Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

duratlicka
2. dec 2011

@rebecca2006 Daj pozor na tu kanilu, radsej si ju daj kazde dva dni vymenit na ine miesto. Mne sa to tiez zapalilo a tyzden trvalo,kam ma ta ruka prestala boliet☹

duratlicka
2. dec 2011

@tehulka14 Krcek sa nezvykne zasivat, ak ma zena kontrakcie, potrhal by sa. Mne to tiez preto nerobili a to som bola len v 26. tyzdni. V niektorych nemocniciach davaju pesar.

jedna_iva
2. dec 2011

@rebecca2006 a v kolkom mtýždni si a tiež sa otvaraš???mala si aj kontrakcie??

rebecca2006
2. dec 2011

@duratlicka veď hej Teraz mám kanyly von, šupli ma nakoniec na Gynipral, lebo mg tabletky mi teda vôbec nezaberajú. Len no je to tak, úprimne sestry by ma tu asi zabili, keby že chcem prepichovať kanylu po každom raze, ja mám veľmi zlé žily, a už pomaly sme pichali do nôh....
Inak, tiež ste boli z toho Gynipralu také "vyklepané"? Mne sa normálne chvejú prsty ako ťažkému notorikovi a mudela som si variť medovkový čaj, lebo mám takú vnútornú triašku, že len. Dnes mám 4tbl, a k tomu 3x40mg Isoptin. NO, dúfam, že aspoň zaberie a ešte potoahneme chvíľu...

rebecca2006
2. dec 2011

@jedna_iva v 33, teda presne 32+2. Mám tonizácie, a či mám kontrakcie netuším,lebo CTGmi robia raz denne a mne tvrdne brucho hlavne večer- takže ráno je CTG dobré. Ale počas hospit som mala na zázname aj kontrakcie, v 10min intervalch. Bližšie neviem, radšej sa nepýtam, lebo by som sa od stresu zbláznila.
ospitalizoali ma presne na 29+0, teda na začiatku 30tt, už týždeň doma mi nebolo dobre- a vlastne sem tam ani predtým, len som to pripisovala takému normálnemu tehotenskému dyskomfortu, akože bábo sa príliš rozťahuje a tak.

rebecca2006
2. dec 2011

@jedna_iva a ešte som zabudla- podľa posledného nálezu som mala krčok na 2cm skrátený a otvorený pre špičku prsta. Joj, pozerám, že vy ste už za vodou, krááásny 37tt. Tak nech ti to dobre dopadne.

jedna_iva
2. dec 2011

@rebecca2006 Moja tak sa pekne držkaj..ja som domka od pondelka a inak som bola dva týždne v nemocke...aj mne davali dva krat denne infuzky a každe 4 hodky gynipral a každých 12 hodín jednu tabletu isoptimu,lebo som mala velkú aritmiu srdca..neboj ten isoptin zaberie..ja uz som potom ani triašku a ani buchanie srdca necítiola...zrovna dnes som si ho bola dať predpísať,alebo gynipral mám užívať ešte do stredy každyých 12 hod ,ešte tri dni a dalsie tri dni už len každych 24hod..ja som teraz otvorena na 2 cm a krčom mam skratený na 1...takže čakam každuo chvilkoou kedy to na mna zase príde... 😝

rebecca2006
2. dec 2011

@jedna_iva ďakujem. no, aby si nakoniec neprenášala, keď ťa teraz takto nadopovai gynipralom 🙂
POčujte baby, dokedy sa má ten Gynipral užívať? Mylím do akého týždňa? A vysadzuje sa asi postupne, že?

jedna_iva
2. dec 2011

@rebecca2006 no mne lekari vraveli že do ukončenia 36 tt by sa mali vysadiť všetky lieky..ale v pondeloik ak ma prepuštali a to som bola 36+1tt tak mi nechali ešte gynipral plus isoptin to mam ešte až do stredy ale postupne sa mi znižuju dávky... a v utorok ked som sa bola hlasiť u svojej tak mi ešte do nedele odpuručila brať aj magnezko a postupne si ho vysadzovať do pondelka aby mi neostalo nič...

babatienko27
2. dec 2011

@rebecca2006 ahoj a konkretne CS cervix skore mas ake ??

babatienko27
2. dec 2011

@duratlicka no CS 1 SOM mala v 24tt na poradni krcek tuhy aj hrdlo zatvorene ze vsetko ok a v 29tt mi dal CS 3 ze makkne krcok tvrdnutim bruska ja tu tehu knizku nemam kde to je napisane mam asik inu len mam pocit ze ked dal do svojich Cs 2 preco mne tehu knihy Cs 3, tak ked tu baby pisu ze maju krcek 1,5 a uz ich udrzuju tehotenstvo to ale neni CS NE ? dakujem

babatienko27
2. dec 2011

@teleranka to vazne co ta nenachali v nemocke blazni zasit ta treba ja to mam V 30tt HROZIA MI predcasnym ....mali by ti ho sonom odmerat

babatienko27
2. dec 2011

@tehulka14 a kolko si mala to Cs ked si chodila na merania v kt tyzdni aj dakujem mne tiez len rukou meral zatial a uz ma vystrasil

rebecca2006
2. dec 2011

@jedna_iva aha, a toho magnezka koľko berieš? Aktuálne, a aj od kedy si na Gyniprale. A ako dlho di bola v tej nemcke? V ktorom tt ťa hospitalizovali? Ospravedlňujem sa, ak si to tu niekde písala, ale nečítala som celú diskusiu...

rebecca2006
2. dec 2011

@babatienko27 netuším. To som ale pacientka, že? Do 27tt som mala 1, potm som mala prísť do poradne v 30tt- ale to som skončila už v nemocnici- a tu som čítala len slovný pois náleyu, konkrétne CS neuvádzali. A ja , keĎže som hysterka, tak sa radšej na všetko nepýtam, keby bolo moc zlé, nič mi to nepomôže a zbytočne sa ešte viac vystresujem, a to pri tonizáciách moc dobré nie je...

teleranka
2. dec 2011

@duratlicka len hmatom...v stredu idem k lekarovi, tak poprosim jeho. snad to bude dobre. nekrvacam, nemam bolesti.

mykky
2. dec 2011

Ahojte, je som sa práve vrátila z hospitalizácie kvôli skrátenému krčku. Som v 35 TT a som otvorená na 2 cm. Magnézium 3x denne+injekcia ráno do svalu. Bruško mi tvrdne skoro celý deň keď stojím alebo chodím. Mala by som stále ležať. Robím čo sa dá, dúfam, že vydržíme do termínu... 🙂

tehulka14
2. dec 2011

@duratlicka pesar už nedavaju vobec boli z toho infekcie mne najskor zastavili kontrakcie a po 5 dnoch ma zašivali

jedna_iva
3. dec 2011

@rebecca2006 v nemocke mi magnezko vysadili..predtým som bravala 3krat denne a teraz uz len rano a večer...gynipral mi nasadili 18.11 každe 4 hodky a každých 12hod k tomu ten isoptin....a teraz moí gynipral stahuju..dnes uz beriem len každych 12 hod do nedele a od pondelka do stredy ho budem brat iba raz denne,potom už vobec..a magnezko mam brat už len teraz do pondelka..všetko mi vysadzujuu postťupne...ale zaleží u ktorého lekara si..každy ti povie inak...v nemocke som ležala od 17.11 do 28.11 a vtedy som bola 35+4 ked som dostala bolesti..ale teraz ako som doma tak je to zatial fajn..maly začall posluchať a to som už 36+6...

duratlicka
3. dec 2011

@rebecca2006 Hej, hej, trosku to triaslo hlavne rano nalacno. Ale ten Isoptin je na to, aby to zmiernilo ucinok na srdce. Mne nedavali vobec nic a prezili sme😀 Mne ten Gynipral velmi pomohol, vobec mi potom netvrdlo brusko a po tyzdni lezania som mohla aj co to doma porobit bez vedlajsich ucinkov🙂

duratlicka
3. dec 2011

@mykky Neboj, vydrzite, mna tiez nalievali v nemocke magnezkom a teraz nie a nie porodit😀

katkazabor
3. dec 2011

ahojte baby uz si vás čítam zo dva dni.držím všetky palčeky aby vydržali co najdlhsie.mne naposledy v poradni 23.11 (30tt) ze som otvorena na 1 prst a krcok alebo krček neviem ako spravne sa to píše 🙂 na 2.5 cm.kazala oddychovat ale lieky mi nedala ziadne.uz zo 4 dni pocitujem niekedy take pobolievanie v podbrusku akoby som isla dostat menzes.do poradne idem stredu.nemala by mi dať aspon magnézium??som zvedava co mi povie.a
@duratlicka asi blbá otázka ale to tvrdnutie bruska ako to vlastne je lebo ja vobec neviem ci sa mi len mala tak natahuje alebo mi stvrdne.to mám brucho ako kamen alebo ako to mam chapat??

rebecca2006
4. dec 2011

tak baby, včera so mala sprostý pocit, že malá mi tlačí všadedole na mechúr, konečník, tak ma dr vyšetrila a že nález na krčku sa nemení, som rada. 🙂 dúfam, že Gynipral zberie a nebudú tonizácie

li_la
4. dec 2011

@katkazabor Tvrdnutie brucha znamená, že sa maternica sťahuje. Maternica sa sťahuje pri kontrakciách, ktoré však nemusia byť ešte pôrodné, ale len nácvičné. Keď sa to deje často, berie sa magnézium. Aj ja som bola od 30tt otvorená na jeden prst, ale ako povedala dr. išlo to veľmi pomaly a preto sa nepredpokladalo, že by som porodila skôr. Tiež ma pobolievalo brucho, aj mi tvrdlo, ale pekne som donosila.

katkazabor
4. dec 2011

@li_la dakujem za odpoved 🙂

jjeanny
5. dec 2011

Ahojte, som 21tt a gynekologicka zistila skracovanie krcka maternice asi pred dvoma tyzdnami, hmatom , rucnym vysetrenim , ze hrdlo dlzky 1,5cm, chabe. Poslala ma , aby mi to odmerali USG, tam tvrdili ze krcok ma 4,9cm a je to v poriadku..ja s kludnym svedomim som nedodrziavala kludovy rezim, ved sa ani neda pri malom , no a dnes na vysetreni mi povedala, ze je to zle..ze hrdlo je 1-1,5 cm . Povedzte mi ako sa toto moze stat, niekto tvrdi tak,iny tak..zajtra idem na vysetrenie do nemocnice , kde by som mala rodit...mam velke obavy, pretoze z diskusii, ktore som tu citala, mi doslo, ze urcite to bude minimalne na pesar .. da sa donosit dietako v poriadku az do konca? Prve tehu bolo bezproblemove.

katkazabor
5. dec 2011

a nešla už duratlička rodit ked sa neozyva?? ak ano drzim palčeky 😀 😀

katana11
6. dec 2011

@jjeanny no ono to mas tak ze urcitu cast ktora je mnatatelna palpacne a druha cast z vnutra ktora nie je hmatatelna preto ti to raz tak raz tak vide... ty sa zameraj na cervikometriu ktora bola 4,9 ta je presna, hlavne aby ti nemekol krcok a neotvaral sa ... a bude dobre ale radsej si chod este na konzultaciu do nemocky, lebo ak by to bolo to druhe cisielko tak to nemas bohvie aku slavu na tvoj tt. ale si este v stadiu kedy ti urobia cerklaz na udrzanie a donosis pekne do konca, len odychovat. Ale ako som spominala palpacne je orientacne iba presne meranie je spravne...drzim palce daj vediet ako to teda je 😕

jjeanny
10. dec 2011

@katana11 dakujem 😉 aj za vysvetlenie, uz som to pochopila, bola som dodnes hospitalizovana v nemocnici..tam mi to tiez podobne vysvetlili, cize ten krcok mam 4,89 a hrdlo 2 cm .. davali mi magnezivove infuzie a sledovali ma, vzhladom na to,ze som nemala bolesti, krvacanie ani brusko mi netvrdlo, tak ma pustili s tym,ze to mam sledovat...a samozrejme kludovy rezim.

katana11
10. dec 2011

@jjeanny nooooooo vidis, neboj pohoda, ale ozaj klud ziadne vypekanie a upatovanie pred vianocami aby to nepopohnalo lebo ten tvoj tt este nie je vyhra. tfuj tfuj tfuj nech vam vsetko dobre dopadne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre