Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pralinkaaa
25. sep 2009

a ešte otázočka bobacik kedy sa skáče do 9 mes? som myslela že v tom tvojom 36tt či až v 37 asi že

susisus
25. sep 2009

Majka177 - gratulujeeeeeeeeeeeeeeem ! 🙂 Tak konečne máš princeznú von z bruška ! Inak aj mne začali rovno 5 minútové kontrakcie, akurát že mňa potom po 4 hodinách uspali a to najhoršie som si neodmakala 😉
A ako zvládaš? Ja už teraz po 2 týždňoch začínam naberať dych 🙂

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa no do 9 skocim 1.10 😀 a ta komoda no ee nespadnem zadrzi ma stena 😀 podlozenie nôh je na ped musis mat podlozenu panvu...my sme prave s drahym postielku doskladali 😀 mlady mudroval ze za polhodku a prd skoro dve hodiny mu to trvalo 😝 ja som bola iba komentator samozrejme

marcela22
25. sep 2009

Pralinka popravde to rozoznám najlepšie len vtedy ak sa malé zrovna nejako výrazne nehýbe...ale ono je to cítiť podľa toho keď Ti na jednej strane vytlačí bábo chrbátik alebo nejakú časť telíčka, tak na tej druhej strane skús či máš bruško mäkké alebo nie. Ono to väčšinou je cítiť ale niekedy to naozaj nejde rozoznať...
A mne posledné asi dva týždne tvrdne bruško často a keď som bola na monitore tak nič...lenže ono je to aj tým že mi tvrdne po námahe a tak a tam som iba sedela a potom na monitore ležala takže možno je to tým...
A aj Ty máš už pekný týždeň tehu 😉

pralinkaaa
25. sep 2009

no jasné, panvu viem...hm hm tak možno by som ju tiež mala podkladať...občas si tak ľahnem s vankušmi, ale dlho nevydržim jednak ma to nebaví a bolia ma z toho križe...
postieľku jeej, nám došla už dávnejšie - ale budeme sa ešte pred pôrodom sťahovať /dúúúfam/, najprv že ju nebudeme rozoberať ale potom sme ju nakoniec poskladali aj obliekli perinky a všetkko 🙂 a znova rozložili. tiež by som už rada mala ju prichystanú aj všetko, ale nejak si budem musieť ešte počkať, kým sa byt prerobí a presťahujeme sa ☹((((((

inak to poznám, chlapi, vždy nakoniec mám pocit že im to trvá viacej ako "machrovali"

bobacik_29
25. sep 2009

marcela22 vidim ze ty si mala tiez rusne tehu 😀 som zvedava kto bude mat babo skor ci ty alebo ja mozme zahrat preteky 😀 inak predstava nemocnice a nie je mi dobre 😝

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa aj ty mas takeho sikovneho chlapa 😀 povie ako sikovno to urobi a trva mu to celu vecnost 😀 ja mam postielku tiez dlho ale do teraz stala v krabici zabalena 😀 ty si inak akcna ked si ju rozobrala a potom zlozila mne by sa to nechcelo som volaka leniva alebo co 😲

pralinkaaa
25. sep 2009

tak neviem baby, či mi to brucho niekedy aj tvrdne alebo nie ☹ no hádam to je stále v pohode..už sa nad tým radšej nezamýšlam.
tiež cítite pohyby aj tak nižšie, v podbrušku?

pralinkaaa
25. sep 2009

jaj bobacik, ani nevrav!!! sme kupili teraz byt a muž povedal, že všetko urobí sám...tak sa jedujem odkedy ho máme, lebo stále mám pocit, že sa to nejak nehýbe, nič nie je spravené a ja mám stres že to nestíhame....hlavne, že on má veget! dnes mi povedal, ževraj ešte mesiac a pol máme! skoro ma porazilo....všetko spraví sám, nechce si zavolať robotníkov, ale ja mám tiež ten pocit že mu to trvá večnosť....jaaaaaaaj
a postieľku rozložil a zložil on 🙂 ja nie

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa jasne ze citim pohyby aj dole ked pohne hlavou heh inak to tvrdnutie brucha aj ti stvrdne cele tak je to tvrdnutie inak ee mne sa to robi casto tak neboj nic dako prezijes tych par tyzdnov 😀

marcela22
25. sep 2009

Bobacik ešte sa stavme a idem si to nejako vyvolať 😀 Ja tak rada vyhrávam 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ale nie, najlepšie by bolo keby sme sa trafili do jedného dňa - to by sme sa stretli potom možno aj v nejakej inej téme o bábätkách 😉 A bolo veru rušno, našťastie manžel robí iba ranné takže väčšinou si malú poobede vzal von a ja som ležala. Ale zasa nejako zvlášť som to nedodržiavala... 😅

Och a chlapi a ich odhad času, to je kapitola sama o sebe...ten môj tiež všetko plánuje na pol hodiny a nakoniec ho pol dňa nevidím lebo niečo robí 😠

bobacik_29
25. sep 2009

marcela22 som sa narehlila na tom tvojom drahom sranda 😀 😀 😀 inak ja tiez rada vyhravam takze to musime hodit obe na jeden den inak budem plakat 😀

marcela22
25. sep 2009

Bobacik ja by som popravde tiež strašne závidela keby si sa predbehla 😠 Si ma neželaj potom 😠 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Poďme sa teda radšej dohodnúť na nejakom rozumnom dátume, kedy Ti to vyhovuje? 😀
Len prosím nie 16.10. lebo to má narodky mamina aj brat a to už by bolo veľa 😅 A upozorňujem že nechcem prenášať 😉 😀

bobacik_29
25. sep 2009

marcela22 no mne to svokra naplanovala uz na 4.10 bo svokor ma meniny a zase krstny otec malej ma narodeniny 😀 ale to je moc skoro potom by mi vyhovoval datum ze 18.10 to ma moja dcera narodky a krstny otec malej meninky tak si vyber co ti vyhovuje....prenasat tiez nemozem sesterka ma stuzkovu 13.11 a rada by som bola uz taka zregenerovana ked tam pojdem 😎 tak co ideme vymysliet??? 😀

pralinkaaa
25. sep 2009

no fajn - ja už zakaždým po nemocnici /dostala som sa tam tak, že som spomenula lekárke, že neviem či mi tvrdne bruško alebo je to z pohybov a vlastne tak mi zistili krátky krčok/ každému lekárovi horovím, že nie bruško netvrdne...
ale ja mám aj tak pocit, že to je tou mojou malou - nemám extra veľké bruško a ona je tam niekedy taká tvrdá. a inak aj to brucho mi z ležania zlenivelo, teraz ked sa postavím al. idem von cítim takú akoby "napätú kožu"

baby vy ste super, stávky si tu dávate! 🙂 tak som zvedavá ako vám to vyjde

marcela22
25. sep 2009

No teda ten krstný otec malej sa tam riadne pletie do tých našich plánov 😀 Inak aj malej krstný má v októbri narodky - 19.10. ale dnes som sa dozvedela niečo dosť zlé takže naňho sa veľmi trafiť nechcem 😝 vyškrtni si prosím v diári toho 19-teho O.K.? 😉 😀
Toho 18teho by to bolo pekné, mala by si ich na jeden dátum, sranda...ale aký je to deň? ja totiž nemôžem ani žiadny víkendový deň kvôli epidurálke...hehe vyzerá to tak že nakoniec nám zostane len pár sní na výber a to už sa nejako dohodneme...
No a okolo 10.11. sú v dedine našich hody a tam by som išla rada tak tiež mám naponáhlo 😅

bobacik_29
25. sep 2009

marcela22 no 18.10 je nedela to je pruser tak co ideme vybrat 😲 😲 😲 co zle si sa dozvedela obchadza ma zenska zvedavost s tym krstnym 😀 hody???chces sa dobre najest priznaj sa inak ked uz sme pri jedeni kolko si zatial pribrala???ja uz 12 kg za chvilu sa budem gúúúúúúľať 😀 😀 😀

marcela22
25. sep 2009

Neboj, gulať sa nestihneš, za chvílku finišuješ. A čím skorší dátum vyberieme, tým menej priberieme 😀
Jooooj ale nedeľu prosím nie, to by mi epi nedali 😨 mám síce dobré srdce ale až tak nie 😅 😀
V ktor deň v mesiaci si sa narodila Ty? Nejako to spriemerujeme a bude🙂 Ja som 27...
A idem Ti napísať IP o tom tamtom...

bobacik_29
25. sep 2009

marcela22 joj ja som 2 to je nic zavcasu ☹ to tvoje by bolo v poho aj ked lepsie skor ako takto bo priberem este vela kileckov a to sa mi nepaci to mam zato ze žerem aj v noci ja pahltnica som zvedava na tvoje zazitky s epiduralkou aj ja som o nej uvazovala ale som leniva nechce sa mi predoperacne absolvovat.....uz tesujem na IP som zvedava ako onaaaaaaaaaaaaa 😀

marcela22
25. sep 2009

a ešte som Ti zabudla napísať, pribrala som 8,5kg ale ešte to asi trošku poskočí... 😝
a druhého je skoro to je pravda...och to je komplikované 😀 A čo tak 15.10.? Je to stred týždňa, stred mesiaca...to znie dobre nie?
Och joj my ale máme starosti čo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Už budem musieť pomaly ísť dať malú spať, uvidím či sa dnes ešte dostanem ale zajtra určite aspoň na chvílku 😉 Zatiaľ krásny večer a ak stihnem určite napíšem aj zážitky s epidurálkou...inak ja si nemusím vybavovať predoperačné, iba som mala pohovor s anesteziologom asi tak 3 minúty a tak 1-2týždne pred termínom mi vezmú krv na zistenie zrážanlivosti, ak budem mať zlú mám smolu...a to je všetko. Ale tak Ty už si si "vychutnala" viac pôrodov nie? 😉 U Teba to pôjde pekne, uvidíš! 😉

bobacik_29
25. sep 2009

toho 15 by sa dalo ale moj chlap musi robit kratky tyzden a to tusim nevychadza 😀 😀 😀 ...tebe je mala este hore??moje mladsie uz spi davno od siestej 😀 a to ma styri roky 😝 no jo ked uz musis prajem ti pekny vecer zajtra ta ocakavam doriesime terminik 😀

bobacik_29
25. sep 2009

pralinkaaa brusko kremuj a bude to...stavky mame z nudy mozno vydu mozno ee nechame sa prekvapit 😀 ale mohli byt len sa musime dohodnut ktory termin nam bude vyhovovat 😀

pralinkaaa
25. sep 2009

krémujem bruško poctivo olejčekom aj muž každý večer ho natiera 🙂))) ale to mi príde že ho mam "vyhnité" ako som doma....a ked sa postavím a začnem chodiť, tak to cítim.

no vidím že je ťažko sa vám dohodnúť na spoločnom termíne, aby vás tie malé neprekvapili 🙂))
ja som si tiež už dááávno vybrala termín, 29/10 🙂 to mám môj ocko narodky, tak to od začiatku vyprávam, že síce mi dali termín 12/11 ale ja chcem 29/10. sa každý smeje

beruska113
25. sep 2009

Majka,
Ti poviem, statočná si. Už sa teším na fotky malej. Teda idem ešte kuk, či si ich ešte nedala. Ale asi nie, keď ani profil si nezmenila. Zlatko, veď ty si už v 43tt. 😀

Marccelka,
veru veru, už sa ti to kráti. Neviem prečo, ale ja už sa teraz bojím druhého pôrodu a pritom ten prvý bol tak svkelý, že možem Bohu ďakovať. Neviem prečo mám už teraz taký divný pocit. A to ani tehu nie som. A min. do dvoch rokov ani nechcem 😀

marcela22
25. sep 2009

Pralinka, ono to môže byť aj to tvrdnutie keď Ti to robí keď sa postavíš...ja to tak mám, práve keď prejdem z kľudnej polohy do pohybu tak mi tvrdne ako divé. A teraz už každý večer pravidelne aj s tým poslíčkovským pichaním a občas tlakom...fakt sranda 😝
Tiež si si pekný termín naplánovala 😀 😀 😀 My máme tieto dva mesiace - október a november úplne nabité narodeninami a meninami a zrazu každý chce aby som sa trafila do toho "jeho" dňa...a ja sa just netrafím a hotovo 😀

Bobacik a nemohol by si manžel vziať voľno? 😀 ach jaj zasa nám to komplikujú chlapi, môj sa tiež snaží aby mu to pekne vyšlo v robote s tým mojim pôrodom...len nech si nezmyslia že pol hodinky niečo porobia lebo neporodíme nikdy 😀 😀 😀 😀
A malá mi chodí spávať neskoro odjakživa, teraz zaspáva tak pri desiatej, v lete niekedy aj o pol jedenástej 😠 A v zime sa to snažím nastaviť tak na pol desiatu alebo o niečo skorej...ale to je podla jej nálady. Dodržujem jej režim ako sa len dá ale ona si robí čo chce niekedy zaspí za 10 minút a niekedy za 45. A kedy Ti malá vstáva???

Beruška, neboj, ten strach Ťa prejde najneskôr v tehotenstve. Možno preto že nebudeš mať na výber keď už bude malé v brušku 😅 Ja som si po pôrode myslela že sa neodvážim už nikdy našťastie túžba po bábenku bola silnejšia ako strach a teraz už som zmierená s tým že to nejako budem musieť zmáknuť. Uvidíš že aj Ty sa jedného dňa "zobudíš" s tým že pôrod nie je strašiak 😉
A keď si mala prvý v pohode tak taký bude určite aj druhý - a ešte lepší!!! 😉

martina46
26. sep 2009

Ahojte maminky, tak som zas tu, bola som sa vypytovať pred časom. Ležím od včera v nemocnici, že skrátený krčok a trošku sa otváram, tak mi je smutno a chcem ísť domov. Ešte neviem, čo so mnou, snáď sa dnes dozviem viac. A chcem ísť za dcérkou, to je pre mňa snáď najhoršie, ani sa tak o bábo nebojím, ono je statočné..
Ked si predstavím, že by som tu mala by čo i len tyzden, ba aj viac, tak normálne placem ☹

bobacik_29
26. sep 2009

marcela22 bre ranko heh maly vstava o siedmej zapne si rozpravky a ja dalej spim 😀 kazda to mame s detmi ine moj je zase nauceny na siestu chodit spat ci je zima a ci leto 😝
martina46 neboj dako to v tej nemocke vydrzis este mas daleko do porodu tak je asi lepsie ze si tam ako zbytocne riskovat dcerka to urcite vydrzi bez teba ved aj tak bude musiet byt par dni bez teba ked pojdes rodit 😀

jahoda
26. sep 2009

ahojte, ste sa dako rozpisali 🙂 aj ja chcem termin 29.10. prosiiiimmmm....nechcem rodit na Dusicky...

bobacik_29
26. sep 2009

jahoda bre ranko ti prajem 😀 ako sa dnes mas???

jahoda
26. sep 2009

hehe, ahoojjj...no, pracovne 😀 chlap so svokrom vyberaju zarubne, bo nam pridu namontovat nove aj s dverami v utorok...takze je tu klopkania a buchania...inak my dve dobre dneska...malinka mala sice nadranom rodeo, ale aspon som ju citila 😉 a Ty? co planujete na vikend - samozrejme okrem lezania? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre