Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marcela22
23. sep 2009

Mimka Majka sa neozvala, zajtra jej asi ešte napíšem, možno si vtedy prečítala SMSku a potom na ňu zabudla, nebolo by to nič divné - po pôrode 😉 Tiež som veľmi zvedavá aké to nakoniec celé bolo a ako sa majú...

adusaa
24. sep 2009

same dobre spravy ako citam. gratulujem majke a marielikk babatkam. velmi ma to potesilo. 😀

bobacik_29
24. sep 2009

jahodka hlasi sa po poradni 😀 stav udajne nezmeneny krcok mam dokonca dlhsi asi odpadnem este tyzden lezat a mam veget poradna az za dva tyzdne ale pasy ma cakaju uz kazdy tyzden asi budem plakat 😝

jahoda
24. sep 2009

pocuj bobacik, ja odpadnem...ako to robis, porad??? super, gratuluujem, perfektne 😉 este Ti kazal brat aj magnezko?

marcela22
24. sep 2009

Ahojky tak mám dohodnutý epidurál, ale dostanem ho len v pracovnej dobe alebo keď tam náhodou mimo nej bude anesteziolog, tak mi zostáva dúfať, že to "stihnem". A stojí 66€ čo nie je tak veľa...
No a bola som aj na vyšetrení, krček má 1,6cm ale ešte je tuhý, len jemne priepustný na prst. Tak sná´d ešte chvílku vydržím 😉

bobacik_29
24. sep 2009

jahoda no tak neviem ako to robim heh a to som lezala len tak ledabolo kazal mi lezat tyzden este 😀 magnezko mi on nedal vobec sama si ho davam bez jeho povolenia...najhorsie je ze na tie sproste pasy musim chodit kazdy tyzden som z toho nestastna 😒

garicka
24. sep 2009

bobacik ahoj

a to tie pasy sú také zlé? čo to vlastne je?

bobacik_29
24. sep 2009

garicka pasy nie su zle len ta polhodka lezania na chrbte je strasna mna strasne boli klb na nohe a lonove kosti ked lezim na chrbte a potom sa pozbierat z tej postele je daco strasne naposledy mi az do revu bolo od bolesti

garicka
24. sep 2009

ejha, a tá lonová kosť sa kedy začína rozťahovať? asi v ktorom tt? ja musm ležať len na chrbte lebo na ľavej strane tlačím malého - vtedy strašne kope a na pravej ma páli, takže mi ostáva len chrbát 😀 ale už ma to tiež prestáva baviť. večer keď som ľahla o pol jedenástej som bola nejaká prebratá že som nevedela zaspať a tak som sa prehadzovala a ráno o polšiestej som už bola čulá ako rybička ☹

bobacik_29
24. sep 2009

garicka mne sa kosti nikdy neposunuli tak neviem 😀 doteraz som ties spavala na chrbte len na pasoch je zla postel krize mas vtedy v lufte preto ma to boli

monni
24. sep 2009

ahoj jahodka,

dakujem. musime len dufat, ze vydrzime co najdlhsie.

ja mavam ale pocas celeho dna strasne tlaky dole, niekedy citim akoby mi mal malicky vypadnut von.
neviem ci je normalne, ci to citite takto viacere?
preto sa bojim, ci to nie je znak toho, ze sa to zhorsuje.

a z toho magnezia som strasne oblbnuta, uz sa to neda vydrzat, strasne bolesti hlavy.

a co vam kocky povedali lekari, ktory tyzden uz je relativne v pohode pre dietatko ze sa uz moze narodit, ked uz ma zrele plucka?
lebo kazdy lekar povie nieco ine.

beruska113
25. sep 2009

No paráááááááááááááááááááááda,
deň sem nenakuknem a už je tu ´dalšie skvelá správa.

JANKAPO,
moc moc gratulujem. Malinký riadny tučko. Daj potom vediet aký bol dlhý boj, ako tvoj mužík písal. Inak krásne o tebe písal, možeš byť sťastná, že ho máš. 😀 😀 😀

Marcelka,
si na rade. Ako Zuzka píše, ešte teba si počkám a idem OFF z tejto témy. A kde sa budeme stretávať. No IP to istí. Ja chodím len do Nitry a júloviek. No a hádam sa stretneme v nejekej téme o bábätkách. Ozaja amoja segra chodieva do skalice za kamoškou, volá sa renáta, je zubná technička a je ich veľa súrodencov. Jej brat že chová býky... 😀 Priezvisko neviem, ale možno poznáš. Teda neviem, aká veľká je skalica.

pralinkaaa
25. sep 2009

ahojte baby, pridávam sa do témy - ak môžem 🙂 - tiež mám problém so skracujúcim sa krčkom a ešte aj otváraním zadnej bránky, som k tomu po konizácii, tak to asi bude z toho. už som si aj poležala v nemocnici 12 dní ked mi to zistili, išlo mi to tam dosť na nervy. teraz som doma na PN, 33tt+1d, čiže mi začal 34tt a vytešujem sa z toho - čitala som, že v tomto týždni sa dokončujú plúcka. ale chcela by som potiahnut aspon do toho 36tt.
ako ste na tom vy, ozaj poctivo stále iba ležite doma? ja občas ležím a občas aj nie, prerábame a chystáme bytík, tak sa to nedá...ale niekedy som z toho dosť unavená ked behám a malá začne viacej sa hýbať. stále sa tam rozťahuje 🙂

jahoda
25. sep 2009

ahoj bobacik, jej, Ty si uz skocila do 36tt..tusim Ta nikdy nedohonim...ale este tyzden a si za vodou. Ja spavam najcastejsie na chrbte, len ma uz zacina doooooost boliet:( tak asi zacnem nacvicovat aj na boku.
a tie pasy uz nejak vydrzis...uz len parkrat🙂
ja polihujem, kedze brusko je coraz tazsie...tak dufam, ze je mala ok a ze pekne pribera 😎
pralinkaaa, vitaj, ja som tiez bola v nemocke, teraz uz doma - uz na materskej, tiez dufam, ze to potiahneme co najdlhsie, ja osobne bych rada do toho 39tt 😅

jahoda
25. sep 2009

monni, tiez malu citim niekedy prilis nizko, aj som sa bala teraz kontroly ale je to bez zmeny, takze je to asi len o nasom pocite...a to magnezko beries aj s vit B? vtedy sa vraj lepsie vstrebava...a oblbnuta mozes byt mozno z toho lezania viac ako prave z magnezia. S tym tyzdnom neviem, ja radsej taham co najdlhsie (aspon tak sme dufam s malou dohodnute 😀)

bobacik_29
25. sep 2009

jahodka ved za tri dni budes aj ty v 36 nie???Inak ja uz vobec nelezim nestiham nejako ale spim na vyvysenom som zvedava keky porodim 😀 a tie pasy dufam ze stihnem uz iba dvakrat rada by som rodila skor tak uvidime

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa vitaj v klube 😀 ja som lezala poctivo do toho 34 t potom uz ee flakam to 😀 neverim velmi tymto famam o lezani riadne som nelezala a krcok sa mi predlzil a potom sa do toho vyznaj 😅

pralinkaaa
25. sep 2009

nooo....ja som taká ja tiež moc neležím ešte takto doobeda, ale keď príde manžel z práce, tak poväčšine ideme niečo pozrieť, vybaviť....ale autom a aj si ľahnem občas dozadu...tak dúfam, že si neškodím. odkedy som došla z nemocky - cca pred 3 týždňami, som bola iba raz na kontrole, kde ma vyšetril iba lekár "ručne". Vám zakaždým ten krčok aj merajú?
ja som aj celkom rada, že mi ho nemereal, nemám stres tak, iba povedal, že zatiaľ je to zatvorené, že to môžem vydržať do konca, vraj záleží na mne...ale napr. lekár čo ma prepúšťal z nemocnice, mi na moju otázku či mám iba ležať odpvoedal že nie prečo?vraj nemám skrine sťahovať....tak každý inak.

a vyvýšenú posteľ nemám, iba si občas podložím pod zadok vankuše.

pralinkaaa
25. sep 2009

vidím, že vy ste tu už viac-menej "za vodou" dobre sa pozerá na tie tt 🙂 držím vám palce, nech máme krásne miminká bez problémov..
bobacik - si mala teda šťastie, ešte sa ti aj predlžíl, supeer

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa mne ho meria iba rukou heh postel mi tiez nekazal zvysit ale ja som si ju sama zvysila ked uz lezat tak nech to ma aj nejaky efekt 😀

pralinkaaa
25. sep 2009

iba rukou bobacik? tak potom asi je to Ok...hádam sa mi nezmenil. lebo ako som ležala v nemocke, tak sa mi aj tam trocha skratil ☹
a ako si si zvyšila posteľ mi máme 2 valandy vedla seba ako manželsku a enviem,a ko to zvysiť...

a mávate tiež také "tlaky" v brušku? ja si myslim, že je to tym ked sa tam hybe mala

maja177
25. sep 2009

caute baby, no uz sme doma, dnes nas pustili. aspon v skratke. rano 20.9. mi zacala pomaly odtekat voda, tak som utekala do nemocnice, v momente prisli 5 minutove kontrakcie, no v nemocnici ma pozreli a ani som sa neotvarala ani sa nic nedialo, len bolest jak svina. tak som sa trapila 16 hodin, doktori si mysleli ze snad simulujem, lebo dole sa nic nedialo, stale som sa neotvarala az som zacala tlacit na posteli a to uz spolubyvajuce isli volat doktora, boli to nehorazne tlaky, nedalo sa to zastavit, doviezli ma na salu, uz som bola zrazu na 8 cm otvorena a za 10 min bola mala na svete 🙂 nestihli mi pichnut ani epidural, ale baby nebojte, da sa to vydrzat. boli to jak svina, nebudem vam klamat, ale ja som pri porode vraj ani necekla, pocuvala som co mi kazali a islo to ako po masle 🙂 horsie to bolo potom, kedze som bola hrozne chudokrvna a nikto to nevedel, stratila som vela krvi a dva dni som bola odpadnuta, ani sa posadit na posteli ani nic, bali sa ze krvacam dakde do brucha, lebo som vraj mala minimum krvi. ani neviem presne co sa somnou robilo, smsky som pisala v nejakom tranze, a miestami si nepametam vobec nic. ale uz som ok a spokojne doma

jahoda
25. sep 2009

juj, majiiii, gratulujeeeeeeeeemmmmmmm🙂 perfektne si to zvladla, hlavne ze si uz doma aj s malinkou...vela zdravicka a stastia zelam 😉

marcela22
25. sep 2009

Beruska, tak to som teda fakt na rade, už mi to začína dochádzať 😅 Bojííííííííííííííííím ☹ A aj sa teším samozrejme ale najlepšie by bolo mať to už za sebou...
Aj so Zuzkou ste zlaté, že si na mňa počkáte, ďakujeeeeem 😉 A IP budú asi najlepšie🙂
No tú babu asi nepoznám, ale tie býky sú dobrá indícia, možno manžel bude vedieť 😀

Pralinka vítam Ťa tu, hoci najlepšie by bolo keby si sem nemusela chodiť...ale už nemáš zlý týždeň tehu a určite ešte vydržíš a budete s bábom v poriadku!!!
A pri tých tlakoch máš aj tvrdé bruško? Lebo by to mohlo byť práve tvrdnutie...mne to robieva aj malinké, keď sa príliš natlačí na brušnú stenu. Ale pri tvrdnutí to mám podobne...

Majka, supeeeer že ste už doma! A aká je malinká? Spinká? Máš mliečko? Ak budeš mať trošku čas tak trošku o nej napíš som veľmi zvedavá 😉
S bolesťami a neotváraním sa som to mala rovnako, bolesti jak potvora a krček sa ani nepohol...a doktori samozrejme neverili...a po pôrode tiež motáky, ani vstať z postele, hrôza...ale potom to všetko postupne prešlo a bolo dobre 😉
A čo šitie? Inak včera som Ti chcela celý deň napísať a nakoniec som sa k tomu nejako nedostala, prepáč...len dúfam, že Ti čoskoro už aj ja napíšem že som porodila🙂 Ja keď som našla tú sms-ku od Teba tak som bola celý deň vysmiata 🙂

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa ja mam postel tiez valandu podlozenu komodou 😀 cakam este kym skocim do 9 mesiaca a potom to zrusim tlaky mam ale tiez iba ked sa mala hybe tak neviem....marcela ty si inak tiez rizikovka???mas terminik dva dni predomnou 😀 tiez by si uz asi rada isla rodit vsak???ja sa uz nejdem dockat bo hybat sa s tymto bruchom je hotova pohroma 😀

garicka
25. sep 2009

ahojte dievčatá

ja som bola dnes na poradni a steh po serkláži drží, len neviem ako som na tom s krčkom lebo môj doki nemá utz, tak v pondelok idem na utz po týždni, tak som zvedavá, ale doki mi povedal že sa mám pobaliť lebo by bolo lepšie keby som si 10 dní poležala v nemocke na infúzkach... tak sa z toho len smejem že raz sa balím a raz vybaľujem...

malý ma dnes na poradni pobavil, lebo jak ma doki počúval s tým sluchátkom alebo ako sa to volá tak ho malý kopol presne tam kde mal to sluchátko položené., som sa v duchu smiala, že to je pomsta za to, že sa tam vo mne dnuka šmatral a zasahoval malému do teritória. doki síce nič nevravel ale pousmial sa...

marcela22
25. sep 2009

Bobacik máš pravdu, nejak mi to doteraz neprišlo že sme na tom v podstate rovnako...som si vydýchla že v tom nie som sama 😀 Síce už mi posunuli termín na 27.10. ale deň hore dole aj tak sa netrafím do termínu 😝
A áno, aj ja som riziková, najskôr som mala len nízko placentu zasahujúcu čiastočne na krček, potom ho to začalo skracovať, ale dlho sa to držalo na 3,2cm. Potom sa placenta celkom pekne zdvihla a už by s ňou nemal byť problém, ale teraz už mám krček 1,6cm a priestupný na prst. A malinké je úplne napasované dole a tlačí mi tam tak je otázne koľko to vydrží...ale ako sa poznám prenášanie ma neminie 😕

Garicka, no teda, Teba len z nemocnice domov a opačne naháňajú...aspoň že malý sa vie "pomstiť" 😀 😀 😀 Nie si z tej nemocnice nervozna? Ja som taká padavka že by som už od dnes šomrala a fňukala že prečo práááve jaaaaa 😀 😀 😀

garicka
25. sep 2009

ahoj marcela

a to že máš nízko placentu ti doki zistil cez utz alebo len hmatom?

vieš čo už som si dosť poplakala pre ten krčok tak už si robím srandu z toho všetkého lebo som zistila že inak neprežijem... 😉 viem že budem v nemocke smutná bez drahého ale vraj je to len na 10 dní... tak vydržíme, len aby to už bolo naposledy. a najbližšia nemocka nech bude až v decembri a to pôrodnica

marcela22
25. sep 2009

Tú placentu mi zistil vnútorným UZV niekedy v 17tt. Vtedy mi povedal že ak sa to do 20tt nezdvihne tak už veľké zmeny asi nenastanú. Ale začala sa dvíhať až okolo 24tt a teraz je síce ešte nízko ale už nepredstavuje v podstate nijaké riziko. Vtedy oslabovala ten krček a hrozilo že začnem kedykoľvek krvácať a ak by to aj zastavili, musela by som iba ležať až do pôrodu. Myslím, že to hmatom nezistí, lebo to je vlastne až za brušnou a maternicovou stenou, tak by to neucítil...
Ja som v prvom tehu nastupovala do pôrodnice v deň termínu a myslela som že bez manžela umriem 😅 A to za mnou chodil každý deň na niekoľko hodín a ešte sme si stále aj volali...my sme také cucátka jeden bez druhého nikam 😅 Ale dalo sa to vydržať a ani to nebolo až také hrozné, ako som si popredu myslela že bude...

pralinkaaa
25. sep 2009

bobacik - komodou máš podloženu valadnu? to si neviem predstaviť...sa nezošmykneš hlavou dole? 🙂
no teda, a ja to takto riadne flákam....ani nevykladám nohy, jaj aj.

marcelka tlaky mávam, tiež si myslím že iba ked sa malá hýbe alebo sa tak "vydúva" ..na začiatku som nevedela či to nie je tvrdnutie - ale v nemocnici mi na CTG ani raz nezaznamenalo nič zlé...tak si myslím že to nie je tvrdnutie bruška. ale občas chytím stres a neviem,,, hypochondrujem, že čo ked áno. ako rozoznáš či je to tvrdnutie alebo z tých pohybov?

tie krčky sú ale potvory, ja som už bola tiež riadne nešťastná aj v nemocnici..nie je to bohviečo prvé tehotenstvo a sama tam, aj bez mužíka 🙂 ale vy baby, už pozerám že všetky finišujete, okrem Garicky teda...držím palec, nech nemocnica obíde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre