Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

barborazilina
16. feb 2015

@aduskatt Fajn takze nemam stresovat len lezat a snad sa to potom nejak poriesi 🙂

aduskatt
16. feb 2015

@barborazilina tak ja som ležala "dolu hlavou" a dopovali ma liekmi. Dotiahla som to celkom ďaleko, len ja som od 25tt mala aj kontrakcie. Držím palce, aby si to dotiahla čo najďalej🙂

alcinkap
16. feb 2015

@aduskatt
@barborazilina
ja som mala časté tvrdnutie brucha ... ale treba to pre dieťatko vydržať 🙂 potom to stojí za to ...
Priznávam, že po pôrode som vôbec nevládala. Tri dni som musela len ležať, nakoľko som im neustále odpadávala. Bola som proste hrozne slabá, telo odmietalo absolútne spolupracovať. Aj za malučkým ma vozili na vozíku (ležal mimo mňa na oddelení rizikových novorodencov, potreboval ešte viacej starostlivosti od lekárov). Ale už je to ok 🙂 Držím moc palce, určite to zvládneš, len to proste netreba podceňovať ....

zuzanaa2010
19. feb 2015

baby mam otazku..dnes som bola u lekara a mam krcok 1 cm ale uzavreta.viete mi povedat co to znamena??dva dni som po termine.dakujeem

farinelli
19. feb 2015

Ahojte.. V stredu mi budú zavádzať pesar koli krcku 19mm.. Chcem sa spýtať ktorá má skúsenosti či zavádzanie boli ? Dik

julka31111
24. feb 2015

Ahojky baby chcem sa opýtať koľko ste boli hospitalizovane ked ste mali problém so skracovanim krcka m. A tvrdnutia brucha som v 29 týždni ďakujem

moo
24. feb 2015

@zuzanaa2010 už sa telo pomali pripravujue na pôrode :o)
julka31111 ja som nebola v nemocnici a otvárala som sa od 19t ale kočky boli cca 7 dní... možno ťa ani nedaju do nemocnice podla toho kolko si otovrená, ja som bola polu tehu na 2-3 a posledné dva týždne na 4 otovrená a donosila som do termínu .o) treba ležat setrišt sa 😉 všetko sa zvládne

julka31111
24. feb 2015

@moo no praveze som od včerajška v nemocnici a uz moc tu nechcem byť radšej doma budem ležať dávajú mi aj infúzie aj lieky myslíš ze až za 7 dni najskôr?

alcinkap
24. feb 2015

@julka31111
Ja som bola prvykrat sedem dni a druhy krat bol plan dva tyzdne, ale na desiaty den mi odtiekla plodova voda a na druhy den prisiel na svet nas maly zazrak 🙂 v 27 tt som mala krcok 27 mm, po prepusteni som doma poctivo lezala s podlzenou postelou ( panva a nohy hore), ale ani to nepomohloa krcok sa skratil na 12 mm. Takze v 33 tt znova nemocnica, to uz davali aj injekcie na plucka pre maleho a v 35 tt rychly porod. Preco sa krcok skracoval neviem, ziadna infekcia ani nic take nezistene. Moc drzim palce

julka31111
24. feb 2015

@alcinkap oú a malinke bolo a je v poriadku? Mám strach stoho všetkého ale ďakujem za informácie 🙂

alcinkap
24. feb 2015

@julka31111
našťastie injekcie stihli zabrať 🙂 a malučký je v poriadku ... boli sme v nemocnici spolu vlastne len týždeň. Ani v inkubátore neležal, síce bol na oddelení rizikových novorodencov, ale tam ležal vo vyhrievanej postielke a dostával glukózu. Budeme síce navštevovať rizikovú poradňu (aj normálnu), ale tak snáď to bude ok 🙂 Zatial krásne priberá, pred týždňom mal 3220 g a 52 cm (pôrodná váha 2280 a 46 cm) ... a lekárka ho veľmi chváli 🙂
Neboj všetko dobre dopadne. Každá z nás je individuálna, niektorej sa krčok skracuje a aj tak nakoniec prenáša (prípadne porodí v termíne) a niektorá zasa porodí skorej. Prečítaj si tu rôzne diskusie a uvidíš, že fakt je to u každej iné. Len proste sa nenamáhaj, lež a nechaj sa obskakovať najbližšími 🙂 Ja som tak fungovala 2 mesiace, síce teraz to cítim, lebo som slabá ako čaj 🙂 ale tak to sa snád čoskoro zlepší ... a ty si v kolkom týždni?

julka31111
25. feb 2015

@alcinkap ja som v 29 tt no tak uvidíme .. To je súper ze malému sa darí ..ja mám strach ale malej som nakazala ze tak skoro ju nikde nepustím.. Beriem infúzie ..železo a magnesium tak ze vraj sa aj krcok zlepšuje uvidíme co a ako to dopadne

alcinkap
25. feb 2015

@julka31111
tak tak 🙂 treba nakázať nech vydrží 🙂 aj ja som mu každý deň dohovárala a vydržal 🙂 síce len do toho 35 tt, ale to už nie je až tak špatný týždeň.
Držím moc palce, treba to vydržať ... to ležanie je hrozné, ale pre dieťatko to človek vydrží 🙂

moo
25. feb 2015

@julka31111 to nevadí :o) rašej v nemocnici ako by sa malo niečo zlé stať to zvládneš ja som doma odležala 6mesiacov... viem že 7dni je bežné prvé dni davaju infuzky ako aj tebe aj lieky a ptom sleduju či sa to stabilizuje ak ano tak ta pustia tak to býva .... bud rada kamoške na to neprišili a potom rodila predčastne v nemocnici je to sice des ale pre babo všetko a aj pre teba musíš byť ok aj ty maminka 😉

julka31111
26. feb 2015

@alcinkap
@moo ďakujem vám veľmi pekne za povzbudenie 🙂

lucatko1987
16. mar 2015

Ahojte baby, zial pridavam sa k vam, aj ja mam velmi skrateny presiaknuty krcek otvoreny na spic prsta, po 2tyzdnovom pobyte v Nemocnici som uz doma. Jedine, teda okrem hrozby predcasneho porodu, co ma trapi je pichanie az palenie v posve, taky akoby tlak.. Ma to s tym suvis? Viete mi poradit? Lebo v nemocnici sa netvarili, ze by to mal byt problem, ked su kultivacie vsetky ok..dakuhem

moo
17. mar 2015

Ja som lezala...je to nuda ale oplatilo sa ... a ano ma to súvis keďže babo tlači a skracuje sa krcok prípade sa otvaras je to zmena a cítiš tlak a aj "mokro" pripadne "sucho" to je aj hormony ...oddychuj a všetko bude úžasné

lucatko1987
17. mar 2015

@moo boze mne uz sa nesmie skratit ani o mm, to si ma velmi nepotesila, ze to je znak skracovania.. Ach uz vidim ako ma spat poslu do nemocnice.. :( boze ja sa z toho zblaznim..
A hej aj mokro citim, to je voda? Ci? Jasne, ze budem lezat, o tom ani nediskutujem, nech ma aj porazi, len nech mala pride az v juni!!! Zajtra idem na kontrolu, som zvedava.. Bojim sa strasne..

moo
17. mar 2015

@lucatko1987 nie neboj... to nieje voda iba potenie kedže sa teraz v brušku toho vela deje tak je aj viac prekrvené a aj sa potí, a skracovanie nerieš... ja som ležala od 20t a skracoval sa mi a aj otváral vlastne od 35t som bola otvorená na dva a v 37už na 4 a poviem ti malému sa nechelo isť von a to som bola v 39t otvorená už na 5 prstov ...je dobré že to sleduju aby sivedela že sa máš šetrit a oddchovať aklud babenká su užasné už v brušku a bojovníci 😉

lucatko1987
17. mar 2015

@moo a bola si v nemocnici ci doma? Ja zajtra este len zacinam 27tt, o taky mesiac uz budem kludnejsia, len teraz je to strasne skoro :( nevies ako si to mala v tom 20tt?

moo
17. mar 2015

@lucatko1987 ja som bola doma dohodla som sa z lekárkou kedže mám dome ešte jedného syna. a v 20t som sa otvárala z vnutra netušila som že sa to dá... ležala som a potom klasika skracovanie krčka a neverili že donosím do 32 to bol náš ciel ale viem že v 35t som bola otvorená na dva a v 37t na tri a pohoda teda ležanie ale v 37t mi zrušili kludový režim kôli dýchaniu a kondyčke pri pôrode aby som to zvladla z dýchom tak som sa začla pomali aj hýbať a poviem ti zo začiatku mi robil problém prejst aj 10 min pešo po tých mesiacoch ležania

moo
17. mar 2015

@lucatko1987 ozaj más aj magnezium?

lucatko1987
17. mar 2015

@moo no to bude asi aj u mna tak, lebo lezim dva tyzdne a vcera som funela uz pri ceste z nemocnice..ja z vnutra ani neviem ci sa itvaram, kedze mi to nikto nekontroloval :( snad nie.. Len krcok mam vraj uz velmi makky a kratky na to, ze sǒ na spic prsta otvorena.. Nevadi, brucho mi netvrdne, teda ja ani nebiem aky je to pocit, ale ked lezim ho mam uplne volne, aleked vstanem tak je tvrde ako kamen, ale zas hned ako si sadnem, alebo lahnem, tak je makke, to nebude oni, nie? To sa minasi len tym stojom tak spevni..

lucatko1987
17. mar 2015

@moo hej beriem 8xdenne po 500mg.

moo
18. mar 2015

neboj ked sa otvára špička to je ešte v pohode len oddychovať nech to nejde dalej,, a hovor si že ked sa otváraš už teraz tak budeš mať lahší pôrod 😉 ako ja pri prvom synovi. bruško ked tvrdne tak tvrdne aj ked ležíš ono sa tak uplne stiahne na kamen a po chvílke povodí to by si určite spoznala. inak mám drobčeka 5mesacného a poviem ti bojím sa stále o neho či bol v brušku alebo teraz v mojom náručí ten strach už asi nikdy neskončí 😔 inak mne vravela doktorka že aj magnezium mám od 35t začat pomali vysadzat a v 37t prestat brat ale to je asi od prípadu k prípadu lebo viem že baby brali aj po pôrode a detičky boli táák kludné 😝

lucatko1987
18. mar 2015

@moo dnes som bola na kontrole z mojej dr, oba je aj porodnicka a velmi ma ukludnila, vraj to nie je take katastroficke ako to popisali v sprave, najblizsie ma objednala az na 21.4, cize myslim, ze keby to bolo take zle, tak ma objedna na skor.. Trosku mi odlahlo.. Lezat vydrzim, hlavne, ze nie v nemocnici.,

moo
18. mar 2015

super teším sa :o) neviem čo robíš rada ale teraz je na to správny čas 😎 ja som prečítala za 5mesiacov kopec kníh a ustrikovala malému deku do kočíka trvalo mi to mesiac ale ubehol mi čas 😀 ked sa princezná narodí budeš si vychutnávat spoločný čas a prechádzky. a kontrola až tak za dlho je naozaj super a aj to že oni nechácu moc robit vyšetrenia nech sa to nezhoší. takže šup za PC pozerat kočík vybavičku a všetký tie krásne vaci ... ja mám chalanov takže všetky tie krásne vaci pre diaučatko kupujem pre kamošky 😵

lucatko1987
18. mar 2015

@moo kocik mame, lebo sme ho dostali po jednom babatku pouzivany, postielkz mam po sestrinej malej, takze toto nam aspon peniazky usetri 🙂 ale kukam satocky a podobne,ale vela pidedime, tak zas nechcem toho kupovat zbytocne moc, ze to ani nevynosi..
Ja mam problem, ze mam okrem tohoto syndrom karpalneho tunela, takze nemozem nic strikovat a pod lebo sa mi to neda, neposluchaju ma prsty :(
Inak aj na chalanov maju krasne veci, ked vidim tie frajerske riflicky a teucka, take je to mile 🙂
Dr ma ukludnila, uz len keby ma tak nepichali od spodu a netvrdlo brucho ked vstavam tak by to bolo super, ale tak to by som uz asi chceka moc.. Ak by sa mi cokolvek nezdalo mam prist skor.. Inak vravěa, ze ma objednava na 30tt, ale 21. Budem presne 30+6, to neviem ci sa nesekla..

moo
18. mar 2015

ja som nemala po kom dedit vecičky ale kedže to bolo prvé dieta v rodine po rokoch a v podstate aj toto druhé po 8r tak mi veštko nakupila sestra mama a ostatný lebo sa tááák tešili takže ja som len jedny dupačky že aby mali aj niečo odomna :o) a kočík ostatné všetko podostavali. ano aj chlapčenské su pekné a sieučatko je dieučatko a to uvidíš aj pri víchove... moji su sice mojkáači atulkači ale ked treba upratat alebo sa len rozpravat tak su to chlapci nič sa im nechce 😀
asi sa stým termínom sekla ale vie čo robí a keby sa ti niečo nezdalo zavolaj alebo tam rovno chod... ozaj kde chceš rodit?

lucatko1987
18. mar 2015

@moo no ja aj napriem mojim velmi zlym skusenostiam s antolskou chcem rodit tam, lebo zas porodnici-su tam vraj fakt profici, takze tam..
Comsa tyka kontroly, ja asi aj tak nevydrzim a pojdem tam aj po 2tt, ak sa mi nieco nebude zdat..radsej 100x zbytocne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre