Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pralinkaaa
26. sep 2009

martinka - neboj, vydržíš v nemocnici, musíš...ale presne takto som sa cítila ja, a tiež som aj s tým istým ležala....no čo už môžme iné robiť, ako vydržať. držím ti palčeky!!!

pralinkaaa
26. sep 2009

marcelka ono to brucho tvrdé nemám ked začnem chodiť, skôr prosto cítim takú napätú kožu akože mi to pripadá, akoby si odvykla "visieť" a držať bruško, ked väčšinou teda sa aspoň trocha snažím ležať...

práve som v škole, chodim do Brna, išla som na prednašky, začal semester, tak reku aspoň niečo nech počujem..chudák oco ma bude celý deň vonka čakať. dúfam, že to celodenné sedenie tuná mi neublíži, asi nie je moc dobré na krčok sedieť že?

garicka
26. sep 2009

ahojte dievčatá

pralinkaaa
aj ja mám taký pocit s kožou že mi praskne, tiež keď ležím tak je OK, ale keď sa postavím tak je strašne napätá hlavne na bokoch.....

martinka
neboj v nemocke vydržíš.... ja som tiež bola v 17tt v nemocke na serkláži cez 8 dní a tak to vyzerá že aj teraz pôjdem v pondelok na 10 dní.... aj keď ja nemám doma princezničku ako ty.... tiež by mi bolo bez nej asi smutno.... držím ti palce nech si čím skôr doma 😉

pralinkaaa
26. sep 2009

JAAAAAJ baby, dnes dávam asi riadne zabrať, sranda, že také niečo obyčaajné a normálne ako prednášky.... už aby som bola doma, vyvalená a relaxovať. ale ešte to ďaleko...

garička ty stále ležíš? aj máš spravenú tú serkláž? mne v nemocke uvažovali, ale potom že nie, že už mi to nechajú tak, bo som bola v 30tt..

garicka
26. sep 2009

hej snažím sa ležať, už aj vyšívam drobcovi obrázok po ležiačky 😀 😀 😀 . hej serkláž mi spravili v tom 17 tt lebo som mala minulý rok v auguste amuptáciu krčka....

na akú školu chodíš? a v ktorom ročníku si? ja tiež chodím na výšku do MI a teraz by som mala nastúpiť do 5. ročníka, včera mi dal doki potvrdenie že som riziková a nesmiem sa psychicky a ani fyzicky namáhať, tak na prednášky chodiť nebudem... my máme zápis až teraz v piatok ale asi naň nepôjdem keď budem v nemocke, ak nebudem,, tak mám povolené ísť aspoň na zápis od dokiho...

môj drahý konečne vysáva.... ja sa cítim teraz taká zbytočná že nič nemôžem robiť.... radšej by som robila ako ležala

pralinkaaa
26. sep 2009

amputáciou krčka myslíš konizáciu? To robili aj mne pred pár rokmi, a preto to asi teraz dopadlo ako to dopadlo....jaaaaaj tak vidím, že ja som jediný flákač, čo si behá sem-tam...až mám strach. ležíš aj s podloženou panvou?

ja chodím do Brna, tiež som v poslednom ročníku teda 5 - Podnikové fin. a obchod, a nechcela som si dať prerušnie, potom by som už úplne z toho vypadla..tak chcem teraz ešte absolvovať čo sa dá. ako ja na prednášky nemusím, to je diaľkové štúdium, ale zasa ked tu nebudem vôbec, tak budem dutá ako....ale cítim že bohviečo to už pre mňa nie je tu byť ☹

iank bruško stvrdne aj na bokoch?

garicka
26. sep 2009

v júni bola konizácia a výsledky z nej nedopadli dobre, tak v auguste bola amputácia.....

neležím s podloženou panvou, a keď nezabudem tak aj nožky vyložím na opierku gauča 😀 asi budeme musieť kúpiť nový gauč po pôrode, lebo ho celý preležím 😀 😀 😀

ja tiež chodím na diaľkové, a tiež mám spolužiakov ktorí ešte ani na jednej prednáške neboli.... ale pre istotu som si vypýtala papierik lebo aj keď nie sú povinné, tak nikdy nevieš ktorému prednášajúcemu šibne a povie že ťa nepustí ku skúške lebo si nebola na jeho prednáške. už sme mali taký prípad v 4. ročníku... tak pre istotu... mňa tiež prehovárali na prerušenie, ale nechcem lebo to potom je dosť blbé ak vypadneš a stratíš kontakty a takto mi baby aspoň prepošlú prednášky a veci na skúšky... už si začala písať diplomovku? ja by som už chcela ale zatiaľ len rozmýšľam nad ňou...

ty máš aký dlhý krčok? ale závidím ti tie tvoje týždne tehu.... už by som chcela byť aspoň v 32 tt. to je zatiaľ môj cieľ, dostať sa tam... a potom ešte ďalej 😵

garicka
26. sep 2009

joj neviem či bruško stvrdne aj na bokoch, lebo mne ešte netvrdlo (klop, klop).... ja už od tej serkláže beriem denne magne Bž 3x2 tablety, tak možno aj preto mi netvrdne....

pralinkaaa
26. sep 2009

aha, takže amputácia je niečo iné? to som nevedela..to ti ho zobrali celý?

pralinkaaa
26. sep 2009

garicka takže iba nohy vykladáš? ja si dávam pod zadok občas vankúše..tak som sem aj cestovala v afte vzadu 🙂
no nieeeeeee nepíšem ešte diplomku, ale mala by som veru, ale keď ja som taký flákač, všetko na poslednú chvíľu...aj som pôvodne plánovala, že cez leto voľno, začnem..ale to vieš, ešte som si 4 skúšky aj preniesla. ach jaj. lebo sme mali svadbu, potom byt hľadali, kupovali a teraz prerabanie/zariaďovanie tak stále mám hlavu úúúúplne inde ako v škole. a tak to dopadá....a akú máš tému diplomky? ja netuším ani ako sa diplomka píše...
a presne preto som ani ja nechcela, že vypadnem z toho, stratím kontakty..to už by bolo o ničom.

jaj kráátky krčok, píšu mi 1cm keď vyšetrí ručne, a 1,7 cm sonom ☹ a aj sa mi otvára pri záťaži vnútorná bránka...☹(((((
neboj, dotiahneš to ešte Ďalej ako do 32tt, ked ležíš a len oddychuješ, držím palec.

garicka
26. sep 2009

pralinka ja mám 1 tvrdší vankúš pod zadkom na gauči lebo už som tam asi vyležala dieru 😀 ale zatiaľ inak nič

juj tak ty máš teda toho dosť teraz na hlave.... ti nezávidím (okrem tých tt 😉 ... dúfam že sa na to za mňa nehneváš 😉 )

ja mám tiež dilatáciu v oblasti vnútornej bránky pred 1a1/2 tt som mala 3,8 mm a v pondelok bola Y-nového tvaru do šírky max. 10-11 mm... tak sme na tom asi rovnako trošku. môj krčok mal v pondelok 25 mm, ale zatiaľ čo som chodila na utz tak sa mi každý tt skrátil o 5 mm... len akurát som bola minulý štvrtok na utz tak bol 25mm a aj teraz v pondelok mal 25 mm len tá dilatácia sa zväčšila...

hej amputácia je trošku horšia ako konizácia, mne po konizácii prednosta vysvetľoval keď som sa bola objednať na amputáciu , že je to vlastne salámovitá metóda, že režú kým to nie je dobré... povzbudenie jak sviňa, že? ale našťastie biopsia z amputácie dopadlo OK, tak sa už ďalšia nekonala.... len po serkláži mi doki povedal že vraj ma skoro nevedel ani zošiť, čo mi tak z krčka zrezali... ale po všerajšej poradni môj doki povedal že steh drží, aspoň niečo je zatiaľ OK (klop, klop)

pralinkaaa
26. sep 2009

garicka jasné že sa nehnevám 🙂 ja tiež závidím občas tt vyššie xixi
no ale teším sa zaasa že konečne do svojeho pôjdeme. huraaaaaaaaaaaa

no teda, ty si to mala ešte horšie s tým krčkom, ale hlavné je že to už máš v poriadku 🙂)))

tinad
26. sep 2009

Baby, ja by som sa chcela spytat, som v 32tt a na poradni mi doktor povedal, ze nemam mat pohlavny styk, ze sa otvaram... nepovedal mi ani kolko, proste nic, ze iba sa otvaram.. V tehu knizke som sa docitala, ze tam mam CSC:2. co to znamena?ja sa bojim, ze skorej porodim, ze sa viac otvorim, vytecie mi plodova voda, ze sa nieco stane babenku a tak..poradte mi prosim.

bobacik_29
26. sep 2009

Ahojte strasidielka ako sa mate po celom dniku???Ja som dnes vobec ale vobec nelezala 😝 umyla som okno a poriadila izbu vymenila zaclonku a tak 😲 aj gauc som si znizila na normal polohu 😅

garicka
26. sep 2009

ahoj bobacik,

aj ja chceeeeem umývať moje okná..... 😒 ale tie budú až do budúceho roka také aké sú lebo môjmu drahému je to fuk a ja zas nechcem nikoho využívať na robotu... tkaže zatiahneme záclony, žalúzie a bude to.... 😀 aj tak je v zime skoro stále tma.... aj keď aspoň v izbe kde bude miško bude treba okno umyť aj záclonu vymeniť.... bobacik som hovorila mužíčkovi akú vynovenú máš posteľ, tak nechcel veriť 😉

pralinkaaa
26. sep 2009

ja som práve došla konečne domof zo školy a nejak na mňa doľahol smútok....
bobacik ty takto "makas"??? to by si asi nemala nie...ale jaaaaaj aj ja by som čo dala, keby som takto si mohla poriadiť a prichystať...ale zatiaľ mám pocit, že ja nebudem mať prichystané nič..a môjmu mužovi je to tuším šuma fuk ☹
Tinad- tak dodržuj rady lekára a hlavne sa šetri, nenamáhaj....neviem čo značí CS 2 - je to dlžka krčku ale neviem presne aká. ale už si v 32tt to dotiahneš až do konca, neboj sa. už to je čo nevidieť..a asi to nie je také také zlé keď nič iné ti lekár nepovedal.

garicka
26. sep 2009

pralinkaaa
čo ťa spravilo smutnou? kedy máš zasa školu? o týždeň?

pralinkaaa
26. sep 2009

aaaaaale vlastne môj manžel drahý....☹ nejak mi pripadá, že mu je jedno všetko okrem jeho záľub....a náš byt pripravený v nedohľadne ☹((( bojím sa, že malá sa narodí skôr, ako bude všetko prichystané.
školu mám zasa o 2týždne až...mi to mávame tak každý druhý víkend, od rána do večera - od 8-20tej, ale to by tam jeden nevydržal....hlavne teraz som tam už nevedela obsedieť. ale aspoň niečo, lepšie ako nič. ty ako mávaš školu?

garicka
26. sep 2009

pralinkaaa

my sme vo 4.ročníku mali školu tak že aj 3-4 dni v kuse od rána do tej cca 16.00 (zimný semester) a v letnom boli cez soboty a myslím že raz boli aj 3 dni v kuse.... podľa toho koľko bolo predmetov. teraz máme 7 predmetov a som trochu smutná z toho že nebudem môcť chodiť na prednášky, lebo mne to dosť dá, ak na nich som a potom sa mi aj lepšie učí, ak to už mám raz počuté....

inak téma mojej diplomky je miera vedomostí o drogách na stredných školách.... a ty si nepísala bakalársku prácu?

neboj aj môj je taký, ja chcem mať všetko spravené dopredu ale on má čas, tak už som rezignovala a nechávam tomu všetkému voľný spád... hlavne nech je urobená izbička kde bude drobec a zbytok sa dorobí neskôr.... už keď neostáva nič iné tak sa aspoň takto treba utešovať aby sa človek z toho všetkého nezbláznil 😉

pralinkaaa
26. sep 2009

no ja som bakalarku písala, ale viac netradičnejšie - bol to podnikateľský plán na založenie fy, a robili sme na tom viacerí a hlavne to bolo dáávno...som mala 4r pauzu kým som šla na Ing...tak už som staršia asi 🙂 ale tak nejak sa do toho hádam dostanem. ty kam chodíš do školy?
ved hej hlavne pre malinkú len my nemáme pre ňu osobitnú izbu, bude s nami v spálni..a byt zatiaľ v stave, že holé steny a na zemi beton ☹((( teraz! tam manžel sa vybral /lebo celý deň nemohol, to bol na svojom/

garicka
27. sep 2009

ahojte dievčatá

pralinkaaa
a koľko máš rokov? ja mám 29 a chodím na sociálnu prácu do MI.... teda mne by sa po 4 rokoch asi veľmi už nechcelo do školy, aj keď najprv som chodila 4 roky na verejnú správu ale pre jedného magora čo učil právo sme potom prestúpili na sociálnu prácu.... to som už mohla byť dávno po škole... teraz ťahám už ôsmy rok... takže 3 stratené roky s učením, ale nie s tou partiou čo bola v škole....

pralinkaaa
27. sep 2009

ahojte dnes

mám 27 rokov..teda ochvíľu budem maať 28 na konci roka...a som chodila na Bc. potom pauza a teraz dokončujem...
dnes cítim akési tlaky zas, neviem či bola malá taká aktívna. som bola pozrieť v nemocke sesteerku čo porodila, ale nevidela som malinkú ☹

bobacik_29
27. sep 2009

pralinkaaa nic si z chlapa nerob moj je taky isty 😀 aj teraz je na rybach zaluby su prvorade to si nevedela???co som lezat musela to mi nic nepomohol este ze mam doma deti 😎

pralinkaaa
27. sep 2009

dík bobacik, aspoň viem, že nie som sama. ten môj má futbal..a to nedaj boh, aj keby sa neviem čo dialo musí ísť!!! ach jaj. no niekeddy mi to pripadá že tí chlapi to majú ozaj ľahšie.

bobacik_29
27. sep 2009

pralinkaaa joj ved to ti nepripada ono je to realita 😀 co dnes robkas lezis??ja som bola s detmi von a pozehlila detske veci 😅 este ich mam riadne asi sa nedozehlim ani do vianoc

garicka
27. sep 2009

baby a môj dnes ráno o šiestej šiel na huby a prišiel až o pol dvanástej a to som mu vravela že dnes mám také blbé pocity v podbrušku a že malý je strašne nízko, že ho cítim až niekde pri konečníku, tak nech sa ponáhľa domov variť.... ale keď že som nechela jesť o druhej tak som musela spraviť aspoň polievku.... ale tak aspoň spravil druhý obed.... baby ja neviem ako to vydržím do pôrodu keď ho budem musieť stále prosíkať nech navarí...

pralinkaaa
27. sep 2009

no však sú to ...xixi.
ja dnes som bola zaplatiť náš nový nábytok do kúpeľky a gauč, takže shopping, a potom v nemocnici za sesternicou a teraz som sa vlastne od rána vrátila a ľahla ku PC...takto sa ja šetrim.

ja som nežehlila ani nepamätám, aj by som si tie prťavé vecičky šla poželhliť pre malú ale to sa ešte načakám...kým bude pračka, doska, a kde -🙂

bobacik_29
27. sep 2009

garicka hlavne sa nestresuj ja som si tiez dako po troske sama navarila a moj chodil prec teda na ryby aj na cely vikend a to vedel ze mi hrozi predcasny porod 😝 chlapi su nezodpovedni co uz s nimi

bobacik_29
27. sep 2009

pralinkaaa ja tiez nezehlila uz dlhhhhhhhhho ale teraz uz musim inak dosku nemam hodim deku na postel a kantare po leziacky ako dama zehlim 😀

pralinkaaa
27. sep 2009

no teda - na huby, to aj môj by chodil...garička hej, hlavne sa nestresuj, nerozčuluj, aj keď viem, že je to ťažko ja som sa včera tak na môjho najedovala, že až až-

no teda fakt, tí chlapi vôbec nemajú taký pocit nejakej zodpovednosti alebo čo? ani sa neboja..ja to nechápem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre