Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

mirka8429
13. apr 2008

aktak no neprijemne to je..aj moj maly bol otoceny dolu nozickami a dost dlho ma kopal dolu...a hlavickou tlacil pod rebro..ale neboj sa on sa otoci 🙂

aktak
13. apr 2008

mirka tebe sa kedy otocil hlavkou dolu? adamko bol dolu hlavkou od 29 tt, takze nekopal ale tlacil na krcok hlavickou, na poslednom UTZ sa lekar k hlavicke ani nevedel dostat tak nizko bol chudacik 😅

mirka8429
13. apr 2008

aktak no môj bol cely cas dolu nozickami...potom sa v 30tt otocil dolu hlavickou ale neskôr v 32tt zas dolu nozickami...a na koniec v 36tt dolu hlavickou nastastie....tak sa neboj kludne sa môze otocit aj pred pôrodom 🙂

veronika13
13. apr 2008

ahojte, ja som mala malého dolu hlavičkou asi od 25tt, bol veľmi nizko a začala som sa predčasne otvárať, myslím, že to je to isté ako skracovanie krčka,nie? už som zabudla tie výrazy. No len to som chcela, že som musela ležať, nechceli ma zašiť a potom už bolo neskoro

aktak
13. apr 2008

veronika neskoro? myslis na zasitie alebo si predcasne porodila?

dididi30
13. apr 2008

wroni nic sa neboj, este budes v 42tt a tu vypisovat,ze nie a nie porodit, ved tu je akych kopec 😀

mirka8429
13. apr 2008

didus cau...to aj moj pripad ne??hehe strasili ma s pôrodom uz v 8 mesiaci a teraz sa nie a nie otvorit vnutorna branka

dididi30
13. apr 2008

no vidis ako aj sandrika pise a to sexujete a vselico mozne robite a furt nic...je to onervy ale pride to, to iste mala aj kamoska a ta porodila do hodiny aj s cestou 😀

mirka8429
13. apr 2008

didi myslis ze ten sex pomoze?? 😀

dididi30
13. apr 2008

no ja neviem, sak sexujete a nic 😀 na nu to prislo same....neviem ci sexovala nepytala som sa 😀

mirka8429
13. apr 2008

diidi no sak uvidime hehe

sandrika
13. apr 2008

mirka spermie otvárajú krčok ....
tbvoj orgazmus spôsobuje kontrakcie 😀

dididi30
13. apr 2008

ano spermia obsahuje nieco do sa dava pri vyvolavani porodu, no ale kto vie ako to je

mirka8429
13. apr 2008

sandri ja viem..ale ja mam tu vonkajsiu branku otvorenu..ale mne ide o to aby som otvorila tu vnutornu...

didi hej viem ze spermie obsahuju taku latku ako oxytocin

sandrika
13. apr 2008

ti hovorím, že ja som siju nechtiac otvorila chodením a aj sedenie za PC spôsobuje že bábo sa dole tlačí

dididi30
13. apr 2008

ale sandri to nemusi byt pc a chodenim, niektore lezia cele tehu a aj tak su otvorene alebo sa otvaraju.......

mirka8429
13. apr 2008

sandri tak ja tiez presedim pri pc dost vela hehe a to ti povedal lekar??

sandrika
13. apr 2008

no hej lebo ja som si to tým spôsobila .....

mirka8429
13. apr 2008

sandri a ty mas tu vnutornu otvorenu??

sandrika
13. apr 2008

no mne sa to dalo dokopy v papierochmám napísanélen hlavička nalieha na vnútornú bránku povedala by som pootvorenú tá sa celkomotvori len v deň pôrodu

dididi30
13. apr 2008

sandri a ako si na to prisla?? to ti urcite niekto povedal, to by sa potom vacsina z nas co sme tu otvarala..... 😨
a ja by som uz mala odrodene co v robote makam a mam doma dvojo schodov......ale uznaj pozri kde si to az dotiahla a vacsina bab co su uz davno otvorene...

sandrika
13. apr 2008

no mne to povedali vnemocke ja neviem či im to zase kázala mama mi povedať, ale u mna sa to stalo zato,že malí celý čas veľmitlačil hlavičkou na vnútoernú braánku užod saméhop začiatlku a keĎ som ja ešťe veľa chodila zaúčinkovala zemská príťažlivosť aj teraz mám dole tie bolesti ako pri otváraníbraánky lenkeď chodím alebo dlho stojím a keď sedím alebo ležím tak ma zese nebolí dole ale kríže

mirka8429
13. apr 2008

sandri no ale ti povedali ze vnutorna je otvorena?lebo mne tiez nalieha hlavicka ale mam otvorenu len vonkajsiu

didus som robila ten test a stale vychadza chlapec

dididi30
13. apr 2008

sandri ty sa uz nicoho neboj tvoje babo je uz zrele a praveze sa hyb, lebo budes mat tazky porod,
podla mna keby tvoje dieta fakt tak hrozne naliehalo na krcok, tak by sa ti uz davno otovoril a bola by si ako tak pripravena na porod, hoci to ze je zena otovrena neznamena ze uz moze hned porodit..
len sa ti nicoho neboj a rob to co ty citis, sem tam si daj poradit ale nastrasit 😉

aktak
16. apr 2008

tak podla palpacneho vysetrenia sa krcok nezhorsil (stale 1), uvidime co povie utz, ale vraj mam totalne narvatu maternicu na posvu a mechur, doktor nemusel ani prsty moc hlboko davat, mozno ani tampon by som do seba nenarvala 😀 brusko mam uplne dolu, ako ine zeny pred porodom, ale co uz, aspon sa mozem schuti najest kedze mam zaludok volny 😎

juzinka
18. apr 2008

Ahojte kočky chcem sa s Vami poradiť pred dvoma týždňami som bola v nemocke pre tvrdnutie bruška a bolesti krížov. Dávali mi magnéziové infúzie. Po 4 dňoch som šla domov s tým, že mám sa telesne šetriť a užívať magne b6 3x1 tabletu. Bruško mi tvrdne oveľa menej cca 3-4 krát za deň zhruba na 10 sek., ale ako stvrdne tak je bolestivé. Vtedy som mala cervix dlžka 4,2 cm aspoň, tak mám písané v tehu knižke. Teraz už pár dní badám, že keď kráčam, alebo stojím tak cítím tlak v pobrusku ako keby malé chcelo vystrčiť hlavičku 😀 . Mám z toho obavy prosím poradte mi stáva sa to aj Vám prípadne čo Vám na to povedal Dr. Od kedy som doma z nemocky stále sa bojím, že to malé snáď ani nedonosím. Ďakujem Vám tehuľky za odpovede.

jankapo
18. apr 2008

Juzinka, ahoj, vies ono je to velmi tazke ti poradit, ja som zas mala opacny problem- krcok sa skratil (na 1,5cm) v 19tt bez aklychkolvek varovani a priznakov- ziadne tvrdnutie a ziadne tlaky, ako opisujes, aj ked sa ma na to pytali v nemocnici, mohla som len krutit hlavou ze mi to nic nehovori. Vies, dost podla mna urobi psychika- ci si to chceme priznat alebo nie, zacneme sa ako "rizikove" strasne sledovat, lebo sa velmi bojime. Verim ze si castejsie sledovana a ten krcok aj keby sa nieco dialo ti podchyhtia v cas. Ale inak mas dobry nalez, 4,2 je v podstate zdravy krcok.. 😉
Babenko donosis, pozri, na do mnou uz palicu lamali a tu sme, este vyhanat budeme... 😉
Ja som poctivo dodrziavala PRISNY kludovy rezim, ak chces trosku "odlahcit tlak na krcok"skus viac lezat a podla moznosti spat s vyvysenou postelou. U teba asi ten prisny rezim nebude tak lahky, ked uz mas dietatko, ale skus odpocivat poleziacky.Ak si napr. citas pri kave, tak poleziacky a tak...Ja uz od takeho 32tt aj chodim, dovtedy som len lezala, ale stale som si pocitala "prechodene" hodiny a kompenzovala to prelezanymi...
No nic, sama prides na to co ti vyhovuje- kedy a ako oddychovat...Neboj sa, aj ked viem ze sa to neda.... 🤐 😵
Kuk do temy "rizikove tehotenstvo"- tam sme vsetky rizikove a drzime sa...

juzinka
18. apr 2008

jankapo ďakujem za povzbudenie. 🙂 Držím ti palčeky, aby si mala rýchly a ľahký pôrod

aktak
18. apr 2008

juzi krcok mas dobry, ja som v tvojom tydni mala ledva 3,5 cm, lezim, tvrdnutie je obcas silnejsie obcas slabsie, casto aj bolestive ale radsej to neriesim lebo by som sa zcvokla, hlavne klud a lez kolko mozes 😉

sandrika
18. apr 2008

užija sommalaod 25 ttkrčok 1 cm adnes sme v 39 tt nebojka sa zvládnete to 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre