Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

garicka
17. sep 2009

noštek

máte úžasný nábytok a to s tou komodou je dobre vymyslené, asi sa budem tebou inšpirovať 🙂

bobacik_29
17. sep 2009

marielik78 prepichnutie neboli v klude to mozes absolvovat 😀 ani neuvazuj porod musia vtedy urobit do 24 hodin ....garicka ty sa vobec nestresuj krcok mas pekny ja som ho mala taky naposledy v tretom mesiaci tiez som na spicku otvorena krcok mam uz iba jeden centimeter a stale som cela 😅 mysli pozitivne a vsetko bude ok viac sa setri polihuj....ja som mala vzdy pri tehu taketo problemy a nikdy som predcasne neporodila tak neboj aj ty to dako dobacujes az do uspesneho konca 😎

beruska113
17. sep 2009

Tak my sme boli dnes u doktorky, malý má zapálené očko a je nejký divný. celý deň spí, bud ho nieco obchádza, alebo sa mu obrátil režim. Prená noc asi bude.

garicka
17. sep 2009

bobacik vy mi tu dodáte optimizmus a potom prídem k lekárovi a on na mňa inako.... aj keď viem že chcú to najlepšie... mohli by hodiť nejaké prípady tehuliek čo povzbudia, nie?

beruska
držím palce aby nocka bola úspešne zvládnutá 😵

bobacik_29
17. sep 2009

garicka no ved patrilo by sa im aj tie pekne priklady povraviet nie iba strasit 😀 moj doktor z toho az taku vedu nerobi podla mna si tiez mysli ze predcasnemu porodu sa velmi zabranit neda ked to ma prist pride to

sue250
17. sep 2009

caute baby bola niektora z vas podsita, ja som a mam ist vyberat steh a sa bojim, ci je to bolestive, vraj sa to robi ambulantne. mna strasili ze predcasne porodim aj som nakupila vecicky pre skor narodene deti a som v 36tt mala ma 2900g a este tiez neklesa, dufam ze ked vyberu steh pojde to rychlo... len aby... ja uz teraz nevladzem chodim jak slon, tvrdne mi brucho, bolia krize a podbrusko ako na ms ale nie pravidelne uz chcem rodit 😠

marielik78
17. sep 2009

Bobacik, dakujem za info 🙂 ja mam z toho take zmiesane pocity... som myslela, ze to boli navyse... asi si to pletiem z tym Hamiltonom a pod., aj ked to je ine nieco... No, mam nad cim uvazovat, rozhodne 🙂

Sue, kamoska caka dvojky a ma stale stehy a je tusim uz 37 tt, tak neviem... jej to vyberu asi az v den D 🙂

marcela22
17. sep 2009

Marielik, ojoooj, tak ž to máš fakt "za pár" 😉 Ak by Ti to tak vyhovovalo tak si nechaj pichnúť tú vodu, nie je to nič hrozné, mne ju pichali na dvakrát lebo ten prvý to nešlo ale nie je to nič hrozné.

Nostek tak to bol teda deň. My ideme zrovna zajtra s malou na kontrolu na neurologiu do mesta kde sa narodila a je to vyše hodiny cesta...už teraz sa doslova desím ako vydržím v aute 😝
No a teraz sa budete s Marielik predbiehať ktorá to stihnete skôr, čo? 😀

Beruska, neboj, očko určte rýchlo prejde najmä ak už sa lieči! dali mu kvapky alebo mastičku? A skúšala si mu merať teplotu? Možno je len taký "uťahaný" z choroby a bude spať aj v noci, uvidíš...myslím, že režim sa tak narýchlo neobráti, neboj! uvidíš aká bude noc a prinajhoršom ho zajtra budeš udržovať viac bdelého, teda ak to pôjde...držte sa!!!

maja177
17. sep 2009

sue, ved mas este viac ako mesiac do terminu, kam sa ponahlas 😉 keby si videla ako chodim ja, a ake mam bolesti, tak by si si povedala, ze si na tom este dobre, tomu ver 😉

beruska, snad budete v poriadku, mozno dnes malinky len spinka kvoly takemu uprsanemu pocasiu 🙂

nostek, tak ta moja bude potom asi najodolnejsia zenska na svete 😀 😀 ta si uz uzila tych kontrakcii, chuda moje 😝

garicka, keby vies ako plasili mna 😒 ze mala sa narodi skorej a moze dostat taku chorobu a hentaku, a tak bude postihnuta a hentak a bla bla bla... a vidis 🙂 dakedy mi to pripada, ze doktori sa v tom vyzivaju, ked takto strasia.... 😖

marcela22
17. sep 2009

Maji a neodhadovali Ti váhu malej? Neviem či už som sa Ťa pýtala...pamätám si že Ti už skôr hovorili že bude väčšia, nevieš koľko váži teraz? A ako si sa rozhodla s tým menom? 😉

nostek
17. sep 2009

garicka, dakujeme. akurat mm navrtal diery na este jednu policku do tej velkej skrine. nech mame dost.
inak veru, tie kontrakcie uz skoro ani nevnimam. no som zvedava, co bude zajtra, ked nezoberiem tabletku. ale rano si este mam pre istotu dat, kym mm bude v robote a potom uz nie. ak chcem, ze na noc, aby som sa vyspala... neviem, skusim bez toho.
no ja kludne preberem stafetu az po marielik, ona je uz viac nez tyzden predomnou.
a babusky, veru nase deticky teda bude odolne a to ma tesi... snad to lekarka nepovedala len tak... 😉
a beruskinmu malinkemu nech sa rychlo ulavi.
sue, tvoja mala ma veru krasnu vahu...

marcela22
17. sep 2009

Nostek tak uvidíš čo bude bez liekov...ja budem musieť vysadiť od pondelka, tak sa bojím že budem mávať kŕče v nohách tie fakt nemusím 😝 a som zvedavá či ešte aj budem mať niekedy mäkké brucho, keď už teraz ho mám často tvrdé...no ale pôrod mám určite ešte veeeeeeľmi ďaleko pred sebou...sú iné na rade, ja si kľudne počkám 😵

sue250
17. sep 2009

nostek ved to ked este mesiac ta sa bojim zeby nemala cca 4kg, kamoska tak cakala druhe , prvy porod super druhy si zas dala epidural odtrpela bolesti mala nechcela ist do porodnych ciest tak cisarak ale nemohli dat narkozu tak silnejsi epidural a mala mala 3800g. to na dievca je vela. celebrity rodia 2500g akurat na vytlacenie a ja mam taky strach, ja som uz horor zazila na porodnej sale aj som tu pisala v 6m potrat dvojiciek a to mali 700g a bolo strasne tak teraz mam taky panicky strach baby.
maji to uz by s tebou nieco mali robit ked nemozu vyvolat tak cisarak, neviem ako to funguje inde ale viem ze baba od nas tak rodila po 40tt neviem ci nie 42tt museli robit cisarak a plodova voda uz bola zelena v poslednej chvili zachranili ju aj babo nechcem strasit ale radsej sa pytaj a volaj doktorovi. ja si neviem predstavit cakat do 42tt prv strasia skracovanim krcka ze porodime skoro a potom nedaj boze prist na svet. ☹

beruska113
17. sep 2009

Jáj baby dakujem. Ja viem, že očko nie je nič vážne, ale ked mne ide srdce odtrhnúť, keď sa na mna pozrie s tým opuchnutým uslzeným pohľadom. Bobáčik malinký. Už spinká. Marcelka, no dúfam, že sa neám neotočí. Ale jeho asi bolí očko ked mu svieti svetlo, tak radsej spí.

Baby ste zlaté, držím vám všetkým palce. Prepáčte, že nepíšem nič novým tváram, ale ja už by som tu ani nemala byť. Ja len počkám, nech odrodia tie, čo sú mi známejšie- Majka, Jankapo, Marcelka a opustím tému. Ale všetky sa držte a nebojte, nie je to nič hrozné a doktori dosť plašia, aby boli krytí keby niečo. Ale chápem strach každej z vás a keby mi to vlastne hrozí pri druhom baby, tak zase sa bojím. Ale bude to OK a budete nervačiť s prenášaním ako ja, Zuzka 279 aj Majka. hlavne ona.

Maji, tak asi stýkrát píšem, držím ti palce. 🙂

nostek
17. sep 2009

marcelka, a ty si brala magnezko alebo este cosi?

sue, no snad to nebude 4 kilove babo. ja ani netusim, kolko ma nasa, ale predpokladam ze 2 a 1/2. to je tak akurat myslim.

s tymi krckami je to veru o drzku. ja keby som prenasala ako majka, tak neviem co urobim. najskor sa clovek strachuje, pretrpi si veru svoje a potom este prenasa a ako u majky ho este nechaju cakat dalsi viac ako tyzden. no proste stav na psychiatriu.

maja177
17. sep 2009

baby dik, ze na mna myslite 🙂

marcelka, pred mesiacom a pol mala vraj rovne tri kila, odvtedy vahu neviem, ale povedali, ze keby ma pet kilov tak ani by sa nedivili 😲 ja neviem, mne sa to nejak nezda, ja som drobna, a kedysi som bola aj chuda 😀 😀 a take velke babo? 😖 no uvidime 🙂 s tym menom stale neviem, ci ju mam dat zapisat ako NATALIE alebo normalne, NATÁLIA. ale asi to nebudem komplikovat, mne sa len strasne lubi, ked sa povie "nataly", a tak ju mozem volat aj ked bude mat meno normalny tvar. ale este uvidim 🙂

nostek, veru toto je ina psychiatria. ked mi slubovali, ze do konca augusta bude von, a zrazu bude vonku az na konci septembra 😒 a ja prenasam nie viac ako tyzden, ale skoro tri tyzdne! 😠 aby mi luto nebolo 😠

sue, mozem sa aj na hlavu postavit, proste povedali, ze buduci tyzden a nezmenim to ani keby chcem... teda zmenila by som, keby zaplatim, samozrejme. ale uz som to tu niekde pisala, tento rok som dokoncila skolu, chlapa nemam, byvam len s mamou, som slobodna mamicka, od statu nedostavam ani pet korun a zaco si mam zaplatit doktora? 😠 😠 😠 normalne je na tych niektorych doktoroch vidno ako na to cakaju.... ale tvrdia, ze sa nemam nicoho bat, ze to maju pod kontrolou. snad by ma nenechavali tak, keby vedeli, ze som na tom nejak zle. 🙂

betka1
17. sep 2009

ja som v UK a tu sa absolutne ziadne gynekologicke vysetrenia pocas tehotenstva nerobia, az v porodnici. Ako sa otvaras zistis az ked prijdes rodit. Ani ci mas infekciu alebo skrateny krcok maternice netusis. Iba ak tehotna mamicka pocituje problemy, tak sa to riesi, ale najskor so vseobecnym lekarom alebo porodnou sestrou. Vela zien tu za cele tehotenstvo a porod gynekologa ani neuvidi.
To len ako informacie pre strachujuce sa mamicky, ze ako to funguje v ekonomicky vyspelej krajine.

majusqua
17. sep 2009

ahoj pajinka.mne povedal doktor presne to iste este v 22tt,ze sa mi skracuje krcok maternice a bola so velmi vylakana,ale to vobec nemusi znamenat,ze isto porodis predcasne.ja som bola presvedsena,ze nedojdem ani po 33tt,stale ma nieco bolelo a pichalo,bola som v 36tt aj v nemocnici,ze uz idem rodit a pekne ma poslali domou.zajtra zacinam 38tt a este som stale neporodila,aj keby som uz asi aj chcela.nemaj obavy,neznamena to,ze musis porodit skor.

jahoda
18. sep 2009

ahojte kocky, co pozeram vo Vasich albumoch mate uz krasne pripravene veci na prichod babatka...ja mam len zopar vecicie

jahoda
18. sep 2009

aj tie vecicky som dostala...no co Vam poviem...este sa bojim viac pobehovat a upratovat a pripravovat...a caka nas este vymena dveri, otapetovanie jednej steny...potom mozem priniest postielku a poriadne vypucovat byt...v utorok idem k Dr., tak uvidim, co povie, ci sa to skracuje dalej a ci som otvorena...juj, som nachylna verit trochu, ze co sa ma stat, stane sa a porod pride, kedy ma...bobacik, majusqua, tiez dakujem za povzbudenie, ze skrateny krcok este automaticky neznamena predcasny porod..........som uz z toho lezania trochu chora v poslednych dnoch...

bobacik_29
18. sep 2009

jahoda ja uz ani neviem co je lezanie 😀 neda sa mi velmi najstarsia dievka si nohu zlomila tak mi nema kto pomahat este musim ja ju obskakovat doktor ma asi zabije ak sa mi pohorsilo uvidim vo stvrtok 😝 uz aj veci perem vo velkom aby som mala pochystane ak nahodou

jahoda
18. sep 2009

bobacik...to ma mrzi, ze Ti pribudli starosti...som zvedava, co nam povedia ti nasi doktori buduci tyzden... 😅 ja som rozhodnuta, ze este 6tyzdnov a az potom rodim, tak snad so mnou mala ticho suhlasi 😀 a tiez som si uz vytlacila (!) zoznam veci do porodnice, tak to je dobry zaciatok nie? 😀

garicka
18. sep 2009

ahojte tehulky

bobacik
to je smola s tou nožkou tvojej malej.... snáď sa ti veľmi nepohorší, ja som dnes varila polievku ale tak, že každú chvíľu keď som nemusela byť v kuchyni tak som si ľahla, vyzeralo to komicky 😀

dala som si pod zadok aj vankúš a semtam nožky vyložila, tak dúfam že v pondelok bude utz v poriadku.... dnes už nemyslím tak pesimisticky ako včera, už si dohováram že to (možno) bude tak dobre ako u vás... štve na najmä že môj krčok bol amputovaný a nemali pri serkláži skoro čo zošiť...

bobacik_29
19. sep 2009

jahoda no meskas ja uz som zbalena na cesty tri dni 😀 zoznam nemam pohadzala som co ma napadlo 😝
garicka aj tak je divne ze ti nemali skoroo co zosit ked mas stale dost velky krcok 😲 konecne myslis pozitivne tak sa mi to paci

garicka
19. sep 2009

bobacik
tak mi povedal lekár čo ma zošíval... lebo mala ma robiť mladá sekundárna lekárka, ale nevedela to vraj zošiť tak to nakoniec robil doki čo mal na ňu dohliadať. ale to mi nepovedal lekár ale sestrička praktikantka čo bola na sále keď mi robili sekláž... dnes som bola na nákup v potravinách v hypermarkete tak dúfam že som nič nepokašľala ale boli sme len nejakých cca 40 minút a hned som is ľahla keď sme prišli domov, tak som zvedavá na pondelolk....

a tvoja malá dokedy bude mať sádru?

bobacik_29
20. sep 2009

garicka hadam sa ti nepohorsilo...ozaj tebe nekazali lezat cely den na vysokom???A moja dievka este sadru nema dali jej to do dlahy a kazali sa nam objednat na magneticku lenze tam maju ludi tak ju objednali az na stvrtok u nas sa caka aj na sadru tyzden 😀

mimkaa10
20. sep 2009

baby kde je majka?? žeby už..? 🙂

bobacik_29
20. sep 2009

mimkaa10 ozaj a kde je naposledy tu bola vo stvrtok??

jahoda
20. sep 2009

hellou kocky...no veru, mala by som sa uz zacat balit bobacik...najma po tomto vikende citim, ze v utorok ma Dr. sprdne a povie 1cm...jujj...kiezby povedala, ze stav ako minule ☹ dost sa bojim ☹ bo citim malu nizsie...inak, od 36tt by ma mali znova poslat na UTZ, ci nie? teda, mohli...
ktovie, mozno Majka napise az ked budu doma 😉

bobacik_29
20. sep 2009

jahoda zdravim ta 😀 s tym UTZ neviem ako mne robil v 30 tyzdni a uz asi nebude 😲 No prinajhorsom budes mat krcok ako ja naposledy 😀 a coze si robila cez vikendik???nelezala si poctivo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre