Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucytao
9. aug 2011

@fatia Veľmi držím palčeky aj ked v nemocnici fakt ležíš poctivo doma sa to až tak nedá i kde sa snažím ležať ale prerábame byt a už neležím tolko kolko by som mala tak sa snad nic nepobabre ale vieš aké to je no lež a kukaj na bordel nedá sa ☹

fatia
10. aug 2011

@lucytao to ti verím. Pokial prerabate byt,tak to sa ozaj neda oddychovať. A V tom máš pravdu,ked ma pustia domov, tak ležať budem malo,neda sa pozerať na ten bordel 😀 ale Skús sa viac šetriť,aby sa ti nepohorsilo,bude to ťažké pri tej prerabke,ale nase zlaticka stoja zato🙂

lucytao
10. aug 2011

@fatia Máš pravdu naše pokladiky v bruškách sú na prvom mieste 🙂 . Držím ti palčeky aj mimču 🙂 !!!!
Až budeš mať doma čas tak kľudne napíš a si na facebooku tam som ja častejšie keď tak napíš meno a môžme si písať a povzbudzovať sa aj tam 🙂 ja som na FB ako Lucia Miklošovič Vatralová. A ešte som sa chcela opýtať už máš vybraný kočík lebo ja mám dilemu a neviem sa rozhodnúť a ty??????????? Už máš niečo nakúpené ja ešte nie ešte sa bojím až tak asi koncom 7mesiaca. pa pekný deň

fatia
10. aug 2011

Nie som na FB, zo zaciatku som bola,ale nemala som cas tam chodit,tak som to zrusila. Ja som uz konecne doma a s tym kludovym rezimom si mala pravda. Tazko sa dodrzuje. ☹ Kocik sme si vybrali stokke,ale tiez to nie je 100% Ty sa medzi ktorými nevieš rozhodnut, mozno ti poradim. Stokke este porovnavam s Orbit Baby G2 a Mamas Papas Mylo. Takze neviem. ☹ Ak mozes, skus poradit. A vecicky som kupila len zopar,nemohla som odolat,ale keby bolo po mojom,tak uz mam plnu skrinu 🙂 ale pomaly uz zacnem nieco nakupovat...

lucytao
12. aug 2011

@fatia ahoj ja tiež rozmýšľam medzi stokke a medzi Jane rider formula strata 2011 fúú ani ja neviem odolať ale našťastie som doma nikam nechodím tak nenakupujem len pozerám na nete zatiaľ inak sorry že píšem až teraz ale odpoved si dala na plochu a nie priamo mne tak som nevedela že si písala drž sa pa 🙂

fatia
12. aug 2011

@lucytao ahoj,prepac,ze som to dala na plochu. Pisala som cez telefon,tak som sa musela pomylit. Akurat som si pozrela kocik, ktory sa ti paci,dobry vyber,velmi pekny. Ale myslim si,ze stokke je stokke 🙂 Inak momentalne nakupujem tiez len cez net, skrz toho, ze musim lezat. Pa 🙂

lucytao
12. aug 2011

@fatia no ja odpadávam zo stokke pink 2011 úžasný my čakáme dievča tak uvidím len som na stokke čítala dosť aj zlých komentárov od mamičiek tak preto sa neviem rozhodnúť vraj je jak tankodron že veľmi trasie s dieťaťom stači trošku zlý chodník a že nemá žiadne pruženie a ked vonku veľmi fúka tak ho vietor vyvracia neni vtedy stabilný a to mi potvrdila aj kamoška čo ho má doma tak neviem ktorý kúpiť keď že sa malá narodí koniec decembra začiatok decembra tak vieš celá zima pred nami 😒 😖 😨

fatia
12. aug 2011

@lucytao 🙂 citas mi myšlienky, my sme sa rozhodli,tiez pre ten ruzovy,ale nemáme na 100% potvrdené,ze to bude dievcatko. To sa Možno dozviem v utorok. Ja mám termín koncom novembra a ta ruzova je limitovana edicia,takze sa treba poponahlat,poradil mi to Andrejo. A od stokke ma tiez vela ľudí odrádza, kvôli tyci,ze je uzky a to s tým vetrom som tiez počula☹ ale my sme sa uz rozhodli,tak dufam,ze neolutujeme.

lucytao
12. aug 2011

@fatia ja si to ešte necham prejsť hlavou skočim až mi to dovolia do kiki a uvidím a skusím ho v reále len maju iné farby ale to nieje podstatné chcem ho skusiť a uvidimé sak sa opýtam aj muža či mu vyhovuje sice mií povedal že toto necha na mna len nech som spokojná ja ale ved aj on bude chodiť na vychádzky tak ma bude zaujímať aj jeho názor a potom sa rozhodnem. A ako to že neviete čo to bude ja to viem od 16týždna od vtedy mi to ešte dvaja iný doktori potvrdili ked máš termín v novembri tak si 6mesiaci 26tt to fakt ešte nevideli to je potom hamblivé bábo 🙂 😉 ???? tak daj potom vedieť čo to bude

fatia
13. aug 2011

@lucytao aj mne môj povedal,ze to necháva na mne,ze Ked sa mne páči,bude aj jemu 🙂 a dufam,ze to bude dievčatko,ružové veci uz mám v skrini😀

lucytao
13. aug 2011

@fatia škoda, že nemám takú kamošku s ktorou by som si tak dobre rozumela ako s tebou fatia aj na našom sídlisku. Tu mám 2 kamošky čo sú teh. ale maju take super tehotenstvo že chodia do práce a flákaju sa v pohode prajem im to len už na mna nemajú čas a tiež maju iné problémy ako ja no čo už snaď keď sa nám narodia mimča bude to zase ok. No ja mám pár veci čo som dostala a tie su rôznej farby a ani ich nemám doma sú u mami ta moja poverčivosť a babička sa angažuje tiež už malej pletie druhý svetríček zlatá 🙂 🙂 😉. a včera som si objednala z netu triko tehotenské pre mna a na neho som dala text BUDEM OCKOVE DIEVČATKO a 2 nožičky tak sa teším s tej stránky budem objednávať aj body s takými nápismi no su úžasne 🙂 Tak pekný deň papa 😉
posielam ti tu stránku určite v nej niečo najdeš čo ťa poteší
http://www.bess.sk/detske-oblecenie/kategoria/t...

fatia
13. aug 2011

@lucytao Dakujem, za stránku, si zlatá. Ako dlho si uz doma? Ja som 3 den a mam pocit,ze mi uz sibe ☹ tak stale nieco cistim,upratujem,ale donekonecna sa to tiez neda. Kamosiek tu tiez vela nemam,takze viem o com rozpravas. Pekný dnik želám 🙂 pa

lucytao
13. aug 2011

@fatia ty máš ležať nie pobehovať s handrou 😒 ja už som doma od 2mesiaca a čo som prišla z nemocnici to je 3týždeň asi už to nepočítam čo mám robiť raz som bola vydrať dlažbu do novej kuchyne a par krát po 10min. vonku so psom inak sa snažím ležať ale vieš že aj ja musím pri prestavbe niečo poupratovať to vieš muž sa snaží pomáhať ale nieje to ono najlepšie si uprataš sama 😀 . ale viac ležím ako pobehujem 🙂 určite si niečo z tej stránky vyberieš 😅 papa

fatia
13. aug 2011

@lucytao kedy máš vlastne termín?

wera.g
13. aug 2011

ahojte 🙂
prosím vás, aké ste mali príznaky skracovania krčku? ja mám už vyše týždňa pichanie "tam dolu", také že až ma skrčí niekedy, bola som aj v pondelok v nemocnici, nakázali mi kľudový režim a brať magnézium, a v prípade že to neprejde, hneď tam prísť - neprechádza, tak rozmýšľam či ísť, alebo vydržať do pondelka ku doktorke.. Ono ma už ale pichá aj keď ležím... Nemáte niektorá s týmto skúsenosti? Ďakujem veľmi pekne

lucytao
13. aug 2011

@fatia začiatok 6 decembra ale ideme na cisarsky tak to bude asi v novembri a ty kedy ka som teraz v 23tt fuuu ešte ma čaká dosť už aby bol november

fatia
13. aug 2011

@lucytao mne vychádza termín 24. Novembra. Teraz som v 26tt. Tiez by som to chcela mat uz za sebou,ale aj tak je to krásne obdobie,pokial nemáš problémy. Ty si si mohla vybrať medzi cisarskym a normálnym pôrodom? 😲

lucytao
13. aug 2011

@fatia tak ako som ti písala musím ležať asi až do konca mám úzku pánvu tak ma veľmi bolia bedrové klby nič príjemné a neviem ako to bude dalej s tým krčkom to uvidíme budúci týžden to máš super si o 3týždne dalej ako ja mam tiež problém s krvou mám zlú zrážanlivosť tak každý večer mám injekciu fragminu až do konca strašne štípu no čo nevydržíme pre nase zlatíčka a nie nemohla som si vybrať ja musím mať cisarak lebo mám aj sclerosis multiplex čo je neurologické ochorenie a tá úzka pánva tak ina možnosť neni tak to nieje tehotenstvo ideálne ale čo už verím že tento krát sa dostanem do úspešneho konca to vieš po tom čo som 3xpotratila vždy v 1trimestri potom som nevedela ostať teh. dva a pol roka neovulovala som tak mi dali clostilbegit umelo mi vytvárali cyklus po 3mesiacoch som ostala tehotná tak toto je úspech preto sa aj bojím ešte nakupovať a čo som dostala tak mam u mami. asi si na tom lepšie ako ja ale ja som šťastná že som tehotna tak nám drž palčeky a aj ty sa drž pa 🙂

fatia
14. aug 2011

@lucytao máš to velmi ťažké☹ ja som na začiatku lezala,krvacala som,našli mi krvnu zrazeninu. Ale ty to máš oveľa ťažšie.ale od stasticka ta delí uz len kúsok,tak veeeeelmi držím palce🙂

lucytao
14. aug 2011

ďakujem stále verím a dúfam že to dopadne dobre aj ja na teba myslím a držím palčeky a ty nemáš problem s krčkom neskracuje sa ti nemusíš ležať tak to máš super len si to uži 😅

berusaa
14. aug 2011

Kolko dní pred porodom ste mali krče do stehien a pobolievanie v podbrušku? už som otvorená na 1cm ale hrdlo otočené stále dozadu aj malý mi nalieha hlavičkou dole.neviem kedy to možem očakavať,preťahovať by som nechcela,lebo mi ho merali dvaja doktori a už má 3500 až 3700 kg,vďaka

lucytao
14. aug 2011

@fatia a s čoho sa ti urobila krvná zrazenina povedali ti to?????

lucytao
14. aug 2011

@berusaa no ja som ešte len v 23tt + 1d a už sa ni tiež stalo že som mala krče v nohách a bolesti v podbrušku máš aké mna stále presvedčujú že ich mám z toho že sa tam všetko rozťahuje v stredu mám poradnu tak sa tiež na tie krče opýtam

berusaa
14. aug 2011

@lucytao mne sa zdá že sa mi pri nich skracoval krčok aj som sa otvorila pri nich na 1 cm,tak radšej sa na to popytaj,ja už by som išla rodiť aj hned lebo malý ma vraj od 3500 do 37OO kg tak ked budem ešťe preťahovať tak neviem z kadial potom víde vonku 😀

fatia
14. aug 2011

@lucytao podľa všetkého,Ked sa vajicko usadzovalo v maternici,tak mohla prasknut nejaká cievka,ale nie je to iste. Ale hlavná vec,ze sme to zvládli. A verím,ze aj vy to zvládnete 🙂

ivetkab.
15. aug 2011

Viete mi prosím povedať ako je to s vami? Beží mi 38tt a ja už nechcem byť tehotná. Každý večer si hovorím, že hádam to už zajtra príde. Bránku mám otvorenú pre prst a hrdlo dĺžky 2cm. Podľa lekárky sa to už pomaly začne, ale ja nechcem pomaly ... ja chcem hneeeeeeď... 😉

miskap
16. aug 2011

@ivetkab. Chápem, že už si z tehotenstva unavená a chceš mať za tým. Ale všetko chce svoj čas, maj trpezlivosť. Môžeš skúsiť prirodzené metódy na vyvolanie pôrodu, ale tie zaberú až vtedy, ak je dieťatko zrelé a pripravené na pôrod.

fatia
16. aug 2011

@lucytao ahoj. Tak je to potvrdené🙂 bude to dievčatko.

berusaa
17. aug 2011

@ivetkab. tak ten istý pocit mám aj ja a som v takom týždni ako ty 🙂 a najradšej by som šla rodiť hneď ako ty. aj ja som vraj otvorená na prst,v piatok idem na poradnu tak dúfam,že som už otvorena viac. Ja mám vraj hrdlo otočené dozadu a ty?

jedna_iva
17. aug 2011

Ahojte..je tu prosím vás niekto po serkláži???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre