Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pralinkaaa
30. sep 2009

marcelka ešte pls. tá šanami šatka je vzadu na chrbte do kriza - teda rovnomerne? neviem či si mi spominala už ale bolo mi povedane že to je dôležite dakujem

marcela22
30. sep 2009

Pralinka to ukecávanie na upratanie sa ani zvládať nedá, neboj 😀 To je len na jej momentálnej nálade, niekedy upratuje až "čumím" a niekedy je to samé nie nie nie....samozrejme vtedy keď sa mi to hodí najmenej 😉 Ale dosť pomáha keď jej poviem, že ju predbehnem a budem prváááááá🙂 Alebo jej trošku pomôžem a upratujeme obe.

No ja mám výšku 168cm a pôvodnú váhu 55kg a tých 4,5m by malo stačiť bohate. Myslím že tento úväz na novorodenca "zhltne" tej látky najviac, niektoré sú len také "premotané"...tá modrá je krááásna, len ja som chcela neutrálnu, keďže nevieme koho budeme mať🙂
No a nejako neviem ako myslíš to na chrbáte do kríža - ono je to fakt len dlhý pás látky na jednej strane sú tie konce trochu kratšie aby sa lepšie viazali uzly...ostatné záleží len od toho ako si ju uviažeš.

pralinkaaa
30. sep 2009

jaj, tak ôsom to myslela že či je to po každej strane - ale asi to záleží od typu uväzu - vieš ako že či je váha rozložená na oboch stranách, nielen na jednej ako napr. býva pri babyvaku. lebo z toho vraj potom bolia kríže.

my čakáme dievčatko,ale však nemusí mať všetko ružové aj modrá je krásna 🙂 tak ja mám výšku 169 a povodnú váhu nejak 63, tak aj mne by to mohlo stačiť. dakujem za rady!

a ešte sa šetríš či už vôbec, čochvíľa to malinké vás aj prekvapí či je baba alebo chlapec 🙂

bobacik_29
1. okt 2009

Dobre ranko babenky ako sa dnes mate??Mna vcera cely dnik net nesiel 😝 ale dnes uz konecne frci 😀
pralinkaaa aky pekny tyzden ti uz svieti krasne nam to tu naskakuje 😀 marcela22 ty ako polihujes???nam vcera drievko do krbu doviezli tak som mala veselo az strach 😀

jahoda
1. okt 2009

ahojteeeeeeeem tiez sa hlasim po 2 dnoch off:( bola som u nasich a ti suu odstrihnuti 😖 ako sa mate? bobacik, ako kontrola? musim si ist rychlo pocitat novinky 🙂

maja177
1. okt 2009

caute kocky,
nestiham citat co ste popisali, ale prisla som sa ukazat 🙂
Natalka je zlate babo, klop klop, taka je spokojnucka, nemame zatial ziadne problemy, ani negrckame ani prdiky nas netrapia, v noci sa mi zobudi dvakrat, dame papat, a spinka sladko dalej, do osmej rana sa vyspime 🙂 cez den pyta papat kazde tri hodinky, medzi tym je aj dve hodiny hore, nosime, pozerame, spievame, taka je cula 🙂 a tak mudro sa tvari, ze s nej nemozem dakedy 😀 zboznujem ju cicku moju, drzte sa 🙂

pralinkaaa
1. okt 2009

čaute baby - dnes mám dobrú náladu 🙂 ani neviem prečo...
chystám sa na výlet vonka - nakupiť nejaké ovocíčo vitamínky a farbičky na maľovanie stien...čo porábate vy?

čítam Majka že máš doma krásne poslušné dievčatko 😉 musí to byť skvelý pocit, a to je fajn,že ti v noci tak dobre spáva. nech sa vám darí aj naďalej....kojíš? inak ja som sem prišla nedávno a nečítala som celých 114 strán - ty si bola rizikovka a potom si prenášala?

maja177
1. okt 2009

pralinka, hej kojim. mliecka mam kopu, denne vylejem aj pol litra do umyvadla, co tolko odsavam. inac mam prsia ako skaly. no ja som bola na rizikovom od zaciatku, pretoze som najskor krvacala, potom skrateny krcok od 27 tt, potom zasa vysvitlo, ze skrateny nie je. doktori si zo mna robili dobry den, ale uz je to za nami 😝 ja som prenasala rovne 2 tyzdne nakoniec. mala som uz aj zelenu plodovu vodu, ale sme chvalabohu v poriadku 🙂

pralinkaaa
1. okt 2009

fííha to máš toho mliečka! nechceš si to zmrazovať možno to využiješ neskôr....
no pekne, inak to aj mne každý lekár mám pocit sa vyjadril inak, jeden že môžem chodiť po vonku a normálka, další pomaly len ležať v nemocnici..niekedy sú tí Dr. divní . ale hlavne, že ste obe v poriadku 😀

jahoda
1. okt 2009

maji, paradaaaaa, gratuulujem k malinkej, zda sa, ze sa jej vonku paci 😉
pralinkaaaa, mne tiez povedali vselico, tak robim, ako citim,....vcera som viac chodila (iba po byte) a nie je to uzu nic moc...tak dnes zas lezim...len ma stve, ze v noci idem aj 5x na wcko, myslite, ze je to v pohode? mam pocit, ze tolko vody vo mne byt nemoze 😀 😀

pralinkaaa
1. okt 2009

jahodka - dnes sa po chodení cítiš horšie či ako? ja som dnes chodila dosť, práve som sa vrátila z vonka, bola som po obchodoch a na trhu...autom ma vozili síce, ale aj pešo dosť..ale cítim sa dobre. ale mne lekár povedal, že to ja cítim nebudem ak by sa mi to zhoršovalo...tak hádam je to v pohode. tak si pekne ľahni a relaxuj, ešte že aspoň ten net je a môžme sa zabávať takto 🙂
a ja chodím na wcko v noci, ma to dosť otravuje, ale max. 2 krát....a asi môže byť toľko vody, aj veľa piješ?

jahoda
1. okt 2009

ahoj pralinkaaa...aj ja by som si isla ponakuupovat vselico...ale neda sa. dnes mam krce v celom bruchu, netusim vobec z coho ☹ jedine pozitivuum dnes je fakt to, ze mi netvrdne brusko. poctivo lezim a uuvidim, co mi povie dr v utorok. Fakt sa neda citit, ked sa to zhorsuje? tak aspon sa do uutorka nebudem stresovat 😒

jahoda
1. okt 2009

dnes skusim uz od 7mej nepit a uuvidime, co to da s tym chodenim na zachod😀

katcok
1. okt 2009

ja som jeden dva dni pila menej ako som mala a tak ma chytili hemeroidy, že som si ani na riť sadnúť nemohla...

jahoda
1. okt 2009

fiha....no, mna zas dostihla zacpa:(...hemeroidy zatial nepoznam, nastastie...

marcela22
1. okt 2009

Ahojte kočky🙂

pamätáte si niektorá na Nostek? Chodievala sem...no tak asi pred hodinkou a pol jej odtiekla voda a už je v pôrodnici 😉 Zasa nám jedna "krčková" dochodila v podstate do termínu a už nám aj "odbudne" 🙂

Majka super že malinká je taká dobrunká, to má uuuurčite po Tebe 😀 Aj ja dúfam, že bduem mať veeeľa mliečka, pri malej to bola bieda 😝 Ste šikulky obidve!

Pralinka to záleží len a len od úväzu, či to máš na obe plecia alebo len na jedno. Ale tie na jedno plece sa používajú pri väčších deťoch, ktoré už netreba pridržiavať-hlavičku a tak...
Nešetrím sa v podstate skoro vôbec, teda teraz som donútená lebo ma dnes hrozne bolí tá lonová kosť a manžel je dnes doma od štvrtej tak je s malou...ale doobeda som bola s ňou na vychádzke a ledva som prišla domov, na schodoch už som mala slzy v očiach od bolesti...ja sa začínam docela báť ako ma tá kosť bude bolieť pri pôrode...musím sa na to spýtať doktora...

Bobacik, polihujem len tak "ležérne" ... ale Ty si radšej niekam ľahni lebo keď ma predbehneš tak sa psychicky zrútim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Teda drevo, to som robila naposledy v 6 mesiaci 😀

Jahoda dúfam, že už Ťa to tak nebolí. ktovie čo to zasa je, čo? 😝 Ale snáď ležanie pomôže...s pitím sa obmedz ale nevynechaj ho úplne, ono to asi aj tak veľmi neovplyvníš a tekutiny potrebuješ. A mohlo by Ti to zhoršiť zácpu a potom máš k hemoroidom už len krôčik...
Ja ich mám do prvého tehu a nie je to žiadna sláva 😠

Katcok a čo Ti zabralo???

pralinkaaa
1. okt 2009

jahodka - nepi menej - radšej chodiť na záchod...mne doki povedal,že mám veľa piť, že aj pitný režim je proti kontrakciám. dúfam, že ťa už krče prešli. ja občas už teraz tiež niečo cítim, niečo ma pichne, pobolí brucho, ale myslím, že to skôr patrí k tomu už normálne. a hej, lekár vravel, že ja cítiť sa budem stále dobre.../lebo ja mu vždy vravím, že ja sa cítiam dobre 🙂 / tak ako by si mala cítiť, že sa skracuje krčok? asi nijak...

marcelka - to som inak ešte ja nepočula že môže bolieť lonová kosť, tak ti tam babo pekne ju asi tlačí, čo, želám nech to prejde...ale už pozerám nemáš dlho do termínu, tak už nejak to vydržíš do konca.

naskakujú veru tie týždne baby, vy ste predo mnou všetky, ale už aj ja mám 34tt ešte nedávno to bolo iba 30 tt 😔 však sa ládujeme tým magnéziom bohvie či nakoniec preto aj to tak nie je, že niektoré čo im predpovedali predčasne, aj prenášajú..nie? ale je to super, dúfam, že všetky porodíme keď máme 🙂

jahoda
1. okt 2009

hihi, marcelka, suuper sprava 🙂 jasne, ze si pamatam na nostek, len neviem presne, v ktorom tyzdni bola 😅 tak jej drzim palce, nech to dobre ide a nech sa rychlo tesi zo zdraveho babatka...marcellka, ved aj Ty to mas uz za par 😀 ja by som chcela rodit 29.10., ale uuz mi to zacina byt jedno...hlavne ked mam taketo krce...dala som si espumisan, snad mi to pomoze. Zajtra oficialne zacinam 9ty mesiac 😅

marcela22
1. okt 2009

Jahoda, Nostek mala termín 16.10. takže bola v 38tt. Akurát🙂 Ja som s ňou bola v poslednej dobe v téme oktobroviek 🙂 A gratulujem k 9 mesiacu!!! My sme inak pár dní po sebe termínovo ale nepredbehni ma dobre? 😅

Pralinka, existuje taká dagnóza ako "rozchádzajúca sa lonová kosť" no a čo by sa mne vyhlo, že...ale ešte osm na tom dobre, niektoré kočky to chytí na začiatku tehu a ku koncu nemôžu od bolesti ani chodiť. Mňa to bolí asi tretí týždeň, vlastne odvtedy čo mi bábo kleslo veeeeľmi nízko do panvy. Niektoré dni to ujde, iné je mi do plaču...popravde to bolí tak že sa desím toho že by to malo trvať ešte niekoľko týždňov 😢
Och ja chudátko najväčšie na svete s najväčšou boliestkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A od 36tt magnézko budeš musieť vysadiť, ja som sa bála čo to spraví a okrem toho že krček pomaly mizne a malé kleslo to také hrozné nie je...

pralinkaaa
1. okt 2009

marcelka - tak teda, takú diagnozu som ešte nepočula... 🤐 ale prajem nech to teda bolí čo najmenej! no hej, vysadiť magnezium, mne krčok mizne aj s ním 😠
ešte sa nakoniec nebudem otvárať, to by bol vtip, lekárka mi vraví, že mne to pôjde rýchlo, keď som jej povedala, že som si bola vybaviť epidurálku, tak ma zvozila že " a načo?" asi je proti..

ale dosť často sa to tuším stáva, kamošky obe porodili cisárskym, bo sa neotvárali...ani tak ani tak čo?

marcela22
1. okt 2009

Pralinka, veru je to dosť často tak že baby ležia pomaly od začiatku tehu, berú tony magnézka a všetci ich plašia ako bábo nedonosia...a potom príde termín, potom je už aj po ňom a pôrod v nedohľadne...vybavená epidurálka nikdy nemôže byť na škodu, človek nikdy nevie...koľko že to máš teraz zen nešťastný krček???
Ja od poslednej poradne neviem presne, lebo dovtedy som mala 1,6cm ale terazs a doktor ku krčku nevyjadroval a len povedal že "hrdlo ešte drží"...neviem či krček a hrdlo sú to isté, alebo hrdlo je až tá jeho najvyššia časť pri maternici???? Ja som z toho jeleň 😅 A on je ešte k tomu Čech tak možno len použil "ich" výraz...v pondelok sa spýtam priamo na dlžku krčka a bude po dileme🙂

jahoda
1. okt 2009

hihi, marcelka, si ma pobavila...ja sa veru tiez zabudam spytat na presnu dlzku, vravi, ze je to tak ako na zaciatku (ked ma supla do nemocky a mala som 1,5cm v 28tt) v utorok na poslednej poradni to aale napravim...inak, mam citak ze aj ta moja bude asi proti epi, ale ja si ju ani nestihnem vybavit, obavam sa...a hlavne, myslim, ze ked to mam dole take vsetko "makke", tak to pojde rychlo...
dufuam marcelka, ze Ta ta kost bude boliet menej, mna okrem tej kosti boli aj koleno, pre zmenu...asi reakcia na moj 11kg prirastok na vahe 😀
to magnezko fakt treba vysadit uz od 36tt? bo mne nic nepovedala...a to beriem este stale 3-4tbl denne...

jahoda
1. okt 2009

takze Ta marcelka sotva predbehnem 😀 😀 😀 a kludne Ta necham rodit prvu 😉

marcela22
1. okt 2009

Íííííha ale sa Ti to tam "mení" 😀 To to asi fakt to magneko drží...možno Ti povie vysadiť ho až teraz - od ukončeného 36tt. Ono by sa ku koncu nemalo brať lebo sa Ti môže kvôli nemu zle dýchať pri pôrode a vraj by aj bábo mohlo mať z neho ochabnuté svaly po narodení...ja som sa svojho doktora na epidurál ani nepýtala, on aj tak nerobí v pôrodnici tak je to jedno. Ale on je aj tak super a nebol by s ním problém...inak epidurál máš vybavený hneď je to chvílka, ja som to mala do 5 minút za sebou. Ak by si chcela ešte stále stíhaš 😉
To si vzorne pribrala, tak akurát! 😉
A ďakujem že sa nechceš predbehnúť, to budeš veľmi milá 😀 Ja mám totiž dojem stále, že nakoniec všetci porodia a len ja tu budem na koníkovi strašiť, spolu s nejakými prvotrimestrovými a popôrodnými 😝 😀 😀

jahoda
1. okt 2009

no si mi ale dala 😀 uvidim, co mi dr. povie v utorok, v pondelok mam ukonceny 36tt. U nas treba kvoli tej epi vziat aj krv a neviem, ci netreba ist na daku prednasku...faktom ale je, ze by som radsej rodila bez nej, kedze sa jej bojim viac ako samotneho porodu 😀
neboj, max 3-4tt este budeme strasit v tejto teme, ja som myslela, ze rodim dneska 😀 ale zatial nastastie nic...a mozno odrodime v rovnaky termin len v inom meste, ale to by si asi nechcela 😅

pralinkaaa
1. okt 2009

Marcelka, ja som mala krčok naposledy sonom že 17mm a v ten istý deň ručné vyšetrenie - zápis 1cm...ale to bolo už dávnejšie, 07/09. odvtedy mi to nemerali, iba ked som bola na kontrole minule, povedal tiež iba že je to zatvorené - asi to bude to isté čo tebe povedali....a na dalsiu kontrolu idem v pondelok, tak uvidíme. ale moc už ani nechcela by som, aby mi ho merali, je to také stresujúce...
iank som po konizácii, tak aj bol kratší od začiatku.
ak ti drží to je hlavné nie? vraj u každého je to aj iné, a nezáleží len od jeho dlžky...
podľa mňa - ale to je iba môj tip, je že hrdlo bude asi to pri maternici, teda že bábo sa netlačí von 🙂

inak mne píšu už aj že nalieha hlavička

jankapo
1. okt 2009

ahojte krcky,
len pisem ze sme konecne domka, mali sme zltacku hnusacku jednu 😒 uz mi v tej porodnici skoro zacalo hrabkat.
porod bol teda boj 😖 a vraj druhy je lahky...velky prd! no nic, mame to za sebou, trhanice sa zahojili, uvidime o 6 tyzdnov ako dobre... 😉
tominko papka, spinka,mliecko tecie tak akurat, tesim sa.
chlapi doma to zvladli na 1, uvidime ako nam to pojde vo stvorici 🙂
zatial papa, drzkajte sa

marcela22
1. okt 2009

Jahoda na tú epi je vlastne iba pohovor s anesteziológom a potom tak týždeň, max. dva pred termínom vezmú krv na ketolátky kvôli zisteniu zrážanlivosti krvi.
Jooooj to vieš, prvorodička sa bojí epi, druhorodička sa bojí že ju nedostane 😅 😀 😀 😀 A náhodou porodiť naraz by bolo super! Ale prenášať nechcem tak to veľmi nenaťahuj, dobre? 😀

Pralinka, kým si zatvorená je to O.K. Mne to doktor meral v každej poradni aj sonom a kým som mala magnézko tak to držalo až na 3,2 ale stačili dva týždne bez neho a skrátil sa na tých 1,6cm. A na to že si po konizácii sa držíš super!
Aj mne nalieha hlavička a hooodne tiež nejak od Tvojho - teda 36tt. Keď ma vyšetruje prstami vždy ju tam "odtláča", sranda 😝 A teraz naposledy mi aj stláčal tú kosť lebo som hovorila že ma bolí a to som aj hviezdičky videla...ale tak ešte držím a nebolí to úplne stále tak to nejako došuchtám do konca 😀

Janka, supeeeer že ste konečne doma! Verím že v pôrodnici žiadna sláva! A som sa divila že ako strašne dlho Ti trval pôrod, to je tak nefér! Ale tú vetu o ťažkom DRUHOM pôrode som nejako prehliadla 😅 😉 😀 😀 😀 😀 Ja sa na 100% spolieham na to že bude lepší ako ten prvý, inak by som asi už bláznila teraz od strachu 😒 Neotvárala si sa?
A paráda že kojíš amliečka máš akurát, tak je to najlepšie! Tak sa držte a užite si prvú noc doma v čo najväčšom kľude!
A čo Matulík, ako prijal bračeka? A ako zvládli spánok a všeko bez Teba? Či to nie je problém ani keď si doma? ja sa toho spánku teda desím, malá je na mňa nacuckaná, cez deň ma teda nepotrebuje ale na ten spnok...iba mňa 😠

pralinkaaa
1. okt 2009

mne píšu že hlavička nalieha už od 31tt....tak teda, to vážne inak to magnézko tak pomáha? by som neverila.....že keď to vysadím, sa stav zmení....no tak to neviem, to aby som ešte ho brala, musíme aspoň do 38tt vydržať

Jankapo gratulujeeeeem k babatku 😵

tuším už dosť báb to má za sebou, aj v mojom okolí

jahoda
2. okt 2009

jankapo suuper ze ste konecne doma🙂 gratulujem!!!
hlavku mojej malej tiez citia od toho 28tt, teraz to uz neriesim...som zvedava co mi o tom magnezku povie dr. v utorok, ja by som ho tiez chcela brat az do toho 38tt....ved napisem potom 🙂
bobacik uz tusim moc nepolihuje, ked sme tu len my 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre