Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

stellina7
30. okt 2009

Ahojte ja mam cs 3 je to vela?snazim sa stale lezat.beriem aj magne B6 .kazdy ma strasi ze pojdem do nemocnice.ale ved ta stupnica v knizke je do 8 alebo 9.ta to asi nie je take strasne cs 3.napiste mi kto ma rovnake cs.

matula01
30. okt 2009

Ja tomu naozaj nerozumiem 😒 Pri predchadzajucich tehu som mala vzdy napisane CS 3 a toto iste mam od sameho zaciatku napisane ja teraz pri tretom. A nikdy mi dr nepovedal, ze by bol nejaky problem. Obaja chlapci sa narodili 10 dni po termine, druhy porod dokonca museli vyvolavat...

ciefulik
30. okt 2009

stellina, ja teda neviem, ako cs to bolo, ale v 24tt som mala krcok "skrateny na 1,5cm pre tenky prst", nechali ma nemocnici 7 týždnov, poctivým kľudovým režimom /iba na wc/ som to "uležala", krčok zostal rovnaky a pokračujem v ležaní doma - teraz som 34tt. Mne pred hospit aj tvrdlo brusko, ale to preto, ze mala bola priecne, teraz je uz mesiac dole hlavou..

podla mna by si mala lezat 😅

bobacik_29
30. okt 2009

caute babulky ja mam dnes terminik a nejako sa nic nedeje vcera som bola u doktorka ale nic sa nezmenilo tak mi kazal prist zase o tyzden 😝 nakoniec idem penasat asi budem plakat alebo co 😒

lucinka1104
30. okt 2009

bobacik šup do horucej vane pomasírovať bradavky potom sexík prejdi sa po schodocha rano rodíš 😀

bobacik_29
31. okt 2009

babenky tak to vyzera tak ze pojdem rodit uz mam kontrakcie od rana ale este som domka ked porodim dam vediet ako bolo 😀 zatial sa tu majte krasne a myslite na mna 😀

stellina7
31. okt 2009

bobacik_29 to uz bude mat za sebou ja mam este kopec cesty pred sebou.Zavidiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😉

bobacik_29
1. nov 2009

Caute babenky tak ja som uz po vcera som prisla o 12.30 do porodnice pred druhom sme skoncili s vysetreniami o druhej ma dali na infuziu a o 14.15 bola mala na svete rychlovka ako blesk 😀 inak sa vola Hanah Vivien vaha 3250g a dlzka 48 cm

marcela22
1. nov 2009

Bobacik to je krásna správa! Z celého srdiečka gratulujem a želám Vám veľa zdravíčka a mliečka 😉 Malá má krásne meno 😉 Máš aj "šitíčko"?

jahoda
2. nov 2009

caute kocky, bobacik, gratulujeeemmmm 🙂
Ja to mam za sebou od 27.10. - teda uz od minuleho utorka, ale az teraz som sa dostala k PC.
Nasa mala Miska sa narodila presne 10.30 s mierami 3820g a 52cm....je uplne uplne najkrajsia na svete 🙂
V sobotu nas pustili z nemocky, tak uz si to uzivame doma ako hrdi rodicia 🙂 hlavne noci su veseleeeeee...
Marcelka, to moje siticko je teda nadhera 😉

jahoda
2. nov 2009

drzim palce aj Vam ostatnym!!!

pralinkaaa
2. nov 2009

ahojte baby, ja už úspešne presťahovaná, tak nemám net, celé dni periem, žehlim..a doupratuvávam.

vidím, že vy to máte už všetky za sebou" už som ostala sama? rýchlo to ubehlo, najskrô sme sa triasli a teraz takto. a všetky v termíne.

bobacik gratulujeeeeem mala si super pôrod rýchly, aj ja chceeeeeeeem
jahodka aj tebe gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeem idem pozrieť či máte fešandy v albume!

držte mi palce!

malá otázka - ako spoznám tie pravé kontrakcie? že juž to začalo..

garonka
3. nov 2009

ahojte 🙂

iste si pamätate garicku ktorá vam tu sem tam písala bola v nemocke od septembra, včera o 19.40 sa jej v 33tt narodil malý Miško s mierami 2,64kg a 47cm 😉 su šťastní a veľmi sa tešia 😉

marcela22
3. nov 2009

Jahoda, jeee Ty si sa trafila s pôrodom na môj termín 😀 Pekný dátumík, však?🙂 Ja som sa trošku predbehla 😅
Tiež máme veselé noci, malý sa budí okolo druhej a piatej a potom ráno okolo siedmej, ale v noci vždy zostane hore niekedy aj vyše dvoch hodín, takže vlastne len čo zaspím už vstávame znova.A keď on dospáva budí ma zasa malá...
A kojíte sa? Mne už z toho doslova švitorí, už druhýkrát ma štípu bradavky - úúúúdesne - a to len preto že malý mi u toho zaspáva a potom na mne visí aj hodinu vkuse a pýta si často papať...už mám aj kojeneckú váhu kúpenú, včera si vytiahol aj 120ml to som sa divila...inak priemerne vypije okolo 80ml...a nepriberá vôbec 😖

Pralinka neboj čoskoro už budeš mať aj Ty "po" 😉 A kontrakcie spoznáš najmä podľa ich pravidelnosti a zvyšujúcej sa intenzite...a držím Ti palce z celej sily!!!!

Garonka ďakujeme za správy o Garicke, ja si ju pamätám a teším sa s ňou! Našťastie je Miško docela "veľký" na taký nízky týždeň. Som rada že sú v poriadku a želám im veľa zdravíčka! 😉

stellina7
4. nov 2009

Ahojte chcem sa spytat ked sa robi serklaz na krcku tak sa musi potomdodrziavat kludovy rezim ci mozem normalne fungovat?Alebo uz ma nechaju v nemocnici do konca?odpiste mi Dakujem ☹

jahoda
5. nov 2009

ahoj kocky... dakujem za gratulacie, malinka je uplne nadherna, bozska, som z nej totalne hotova...aj je celkom dobrucka, hoci kojime kazde 2 hodky, je ako hodinky. Minulu noc potiahla spankom aj 4 hodky, tak sme s manzelom na seba kukli reku aki sme vyspati..
Porod bol celkom rychly, kontrakcie som mala cely pondelok (26.10.), bolo to akoby po 9 mesiacoch opat prisiel menzes...tak sme pri intervale 4,5 min ficali do nemocnice, bo muz odmietol rodit doma 😀 tam si ma nechali cez noc, rano som uz bola otvorena na 6cm, takze cca to bolo v polke. Na urychlenie mi potom moja Dr. pichla oxytocin a praskli mi plodovu vodu a to uz bola len hodka a mala bola vonku ;) ale kedze isla von ako superman (s rucickou pred tvarickou), tak ma aj dost sili. Ale vsetko to za to stoji baby....bolo super vidiet aj to, ako to prezival manzel, velmi odporucam 😅 bol strasne zlatyyyyy ;)

Garicka, gratulujeeeeeeeeeemmmmm...som rada, ze je vsetko ok, zelam vela zdravicka 🙂
Stellina, bohuzial neviem, serklaz som nemala...mozno Ta aj pustia, ale budes musiet doma lezat...

bobacik_29
5. nov 2009

jahodka gratulujem k malickej 😀 my sme uz tiez domka dnes nas prepustili mlieka mame ojojoj mala je zlata dobra spinka pekne uz aj v noci konecne idem hodit dake fotocky do alba potom mozte kuk 😀 ozaj siticko bolo ale iba dva stehiky ved ja porodila na tri zatlacenia rychlovka ako blesk

adka_8
8. nov 2009

Ahojte,ja lentak na rychlo,takze 29.10. sa mi narodil syncek Damián-3650g,54cm-mala som spinalnu sekciu-maly je rozkosny len sme este stale zltucky z novorodeneckej zltacky,ani slnko nam nesvieti,aby to tahalo prec 😠 ,z nemocnice sme dosli vo stvrtok-dojmy zo spinalu-je ovela lepsi ako celkova narkoza,pretoze som ho videla hned,ale nepocitala som s velkymi bolestami stahovania maternice-vraj to druhorodicky take maju a negativum spinalu je ,ze mi na treti den slo roztrhnut hlavu od bolesti-strasne migreny som dostala a trvali asi 5 dni-inak v pohode a co sa tyka personalu nemocnice v Trebišove a samotneho primara Patakyho uplatkara 😠 to sa este nevyjadrim,lebo budem strasne nadavat,este sa z toho potrebujem ukludnit,ale uz nikdy v zivote nemocnica Trebišov 😠

bobacik_29
10. nov 2009

Baby kde vsetky behate??Ani jednej tu nejako niet co nestihate alebo co? 😲

szilvia31
10. nov 2009

ahojte kocky
tak mi sme uz doma s vonavym batoskom Vivien 🙂 narodila sa v piatok 13,07 v 38+1tt,je zdrava miery 2980g,47cm,krasna bambulka.drzim vam palce

marcela22
10. nov 2009

Ahojte kočky🙂

Adka srdečne gratulujem k malej!!!! A spinál je naozaj super, tiež si neviem tento druhý pôrod vynachváliť, bolo to oproti prvému na neporovnanie! Bolesť hlavy ma našťastie obišla, ale všetky ostatné baby v nemocke ju mali, vraj je to z toho ked neležíš poctivo tých 24hodín po spinálke...no neviem...ja som ale ležala ako zabitá, pretože ma na to hneď upozornili baby na izbe, že si mám na to dať pozor, oni už tie bolesti zrovna mali a nebol na ne veľmi dobrý pohľad...ale ja mávam migrény dosť často tak si to u mňa asi povedalo, že mi dajúaspoň pár dní pokoj 😀 😀
Tiež som mala opletačky s primárom pôrodnice (hoci som rodila inde), ale viac radšej cez IP ak teda budeš chcieť a ak budeme mať čas 😉

Szilvia aj Tebe veeeľmi gratulujem!!! A malá celkom drobček 😉

adka_8
11. nov 2009

Ahoj marcelka-jasne,ze viac cez IP-tuto v nemocnici nemozes ostat lezat 24 hodin-mne sa maly narodil o 09:50 a rano o 04:30 sme museli ist prvykrat dole z postele a chodit,potom si lahnut a potom okolo 14:00 znovu dole z postele-my sme im vraveli,ze po spinali musi 24 hod.lezat,ze to nie je celkova narkoza,ale sestricky nie a nie-dole z postele a hotovo,ze vraj preto,aby sme skor boli cule a kvoli rezu-a vies,ze ak si zavisla od sestriciek,musis pocuvnut ... ☹

pralinkaaa
12. nov 2009

ahojte baby, tak už aj ja mám po 🙂 malá sa narodila 05/11 - bleskovo, došli sme do nemocky a kým sme vyšli hore a narodila sa prebehlo asi 50min...na sále som bola tak 20-30 min, ani epi nestihli dať...takže spontánne klasika. nič príjemné ale tak krátko sa to dalo vydržať. malinká je zlatučká, zvykáme si, papá ako hladoš, budí sa tak o 12tej v noci potom o tretej a nad ránom okolo pol osmej....ak hneď zaspí sa to dá, aj vyspatá som, ale niekedy vystrája a sme hore aj 2hodky...ale zatiaľ pohodička, dúfam, že takto to pôjde stále
všetkým vám gratulujem ku bábatkám - nestíham čítať, doma nemám už net...tak sa majte krássne opatrujte sa!!

stellina7
12. nov 2009

ahojte vsetky tu pisete ako rychlo ste porodili.zavidim vam.ja sa strasne bojim bo cakam dojicky jednovajecne a doktor mi povedal ze je mala pravdepodobnost ze sa otocia,ze jednvajecne sa motaju vseliako jedno okolo druheho takze pravdepodobne pojdu cisarskym. ☹

bobacik_29
12. nov 2009

pralinka gratulujem k malickej tak to si tiez paradne rychlo porodila 😀 stellina7 neboj tak prinajhorsom pojdes cisarskym u nas boli zeny co boli velmi spokojne s nim tak to hadam nebude take hrozne 😀

szilvia31
13. nov 2009

pralinkaaa gratulujem 😀
kde si rodila?aj vedla mna rodila jedna mamicka bleskovou rychlostou 🙂

olifcek
18. nov 2009

ahojte baby...sko vas tak citam, je moznos, ze si ma v nemocnici, kam idem zajtra, nenechaju dlho a pustia ma domov lezat?
dnes na poradni mi lekar zistil skratenie krcka z 32mm na 22mm...bol a je to pre mnna stale sok. zajtra o 7.00 idem do nemocnice na neviem ako dlho...ach jaj...a to som len v 29tt x;o(

allinka79
18. nov 2009

oli... aj ti tvrdne brusko?

marcela22
18. nov 2009

Adka tak to je sila, že Vás tak skoro hnali z postele! Potom sa ani nedivím že sa Ti išla hlava rozskočiť! 🙄 By som tie kozy sestričky tak nahnala nech si to skúsia 😠
Ešte že už máš po a máš od všetkých pokoj 😉

Pralinka teeeda super rýchli pôrod! Gratulujem k maličkej a želám veľa zdravíčka!!!

Stellina cisarák je pohodička, nie každý má šťastie na super rýchli pôrod-skôr je to výnimka a napr. ja som prvý pôrod rozhodne super a ani rýchli nemala. Pre mňa bol cisarák ako druhý pôrod doslova vykúpením...teš sa na detičky a buď rada že lekári nechcú nič riskovať a "pomôžu" Vám na svet 😉

Bobacik a Vy s malou ako??? 😀

brisilda
18. nov 2009

ahojte dievcata rada by som sa vas opytala ako vam doktor zistil, ze sa otvarate ??? mna doktor zospodu nevysetruje jedine sono mi robi pravidelne no podbrusko ma casto pobolieva ale len ak vela chodim vtedy si musim lahnut.Co som sa docitala tak vela zien ktore sa otvaraju predcasne prichadzaju a pohotovost uz s predcasnymi kontrakciami.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre