Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sandrika
4. apr 2008

ja ak stihnem sa oholím sama doma

dididi30
4. apr 2008

sandri sak to je lahke, das si na zem zrkadlo, rozkrocis sa nad nim a holis 😉

mien
4. apr 2008

dididi no otrasné holiť s tou istou žiletkou aj teba, keď už holili iné ženy, mne sa už teraz volaako nedarí oholiť sa, lebo sa musím zohnúť do predu a tlačí ma brucho

sandrika
4. apr 2008

didi ja mam malé bruškoja to zvládam stále v pohode aj dnes som nemala problém.....
mien ty si prinesieš vlastnú žiletku

aktak
4. apr 2008

didi ano sprchu som myslela, ze ci sa tam s epi dovolia sprchovat, ci neni nejake riziko
no ja som sa oholila doma, a myslim ze to bolo dobre lebo ma museli zasivat a pomedzi chlpky je to asi zlozzitejsie

dididi30
5. apr 2008

mien hovor mi o tom, ja sa uz len raz za mesiac preventivne, vadi mi to dam dole zarastene ale co mam robit, ked sa sprchujem muz je na na nocnej, tak teda som ako v praveku, ale sak mojmu muzovy to nevadi, on si nepotrpi na vyholenej a aj ak moc nesexujeme bo sa bojim 🙂
atak.......jajtak si to myslela, no ja neviem,,,,,,,,,ja som malu rodila bez epi.....a teraz neviem ci mi daju epi, lebo mam kolisavy tlak a astmu, ale inak je tu epi zadara, no ale co mi to pomoze..ale fakt netusim, ci sa pri epi moze sprchovat, ale ako pises, asi to nema nejaky vyznam, ked po picnuti nic necitis, takze nemusis ziadnu bolest sprchou tlmit🙂 😉

aktak
5. apr 2008

didi bolest citis 😅 len taku tlmenejsiu, neni taka ostra akoby 😔 ale potesi 😵

dididi30
5. apr 2008

no tak ja by som asi necitila nic, bo ja som teda mala boles ako pri mendzese aj bez epi.....takze kaslem na to 😀

sandrika
5. apr 2008

Ahojky baby my sme ráno s mužom spali potom som na dve hodky ešťe zaspala a zobudila som sa s ukrutnými bolesťami v podbrušku, v krížoch a tam dole, medzi nohami juj to sa nedá vydržať

dididi30
5. apr 2008

sandri vazne, a je ti uz lepsie alebo to mas stale??

sandrika
5. apr 2008

stále, je milepšie len keď si sadnem, ale keď sa postavím to hroznebolí ja nie som citlivka, fakttpo bolí, len muž tvrdí, že keď beriem tie lieky protikontrakciám tak sa nič nedeje max sa trochuotváram....

junovka
5. apr 2008

sandri, to ti babo klesa viac a viac do porod.ciest, preto mas take pocity a bolesti.Ja som to pocitovala hadam uz 32tt.A ked mi robili cisara, tak doslova nasilu mi museli Nelku vytahovat z por.ciest, cely stol sa somnou kyval, tak bola uz zasprajcovana 😀 😝 😉

dididi30
5. apr 2008

junovka to vazne, tak od tolkeho tyzdna si to pocitovala a aj ak cisarak a tazko sa vytahovala?? no to je teda..asi sa riadne uhniezdila, ale sak je ok nie?? urcite je zlatunka

dididi30
5. apr 2008

sandri tak len sed alebo lez, to bude najlepsie a hlavne dychaj...teda predychavaj

mirka8429
5. apr 2008

didi ahooj...ako sa mas...mne stale maly tlaci na zlcnik...hrozna bolest...a stale sa tam ulozi

mirka8429
5. apr 2008

junovka..v stredu uz mozno rodiim 😖

sandri...oddychuj..lahni si snad to popôze

dididi30
5. apr 2008

ahoj miri..no to ti verim to nieje bohvieco, moj ma kope do krizov......inak od vcera pijem caj pre tehotne a je tam aj ten malinik, tak hadam to prezijem 😀 ale pekne som po nom spala....davam si ho len pred spanim

sandrika
5. apr 2008

bolí to tak či tak v posteli je to asi ešťe horšie ja som toto už raz mala, alenie také silné avtedy mi kleslo bruško junovka bude mať pravdu aj tak sa má bábofixovať v 37 tt, ale miri tysitaké bolesti nemala ?

mirka8429
5. apr 2008

didi ale aky je to caj..lebo ten malinik sa pije tak cca 4 tyzdne pred pôrodom..ale mas asi nejaky iny kde su viacej byliny nie? no moje sa snad pcha vsade..kleslo mi brucho...a lekar vcera skonstatoval ze placenta je uz na pôrod a aj krcek sa otvara heh tak v stredu sa uvidi...pocuj..to ked placenta je uz na pôrod moze byt ze mi zle vypocitali temin?

dididi30
5. apr 2008

taky pre tehotne tam pise, takze sa moze hoci kedy......ano viem o tom maliniku, sak som ti pisala, ale to len nejake bizartne percento obsahuje a raz denne pohodka......ano je to taky bilinkovy...n
miri nie, proste sa pripravuje porod, ale kym porodis, to moze byt aj dnes aj za 2 tyzdne, takze tak..
sandri...to su poslickovia, mozes rodit za 2 az 4 tyzdne...

mirka8429
5. apr 2008

sandri ja som mala uz asi bolesti kazdeho typu...aj ako menstruacne, aj pichanie aj ked zatlaci na nieco...vazne..aj take ze som sa ani pohnut nevedela....som zvedava na kontrakcie sa bojim ci zvladnem tu bolest..a ci budem vediet spravne tlacit...

inak baby..snad to nevadi ze som nachladena trocha a ma boli hrdlo

mirka8429
5. apr 2008

didi mne povedal ze v stredu mam doniest aj veci...hehe

sandrika
5. apr 2008

no pri týchtobolestiach sa aj ja obávam či zvládnem kontrakcie

dididi30
5. apr 2008

sandri ale zvladnes, lebo budes uz teraz pripravena.....
no tak teda mozno budes uz v stredu mamicka...

mirka8429
5. apr 2008

sandri to je normalne ze sa kazda zena boji..ale neminie nas to tak sa tym aspon ukludnujem 😖

dididi30
5. apr 2008

baby ale ja som isla rodit a nemala som ziadne bolesti ani predtym, iba 20 minut pri vytlacani a 10 minut pocas sitia 😠

jankapo
5. apr 2008

babulky, mozno sa na mna budete hnevat... 😕 ale....
mam trosku pocit ze som stale v tej istej teme...toto je tema o krcku maternice... 😒
na take vselico sme si predsa otvorili temu "co sa deje v tretom trimestri"...tak si mozme pisat o holeni, bolestiach, bliziacom sa porode etc....lebo potom sa to total miesa, clovek ani nevie kde sa ma zapojit a v podstate je to vsade o tom istom...
verim ze ma chapete, ze som to nemyslela zle.... 🤐 🙂
see you v teme- co sa deje v 3. trim.... 😉

mirka8429
5. apr 2008

didi a ti vyvolavali pôrod?

sandrika
5. apr 2008

V stredu začínam 38 tt ja som siaj vybrala dátum pôrodu v stredu ,ale tubudúcu - 16.4, nie tuto najbližšiu....ved uvidíme,mama mastále straší, že mimi musí byťešťe v brušku,lebo sa potrebuje dovivíjať 😒

mirka8429
5. apr 2008

sandri a ty si otvorena?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre