik78
15. sep 2009

Susisus, gratulujem tebe aj Sarinke, super, ze ste uz doma 🙂 Tesime sa, ked napises viac 🙂

Maji, dufam, ze ty si to nestihnes precitat 🙂 Ze uz budes v nemocke a nieco sa bude diat 🙂

zuzka279
15. sep 2009

Susisus, gratulujem. Prajem hlavne veľa zdravíčka. Neako sa nám tu rozbehli pôrody 🙂 , Majka, už pôjdeš aj ty, neboj 😉

maja177
15. sep 2009

kedy konecne 😢 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre