Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

danka24
28. aug 2014

Ahojte, tak ja som v 31tt a krcok ma 26mm a je makky a k tomu ma boli kostrc a cela panva.. ☹

arhanta
29. aug 2014

danka24 Ja som bola na tom podobne a cs som mala uz 6 v 30tt. Najviac lez , pod zadok si daj nieco nech mas panvu nezatazenu a zadok co najvyssie abyplod siel co najdalej od krcka, budes mat asi krasnu kyslinu ked budes takto lezat ale ja som tak vydrzala az do konca 😊 nic nerob len lez a lez a lez...je to takze aj chrbat boli ale vydrzis neboj

arhanta
29. aug 2014

@danka24 kuk vyssie odpisala som ti

danka24
30. aug 2014

@arhanta dakujem len lezat pri 2 detickach sa moc neda ..a kyselinu mam aj bez toho ale ten vankus pod zadok si urcite dam ..dakujem za radu

salsalady
30. aug 2014

Ahojte, ja som v 28 tt a krcok mam makky a ma 23mm :( Snazim sa oddychovat a lezat. Drzim vsetkym palce nech to dotiahneme do uspesneho konca.

arhanta
30. aug 2014

@danka24 nieje zaco, ja som tiez uz jedno dieta mala ked sa mi zacal krcok skracovat, treba oddychovat ... Rodina nech pomoze 😉

arhanta
30. aug 2014

@salsalady neboj dotiahnes a este aj prenasat nakoniec budes tak ako mnoho mamiciek so skracovanim... Ono najskor to ide a potom sa tomu uz nechce 😃😃😃

salsalady
30. aug 2014

@arhanta Dakujem za povzbudenie 🙂 Dufam ze mas pravdu. V stredu idem na kontrolu tak uvidim ako sa to pohlo.

arhanta
30. aug 2014

@salsalady snad nepohlo v tvoj prospech 😉 drzim palceky

salsalady
30. aug 2014

Dakujem velmi 🙂 Musime vydrzat aspon do 36. tyzdna.

arhanta
31. aug 2014

@salsalady vydrzite neboj, este si budes zelat aby to uz bolo a ono stale nic 😊

salsalady
1. sep 2014

@arhanta Naozaj dakujem za podporu 🙂 Uz sa na malu velmi tesime 🙂

katkapal86
1. sep 2014

@arhanta Ja mam teraz taky isty problem ako ste mali aj vy, CS 6 v 31 tt, dali mi pesar, nastastie ho dobre znasam az na vytok, neviem ci s tym mam ist na pohotovost alebo pockat do stvrtka na poradnu, nesvrbi ani nepali, tak ja uz neviem. Hlavne nchcem rodit predcasne.

arhanta
1. sep 2014

@katkapal86 ahoj, hm ale ja som pesar nemala, bola som uz druhorodicka .... Vytok som mala cele tehu taky zltobiely ... Ak nemas ziadne ine tazkosti tak pockaj na poradnu, mozno je to aj tym pesarom.... Ale zalezi aj ako sa citis. Alebo skus napisat na gynda.sk je tam poradna-docela rychlo aj dr odpovedaju pripadne zavoat na pohotovost a poradia ti - ak sa privelmi bojis ci to nieje nieco. No vacsina tehuliek ma vytoky

arhanta
1. sep 2014

@salsalady tak to verim, uz mate aj meno vybrane?

salsalady
2. sep 2014

Hej mame uz aj meno Elizabeth. Je to take netradicne ale paci sa nam. Zajtra idem na kontrolu tak drz palce 🙂

katkapal86
2. sep 2014

@arhanta no ja uz budem tiz druhorodicka, dnes je uz lepsie, ani ten vytok uz nie je taky a tlak na mocovy tiez mensi. Vysadila som si guayacuran lebo som stale mala napnute brucho a mala bola v bruchu nespokojna-cele dni sa vrtela akoby ju za to platili. Teraz beriem iba magnezium a citim sa ovela lepsie, brucho makke a mala si aj pospi. Kupila som si aj harmancekovy caj, zda sa mi ze som kludnejsia 🙂. Pockam uz do stvrtka na poradnu kedze nemam bolesti.

arhanta
2. sep 2014

@katkapal86 tak vidis 😊 drzim palceky... Prve je tiez dievcatko?

katkapal86
2. sep 2014

@arhanta nie, chlapcek, dokonca od dnes velky skolkar 🙂

arhanta
2. sep 2014

@katkapal86 juj takze velky den pre maleho chlapa bol 😊 a ako? Tesil sa?

katkapal86
3. sep 2014

@arhanta zaobislo sa to bez placu 🙂. Tesil sa, vsetko tam bolo nove - hracky a pod. takze sa nenudil. Po spani sice trochu plakal ale to len preto ze ma hladal, tak som si aj ja s nim potom poplakala 🙂 Uvidime co bude dnes.

arhanta
3. sep 2014

@katkapal86 aj si ho davala predtym tak na pol dna do skolky na skusku?

katkapal86
3. sep 2014

@arhanta nie, vcera naostro na cely den a to je dost zamamkovany, ale v kolektive medzi detmi nema problem, chodievala som sa s nim hravat do materskeho centra.

arhanta
3. sep 2014

@katkapal86 tak to je super som zvedava o rok nanas

lubanka
5. sep 2014

Zdravim vas... dnes som bola u dr.na kontrole, ale mal hrozne naponahlo a nedal mi priestor, aby som sa ho popytala ako to so mnou vyzera... az v sprave som si precitala ze dlzka krcka 42mm, sirka 32mm... palpacne vysetrenie: krcok makky pre spic prsta... to znamena, ze sa zacinam otvarat? Dakujem vam za odpoved...

erikaszilvi
24. sep 2014

Ahojte potrebujem radu..som v 24tt a dnes som bola u lekara a povedal mi ze vonkajsi obal krcka maternice mam pootvoreny a vnutorny mam zatvoreny...predpisal mi lieky magne B6 a Guajacuran...neviete ci je to zle so mnou alebo ci hrozy predcasny porod?

athenais24
4. nov 2014

Ahojte baby. Jasom na tom rovnako, krcok len 1.5 cm a to som len v. 24 tyzdni. Sice lezim poctivo ale aj tak sa bojim aby som neporodila predcasne.musime vydrzat aspon do 37 tyzdna. Mate este niektora podobny problem ?

radina
5. nov 2014

@athenais24 ahoj, aj mne sa vraj skratil, som v tom istom tt ako ty. 😖 povedal mi, ze nemam mat pohl. styk.
co samozrejme ani nemam,kedze som na rizikovom. ale mne toto povedal moj gyndos, ktory ma vysetril len palpacne, hoci som bola nedavno na kontrolnom morfo a tam dr videl krcok 4cm. tak teraz neviem.

athenais24
5. nov 2014

@radina ale ved to je uplna normalna dlzka,keby ze tolko mam skacem od radosti🙂

radina
5. nov 2014

@athenais24 to bolo merane pred vyse tyzdnom, ale vcera dr povedal, ze sa skratil , ale kolko cm to neviem, lebo ho nemeral cez utz, co ti poradili okrem oddychu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre