Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

janula18
15. feb 2011

@gigina19 tak to beriem vlastne 6 tabliet? lebo ja len 3 tbl.
tvrdne ako kedy. Ale včera mi raz tak stvrdlo a dosť dlho to trvalo a dosť to bolelo, povedala by som že taká riadna kontrakcia. Ale bolo to také len raz včera.
Tak ja zase poctivo ležím, iba ráno trochu tak hodinu som pri PC lebo musím dorobiť uzávierky učta, inak stále ležím.

Mne tvrdlo bruško aj pri synovi, ale neskôr, a menej bolestivo mám pocit, ale toto sú dve, tak je to zase iné. Aj vtedy som poctivo ležala, len raz za den som šla tak na 2 hod von, inak som stále ležala.

andysok
15. feb 2011

@motylikova no ale hlavne že ste to dobojovali 🙂 dakujem este raz za vycerpavajucu odpoved a dakujem aj za prinaie 🙂 Drzte sa s rodinkou a vsetko vsetko dobre 🙂
Andrea

tinki
15. feb 2011

@jantarinka
v nemocnici som tiež len magnezium dostávala ale priamo do žily, taký roztok s glukozou. Nechcelo sa mi tam byť,ale pomohlo to. Každý deň aj skúšali ozvy bábätka, tak ma to upokojovalo a vlastne som si troška oddýchla...Ale teraz by som už chcela aby išla malá von a jej sa stále nechce...už robím všetko a stále nič.. 😉 Neboj sa, ak by si aj išla do nemocnice, tak ti tam pomôžu.Raz som čítala jeden článok, že ak má žena tlaky alebo bolesti, predčasné, tak do 24 hodín porodí a že sa s tým aj tak nič nedá robiť. Takže ak nič, tak sa nič nedeje.. 🙂

motylikova
15. feb 2011

@andysok dakujeme aj my, a neboj bude dobre 🙂

jantarinka
16. feb 2011

@tinki dakujem za odpoved 🙂

gigina19
16. feb 2011

@janula18
to aj mna , ale väčšinou tak ked sa užíva Magne, tak po mesiaci by už ani nemuselo tak tvrdnut..
mne tiež fuurt a boli ma riadne.. vravela som to teraz Dr., ale povedal, že mi rastú a že mam PN, tak sa mam šetrit a bude to OK..
tak ležme nooo..
Moju kamošku zošívali v 3 mesiaci a mala zostat v nemocnici do porodu.. ale podp., papier a šla dom na vlastne riziko. No a vravela že bolesti mala bruutal riadne a nakoniec ešte aj prenášala malé..

Ja som mala návštevy každe 3týž., no a na poslednej mi to zistil..Ale myslím že budeš v poho.. ja som velmi chodila.A naj., žiaden sex.. no ani nie sex ako aj to vzrušenie.. hned sa mi vraj rozpumpuje maternica a aj to vraj može byt príčinou tvrdnutia.. no taak kto ho vie.. 🙂
musíme verit a byt v poho ja som OK.. daj potom vediet ty ako..

gigina19
16. feb 2011

@janula18
moja a to aj tebe Dr ., odporučila 3x denne?

dixie_chick
16. feb 2011

Ahojte dievcata,

mate niektore aj otvorenu "branku"?
A ake mate skusenosti s branim magnezia a magnezia b6? je tam rozdiel v ucinku pri tvrdnuti?

haslerkaaa
16. feb 2011

@dixie_chick Ahoj, mam skusenost. Magne by som nasadila, ja som si tvrdnutie nevsimala a potom som mala zly nalez, tak som uplne musela ostat lezat. Mne teda dost pomohol ten kludovy rezim, ale aj to branie magne to tvrdnutie malicko zlepsilo. Kazdemu zabera inak, kazdopadne tym nic nepokazis, pre babo je neskodne. Podla info ho staci brat do ukonceneho 36tt potom vysadit.

janula18
17. feb 2011

@gigina19 áno, ale to bolo ešte predtým, lebo ja som mala otočenú maternicu dozadu, a že toto tomu trochu pomôže sa vytiahnuť dopredu. Ale potom som to prestala brať ked sa to spravilo, nechcela som zbytočne brať lieky, a zase mi začalo tvrdnúť tak zase ho beriem.
Ale ja beriem len 3x po jednej tabletke.

jantarinka
18. feb 2011

juuuuuuuj baby... ja uz som ulezana do bezvedomia ... a to lezim len dva tyzdne.. 😢

reisi
18. feb 2011

Ahojte, ja som tiez ulezana a este len budem do juna 😝 😒 Lezala som v prvom a lezim i v druhom tehu,dufam, ze tolko lezat budem uz az po smrti 😝

jantarinka
18. feb 2011

@reisi booze,ani nehovor, to je casu prelezaneho... ☹ A vydrzala si to v prvom tehu az do konca?

reisi
19. feb 2011

@jantarinka, hej vydrzala, rodila som v 38 tt. 7 a 8 mesiac som bola v nemocke a potom som uz doma cakala na den D.

jantarinka
21. feb 2011

@andysok \ahoj, ako sa mas? \Ako pokracujes? bola si na kontrole, alebo tak? Ja idem zajtra, trochu mi lepi, snad sa to nezhorsuje... 😲

klba
21. feb 2011

caute kocky. 🙂
tak sa pridavam k vam, som v 29 tt a po dnesnej poradni ma doktorka vyplasila, ze sa mi o dost oproti poslednej poradni skratil krcok, do knizky mi napisala ze je dlhy 2 cm, aj ked ja sa v tom moc nevyznam. 😅
suvisi to aj s konizaciou, tu som mala v r. 2008, ale vraj sa mi rychlo skracuje, tak dufam ze este vydrzime.
Chcela ma vypisat hned do nemocnice, ale som na MD, tak ma nechala zatial doma a prizvukovala ze sa mam setrit a oddychovat, ale viete asi ako sa to da pri hyperaktivnom dietati 😝 a k tomu aj ja toho vela nenaoddychujem, som takmer cele dni v pohybe.
Ale fakt uz budem musiet spomalit, 😅 mala som tusaka ze toto tehu bude ine, preventivne som si uz skor oprala, ozehlila a ako vidim tusenie ma nesklamalo, to jedine ma tesi ze aspon co to mam uz nachystane a mozem aj pribrzdit v tempe. 😉
Teraz mam chodit kazde 2 tt do rizikovej poradne kde budem sledovana, najblizsie mam ist o 2 tt a o dalsie 2 tt na poradnu.

jantarinka
21. feb 2011

@klba ahoj, zalezi od toho,ci ta Dr. vysetrovala zospodu ultrazvukom, teda ci ti robila cervikometriu, alebo len palpacne, prstom..? Ak ultrazvukom, tak od 2,5 cm je to uz taky hranicny vysledok, a ty ho mas vlastne este menej... Ak palpacne, tak si ok, hlavne klud a veela oddychovat... s detmi je to horsie..ja mam 4,5r. dceru, viem o com hovoris, ale tak stara sa cela rodina, hlavne pozitivne mysli, na nete sa toho vela docitas, hlavne na CR strankach,ale aj tu, ked budes citat tuto diskusiu aj viac dozadu... Ja som mala pred dvoma tyzdnami vysledok uzv 3,6, zajtra idem na kontrolu po 2 tyzdnoch, poctivo lezim, chodim len na wc a najest sa, alebo si idem lahnut k malej do izby a hrame sa poleziacky, kupili sme nove knizly, a didakticke hracky a celkom sa to da.. horsie je to teraz,ked su prazdniny a napr.mala je soplava a je non stop doma, ale tak snazime sa vsetci venovat.. uvidim zajtra na kontrole, co sa zmenilo... drz sa, papa

andysok
21. feb 2011

@jantarinka ajoj bola bola no nic sa nezmenilo, takze vlastne mozem byt rada, lebo sa to nezhorsuje 🙂 ale musime lezkat, babule maju 600 a 630g..... no ale musime byt v kliiidku

jantarinka
22. feb 2011

@andysok tak to si dobre dopadla... hlavne vydrzat v klidku... 🙂 Ja som bola dnes na kontrole, bol tam taky mlady lekar, co nema ani na peciatke gynekolog,ale iba ze "lekar" a povedal mi, ze ma nebude kontrolovat, ked som mala krcok 3,6, preliecila som infekciu a lezim a subjektivne tazkosti nemam, tak sa mi tam nebude sturat, aby to zbytocne nedrazdil.... chapes??? Takze vlastne vobec neviem na com teraz som... zajtra idem k svojej do poradne, tak jej to musim povedat..ona ma pred dvoma tyzdnami posielala na hospitalizaciu a dnes mi ani kontrolu nechceli spravit... no otras... takze vlastne pokracujem v kludovom rezime a uvidime... drz sa, nech babatka rastu ako maju 🙂

andysok
22. feb 2011

@jantarinka dakujem pekne podobne drz sa aj ty, ja tiez este preliecujem infekciu, krcok mam stale 28mm a pozeram ze ty 36mm ved to je supis, rizika su po 30mm 😉 mojej sa nezdalo ze zo spodu makknem, ale to vraj koli tej infekcii

habibi78
22. feb 2011

baby, ja som mala krcok 1,5 od 12 tt...... mala som prisny kludovy rezim,nemohli ho zasit, lebo bol makky, ale vydrzal, nakoniec bol predcasny kvoli inym problemom.... 😉

klba
22. feb 2011

@jantarinka vdaka za odpoved, si ma ukludnila, 🙂 dr mi to meria len palpacne, tak snad to nebude az take tragicke. 😉

u mna je problem ze mam krcok skrateny konizaciou a teraz sa dalej skracuje, ale aspon je to pre mna poucenie ze mam spomalit, ja fakt toho vela nenaoddychujem, 😅 ja si vzdy nieco najdem na robotu, okrem toho maly je riadne zive striebro, tak mi dni velmi rychlo ubiehaju a niekedy sa zastavim az vecer, ale uz sa zacinam setrit. 😉

ale pozitivum je ze nemam tvrdnutie, ani sa neotvaram, tak snad to je ok, akurat sa dr vo mne nechce moc sparat, mam totiz polyp na maternici a nechce aby praskol a okrem toho podstatne sa mi zhorsili krcove zily, musim chodit na cievne a brat lieky, ale vobec sa to nelepsi, skor sa to kazdym dnom zhorsuje. 😒

jantarinka
22. feb 2011

@klba no veru musis sa setrit, lebo uz ked sa ti bude skracovat budes musiet len lezat a to teda vobec nie je zabavne 😕
drz sa, prajem vsetko dobre, aj s tymi zilami... papa 😎

jantarinka
23. feb 2011

@habibi78 a v ktorom si rodila.. ak sa teda mozem spytat...?

habibi78
23. feb 2011

@jantarinka ja som porodila v 30 tt ale kvoli help syndromu, nie kvoli krcku, ten kupodivu drzal 😉

jantarinka
23. feb 2011

@habibi78 takze ak spravne tomu rozumiem, mala si strasne vysoky tlak a bolo ti zle? neviem presne co je ten help syndrom,ak mam byt uprimna.. a babetko to vsetko zvladlo? kde si rodila? dakujem za odpovede...

habibi78
24. feb 2011

@jantarinka poslem ti ip, nech neodbocujeme od temy.... 😉

janula18
1. mar 2011

@gigina19 tak som bola včera na kontrole, tak krčok drží, vzali mi na krv a vo štvrtok mám ísť na interné a v pondelok asi pôjdem sa objednať do nemocnice, ak budú všetky výsledky ok.
Len muž začal strečkovať že nato nepôjdem, že to nie je dobré. Tiež sa trochu toho bojím, či sa to nejako tým nepoškodí, alebo niečo nestane drobcom, ale aj sa bojím nato neísť a náhodou by sa narodili skôr
Vy sa ako držíte? Ty si už v peknom týždni.
Inak ja cítim pohyby len jedného drobca, tak dúfam že je to druhé vporiadku, lebo mi nerobil včera sono

gigina19
1. mar 2011

@janula18
Ti nerobil sono? Mne stale robia..NO janka a to teraz rozprávaš o podšití? ake výsledky či budú doobre..? Pohyby som jaa začala normalne cítit až v 20tt a to hned čo ma podšili.. neboj určo sú drobci v pohode.. ja idem dnes na kontrolu, no držkame sa, zvládli sme aj teraz svadbu 😀
No len sa musíme už viacej šetrit.. lebo to tvrdnutie mam stale a to len preto, že niekedy moc chodim, tak sa musím krotit...

janula18
1. mar 2011

@gigina19 No ja ešte nemám výsledky AFP a ak ten ster z pošvy či bude dobrý, či tam nie je asi nejaký bacil.
Ano idem teraz nato šitie, len muž nechce.
Inak aj mne sono robil doteraz vždy, ale včera prišiel o hodinu neskôr na ordinácie, tak nestíhal, asi

A kde chodíš, ja som stále len doma, a máme poschodový dom a tie schody mi robia najviac problém.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre