Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

maria30
1. apr 2011

@lenkacka Ďakujem 🙂 ja som si dala podušku pod zadok a nohy som si vyložila hore, ale je to dosť neprirodzené a dlho tak neviem vydržať, tak som nevedela, či to robím dobre.. čiže nestačí len vyložiť nohy, ale aj pod zadok niečo podložiť.. že?

lenkacka
1. apr 2011

@maria30 no aspoň ja som tak ležala v nemocnici,že som od krížov bola vo zvýšenej polohe.A doma som skúšala,že ako by som niečo také podobné dosiahla 😉 .Aj mne doma bolo zle v tej polohe,nevydržala som ležať dlho,ale snažila som sa čo najdlhšie...viackrát za deň som tak ležala.Nič príjemné,ale čo človek neurobí pre svoje diaťatko.. 😎

maria30
1. apr 2011

@lenkacka presne tak 🙂 Ďakujem

embabuli
1. apr 2011

ahojte 🙂

tak ja po dnesnej kontrole dobra sprava, krcok sa drzi neskracuje,
tiez mi sice nasli cukrovku, ale neva, s tym si uz dako poradim..

hlavne som rada, ze to lezanie a magnesium naozaj pomahaju,
tak nech vydrzime co najdlhsie 😉

habibi78
1. apr 2011

baby, mne v nemocke davali pod spodnu cast postele, myslim tam kde som mala nohy taku kovovu kozu alebo co to bolo...celu spodnu cast postele mi vyvysili, cize aj ked som lezala dolehlavou, tak som to ani tak nevnimala 😉
vankuse pod zadkom to nie je ono, bolia z toho krize... skuste si dat pod nohy postele nieco, co vam vyvysi tu stranu postele kde mate nohy.... pisem ako hotentot, kto nerozumie, tomu to vysvetlim lepsie 😀

reisi
1. apr 2011

kocky veru nic ine nepomaha ked chcete lezat s vyvysenymi nohami iba dat pod nohy postele napr. poriadne masivne drevene polena 😀 Ziadne matrace pod nohami to neriesia. Mne dal mm pod nohy dcerinej postele "klaty" lebo normalnu manzelsku postel dat do takej polohy nehrozi 😀 Lezala som tak dva a pol mesiaca teraz to uz flakam, krcok mam stabilizovany, viac sa neskracuje klop-klop.

lenkacka
7. apr 2011

@embabuli a držím palčeky,aby to dobre dopadlo a narodilo sa zdravééé dieťatko. 😉

embabuli
7. apr 2011

@lenkacka dakujem moc 😉
zatial to vyzera fajn, krcok drzi, akurat sa este s cukrovkou teraz trosku trapim..
ale neva,
ved uz sme v siedmom mesiaci, to sa uz musi podarit..a tesime sa na babo najviac na svete 🙂

lenkacka
7. apr 2011

@embabuli to verííím!!! Veď dieťatko to je NAJVAČŠÍ DAR SVETA - keď sa na Teba usmeje a povie MAMA to je to najkrajšieeee 🙂 .Onedlho sa už aj Ty budeš vytešovať s malého drobčeka!!! My ideme mať už rok,ale ja mám pocit,že len pred nedávnom som si "vegetila" na posteli a očakávala príchod nášho drobca - veľmi rýchlo to ideee.Nech to všetko dobre dopadneeee 😉

lucy56
19. máj 2011

ahojte neviem ci mi niekto poradi,ale doktor dnes na poradni mi povedal ze mam kratsi krcok ako by som mala mat,nameral 39 hodnotu, a som len v 19tt a kazal mi lezat, ak sa to vraj neupravi bude mi to sit, ako si mozem pomoct sama, teda co mam robit a co nerobit, je mi jasne ze lezat ale musim stale alebo navarit a ist sa prejst mozem

janula18
19. máj 2011

@lucy56 neviem či ti robil palpačne alebo sonom, ale asi sonom a to je 39mm, teda 3,9 cm?
Lebo krčok sa považuje za kratší ak ma menej ako 2,5cm. Takže ak ho ty máš skoro 4cm tak je to v pohode.

lucy56
19. máj 2011

@janula18 sonom mi to meral, netusim preco ma vystrasil mne sa to tiez nezdala zla honota, ale kazal mi lezat tak lezim, on je dost poctivy a asi kazda odchylka sa mu zda nenormalna

majkauk
31. máj 2011

ahojte baby aj ja mam jednu otazku som v 34.tt a moja lekarka ma vysetrovala palpacne a tiez mam skrateny krcok na polovicu ale neviem kolko ma cm,pod akou skratko je to napisane v tehu knizke?A na ultrazvuku bola hlavicka maleho uz velmi nizko,je zatvoreny ale skrateny,mam menej chodit a pijem magne B6 2 krat denne,ale pri chodzi ma trosku boli pod bruskom,myslite ze sa uz otvaram alebo sa este viac krcok skracuje?poradnu mam az o tyzden,bojim sa aby som predcasne nerodila.

levanda
3. jún 2011

ahojte, ja som jasny priklad, ze aj so skratenym krckom sa to da. skrateny krcok od 20 tyzdna na 2 cm! a to som problemy mala uz asi od 13 tyzdna, co som mala mat kludovy rezim. ale od 20 tyzdna uz natvrdo. takze mi nezostavalo len lezat, lezat, lezat....od leta, pocas jesene, Vianoc, Silvestra....jedine, co som sla, bolo na WC a do sprchy a do kuchyne si po jedlo, ktore mi kupoval manzel v praci.....bolo to narocne, ale vysledok stal za to 😉

klba
4. jún 2011

ahojte,
tiez sme to zo skratenym krckom na 1 cm dobojovali az do finale, 🙂 Jasminka sa narodila v 41 tt a porod vdaka skratenemu krcku prebehol rychlo, za hodinu od prichodu na prijem bola mala na svete, ani sprchu, pasy a prijmove papiere sme nestihli vyplnit a hned ma brali na salu kedze krcek bol uz zajdeny.
Kludovy rezim sa mi nedarilo az tak dodrziavat, pri mojom prvorodenom zbojnikovi, 😉 ale snazili sme sa v ramci moznosti, aspon v nemocke sme to dodrziavali na 100 % ale som rada ze to dopadlo ok a mala to pekne potiahla az do konca. 🙂

lucy56
6. jún 2011

@majkauk ja som mala skrateny uz v 20tt, po kontrole po dvoch tt mi povedal doki ze je to lepsie,lebo maly sa posunul vyssie,ale skoro stale som lezala, obcas s nohami hore, nic tazke nerobila len uvarila a zlepsilo sa to, tak skus viac menej polihavat

levanda
6. jún 2011

este musim dodat, ze pri tejto anamneze sa stav krcka nezlepsuje. ak sa vsak dodrziava ako-tak klud, nemeni sa. ale ani sa "nenatiahne" spat 😒 . ale ked sa lezi v polohe s vyvysenymi nohami, babatko tak netlaci na krcok. "
samozrejme, ze sa to pri malych krpcoch, ktorych uz niektore maju doma, dodrziavat na 100% neda 😉

bobacik_29
11. jún 2011

@lucy56 ja som mala tento problém pri troch deťoch takže ti moc nezávidím ty si asi ešte užiješ kým porodíš ale môžem ťa potešiť ja som ani raz predčasne neporodila a pri poslednej malej som veru tak poctivo ležať nemohla kedže som mala doma povinnosti okolo starších detí 😀

angelikabh
15. jún 2011

ahojte kto mi poradí?? čo to vlastne znamená že hrdlo sakr.uložené, 2cm dlhé pre prst pootvorené?? dakujem pekne a som už v 40tt.

roo
21. jún 2011

@angelikabh - si v 40-tom tyzdni, takze to uz vlastne nic neznamena. Mozes porodit, zajtra alebo aj o tyzden. 😉 Krcok nieje ronako dlhy pocas celeho tehu. Posledne tyzdne pred sa skracuje, je to uplne normalne. Pripravuje sa takto na porod. Ked sa porod rozbehne, skrati sa a otvori tak, az uplne zanikne 😉

angelikabh
26. jún 2011

@roo ahoj tak ja som už porodila 20.6. o 2:25 normálnym sposobom.mame chlapčeka vážil 3250g a 49cm a je to zdravý chlapček ako buk

roo
26. jún 2011

@angelikabh 🙂 🙂 to som si nevsimla. gratulujem

angelikabh
26. jún 2011

@roo tak veru už sme doma konečne 4 tak dakujeme pekne

stefanny
28. jún 2011

pri tom skracovani krcka ste citili aj nejake pichanie? lebo ja ked stojim tak obcas ano , ale netusim cim to je 😕

maan
12. júl 2011

zdravim ,Priatelke tiez doktor nameral skrateny krcok 1.5 ,sme v 5 mesiaci,chcel by som sa spytat,ci ma niektora skusenost s dovolenkou pri podobnom probleme.Dovolenku mame uz zajednanu ale ak by to bolo moc vazne tak nevahame zrusit...babenko ma prednost....🙂,Len som niekde na forach cital ze samotne skratenie krcka nemu si mat taky vplzv na priebeh tehotenstva pokial nedojde k otvaraniu...za odpoved pekne dakujem..

mata_murkova
12. júl 2011

ahoj mna strasili 2 mesiace pred porodom ze bude predcasny rezim, krcok skrateny na 1,5cm mala som mat kludovy rezim (sice som ho nedodrzala lebo mi uz doma sibalo) ale drobcek sa narodil 3 dni pred terminom. takze sa nestresuj, lekari vedia casto prehanat.l urcite odpocivaj, bude to dobre🙂

mata_murkova
12. júl 2011

@maan zalezi od toho ci jej lekar nakazal kludovy rezim ci je pn. ano vo vacsine pripadov nema krcok vplyv. takzo povedat ci moze ist na dovolenku, zalezi od toho ako sa ona citi. ja som mala nakazany kludovy rezim 2 mesiace pred porodom ale nevydrzala som to tak som sa vratila do prace a nakoniec som tam strasila este par dni pred porodom, naozaj zalezi od toho ako sa ona citi, na co si trufa. ak sa rozhodnete ist tak peknu dovolenku

maan
12. júl 2011

mno ,este mame ist na vysetrenie a uvidime ,ale moja sa citi dobre a nestazuje sa na bolesti.Prve tehotenstvo bolo v poriadku a ako dievca z dediny pomahala mame skoro do konca tehotenstva.Mno uvidime... ...I tak vam dakujem za odpoved ...

katana11
18. júl 2011

@maan noooo ja nejdem strasit co zena to ine tehotenstvo, ale nie je to slava mne takto za 5 dni rupol krcok z 2,5 na ziaden otvorena na 1-2 palce a lezala som do konca tehotenstva takze POZOR, dovolenka isto nestoji za to radsej si ju odlozte na buduci rok a sup s drocom na rodinnu dovolenkovu pohodu. Vela si treba dopriat oddychu. Vela stastia.

fatia
29. júl 2011

Ahojte baby. Mna prijali do nemocnice s tvrdnutim brucha. Na to mi lekár zistil,ze sa mi skrátil krcok na 2,2cm. Tak si ma tu ponechali. Dnes mi robili vyšetrenie,pretože tvrdnutie neprestavalo. Výsledok,krcok sa skrátil na 1,5cm. To ma chceli previezt do inej nemocnice,ale tam ma odmietli,ze to je na potrat. Som v 24tt,denne beriem 10 liekov. Neviem ako ďalej,mám obrovský strach o male. Máte niekto s tým skúsenosti,aspon nejakú utechu... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre