Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

mirka8429
5. apr 2008

idem sa naranajkovat majkajte sa zatial ahooj

dididi30
5. apr 2008

mirka ano 3injekcie... 😒
sandri neboj mamina strasi, babo vie kedy ma cas a ked sa narodi skor tak to nieje vada, neboj bude zdravucke a ty ho pekne dokrmis 😉

mirka8429
5. apr 2008

didi aha...hm..no ja som zvedava...snad sa rychlejsie otvorim hehe ja uz na palec a ked chodim tak ma picha v posve a to sa uz kkrcek skracuje nie?lekar daco take hovoril...tak snad to bude rychlejsie...no sak potom dam info...idem papat...zatial ahooj

dididi30
5. apr 2008

ja som bola na dva a za 10 hodin len do 4 ci palcov tak to museli nastrihnut a uz to slo jedna radost a pri tom mala bola drobunka teda lavicku mala drobunku aj dorbec ma malinku hlavicku, coz je dobre, lepsie pojde von

junovka
5. apr 2008

didi, Nelka je CERT!!!Dava mi zabrat, je strasne aktivna 😝 😝 .Ak si myslela, ci nema dajake zdr.nasledky z toho tahania na svet, tak nema 😀 😀 😉

Mirka, drzim palce.Akurat som sa ta chcela opytat, kedy rodis....a co tu este robis!!! 😀 😀 😀

sandrika
5. apr 2008

Naposledy som bola len na špičku prsta a krčok skrátenýna 1 cm

dididi30
5. apr 2008

junovka boze chran tak somt o nemyslela, proste som chcela napisat ,ze aj tak ,ze tazkoisla von, tak urcite je ok a zlatunka 😉 a baby su take aj moja je ako chalan, co uz, taku som ju chcela 😀

dididi30
5. apr 2008

sandri, kamoska bola od 26tt na dva palce otovorena a este 2 tyzdne pretahovala, takze pohodka 😉

dididi30
5. apr 2008

sandri ale ja viem ty si iny pripad, ty mas kontrakcie a beries na to lieky, tak mozno to bude skor, ale aj ak ti drzim palceky, si zena tak to zvladnes 😉

sandrika
5. apr 2008

baby,ale tie bolesti neustupujú,keďtak len na pár minúta užsu tu zas, skúsila som si ľahnúť, no čo ste toje ešťe horšie....
ja sa nebojím, že tonezvládnem len toho, žesom chcela rodiť ažo 11 dní...

junovka
5. apr 2008

na co cakas Sandri!!! 😕 😕 😒

sandrika
5. apr 2008

Nolebo ja som už raztakéto bolestimala ako som písala pred tromi týždňamia zvládla som to chcem ešťe hodinku počkať a ak tak pôjdem dr tvrdil,žena tie lieky neporodím,ale keby maternicaveľmi chcela tak to možné je

junovka
5. apr 2008

sleduj si intervali, ak sa opakuju kazdych 10-15 minut, necakaj a chod, alebo volaj sanitku!!Neblazni, svojim hrdinstvom mozes nedajboze poskodit malickemu.Radsej prist zbytocne ako vobec

sandrika
5. apr 2008

ok sledujem

aktak
5. apr 2008

sandri ked sa pojdes ukazat nic sa nestane, nech skontroluju ci je s malym vsetko ok, ani nebudes cakat, na pohotovosti beru tehotne prednostne a za chvilu budes hotova

sandrika
5. apr 2008

ja idem na tu pohotovosť lebo sa to nezlepšuje iank pošlemi niektorá IP aké vecimi treb na sálu ?myslím konktétne na sálunie do pôrodnice všeobecne....

aktak
5. apr 2008

sandri az teraz to citam, asi uz si odisla ale aj tak, ti idem napisat

sandrika
5. apr 2008

tak už som späť na CTG 7 kontrakciíí za20 min ,krčok skrátenýna 0,5 cm otvorená na špičku prsta pustili ma domov pd podmienkou , že priakomkoľvek tvrdnutí sa vrátim ,hospitalizujú ma a budú mi udržiavať tehu až do termínu na infúzkach

aktak
5. apr 2008

sandri super ze si isla, vidis, odychuj a mozno tam pojdes az na porod 😉

anamor
6. apr 2008

sandrika hadam neskoncis v nemocnici a dobojujes to doma, relaxuj, o chvilu je luky tu 😎

sandrika
6. apr 2008

však práve, že on chcel už včera a teraz to držíme na liekoch a z toho mám bolesti joj moje kríže

mirka8429
6. apr 2008

junovka no hej tak chodim teraz aj po doma aj tak aby som sa rychlejsie otvorila...to uz podla mna nebude cakat ked krcek je skrateny a otvorena na palec a placenta na pôrod..heh...mam strach

didi v stredu drz palce.....

sandri no oddychuj..ale ak pride take bolesti necajak a chod....

sandrika
6. apr 2008

miri to sú strašné bolestije to horšie ako včera predchvíľou som až plakala čo sommyslela že už užma roztrhne ak pôjdem donemocnoci znamená to , že mi budú udržiavať tehu do 40 tt na infúzkach a zdvojnásobnených dávkach liekov čiže 3 a pol týždna v nemocnici a predopovaná a ja to nechcem

mirka8429
6. apr 2008

sandri no nejak to uz vydrz ale neviem preco za kazdu cenu chcu cakat do 40tt...sak rodili zeny aj v 38tt a vsetko je v poriadku..to uz len teba trapia babo je vyvinute akurat ze bude väcsie lebo sa mu uklada tuk pod kozu...idem sa vyvalit na postel lebo aj mne je nejak zvlastne,,,drzim ti palceky...

sandrika
6. apr 2008

mirka dík a aj aj tebe držím v 38 je už ok , ale ja mám do 38 tt ešťe 4 dni

dididi30
6. apr 2008

veru baby rodili aj skor aj v siedmom tt a babetka su ok, tak mozno pokial sa da, tak to asi nechaju este nadlhsie....

mirka8429
6. apr 2008

sandri ale uz aj teraz by to bolo ok...poznam baby co uz rodili aj nizsom stadiu...neboj sa bude dobre🙂

diduska ahojkyy ako sa mas...

dididi30
6. apr 2008

mir ahoj, mam sa fajne, dnes som sa po dlhej dobe vyspala a nebola som ani raz cikat v noci.....parada, drobec je nejaky kludny stale spi.....

mirka8429
6. apr 2008

didi no v noci som tiez bola len raz cikat 😀

dididi30
6. apr 2008

ale sak ked ho trochu pomrvim,ta ako keby ze mi odpoveda neotravuj 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre