Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pralinkaaa
25. okt 2009

ahojte ako víkendujete? ja pracovne už od min. víkendu...a stav sa mi podľa mňa nezmenil, síce mi nová lekárka napísala krčok spotrebovaný..ale to tak asi prirodzene. ale ústne mi povedala že má niečo pod 1cm...
CS som mala 6 asi, neviem, mne to tam nejak nepíšu....
Chodím do RUžinova - poslala ma do GPN, tak som sa tam objednávala, nakoniec som si vydupala dátum 28/10. najskrô mi chcela dať 02/11 a ja že to už neskoro a oni že veď to mám jedno, týždeň hore-dole, však to už môžem aj proodiť 😀 vtipálkovia. systém že objednajte sa v súkromnom je inak dobrýýýý 😨

bobacik- pásy nič nezaznamenali?

szilvia31
25. okt 2009

ahojte
pralinkaaa mna tiez poslala do GPR,tam ma odpingala,ze dr urcite nechcela morfologiu ale prietoky a termin mali len na 02,11 😠 ,no skusim sa objednat do ruzinova ,mozno budu mat volno.ja mam CS9 takze 02,11. asi nestihnem 😉
kolko sa tam pleti za ultrazvuk?

pralinkaaa
25. okt 2009

ahoj sziliva - no pekne, to je systém. skúsiš sa objednať na klasiku? tak to som zvedavá aj ja som rozmýšľalala ale nemám číslo a potom som sa na to vyprdla, že asi tá Dr. vie čo vraví....platí sa 10eur. a mala si povedať iba že uzv meranie ...inak sa ma pýtali ked som volala či už som dnes volala -a si si to bola ty 🙂
CS9? to ani neviem že je, a ja som maôla 6 v374tt teraz mi tam napisala iba ten sjpotr.l krčok a ostatnmeu ani nerozmiem

szilvia31
25. okt 2009

urcite myslela mna,10min.mi drzala tel.lebo tam riesili nejaku pani a potom ma odbila,dufam ze budem mat stastie a zoberu ma v ruzinove. 🙂
CS9 je pred porodom aspon podla toho co som si precitala na internete,v tehu knizke je napisana maximalna tolerancia v mojom tt 8,tak sa mala asi naozaj ponahla 🙂
v tych sukromnych je to asi vsade 10€
citala som ta v streptokokovej teme 🙂 ,ja mam tiez no tento sa nelieci,len pri porode sa davaju antibiotika kvoli babatku
prajem ti peknu nedelu 🙂
mozno sa stretneme vo stvrtok na poradni

pralinkaaa
25. okt 2009

silvi ja tam v knižke také nemám? alebo som bola slepá....kam chodíš do poradne - do tej prvej či druhej? ja som bola v tej prvej..hneď čo je za tými sklennými dverami, tam býva tuším o dosť menej ľudí, aj keď nechápem prečo.
a ten streptokok - ty si to mala a tiež ti to neliečili že? ja absolútne nechápem načo mi dala ten krém, zasa antibiotíká si dávať v tehu a načo? tuším si to ani nedám, doteraz som si to aj tak ešte nenasadila. kašlať...to je tak, keď zakaždým iný lekár pozerá. a tak sa vo mne štúrala že ma to až bolelo...☹ dúfam, že nabudúce tam bude iná aj keď neviem.

aj tebe peknú nedeľu prajem!

szilvia31
25. okt 2009

pralinka tiez som cakala v tej prvej,lebo na tej druhej je napisane,ze tehotne od36tt cislo dveri 41,to je ta prva,tak som cakala no nesatihla som tam ist lebo len do 10hod.je tam poradna a potom cakas do tej druhej kde som mala cislo 47 😠 .pol dna sme tam presedeli,skocili sme aj na obed,lebo o 10h.islo cislo25
ja neriesim toho koka,lebo ten tam je aj bezne ,len v tehu robi problem pri porode inak nie.

adka_8
25. okt 2009

Ahojte,ja len pozeram,ze co to tu pisete a som z toho trosku udivena-mne meral prietoky doky v ambulancii a dokonca aj vsetky cievky v hlavicke premeraval,co som pri prvom nezazila-a vsetko dokopy trvalo asi 3/4 hodiny 😀 lebo,ked si to zameral a chcel stlacit tlacitko na,maly stale kopol a posunulo sa to 😀 ,chudak az nervozny bol z toho,ze mu toto robil-cca.10 mimut hlavicka a asi 20 minut cez pupocnik a vyhrazal sa mu,ze ked na druhy tyzden ho vyberie,taku mu upase na zadok,ze hned bude plakat za toto hranie sa 😀 zlaty,ze?-potom sme sa smiali na tom.O Marcelke a malom neviete nic nove?Ja som stvrtok dostala teploty,v piatok mi nasadili antibiotika,v utorok mam interne+anesteziologicke a v stredu idem na prijem a vo stvrtok mi drzte palce baby-asi budem mat spinalku,kvoli antibiotikam 😒 😅

pralinkaaa
26. okt 2009

ahoj adka a ty kam chodíš ku akému dr? no vidíš, ozaj každá to má inak..keby som sa mala jedovať, tak sa stále jedujem, beriem to tak ako to je...hlavne nech je malá zdravá a háídam pôrod zvládne každý dr 🙂 ja som si ani nezazmluvnila lekára....takže tak.
szilvia to si sa tam pekne načakala, ja som mala šťastie a strávila som tam asi iba hodinku, som nabehla ešte pred 8 do tých 41dverí,....síce trvalo kým prišla lekárka, ale potom to už šlo. ja tam nikdy nie som extra dlho. a kto bol v tých 47 aký lekár nevieš?

szilvia31
26. okt 2009

nie dvere 47,dvere c.53 a moje cislo v poradi bolo 47 😢
dnes som sa objednela na utz v ruzinove a dala ma az na 6,11, 😒 to sa uz vratim domou z porodnice 🙂
od vcera mam taky divny pocit a v noci som ledva spala,podbrusie ma bolelo,tvrdlo mi brusko,krize,a mala sa hniezdila,..este nizsie nez ja,pomaly vypadne ked sa postavim 😀
zelam ti krasny den

jahoda
26. okt 2009

ahojte kocky, no, my sme este pekne pospolu, ale uuz citim tlaky na vsetko mozne...tak neviem, ci este tyzden vydrzime...zacina mi ten porod realne dochadzat 😉

pralinkaaa
26. okt 2009

ahoj jahodka, ešte máš tuším týždeň. mne to tiež začína dochádzať, občas sa trocha začínam báť 😔
zatiaľ nič necítim, iba malú ako sa hýbe stále, dosť vysoko nad pupkom aj.

allinka79
26. okt 2009

pralinka, ak je spravne otocena, tak ma hore nozicky, nie? 🙂

bobacik_29
26. okt 2009

jahodka ahoj vidim ze aj ty si stale cela 😀 teba uz tiez vsetko boli??ja sa uz ledva kotulam ale stale volako nic uvidime ci uz tento tyzden sa daco pohne v piatok mam termin tak uz to hadam pojde 😝

jahoda
26. okt 2009

veru bobacik, cela som....aj boli, aj tlaci...ach jo. A moja dr. mi este odporucila stale to magnezium tlacit...ze tie dve tbl denne...ze jej mam dat este tyzden 🙂 ktovie ci sa to da vobec ovplyvnit. Ja pohyby malej citim uz len malo, ked tak dost nizko....bobacik, este porodime v jeden den...v podstate mi je to jedno, len by to mohlo byt pred alebo az po vikende...som ale vyberava, vsak? 😎

pralinkaaa
26. okt 2009

dole hlavičkou je, ale nožičky má tak na boku, na jednej strane brucha - bábatko ich nemá vystreté ale skrčené, takže hore má vlastne riťku nie?
baby, vydrže čochvíľa to budete mať za sebou...
ja sa cítim stále dobre, verím, že to tak bude až do bleskového pôrodu 😀

bobacik_29
27. okt 2009

jahoda mne sa mala trepe o zavod to bude asi vesele dieta ked sa narodi 😀 no mohli by sme porodit aj v jeden den bolo by to zaujimave 😀 joj ty si ako ja tiez si vyberam kedy by to mohlo byt ale vsetky moje plany mala zamietla vobec ma nepocuva tak uz teraz cakam kedy sa sama rozhodne o marcelke nevies nic???ta uz je hadam aj domka joj ako jej zavidim 😅 ze to uz ma za sebou a my tu stale strasime

marcela22
27. okt 2009

Ahojte krčkule 😀 Pustili nás už v nedeľu ale som na drobcov doma sama tak nestíham 😀 Tak tu sú moje dojmy:

Bol to v nemocnici docela blázninec, najskôr chceli že mi dajú injekcie a neviem čo všetko a nakoniec ma proste len dali ležať a tak som ležala od piatku do nedele večera. To za mnou prišla jedna mladá doktorka že ak chcem okamžite mi spravia CR, potom zasa nabehol doktor a vynadal mi že čo mi to napadlo o takom čase žiadať sekciu, že či nevydržím do rána. Samozrejme tá doktorka ani nemukla o tom že to bol jej nápad a nie môj. V pondelok ráno ma primár vyšetril a poslal ma na izbu s tým, že sa poradia a prídu mi povedať, čo bude ďalej.O 5 minút už som si prechádzala na pôrodnícke oddelenie a o ďalších 5 minút už aj na sálu bez toho aby mi niekto povedal čo sa vlastne bude diať. Ani manželovi som nestihla zavolať že už ideme "rodiť"...bolo mi to docela ľúto, ale na druhú stranu som bola strašne rada že bude sekcia. Inak by sa mi tá kosť úplne poškodila a musela by som minimálne mesiac ležať stiahnutá plachtou...vlastne kvôli tomu mi aj robili sekciu - brali ohľad na to že už mám jedno dieťa a tiež na to že prvý pôrod bol vákuový a ťažký. Nakoniec som manželovi o desiatej volala, že už máme Adámka...pre všetkých to bol hrozný šok, keďže nikto nič popredu netušil🙂

No a viac napíšem inokedy lebo mám voľnú len ľavú ruku a ide mi to s ňou veeeľmi pomaly 😝

beruska113
27. okt 2009

Amrcelka,
tak ešte raz blahoželám. tak to ťa zobrali dobre šupom. Ale aspoň si sa nestihla ani spamätať a ž to bolo. Idem ešte kuk, či nemáš ešte fotečky. My sme mali v sobotu svadbičku a krst, Lukáš kašle a má spolíky, ale dobrý bol ako anjelik. prespal celý krst. 🙂

stellina7
27. okt 2009

Ahojte cakam dvojickya doktor mi povedal ze sa mi skracuje krcokNemam v knizke napisane ziadne cs ani ze sa otvaram len mi kazal lezat aby som neskoncila v nemocnici.ale to sa neda stale len lezat a potrebujem si aj pokupit vybavicku a pre dve deti je toho dost a chcem si to vse pripravit a nenechavat na ocka.za tyzden idem na kontrolu a som zvedava ako na tom je moj krcok.tak 2-3krat denne ma pobolieva brusko ako na menstruaciu je to normalne?

bobacik_29
28. okt 2009

Marcelka este raz gratulujem k malickemu ako tak citam mala si hotovy blazinec v tej nemocke tak rusno a napochytro ale hlavne ze to uz mas za sebou potom by si fotecky mohla hodit do alba 😀 ja stale po starom este cela 😝 zajtra mam doktora uvidim co povie hadam ma neposle do nemocky

pralinkaaa
28. okt 2009

Marcelkaa veeľka gratulácia, tešíme na fotečky 🙂)
Hlavne že to máš za sebou, suepr, aký je malý, poslúcha 🙂

Stellina - a v ktorom si tt? neboj, bude dobre...a poznám to, že to ležanie nevyhovuje ale najskôr skús dodržiavať, uvidíš ako to pôjde dalej

lucinka1104
28. okt 2009

Ahojky tak aj ja mam zle spravy odtiekla mi zatka askratil sa mi krčok na 31 mm musím ležať ,ale ja mam doma bao veľmi sa bojím, že prídeme o moje dievčatko

stellina7
28. okt 2009

pralinkaaa dnes som zacala este len 25tt

pralinkaaa
28. okt 2009

lucinka- držím palce! pekne lež! nech manžel obskakuje... aká bola tá zátka?

stellina - tiež držím palce, nech všetky vydržte ešte nejakú dobu....a bude to fajn.

ja som práve došla z uzv, malá má cca 3400gr 🙂 a zajtra mám kontrolu...

marcela22
28. okt 2009

Ahojte kočky tak už je málinko fotiek v albume🙂

Bobacik preboha, Tebe by ani vyupratovať hotel Hilton nepomohlo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Už asi ani nemáš doma čo robiť, čo? 😀 Neboj za chvílku to príde, uvidíš 😉
Držím na zajtra palce! A máš pravdu bol to blázninec ale aspoň som som sa nestihla ani báť, to bola dosť veľká výhoda. Inak by som pri tom uväzovaní nôh obväzmi, cievkovaní, pri tých infúziách a injekciách a tiež spinále a kyslíku asi mala riadne "bobky" 😅

Pralinka malinká má krásnu váhu! A tiež na zajtra držím palce!!!

Lucinka hlavne lež a oddychuj, držím všetky prsty aby si mala malinkú v brušku čo najdlhšie a aby bolo všetko v poriadku!

Baby, ja som mala včera termín a bol to teda riadne divný pocit 😖 😀

stellina7
28. okt 2009

ahojte dnes som bola u doktora a mam cs3.som v 25tt.je to cs vela? ☹

lucinka1104
28. okt 2009

pralinka bielo prisvitná taká ťahavá nedalo sa mi to ani odtrhnúť 😝

bobacik_29
28. okt 2009

marcela22 joj malicky je nadherny mohla si aj viac podavat aby som sa pokochala 😀 no mne veru nic nepomohlo vsetko som porobila a prd heh co uz hadam to pride aj samo 😅 uz nemam veru ani co robit hadam zacnem znova to iste riadit

pralinkaaa
29. okt 2009

marcelkaaaa- idem kuk fotky a šup na kontrolu. dúfam, že malá už moc nepodrastie, zasa to tlačiť.. 😅 termín si mala, 🙂 ale maličký už vonka, ako poslúcha?

stellina biela zátka, som myslela že môže byť iba ružová al. hnedá...no mne občas také niečo soplové už aj 3 týždne vyjde...mylsím, že je to výtok. xexe.

bobačik ešte máš čas tento týždeň, teda do zajtra tuším 🙂 keby niečo držím palce!!!

pralinkaaa
29. okt 2009

marcelka no zlatučký je ten adamko v tej perinko ho ledva vidno 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre