Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dianka3
28. okt 2011

@duratlicka Ajojcek moja 🙂 tak ja oficialne zacinam 38tt az od zajtra a dobra sprava je ze som este stale 2v1 🙂 🙂 🙂 a ta zla je ze mala je stale KP ☹ tak sa modlim este aby sa otocila a ak nie tak nech porodim normalne aj kp ,hlavne nech bude zdrava a nebude nutny cisarsky.A ty ako ? malinka poslucha? kolko uz vazite? ja som bola vcera na sone a zevraj vazime 2370g neviem jedna sestricka ma strasila ked ma taku malu vahu ze pojde este do inkubatora 😒 ale podla mna uz nie sak uz som normalny tyzden

duratlicka
28. okt 2011

@dianka3 Co Ti nedavaju jest, ze je taky drobcek?😀 To mna lekarka zase prezmenu hresila, lebo mam uz 88kg. Ja asi budem musiet zase len lezat, lebo si zacinam citit ten krcok, ako mi od vcera znizili lieky. Mam ich brat este do stvrtka, potom sa musia uplne vysadit, tak sa bojim, aby som neporodila. Lebo asi to drzia len tie lieky☹

dianka3
28. okt 2011

@duratlicka Ale co chces pribrala som 7 kil 🙂 a to pred tyzdnom a pol len 5,5.Ja teraz vazim 67kg. A ako citis ten krcok? na kolko ho mas skrateny? a ake lieky ti davaju? ty si v nemocke? no mne davali ten gynipral len do 34tt a tiez uz nie

duratlicka
28. okt 2011

@dianka3 Nie, nie, som doma. Stav sa nezmenil, ale odvcera ho beriem len 2x denne a buduci piatok ho uz mam uplne vysadit a opat citim take pichanie pri tom krcku ako ked som bola v nemocnici. Aj brusko zase zacalo tvrdnut, tak sa ladujem magnezkom.

dianka3
28. okt 2011

@duratlicka A ake lieky beries? ano oni uz v 34tt vysadzuju secky lieky,lebo dieta je ma uz dozrete plucka a je vyvinute. Cize preto,aj mne ked som lezala pri malom vysadili secky lieky aj magnezko v 34tt a ked som sa pytala ze co ked ma to chiti? tak oni odpovedali ze uz normalne porodime, cize oni uz povazuju za normalny porod.
A to pichanie som mala aj ja v tvojom tyzddni,to je normalne, to ti babo zatlaci na nejaky nerv z dola a preto to pichne,to je normala neboj nic 😉

matomajka
30. okt 2011

ahojte..poradte dievcata..mam skrateny krcok vlastne uz asi ani ziaden nemam a som otvorena na 1-2 prsty..som 28ttt..je tu niekto podobny??

duratlicka
31. okt 2011

@matomajka Ahojcek, pravdupovediac az tak zle som na tom nebola☹ Mas bolesti alebo sa ten krcok skracuje a otvara samovolne? Ak su bolesti asi Ta riadne napchaju magnezkom alebo Ti daju ine lieky a hlavne prisny klud na lozku, ak je to len slaby krcok, mozno zvazia pesar. Si v nemocnici?

duratlicka
31. okt 2011

@dianka3 Takze Ti povedali, ze by tomu uz nebranili, keby si prisla s bolestami v tom 35. tyzdni? Lebo u nas kocku drzali na magnezku, ze musi vydrzat aspon do plneho 37. tyzdna. Kazdy lekar povie inak. Uvidime, co to so mnou urobi v piatok, ked zostanem bez tych liekov. Nerada by som bola este 3 tyzdne v nemocnici☹

matomajka
31. okt 2011

@duratlicka ano v nemocke uz os 25tt teraz som 28tt zacala...mam infuzky.,lieky aj magnezko...dufam,ze sa to v tomto stave da vydrzat

duratlicka
31. okt 2011

@matomajka Kym neodtecie plodova voda, este sa to vzdy da zastavit🙂 Ked sa to stabilizuje, snad ta pustia domov🙂 Ale asi budes musiet naozaj prisne lezat az do plneho 37. tyzdna.

matomajka
31. okt 2011

@duratlicka joj ja by som aj lezala len aby vydrzkal maly

katana11
1. nov 2011

@matomajka ahoj ja som bola verna kopija teba tiez som prisal do nemocky v 26tt s 2cm krckom za 3 dni sa mi uplne spotreboval otvoril na 1,5cm neskor o 2 dni uz na 2-3 chvalabohu to zastavili liekmi. Stali klud na lozku, strach a pozri kde sme to dotiahli ukonceny 37tt pustili ma domov a o 2 hod. som bola naspat ale uz rodit 😀 odtiekla mi plod. voda. 😅 malinka sa narodila zdrava a krasna hoc bola v inkubatore 4 dni nevedela sa tak zohriat a aj kvoli silnej zltacke ale klop klop klop zdravucka az do dnes aj imunitu ma dobru 😵 . Vela-vela kludu pozitivneho myslenia ostat ozaj na lozku lezat hore ritou ja som sa dokonca sprchovala len kazdy 2-3 den pred velkou vizitou... proste strach bol viem ako sa citis ale ak ostanes pozitivne mysliet dotiahnes to do konca budem na vas mysliet DRZKAJTE SA 😉

matomajka
1. nov 2011

@katana11 dakujem krásne 🙂

duratlicka
1. nov 2011

@katana11 To bolo naozaj velmi optimisticke, dakujeme za povzbudenie🙂

duratlicka
1. nov 2011

@dianka3 Dianocka, este si kinderko? Uz sa neviem dockat, ked napises miery malej princeznej🙂Prajem rychly porod bez komplikacii🙂

gabuci
2. nov 2011

@dianka3 34.týžden a podľa nich by bolo v poriadku ked sa dieťa narodí?To sa čudujem,ja som mala 2x rizikové,ale vždy do 37-ho tt hovorili,že treba vydržať,no nám to vyšlo až do 40 tt.Lieky som nemohla prestať brať 34-om ☹

katana11
2. nov 2011

No tym lekarom je to ozaj jedno mna tiez chceli v 34tt pustit domov, to som im povedala ze nejdem... ved by som im po ceste porodila... 34tt este nie je celkom OK dietatko isto nie je 100% pripravene na svet aj ked je uz krasne, dokonale. Mne bolo povedane tiez ze uz ten 37tt kludne mozem rodit ale skor... no... ved stava sa ale dietatko bolo by isto v inkubatore a nemuselo by mat este tak plucka dovyvijane a problemi s dychanim...
@gabuci
@duratlicka este rosku vydrzat 😉

jedna_iva
2. nov 2011

@duratlicka Ahoj moja..ake lieky ti vysadili??ja beriem len magnezko koli tomu krčku a železo,ale to že mam brať až do ukončenia šestonedelia....počula som,že aj magnezium sa ma vysadiť asi 2 týždne pred porodom či kolko???

duratlicka
2. nov 2011

@jedna_iva Mne vysadili ten Gynipral, ale magnezko sa myslim moze. Ved co ine mi daju, keby to na mna teraz prislo? Asi ho pre istotu budem brat az do plneho 37. Este sa na to opytam.

gabuci
2. nov 2011

@jedna_iva ja som Magne B6 nevysadila až do pôrodu,vlastne potom ešte som dobrala krabičku,aj gynekologička mi hovorila,že môžem kludne nadalej aj v šestonedelí.Niekto to zas tvrdí,že ťažšie sa otvára ked to berie až do konca.Ja som s tým problém nemala.

jedna_iva
2. nov 2011

@duratlicka ..ja idem v piatok na poradnu tak sa chcem už tiež na všetko popýtať...mne na ten krčok davali len magnezko..žiadne iné lieky,hlavne že ma chcela dať zašívať..ešte ze si to v nemocnici rozmysleli,lebo som uz bola vo vysokom týždni...už maš všetko nachystané???

jedna_iva
2. nov 2011

@gabuci ...dakujem..presne tot iste som počula aj ja..a dokonca som to pocula aj od jedneho doktora..tak teraz neviem,koho mám počuvať....niektore baby tiež vraveli že sa ťažšie otvarali....no ved uvidíme,v piatok budem hadam mudrejšia...

gabuci
2. nov 2011

@jedna_iva ja som zašitá nebola,ale mala som pesar.

jedna_iva
2. nov 2011

@gabuci ..no mne v Banovciach povedali,že pesar už sa nedava..to zrejme zaleží od nemocnice ako ktorá k tomu pristupuje...mna po 5 dnoch nič nerobenia prepustili domov,že sa mam šetriť ..a nič viacej

duratlicka
2. nov 2011

@jedna_iva Tasku uz mam zbalenu, ale chyba mi tam este par veci. Chcela som dobalit po predporodnej priprave, mali sme ist s MM zajtra, ale bude musiet byt v praci. Tak to nechame na poslednu chvilu v decembri. Dufajme, ze dovtedy neporodim.

jedna_iva
2. nov 2011

@duratlicka na tu predporodnu prípravu je to teraz povinné??

duratlicka
2. nov 2011

@jedna_iva Len ak chce byt manzel pri porode. Pre Teba nie, Ty mozes odrodit aj bez nej😀

jedna_iva
2. nov 2011

@duratlicka kokos to fakt??no moj chce byt pri porode a aj sa na to spolieham že tam bude..ale toto mi nikto nepovedal,že musíme teda ist na predporodnu poradnu..to platí všade??nevieš??

duratlicka
2. nov 2011

Neviem, ci vsade, ale v Banoveckej nemocnici urcite. Priprava s manzelmi je prvy stvrtok v mesiaci o 12:00. Daju Ti peciatku do tehu knizky, ze manzel moze byt pri porode.

jedna_iva
3. nov 2011

@duratlicka dakujem..uz som sa informovala v nemocke kde chcem ist rodiť a že tam netreba aby absolvoval tu prípravu....ale zajtra na poradni sa popýtam aj doktorky ešte na par vecí....ako sa cítiš??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre