Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

akova
30. dec 2011

@rebecca2006 no tak to presne aj ja som tam bola od 11.11 do 28.11. 😉 Len asi sme sa ani nevideli, kedže sme mali kludovy režim a aj jedlo nosili na izbu.... Ja chodim k Dubčákovej, idem teraz 5.1. tak som zvedava ako na tom sme.. 🙂

rebecca2006
31. dec 2011

@akova tak veľa zdaru. Ja som až taký kľudový režim nemala, na jedlo som normálne chodila "medzi ľudí", aj som sa pri príjme pýtala, ale že do jedálne môžem. CElkom ma to vtedy potešilo vidieť aj iných ľudí, lebo čato som bola na izbe sama.... Ja chodím k Sysákovi, kontrola 2.1.

sue250
2. jan 2012

baby co je gynipral?

sue250
2. jan 2012

ja som uz skor pisala ze som mala skrateny krcok v 24tt som preto potratila dvojicky druhykrat ma podsili od 22tt som lezala ale v kuse lezala sak som aj potom vyzerala jak tucibomba ale stalo to za to vsetci ma strasili ze predcasne porodim a som skoro prenasala v 38tt ma prestrihli toto bol horor lebo mala som nejaky duplicitny steh pre istotu a az po tyzdni som porodila ale v jednom bolo dobre ze som bola bez bolesti otvorena na 6cm co hned pichli vyvolavacku a do dvoch hodin som porodila. a teraz planujem druhe babo ale toho rizika sa bojim ja som brala len magnezko a ten gynipral pocujem prvykrat))))

rebecca2006
2. jan 2012

@sue250 gynipral je tokolytikum, teda iek, ktorý pôsobí proti kontrakciám, je to betasympatomimetikum. U nás nie je registrovaný, baby si ho zhánajú v Rak aleo ČR, v nemocniciam ho niekedy majú, inokedy nie. Je royhodne účinnejší ako magnesium, na druhej strane má viac nežiadúcich účinkov, hlavne pre matku, spôsobuje tras, búšenie srdca, pokles tlaku....
Inak- baby - to som dopadla- zasa ležím v nemocke, doma to bolo relatívne OK, hlavne psychicky mi to pomohlo, ale na Silvestra sa bábo začalo doslova trepať, tak som utekla na pohotovosť na monitor, či všetko OK- mnitor bo, ale zitili, že somotvorená na 3cm, krčok skrítený na 1cm- a to som mala v po v poradni 2 cm krčo otvorený pre prst. ☹ Tak ma hneď dali znova na riziko a tečie mi magnesko. Mám toho po krk.
Dmov už ani s týmto nálezom nechcem ísť, až s bábom. TEraz som 36 plus 3, tak keby sme ešte chceli vydržač do konca 37tt, bolo by super....

akova
3. jan 2012

@rebecca2006 držim palce, už to nie je tak daleko, ani sa nenazdáš a už bude drobček na svete. Už tie dva tyždne nie je nič 😉 ked si už tolko vydržala 🙂 Nemocnica nič moc, ale maju ťa tam aspon pod kontrolou... Ja idem vo štvrtok na kontorolu, beriem aj tašku, tiež mavam take stavy niekedy, že už si myslim, že to na mna ide... včera ma prišerne pichalo odspodu.. dnes je to zasa ok. Tak som zvedava, či aj ja už nie som otvorena, naposledy pred dvoma tyždnami krčok ešte "držal" ale skrátený ho mam na 0,5 cm už od 28tt. Tak ak si ma tam nechaju, tak ťa pridem osobne povzbudiť 😉

@sue250 gynipral davaju v nemocniciach, je učinejší ako magnezko, určite to zvladneš aj pri druhom držim palce 😅

rebecca2006
3. jan 2012

@akova vďaka za suport. Dnes mi vysadili všetky lieky aj infúzie, že to necháme na prírodu, tak som zvedavá. Tiež si vravím, že 2 týždne oproti preležaným 2 mesiacom je nič, že to už nejako potiahnem. A apoň nemusím stresovať, kedy utekať do pôrodnice, tu to mám o 2 poschodia nižšie, to stíhame....

akova
3. jan 2012

@rebecca2006 tak som zvedavá bez liekov ako si poradí príroda, určite daj vedieť 😉

katkazaborska
3. jan 2012

baby ahojte ako sa drzite?ja už som zacala 37 tt na to ze ma dr strasila uz od 30 tt je to super.v poslednej poradni mi povedala ze krcek na 1,5 cm tak neviem co sa bude diat.podbrusko ma pobolieva castejsie a castejsie a hlavne k veceru mavam pocit ze uz kazdu chvilu pojdem.drzte sa 🙂

akova
5. jan 2012

@katkazaborska už sa ti to tiež kráti už budeme len čakať ,kedy to príde, hlavne že sme vydržali 😉
@rebecca2006 ako si na tom?

tak dnes kontrola dopadla vyborne, krčok stav nezmeneny odkedy ma prepustili z nemocmnice skrateny na 0,5 cm a to ho mam tak od 28tt. Buduci tyžden mam už vysadit magnezium /na konci 37tt/ tak uvidime. Mna tiež pobolieva podbruško aj tvrdne brucho ale asi je to ok, ked sa stav krčka nezmenil.

gabulka15
8. jan 2012

ked som bola naposledy na poradni v30+4 tt mi povedal lekar ze sa otvaram vo vnutri na spicku prsta a vonku na hruby prst . Nariadil mi lezat, lezat , lezat . Myslim , ze to neni az take vazne , kedze to az tak moc neriesil , len povedal ze som to cez vianoce prehnala z upratovanim . Momentalne som v 32+2 tt , obcas ma poriadne pychne pod bruskom ale asi nic vazne , vzdy to pekne prejde , casto chodim na wc =babetko mi tlaci velmi na mechur . Len sa bojim aby to malinky vydrzal , a pekne sa vyvyjal v brusku . 😨

alyce
8. jan 2012

@gabulka15 neboj, po 32 tt. uz nie su velke rizika, aj keby sa ti to skorej narodilo, ja som lezala hore nohami od 26tt. a doktorka mi stale hovorila: vydrzte do 32 tt, potom to uz vypipleme 🙂 Ale ked lezis, nemalo by sa ti nic stat, aj ja som to pekne dotiahla do terminu...

oktavia
8. jan 2012

ahojte baby, mali ste niektorá aj zašitý krčok? Mne zašili krčok teraz preventívne, mala som predčasný pôrod pri dcérke. V 22tt som sa otvorila , bolo mi vidieť plodový vak, a aj napriek sústavnému ležaniu a infúzkam som to dotiahla len do 27 tt.Teraz mi urobili preventívne serkláž. Máte s tým niektorá skúsenosť? Vydrží ten steh?

gabulka15
8. jan 2012

@alyce prvy tyzden ako mi to povedal , tak je pravda citila som sa fakt zle , bolelo ma brucho krize .. ale teraz sa citim celkom fajn , nikam nechodim som len doma , sedim pri tv obcas si lahnem do postele , a velmi mi pomohlo nahrievanie chrbta aj kvoli mechuru , ten ma dost rezal ... ked som sla naposledy na poradnu , mi robil aj sono tak som mala par otazok ohladom babetka , no ked mi povedal ze sa otvaram a pripravena na porod tak normalne mi zle zostalo , ved to je skoro ... cele tehotenstvo som mala v poriadku , no az teraz ze sa zacinam otvarat povedal ze vo vnutri na spicku prsta a vonku na hruby prst . 😒

alyce
8. jan 2012

@gabulka15 to sa cudujem, ze ta nedali do nemocky na magneziove infuzky. Snaz sa co najviac lezat, postel si podloz, aby si mala zadok vyssie a pri telke nesed, ale lez a pod zadok si daj vankus. Mne doktorka povedala v 26 tt., ze uz idem rodit, tak si vies predtavit, ze som sa bala aj vy... aby zo mna babo nevypadlo 😀 Este take 3 tyzdne by si mohla vydrzat a potom kludne mozes rodit.

alyce
8. jan 2012

@oktavia pri serkláži je vraj rovnaká pravdepodobnosť donosenia ako ked podstivo lezis hore nohami a chodis len na wc... A poznam babu, co bola zasita, v pohode donosila, hoci pred tym potratila... Vela oddychuj a urcite to vydrzi. Drzim palce 🙂

oktavia
8. jan 2012

@alyce fúúú, no teraz neviem, či sa tešiť, ja som pri prvej poctivo ležala v nemocnici a moc mi to nepomohlo ☹

alyce
8. jan 2012

@oktavia no to som nechcela ta vystrasit... 😒 Ale pred tym ako si sa otvorila si nelezala, ci ano? Teraz pekne lezkaj, len tak sa hadam neotvoris z nicoho nic. A doktori ta sleduju. Neboj, len pokoj...

katkazaborska
8. jan 2012

@akova veru krásne sme potiahli.uz len cakat na ten krasny dnik 🙂

gabulka15
8. jan 2012

@alyce skor som mala pocit , ze ma chcel nastrasit , bolo par dni pred silvestrom vies aby som sa nesla niekam zabavat ,,, magnezium mam lebo mi v minulosti trpla ruka . Ale ani brusko mi netvrdne , nohy nenapuchaju ... myslim si , ze keby to bolo vaznejsie tak by ma poslal do nemocnice , moj gynekolog je aj porodnik , tak si myslim , ze vie co robi , dufam 😒 , dal mi podpisat aj papier ze som si vedoma rizik .

oktavia
8. jan 2012

@alyce neboj, nevystrašila si ma 😉 no veru predtým som neležela, ale zasa som ani moc nerobila, a otvorila som sa bez kontrakcii. Teraz to dúfam dotiahnem čo najďalej,

alyce
8. jan 2012

@gabulka15 jasne, ja myslim,ze uz v tvojom tyzdni sa telo aj pripravuje na porod a nejake to otvorenie krcka je uz aj prirodzene... Urcite vie co robi 🙂

alyce
8. jan 2012

@oktavia no veru ani ja som sa nesetrila, po tatrach som lietala, v praci stres... Teraz mas nakazane lezat?

gabulka15
8. jan 2012

@alyce Uz len cakam na dalsiu poradnu , co mi lekar povie .. ale nabojim sa , ja sa vlastne tesim aj na porod a na mimino 🙂

alyce
8. jan 2012

@gabulka15 to je fajn, hlavne aby si sa nestresovala... drzim palce. Dufam, ze ja o par tyzdnov nebudem musiet ist na PN pre toto... Ked sa mi to stalo prvy krat, tak neviem... No teraz sa snazim cim viac setrit, aj ked pracujem...

oktavia
8. jan 2012

@alyce no ležať mi nekázali, aspoň zatiaľ nie, ani neviem ako by som to zvládla, lebo mám doma skoro 2ročnu babu.Ale snažím sa nenamáhať. Jediné čo mi zakázali je pohlavný styk, inak nevraveli nič, ale šetrím sa, nechcem ísť zasa na mesiac do nemocnice, neviem ako by to malá zvládla.

alyce
8. jan 2012

@gabulka15 inac pri porode to bude pre teba vyhoda, pekne sa otvoris a sup, sup porodis 🙂

alyce
8. jan 2012

@oktavia no, mas to tazke... ale dobre to dopadne, uvidis 😉

gabulka15
8. jan 2012

@alyce uvidime aky bude drobec velky , v 30tt mi lekar povedal ze ma 1600g

alyce
8. jan 2012

@gabulka15 no ved to je dobre, nie? Este to 1,5 kila urcite priberie... V posledny mesiac vraj priberie kilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre