Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tribitka
18. apr 2008

ja som mala 1 cm krčok už v cca 14 tt a vydržal.... 😉

mywiel
18. apr 2008

Tribitka a ako vedia ze na 1 cm nejako sa to meria alebo to vie zistit len pohmatom?

tribitka
18. apr 2008

mywiel, lekár mi to ohmatával a robil aj sono....

mywiel
18. apr 2008

Aha tak mne len vysetri ohmatom sono mi zakazdym nerobi, ale asi keby nieco bolo tak by to citil a potom robil aj sono, uvidim v stredu idem na sono tak sa spytam aj na krcok, ale naposledy bol ok zavrety. 😉

juzinka
18. apr 2008

Ďakujem kočky za povzbudenie. Ja som radsej zbehla ku Dr., aby som mala kludné srdce zdola je vsetko v poriadku. predpísala mi guajacuan 3x1. K tomu mám to Magne b6 3x1, tak uz to len dajak zvládneme. Pri prvom tehu som ani pomaly nevedela za som tehu a nie ako teraz. Ale čo uz ste tu na tom aj horšie a ako to krásne zvládate a za to Vás veeeľmi obdivujem. 😉

tribitka
18. apr 2008

mywiel, to by ti zistil....môj bol makký a krátky.... 😠

aktak
18. apr 2008

to ze sa neco deje zisti hmatom (zmeknutie), ale skracovanie zmeria len vaginalnym utz, inak nema ako

juzi ja presne ako ty, pri prvom som nemala najmensi problem s nicim od zaciatku, ziadne nevolnosti, teraz je toho na krcok asi privela 😅

mam predpisasne magnezium 3xdenne, myslite ze mozem obcas vynechat ked mi brusko netvrdne alebo to brat bez ohladu na to?

juzinka
18. apr 2008

aktak mne moja Dr. povedala, že ak sa budem cítiť lepšie, tak môžem si dávku magnézia znížiť, ale radsej sa opýtaj svojho DR.

mien
18. apr 2008

ahojte baby mňa by len zaujímalo koľkokrát chodíte na kontrolu či každý mesiac, lebo mňa to už začína srať, na posledy som bola v 28 tt a teraz idem v pondelok v 33 tt podľa mňa teraz by sa už malo chodiť častejši e alebo sa mýlim no neviem

mywiel
18. apr 2008

Mien pri normalnom tehu sa chodi kazde dva tyzdne od 29t. 😒

tribitka
18. apr 2008

mien, teraz by si už mala chodiť každé 2 týždne..... myslím....

mien
18. apr 2008

ja som mala zatiaľ všetko v poriadku, ale aj ja som to tak vedela, že sa už potom chodí častejšie a preto vôbec neviem ako sa má môj malý, ako je uložený a tak. idem sa zblázdniť veď sa už neviem dočkať pondelka

mien
18. apr 2008

mywiel ďakujem to som sem len tak napísala, lebo ako píšete skracovanie krčka meternice a tak, ja vôbec neviem ako som na tom ja, keď chodím tak málo na kontroly, ale dúfam, že bude všetko ok

jankapo
18. apr 2008

aktak, ja by som magnezko nevynechavala...nie v tvojom tyzdni... 😒
ja som mala nakazane brat 3x2 a kaslala som na to...a dopadla som dost blbo, krcok sa skratil...mozno to nebolo tym, ale ja si dodnes vycitam ze hej...vies, mne lekar kazal brat a nevedela som co sa moze stat ak nebudem...on mi spominal ze ta maternica je tvrda (co som ja nevnimala) a dal to magnezko, ale ja ze do seba tolko liekov pchat nebudem a.... 🤐 skoncilo to skratenym krckom a bla bla, uz radsej ani nespominam...mozno by to aj tak takto skocilo...mozno...ale...ved vies co myslim

aktak
19. apr 2008

som dost chora, kaslem, soplim, a hlavne silno kycham, chudak krcok si to asi odnesie 🙄

dididi30
19. apr 2008

jankapo......teda ja od zaciatku toho tehu neberiem nic, teda na zaciatku som brala nejaky acid na zelezo a to je vsetko......pri malej som brala nejake vitaminy ale to mozno 2 mesiace a vysadila a neotvarala som sa....takze tym,ze si neuzivala to magnezko to urcite nieje,,,,,proste niektore zeny maju slaby krcok a to je nasledok otvarania sa..dokonca niektore ho maju taky slaby,ze im lekari odporucaju otehotniec co najskor, aby z toho nemali potom problemy....ale jani...ty si uz v peknom tt a podla mna uz by si ich vobec nemusela uzivat, teda mesiac pred porodom by sa uz nemuseli, ale to je na tebe 😉
aktak si myslis,ze kychaniim a vobec chorobou sa skracuje krcok?? 😕

tribitka
19. apr 2008

magnezko sa berie proti tvrdnutiu bruška, lebo ak tvrdne brucho, skracuje sa krčok.... 😉

dididi30
19. apr 2008

tribitka , pravda pravduca 😉 ako sa mate??

jankapo
19. apr 2008

didi, ja ho uz neberiem... 😉 a cakam...a brusko si relaxuje, ziadne tvrdnutie a uz by som sa mu aj potesila asi...xixi...
len som myslela ze aktak by este mala, ze ona je este len v 23tt...ja som skusila vysadit v nejakom 33tt, ale to zacalo dost tvrdnut, tak som sa zlakla a brala dalej...teraz uz dva tyzdne neberiem a nist... 😕 tak nechapem. cele tehu na hlavu... 😀

jankapo
19. apr 2008

no ledva som toto odoslala a take stvrdntie ze mi oci vypucilo skoro.... 🤐
no teeeda....maly truc ci co???n vravim ze na hlavu, uz radsej nic nepisem
vcera som na majovkach napisala ze teda chcelo by to ozivit diskusiu nejakym babatkom a hned nato pise tato ze maju malu...no sok... 😵

dididi30
19. apr 2008

jankapo ved si vsimni tie baby co maju alebo mali problemy predlzuju a tie bez problemov rodia ako nic 😉 sranda co??...a vidis majovky to rozbehuju jedna radost....a aprilovky su podaktore kinderka 😀 uz aj jedna junovka porodila dvojicky 🙂

jankapo
19. apr 2008

ved...aprilovka mirka otvorena od 23tt ci ako a este stale je cela...chuda moje, to cakanie jej nezavidim, zvlast ked uz maju vsetky po... 😒 🙂
to je zakon schvalnosti toto, ci ja uz vlastne nicomu nerozumiem, ale ani neriesim...asi fakt co sa ma stat sa stane...
snad to povzbudi buduce lenive krcky... 😉

mirka8429
19. apr 2008

jani ahoj..no veru uz mam toho dost...som otvorena uz ako vravis od 23tta teraz sa krcku akosi nechce hnut 😔 uz nas tam ostalo len velmi malo...a kazdy uz rodi aj take co nemali ani priznaky ☹ a ja tu stale strasim ako kinderko 😕

dididi30
19. apr 2008

jankapo no ved to, kto tomu ma rozumiet 🙂 ja som isla rodit s ruzovym vytokom na nohavickach, bolesti ziadne, len ako pri menstruacii to sa dalo vydrzat malu som vytlacila za 20 minut, bola drobunka a nemala velku hlavicku, coz je fajne ani drobec nebude mat, nema mat pokom 🙂

mirka8429
19. apr 2008

diduska ja ani neviem vahu môjho drobceka..uz 2 tyzdne mi nerobil uzv..a pred 2 tyzdnami mal cca 3030-3100g...za tyzden pribera 250g..tak za dva tyzdne pol kila... 😅 cca

dididi30
19. apr 2008

no moja to sa myslis, to za tyzden moze pribrat aj pol kila ,takze je to od 200 do 500 gramov, to na konci najviac pribera 😉

mirka8429
19. apr 2008

didus 😅 😅 😅 nestras ma lebo ja len dufam ze nebude velky...fnuuk...az ma krize zacali boliet.hehe inak kukni ako mam dolu brusko...album

dididi30
19. apr 2008

idem kuk a neboj sa ak bude velky tak pojdes na cisarak

mirka8429
19. apr 2008

didus ved hej..len ci nebude vadit ta nadcha chapes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre