Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

katkamyska
24. jan 2012

ahojte, jaj ja som akurát prišla z poradne, a som otvorená už na 2 cm a to som len v 36tt. dúfam,že ešte aspon 2 týždne vydržíme. a to som pred 2 týždnami bola úplne zatvorená. tak nam držte palčeky, nech ešte tie 2 týždne vydržíme 🙂 🙂

miskab
26. jan 2012

ahojte babulky dnes na poradni mi doktor povedal ze sa mi skratil krcok, co to znamena?

katrin20
26. jan 2012

No, ked to tu citam tak som sa dost vydesila. Ja som pri poslednej poradni mala skrateny krcok na1-1,5cm. Dal ma na PN. Zo dna na den som v praci skoncila a to som chcela este mesiac pracovat. Do nemocnice ma nposlal. Mam kludovy rezim. Som v 33tt. Ked sa zacne zena otvarat tak to aj nejako citi? Bojim sa ze budem doma sediet a nieco zanedbam. Je to moje prve tehotenstvo tak vobec neviem co mam cakat.

babatienko27
26. jan 2012

@katkamyska ved tp mas super co ja by som za to dala byt otvorenaaa

katana11
26. jan 2012

@katrin20 nie neobavaj sa 😉 ty mas uz pekny tt a ten krcok 1-1,5 zodpoveda tvojmu tyzdnu takze sa ozaj neboj a bud rada keby ze si mala takyto krcok v dna terminu tak sa ti bude tazko a dlho rodit... takze on cim blizsie k terminu tak tym sa aj ma sam spotrebovavat a otvarat... to otvaranie ty nebudes citit... otvarat sa prirodzene mozes zacat pri cviceni maternice ked ti zacnu poslickovia ci falosny alebo ty pravy, pripadne pri bolestiach krizou alebo podbruzka alebo bez ziadnych priznakov a toto vsetko ti za chvilku aj zacne, preto sa neobavaj ja som uz aj o mesiac rodila ako si ty a porod bol malina kedze som uz ziaden krcok nemala a bola som otvorena... takze klidek a kludne po 37tt. by som uz kludovy rezim VOBEC nedodrziavala...

babatienko27
26. jan 2012

@katrin20 neboj sa ty nic ja som tak mala skrateny uz od 23tt a kukni 36-37tt a stale rovnako len maternica sa ti pripravuje skracovanim a este sa ti musi o 2, 5 cm skratit aby si si zacala otvorat a to take jednoduche nie je ale ver lakneme sa vtedy vsetky len potom je to bud na termin porod vyvolavacka a utasne prenasanie v dnesnej dobe ....neboj mic nezanedbas moues byt v klude skor stres skodi

babatienko27
26. jan 2012

@monika2606 noe moja aj ja to mala to ti len babanko tlaci tam

katrin20
26. jan 2012

Tak vam dakujem za povzbudenie. Ja len som citala viac prispevkov a vela tehuliek pise ze maju 2,5 a nechali ich v nemocke. A este doktor mi dal dalsiu poradnu az na 14. februara. Pride mi to dost neskoro na to ako ma vystrasil. Na nohach fakt nevydrzim. Po chvili citim tlak a mam pocit ze mala zo mna vypadne. Este ani tasku nemam pripravenu 😖 . Trebalo by este nieco dokupit ale bojim sa ist.

katana11
26. jan 2012

@katrin20 neboj nic len si pekne poodychuj este sa nalietas ked male pride na svet a aj obchody pochodis... 😝 nemas sa coho obavat keby ze si mala takyto nalez pred 30tt tak je to horsie ale tebe fakt staci ten mesiacik a uz babatko bude donosene a kludne mozes rodit 😵 jasne ze nech si tam ono polezi cim najdalej ale ty uz nie si az tak rizikova ako zienky s takymto nalezom v daakom 25tt... 😖

katkamyska
27. jan 2012

@babatienko27 juj ja by som rada ešte chvíľu vydržala, lebo malinký je ešte maličký, nech ešte podrastie aspon 300g 🙂

magda6
30. jan 2012

Ahojte baby!Ja som bola dnes na poradni 34tt krčok skrátený na 2-2,5cm kanal priepustny na prst!Od poslednej poradni čo som bola 10.1 tam som mala krčok skrátený tiež na 2-2,5cm a vonkajšia branka na špičku prsta sa to zhoršilo a pritom len ležím!Dúfam,že vydržím aspon do 37tt!

lucinka1104
30. jan 2012

ja som behala otvorená na 5 ešťe 5 týždnov doma kojila som a nič

gabulka15
30. jan 2012

Caute baby , som v 35tt som otvorena na 1-1,5cm uz od 30tt , od vcera citim bolest na lavej strane (neviem to dobre popisat ) kost pri vagine na boku . Bolest citim pri pohyboch . neznamena to otvaranie ?

katana11
31. jan 2012

@gabulka15 otvaranie nemozes citit, krcok je len "tkanivo", nie je to sval ani kost ze ti to da vediet... uz neprehanajte zienky 😲 vsetko je OK ved mas pekny tt tvoje telo sa pripravuje na porod takze tebe sa cela panva upravuje -rozsiruje ako ti male klesa do porodnych ciest... zacnu ti stahy maternice, bolesti podbruska, krizov, bolesti stehenych klbov... toto vsetko je v tvojmo tyzdny v norme!!! bud rada ak nalez postupuje a ty sa zacinas pripravovat na najkrajsi okamih v tvojmom zivote...
@lucinka1104 juuuuuuuj a to je aj mozne??? ja som z nemocky odchadzala na 4 ale to som sa vratila za 2hod. rodit... ved ja som od spodu uz vsetko citila ako sa mi to tam napina a loga 😅 😝 od kedy si sa takto zacala otvarat a krcok si vlasne mala???

lucinka1104
31. jan 2012

@katana11 už od 12 tt som sa otvarala pri oboch pri lukáškovi som bola na prst od 20 tt nešili ma a prenašala som.... a to som normálne fungovala len som mavala silné bolesti ja som mala vlastne pri oboch tehu kontrakcie celý čas pri timeike som celý čas aj kojila s nou mi ale robili aj serkáž-nikdy v živote no a potom sme šliv 8 mesiaci rodiť pôrod sa zastavil pri tých 5 cm tak som sa pýtala domov a prodila som v den ako som mala ja som krčok nemala žiaden ked som boal takto otvorená

gabulka15
31. jan 2012

@katana11 dakujem za odpoved , lebo je to troska neznesitelna bolest , najhorsie je ze este nemam spravene vysetrenia kvoli vysokemu tlaku Lekar mi pred tyzdnom oznamil ze mozno pojdem na cisarsky , som troska znepokojena kvoli tomu aby sa malinky nepoponahlal nahodou skorej na svet .

katana11
31. jan 2012

@gabulka15 nemaj strachu, upokoj sa prave tvoj strach a nervozita ublizuje miminku a tebe takze nechaj to na osud a Boha isto to bude dobre... uzivaj si posledne chvilky s bruskom tie sa nebudu 100x opakovat. 😉 😵

gabulka15
31. jan 2012

@katana11 dakujem za povzbudenie , necham to tak a budem mysliet len pozitivne . 😉

vikusik99
8. feb 2012

Ahojte, chcela by som sa opytat...Mam skrateny krcok na 1,5 cm...a otvorena som len na jeden volny prst.Vobec z toho nerobim vedu.Nestrachujem sa...to skor moje okololie.Ale, otazku mam taku....co sa moze stat, ked s mojim drahym , sexujeme normalne...a mam takyto nalez?Babatku to tympadom nejako ublizuje?Lebo viem, ze sex neublizuje v tehotenstve.Co sa moze stat?Len to, ze sa mozem viac otvorit?Poradte prosiiiiim!:(((
@katana11
@katkamyska
@gabulka15

gabulka15
8. feb 2012

@vikusik99 ahoj , mne osobne lekar nezakazal sexovat .. ale kedze som mala ten nalez v 30tt tak som zvazila , ci budem sexovat a mozno sa budem viac otvarat a nakonec mozem predcasne porodit alebo vydrzim a babetko moze v brusku pekne rast . Ja si osobne myslim , ze ked sa zena otvara a vie o tom tak naozaj by nemala sexovat .

vikusik99
8. feb 2012

@gabulka15 Ved, ani mne nezakazal...Ani v nemocnici , ani moja gynekologicka....Tak, si dam radsej pozor...A ja uz som tiez v 31tt...Povedali mi len, ze sa mam setrit.Viem, ze je lepsie nesexovat...No, mierne a raz za cas...nemoze az tak ublizit si myslim.Ked, sa to nezhorsuje...je to asi v poriadku ...nie?!

katana11
8. feb 2012

@vikusik99 no pokial sa vyrazne nebude nahle zhorsovat stav tak tvoj nalez v tvojom tt je OK. No s tym sexom...? opatrne a jemne a podla mna to bude OK ovsem ak ty brusko netvrdne... tam moze byt problem lebo pri orgazme a vzruseni to ma vplyv aj na maternicu a mozu ti vyskakovat tonizacie, ktore ti prave ten krcok budu skracovat a otvarat... ono to az tak o tej technike ci sexovat alebo nie nieje ale o tom ci ti to vytvara tvrdnutie bruska...

vikusik99
8. feb 2012

@katana11 Praveze, mne ten sex predtym sposoboval tvrdnutie bruska...a teraz , ked si chytim brusko...mam ho normalne makke (ake ma byt)....Tak si myslis, ze to nemoze az tak ublizovat?Nieze, by som bola nejaka sialena nimfomanka...🙂...ale, obcas a jemne sexujeme...Teraz, uz davame pozor.Tak dufam, ze to tak neublizuje...A este sa Ta opytam....ziadny iny problem sa vyskytnut dufam nemoze...Tu ide len o to, aby som neporodila predcasne.Vsak???....Ja uz som tolko o tom citala...ale, potrebujem sa to aj tak niekoho opytat🙂

gabulka15
8. feb 2012

@vikusik99 ja som do toho 30tt v pohodke sexovala , kedze cele tehotenstvo mam ovela vacsie chute na sex .. a teraz uz 7tt bez sexu je hrozne . Ja osobne som sa zlakla ked som sa zacala otvarat tak skoro kedze som prvorodicka . Pri orgazme mi velmi stvrdlo brusko , inak mi vobec nikdy netvrdlo ani netvrdne . Som si povedala , ze urcite vsetko spravim preto aby som donosila maleho co najdlhsie , potom si to s muzickom vynahradim 🙂 Skus na poradni sa opytat gynek. co ti povie , on ti najlepsie poradi podla mna .

katana11
8. feb 2012

@vikusik99 no je to tazko diskutabilne, ale pokial ti netvrdne tak nemalo by to mat negativum a zas aj homrmoni stastia dietatku prospievaju 🙂 . No ono je to tak s tym otvaranim ze ked si uz na 1 cm otvorena tak moze byt maternica, blany porodne viac nachylne na bakterie, mykozy, a ine bestie... a moze pri najhorsom ze pohlavnym stykom si tam nieco zavedies a moze ti predcasne brasknut plodovka... 😕 ale to je ako som povedala diskutabilne... pokial tvoj a mm zdravotny stav je dobry a brusko netvrdne tak hor sa sexikovat opatrne pripadne ku koncu terminu sa uspokojovat od vonku 😅

gabuci
8. feb 2012

u mna to bolo prvé čo mi zakázala doktorka ked ma brala na rizikovu že mi to tam začne zmäknuť a bruško tvrdnúť,citujem jej slová-žiadny sex. 😉

vikusik99
8. feb 2012

@katana11 No, dakujem🙂))...Ja sa snazim jemne....a opatrne🙂))...A verim, ze bude vsetko v poriadku.A keby to bolo az take zle ...si myslim, ze by mi hned v nemocnici zakazali pohl. styk...Dakujem pekne...si mi pomohla...Urcite budeme teraz sexovat pomenej...ale, aspon trosku nezaskodi...🙂

katana11
8. feb 2012

@vikusik99 neboj urcite bude 😉 este aby si neprenasala 😀 😀 😀 len si uzite potom aj chut bude ale casu na zmar neostane 😅 😵

vikusik99
8. feb 2012

@katana11 ja k tomu tiez tak pristupujem....nelamem si az tak velmi s tym hlavu....Stale si hovorim, ze ja este prenasat budem!🙂)))...No, toto..toto...musime....lebo, potom nam casu neostane na nic🙂....Tak pokial ho mame, tak ho vyuzijeme🙂

katka159
12. feb 2012

ahojte baby, som v 21tt a začala som sa otvarať na špic prsta...neviem či sa mam bať lebo jeden lekar povie že to nieje normalne tak skoro v včera mi povedal dr. na vizite že to je normalný nalez pre 2 tehu....beriem magne B6 a ešte železo lebo som chudokrvna vraj....ja len dufam že sa to zastavý a vydržím až do konca stretli ste sa s tým niektorá tak za včasu....:(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre