Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
9. apr 2008

anamor no mna to skor znepokojuje ako tesi, je to divne, a to som si ani magenzium nedala 😔

anamor
9. apr 2008

podla mna to je len dobre, ze netvrdne a neboj 5x denne je vraj v poho 😉

geegee
10. apr 2008

aktak...mozno psychicka pohoda 😉

aktak
10. apr 2008

geegee no vtip je v tom ze mi netvrdne odvcera rana, kedy som mala tesne pred obhajobou - v "miernom" strese a po 3-hodinovom spanku 😅

sandrika
10. apr 2008

My sme pokontrole stav nezmenený t.j. krčok 0,5 cm otvorená len na špičku prsta, keďže dr nevie , že som vysadila lieky tak povedal, že 17 .4. vysadím lieky a do 7 dní by som mala porodiť,keď si to tak vypočítam podľa skutočného dátumu ako som ich vysadila vychádza mi rodiť na nedelu ale neviem keď som takmer zatvorená, ale všetci hovoria, že mám strašne spadnuté bruško....

aktak
11. apr 2008

snadri, ja som mala spadnute brusko od 7.mesiaca a vzdrzala som do terminu, teraz mam spadnute brutalne uz teraz takze to nemusi nic znamenat, ale kedze si uz v 38 tt tak je to super, neboj babo vie kedy sa ma narodit 😉

sandrika
11. apr 2008

ja viem že vie len keby mi to prezradilo 😀 fujmna tak prehnalo....

matrinka
11. apr 2008

ahojte baby,
pozeram ze je tu na to cela tema....dnes som sa vratila z kontroly a UTZ a mam vraj skrateny krcok na 3cm, CS 1. Lekatr mi nariadil kludovy rezim a nechodit do prace 😒 Ja si chcem vsak vybavit aby som mohla pracovat doma, cize chvilu za pocitacom a potom polihavat v priebehu dna...co myslite? je to zle tie 3cm?

mirka8429
11. apr 2008

matrinka...ja som mala najprv normalne na zaciatku tehu dlzku 2,5 cm..potom sa to postupne skracovalo na 2cm a tak na 1,5cm a potom skoro na 1cm....neviem ci to je zle..lebo neviem ako to on vlastne berie..cely krcek aj s vnutornou aj vonkajsou vrankou by mal byt cca 8 cm...alebo tak nejak..tak neviem kolko mas tu branku skratenu...ja tak cca 1 cm...

matrinka
11. apr 2008

mirka, neviem.. vknizke mam napisane cervix dlzky 30mm a nieco ako neur.fumell " V " - to neviem co znamena...
ty si lezala hned od zaciatku?

mirka8429
11. apr 2008

matrinka mne sa zacal krcek skracovat v 23tt a potom okolo 28tt som sa aj otvorila a musela som do nemocky lezala som tam cca viac ako 2 tyzdne...a potom som mala nariadeny klud...tak som to dodrziavala...teraz sa uz snazim chodit lebo uz mam pred pôrodom..neboj sa ak budes v klude lezat tak by to malo byt ok...poznam zeny co boli otvorene a este aj prenasali 😉 neboj a skus sa spytat lekara ake mas dlhe hrdlo..ja mam tu napisane hrdlo dlzky 1,5cm, polotuhe, sakralne orientovane, vonkajsia branka pre prst, vnutorna uzavreta....skus sa na to popytat...

dididi30
11. apr 2008

ozaj miri nechces byt lekarkou?? bo ja sa v tych vasich vyrazoch vobec nevyznam 😝

sandrika
11. apr 2008

miruš až na to, že ja mám krčok 0,5 cm sme na tom uplne rovanako 😉

bibianka
11. apr 2008

matrinka, ja myslím, že s 3cm si v norme, dolná hranica je do 24.tt 25mm. PN môžeš odmietnuť, lekár ale od teba bude chcieť podpis, potrebuje sa zichrovať. Ak si vybavíš prácu doma, nevidím v tom problém, tiež to tak robím.

mirka8429
11. apr 2008

didi no ja by som uz aj lekarkou kludne mohla byt 😀 uz sa niekedy tak aj citim...uz dopredu viem co mi bude robit a tak 😀

sandri no ty mas etse viac skrateny ako ja 😉

bibi ano presne tak...aj ja som mala na zaciatku 2,5cm...

sandrika
11. apr 2008

to po tých minulovýkendových kontrakciách ...
dnes ma len bolí to podbruško ako pri mrche

stankatt
11. apr 2008

Ahoj Miri a ty si este neporodila? Som myslela ze v stredu..

geegee
11. apr 2008

matrinka, mohlo tam byt ze funelling - to je otvaranie vnutornej branky

Ja po dnesnej poradni mam palpacny nalez vraj nic moc, ale krcok sa pekne uzavrel, teda ziadny funelling nie jeeee...ale lezim ako blazon, a uz to vidno na kilach 😀

mirka8429
11. apr 2008

stani mala som ist v stredu ale môj doki si premenil zmenu na sobotu...tak idem zajtra a uvidi sa co povie...

matrinka
11. apr 2008

geegee, ano je tam funelling - stupen V...
bibianka si ma ani nevies ako ukludnila 🙂 samozrejme ze sa budem setrit, ale som rada ze to nie je az take zle...inak nie si ty nahodou po IUI?

geegee
11. apr 2008

to nie je asi stupen, ale akoby graficke znazornenie otvarania...ja som mala Y

mirka8429
11. apr 2008

geege a to kde je toto napisane...ja to neviem najst 🙂

matrinka
11. apr 2008

geegee ano, moze byt, nie je tam napisane stupen ale len " V " 😉

bibianka
11. apr 2008

matrinka, niesom

Tu je niečo pre teba - síce odborné, ale zaujímavé čítanie
http://www.zdravcentra.cz/cps/rde/xbcr/zc/GPP_4...

bibianka
11. apr 2008

matrinka, a mali by ti robiť aspoň každé 3 týždne cervikometriu vaginálnou sondou. Otázka je, či sa to bude tvojmu lekárovi chcieť... Oni bývajú dosť podráždení, keď im niečo odmietneš 😒

matrinka
12. apr 2008

bibianka, dik za clanok idem citat, nech som v obraze 😉
cervikometriu mi robil vcera a na dalsiu ma objednal za cca 4tyzdne,vraj dovtedy urcite kludovy rezim...

aktak
13. apr 2008

malicka ma skoro stale kope smrom k dnu, asi prave v oblasti krcka, dufam ze to nan nema vlyv 😕

mirka8429
13. apr 2008

babenky mne robil tu vaginalnu sondu kôli krcku aj v 33tt stale ho kontroloval kôli vnutornej branke ci je zatvorena...

aktak no mne teraz lekar povedal ze babatko je uz velke a ked sa tak intenzivne hybe tak pomaha otvarat krcek..ale tvoje by este nieje take velke tak by to nemalo mat ziaden vplyv..opytaj sa lekara..ale ja myslim ze nie

jankapo
13. apr 2008

aktak,podla mna nema....aj ja som mala isty cas ten pocit, ze drobec je dolu a veselo tam kopka, ale nezhorsilo sa to...je to teda neprijemne, ale krcok to neovplyvni....teda, nie som odbornik, ale podla mna nie....neboooj

aktak
13. apr 2008

janka ved to ze to enni prijemne, radsej keby ma kopkala vsade inde 😅 nevadi, strasne verim ze na dalsej kontrole to nebude take zle a zostanem doma s adamkom, velmi si to prajem hlavne kvoli nemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre