Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

akova
10. dec 2011

Ahojte, dlhšie som tu nebola, dakujem za info ohladom Gynipralu kde ho zohnať, zaberá aj magnezko, tak to zatiaľ nebudem riešiť. Bola som na kontrole, tak krcok zatiaľ drží, aj som sa bála, ze znova skončím v nemocnici ked sa uz kriza skončila, ale našťastie sa mi stav nezhorsil. Ďalšia kontrola o 10 dni. Je ale fakt, ze poctivo lezum. Ani sa mi verit nechce že je to už mesiac čo som skončila v nemocnici a vsetci má strasili že mam ešte vydrza, a už sme potiahki pekné 4 týždne, tak verím , že ďalšie aspoň 4 mame este pred sebou. Držte sa, a veru vianocne upratovanie a vypekanie treba vynechať, vianoce budú aj bez toho 🙂

gabuci
10. dec 2011

@jjeanny kludový režim,žiadne upratovanie,ale ako si sa pýtala,tak dá sa vynosiť dieťatko aj s pesarom/2x som to mala,svoje deti sa mi podarilo vynosiť/len sa drž a veľa veľa oddychu,viem ľahko sa to hovorí ked už jedno dieťa máš,je to trošku problém ale...no skoro všetko sa dá len veľmiiii treba chcieť a pozitívne rozmýšľať.Držím ti palce.

duratlicka
14. dec 2011

@katkazabor Hej, hej, porodila som🙂 5.12. sme spolocnymi silami s manzelom porodili Zorku - 3050g a 50cm. Bolo to len 38+3, ale vsetko v poriadku, ani zltacka, mala je uzasna🙂

duratlicka
14. dec 2011

Kočky, ja som až pri porode pochopila, ze clovek zase tak lahko neporodi🙂 7 hod to trvalo, i ked krcok sa otvaral uz od 6. mesiaca a to s vyvolavacou tabletou, cipkom a infuzkou. Takze zase az tak setrit sa asi nemusite, ten krcok vela znesie😀

janine6623
18. dec 2011

Ahojte, aké by mali byť hodnoty cervikomentrie v norme. Ozaj na skracovanie krčka nič nezaberá len ležanie a magnézium?

marenkovo
19. dec 2011

@duratlicka chcem sa Vás opýtať vám sa kedy začal krčok skracovať a na koľko?? 😒
Ja ho mám od 16tt skrátený na 27mm,odvtedy som PN a veľmi veľmi poctio iba ležím,teraz som v 25tt a už začínam bláznieť,niet dňa dňa kedy si riadne nepoplačem a hlavne teraz pred Vianocami,ked vidím svojho muža ako umýva okná,vysáva,umýva podlahu.... a ja sa vyvaľujem ako ryba na suchu 😢 😢 😢

katana11
19. dec 2011

@janine6623 no pri cervikometrie musi ten krcok byt minimalne 2,5 a to vonkajsi, netreba zabudnut ze aj z vnutra je takze cim dlhsi tym lepsie, ale palpacne isto musi byt minimalne 2,5 pri cervikometrii je to vzdy viac nakolko sa tam meria aj uz spominany vnutorny krcok, ktory sa palpacne neda ohmatat...
@marenkovo a ty nesmut poviem ti sto krat je lepsie ci pre matku alebo pre dieta ked ho mozes vynosit v brusku uz za akych kolvek prijemny ci uz aj neprijemnych skusenosti s tym ze musis lezat, ako keby si sa mala divat na maleho bojovnika v inkubatore a strachovat sa ako to vsetko dopadne... bud rada ze si aspon doma ja som tu moznost nemala 😔 ja som si to vsetko odlezala 3m v nemocnici na jednolozkovej izbe... a som stastna ze to takto dobre dopadlo. Mozno to odznelo dost drsne ale viem ako sa citis ale chcem ti naznacit ze su tu len dve volby a pre to dietatko ty poskytujes tu najlepsiu moznost... ja viem ze to lezanie ide na nervy ja som uz chcela v nemocke zobrat upratovacke bortvis a upratovat za nu 😝. Neboj zvaladnete to 😵

akova
19. dec 2011

@duratlicka gratulujem k dcérke 🙂 tak ste pekne potiahli 😉

@marenkovo mne zistili skrateny krčok v 28 tt, a to tak, že na 0,5 cm, podla merania na UTZ na 2 cm. Bola som tiež v nemocnici, teraz už ležim doma, ja mam ešte aj 5 ročnu dcéru, takže je všetko na mužovi, tiež mi je ho luto, lebo ma toho aj dost v práci, ešte okolo malej, upratovanie po nom ani nechcem, urobi iba to najnutnejšie ale čo mame robiť, proste to musime vydržať, každy den počítam, som teraz v 34tt. Ale ked chceme mať zdrave babatko, tak musi vydržať čo najdhšie a to je najväčšia priorita. Takže treba vydržať, uvidiš vianoce a silvester prejdú ako blesk ani sa nenazdáš bude už novy rok a už zasa budeš blišžie k cieľu.. 😉

duratlicka
19. dec 2011

@marenkovo Mne sa skratil na 3,2cm a zacal otvarat v 26. tyzdni. Prve tyzdne som mala aj ja prisny kludovy rezim, ale ked zabrali lieky a kontrakcie ustupili, mohla som aspon umyt riad, uvarit a take lahsie domace prace. Verim Vam, ze je to na nervy☹ Zelam Vam, aby Vas lekari dobre nastavili na lieky a donosili ste babatko az do terminu🙂

duratlicka
19. dec 2011

@akova Dakujem🙂 Boli by sme 2v1 mozno az do Silvestra, keby mi zo dna na den strasne nestupol tlak a nemuseli mi vyvolat porod. Lebo mala si to, ked jej uz dovolili vyjst von, akosi rozmyslela😀

katkazabor
19. dec 2011

@duratlicka gratulujem ku babatku a zelam vela zdravicka 🙂 🙂 potiahla si to do krásneho týždna.to mne sa ani pri prvej tak nepodarilo.teraz mi uz dovolila čo to porobit tak sa tesim ze aj prach utriem aj nieco uvarim a s malou na prechadzku aspon pred dom 🙂 baby drzte sa vsetky

klaraema
19. dec 2011

@gabuci ahojky..dnes som bola v poradni a zufala som cakam tretie dietatko som zacala 25 tt a skracuje sa mi jkrcok branka zatvorena o dva tyzdne idem na kontrolu a mozno mi da pesar...to je tak vsetko co mi dr povedal ale vystrasena som na smrt..a hlavne mam rocneho syna a ten sa este nosi na rukach a chodi len za rucky ked ho drzim:((nema mi kto pomoct manzel v praci a venuje sa dcere takze lezanie je u mna pase:(((ale veeelmio chcem aby maluch v brusku vydrazal..ako sa tebe darilo s pesarom..dakujem za odpoved
radsej som zrusila aj tehu cvicenie aj plavanie so synom:((

marenkovo
19. dec 2011

@katana11 dakujem za povzbudenie,tá moja depka súvisí asi s tými Vianocomi 🙂 🙂 len nerozumiem(čítala som všetkých 151 strán)
vám sa v 26tt krčok skrátil na 1,5cm alebo ste už bola otvorená na 1,5cm??

gabuci
19. dec 2011

@klaraema ahoj,nebud vystrašená,ešte nie je koniec sveta,ked ti da pesar,to je podľa mna dobré,ja som chcela aby ma zašili,moja doktorka ani za svet.Potom mi dala,no vydržala som.Ja si myslím,že pomôže.Vôbec to nie je nepríjemné,drži to,ked nastal čas a strhli mi to dole,už som bola pod tým na 5 cm.Ja som to mala ako som písala 2x,ked som prvýkrát vydržala s tým,tak už druhýkrát ked mi to vravela,že je problém,že sa otváram tak hned som jej hovorila,či by sa nedalo znovu tak...dalo sa a nelutujem,aspon nám to vyšlo.nebud nerváčka,ke budeš,bude to horšie,budeš mať bruško ako kamen...držím ti palčeky aby si bola OK. 🙂

mykky
20. dec 2011

Ahojte. Mne včera na poradni dr. povedala, že krček mám už skrátený na 1cm. Musím ešte vydržať do budúcej stredy, vtedy totiž mám prísť na prvú poradňu do pôrodnice. Čo mám robiť aby som vydržala. Kľudový režim čo? Len či to pomôže... 😒

katana11
20. dec 2011

@marenkovo no ja som do nemocky z horsenym nalezom 2,5cm a na sp. otvorena prisla v pondelok rano to som bola v 25tt a v piatok na velkej vizite mi zistili krcok 0,5 a otvorena na 1,5 😔 to mi uz tahalo na 26tt 🙄 chvalabohu sa to podarilo ako tak utlmit ale nadalej som sa otvorila este do 1tt na 2-3cm a ostala som bez krcka... 😕 tak som si to odlezala v nemocke do ukonceneho 37tt vtedy ma pustili domov ze ked by som uz aj porodila tak uz to bude OK no a o 2 hod. som sa veru aj vratila ale uz aj rodit odtiekla mi plodova voda. Na prijme otvorena na 4 a do 4 hod mala na svete... 😅 bez komplikacii iba z nastrihom. Porod ako malina, nemozem sa stazovat ocakavala som ovela horsie s pocutia a vydenia, ale u mna moc urobilo to ze mne sa uz nemalo co spotrebovavat, ked som to uz nemala v 26tt 😀 . Takze ozaj hlavne klud, pozitivne myslenie, viem o com hovorim, keby som ho ja vtedy nemala tak isto by sa mala prv narodila. mi dve sme sa navzajom povzbudovali a nezabudnem toho dna v 37tt o polnoci som sa zmierila a povedala som si nooooooooo a uz mozem porodit... 😅 a stalo sa 😉. A upratovanie nech ta nehneva este sa do smrti naupratujes 😝 a aj ten odych si uzivaj... 😉 mne to liezlo na nervy ked ma podporovali a hovorili ze ved aspon si odychnes... ale mali kus pravdy. Dnes som rada ak si stihnem vypit kavu 😀 😀 😀. Drzkajte sa, vela pozitivneho myslenia a stasny koniec s krasnou ratolestou v naruci 😵

katana11
20. dec 2011

@mykky s 1cm mozes este aj prenasat... 😝 ale aj zacat este dnes rodit... nechaj to na drobcovi mas krasny tt... takze je to cisto len a len na nej... budete mat aspon krasny darcek pod vianocny stromcek... neobavaj sa nicoho babatko je uz donosene aj ked by nebolo terminove... zeny v 38tt dnes rodia ako na beziacom pase 😀 ale aj z tvojim nalezom chodia kludne este posvete aj 2-3tt 😉

jjeanny
20. dec 2011

@katana11 Ty si bola prijata do nemocnice s nalezom 2,5cm ako pises..bavime sa o dlzke nameranej pri cervikometrii, ci 2,5 cm pri palpacnom vysetreni gynekologom? Ja uz som spominala, ze mam cca 1,5 cm palpacnym vysetrenim, moja gynekologicka z toho nie je nadsena, ale v nemocnici povedali 2 cm a pustili ma domov bez serklaze. Inak krcok podla usg 4,89 cm, to sa berie asi celkovo? Uz som z toho jelen .. 😖 Inak to lezanie v nemocnici .. ja som bola par dni, a mala som toho pokrk ..ty si bola bez prestavky vkuse do 37tt?

katana11
20. dec 2011

@jjeanny no tych 2,5 som lala uz po cervikometrii 😠 takze ziadna slava uz u gynekologa 2tt pred hospitalizaciou som mala palpacne 2cm len ma nechal doma kvoli sviatkom a po sviatkoch sup do nemocnice... 😔 a ano odlezala som si to stale do toho 37tt 🙄 . No pokial mas palpacne 2cm a to teda vonkajsi krcok tak to nie je ziadna slava, ale nie je to az tak zle nakolko cervikometriou ti vyslo 4,89 co je dobre 😉 lebo krcok mas vonkajsi a vnutorny ktory ti Dr. neprehmata, to to ta myli... ale aj tak na tvojom mieste urcite dodrzujem klud... pokial by sa ti nalez nezhorsoval, krcok nemekol, neotvaral sa tak isto krasne donosis do konca, bez akych kolvek potiazi... a cereklaz ti asi nerobili preto lebo mas ho zatial dostatocne dlhy a asi aj tuhy, takze pohodka... keby bolo zle tak si v nemocke 🤐

jjeanny
21. dec 2011

@katana11 diky a aj Ti robili nejaky zakrok, infuzky..ci si iba cisto lezala a Ta sledovali? Som nizky tt., aj ked nas caka este dlha cesta, ty aj baby, ktore donosili dieta v poriadku do konca tehu ste dokazom toho, ze sa to da zvladnut 🙂 Prijemne sviatky

katana11
21. dec 2011

@jjeanny jasne ze sa to da zvladnu 😵 len si treba verit a neobavat sa 😉 no ja som bola na liekoch najprv salbutamol a potom gynipral plus magnezko a ked vybehli kontrakcie tak aj infuska 😅 takze bola som naladovana riadne 🙄 ale da sa to. Tak vam drzim palceky nech vam vsetko dobre ide 😉

alyce
25. dec 2011

Ahojte dievcata, ja teda miery svojho krcka neviem, ale v 26tt. ma doktorka poslala do nemocnice lezat s tym, ze mozno porodim, natolko bol krcek skrateny... Takze do konca tehu som musela poctivo lezat s vylozenymi nohami, len na zachod a spat. Brala som len magnezium a infuzky. Porodila som 2 dni pred terminom. Takze nebojte, ale musite sa setrit 🙂 Drzim palce

rebecca2006
27. dec 2011

@duratlicka blahoželám k bábätku, krásne ste potiahli.
Ja som teraz doma, red sviatkami ma pustili po 6tt v nemocnici, ale len na prísne ležanie, akurát na WC a do kuchyne si prejdem, inak nič. Som 35+4, dnes mám kontrolu, tak som zvedavá, či ma zasa nenechajú. Stále som na Gyniprale a magnéziu, ale Gynipal mám len do piatku- tak neviem. TO budem 36+0, a pravdu povediac si myslím, že aonáhle vysadm, tak sa rozbehneme, tú maternicu mám strašne dráždivú,stačí pohyb a tonizuje. Dokedy ste brali Gynipral? Viem, že názory lekárov sa rôznia, jeden vysadzuje v 35, ďalší 36, alebo aj 37...... Len bratovi už Ďalšie balenie nechcú dať ☹

duratlicka
27. dec 2011

@rebecca2006 Ahoj, mne ho vysadili po plnom 34.tyzdni, tonizacie sa mi vratili v 36., tak ma drzali este na magnezku tyzden do plneho 37. tyzdna. A potom ked mi vsetky lieky vysadili, maternica prestala tvrdnut😀 Nebyt vyvolaneho porodu, tak som mozno este stale 2v1😀

akova
27. dec 2011

@rebecca2006 kde si ležala v nemocnici? Mne sa zdá, že Gynipral sa môže len do toho 34tt, ale asi ako vravíš iný lekár iný názor. A vraj by sa mal postupne vysadzovať nie naraz, znižovaním dávok. Mne ho žial vysadili naraz, kedže v nemocnici došiel a kym ho znova zohnali už ma prepustili domov. Namiesto toho mam magnezium, určite Gynipral bol lepší, mam niekedy lepšie, niekedy horšie dni, niekedy netvrdne bruško vobec a niekedy aj cely den. 😒 Ak budeš brat magnezium aj dalej, možno ti to pomože a hned sa to nerozbehne. To magnezium sa ma tiež potom vysadiť ako piše duratlicka, okolo toho 37tt, ale potom je to už ok 😉 Ja inak tiež mi bruško tvrdne vždy ked sa postavim, tak sa snažim len ležať a tiež len wc a kuchyna. Ja idem na kontrolu 5.1.2012 to budem v 36tt tak uvidime, čo povie dr.Držim palce 😉

akova
27. dec 2011

@duratlicka môžem sa spytať, kôli čomu si mala vyvolávaný pôrod? 🙂 🙂

duratlicka
27. dec 2011

@akova Zo dna na den mi spuchli ruky a stupol tlak na 150/100. Bezne mam tak 90/70. Bali sa o babo, ale prietoky boli dobre, inak by robili akutne cisarsky.

rebecca2006
28. dec 2011

@akova
@duratlicka
ďakujem. Ležala som na Antolskej, ale akurát vtedy Gynipral nebol bola som 3T na infúznom magnézku, len som potom kanylovú septikémiu a veľmi zlý žilný prístup, tak som si zohnala Gynipra a asi od 32tt som ho začala brať. Včera dr povedal, že do piatku- 36+0 postupne vysadiť, dnes skúsim a 12H. Ale že krčok je pofidérny, som otvorená na prt, CI 6, takže si myslí, že termín z toho nebude, že bude nadšený, ak potoiahnem 37tt, ale myslí, že pri náleze na krčku je to nereálne. Skôr že sa nebude diviť, ak porodím v pribehu pár dní. Ale že sa nemám báť v 36tt je bábo ok, nie celkom donosené, ale snD bez vačších problémov. Tak uvidím...

akova
28. dec 2011

@rebecca2006 tak držim teda velmi palce, daj vedieť potom čo a ako 😉 Ja som tiež ležala na Antolskej 28.11 ma pustili domov. K akemu dr. chodiš?

rebecca2006
29. dec 2011

k Sysákovi.,Tak to sme sa tam museli stretnúť, ja som ležala od 11.11 do 22.12- len tie fotky klamú....Aj ja vám držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre