Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lucatko1987
16. jún 2015

@lankas ahoj, mne v 24tt namerali 2,5cm, makky a otvoreny pre spic prsta, lezala som cca do 30tt, od vtedy fungujem uplne normalne. Zajtra zacinam 40tt a este som v kope, drzim prsty, nech mate podobny priebeh 🙂

sardinka333
16. jún 2015

Kočky zlaté....donosíte nebojte!
Ja som 37tt plus nejaký ten den...krčok takmer spotrebovaný a cervix skore 10, hlavičku už uzv. nie je vidno. Vo štvrtok idem k doktorovi tak uvidíme. Ale ,,krpatej hovorím,, že ešte tento týžden nech vydrží....
@lucatko1987 toto je velmi časté...najprv otváranie a stresy a potom na ,,sto zámkov,, že už by aj nejaké ,,otvorenie,, bodlo...
Prajem pohodový porod... 🙂

lenulienka86
16. jún 2015

@sardinka333 presne mas pravdu. Tiez som stresovala a brala progesteron a po 32tt mi povedal doktor ze uz nech nic neberiem ze uz nema vyznam. Cize presne tak sa na to pozeram. Toho tyzdna zacnem 33tt a uz ma ziaden krcok nezaujima. Lebo viem ze aj keby... tak s otvorenym sa da uplne bez obav mesiac existovat 🙂

sardinka333
16. jún 2015

@lenulienka86 ešte aby si neprenášala!!! Čo neprajem samozrejme lebo človek už má aj dosť...ale važne to tak často býva. Užívaj si tehulkovanie lebo ani sa nenazdáš a je to tu... 🙂

lankas
16. jún 2015

Baby dakujem ste velmi zlate!!!povedala som si,ze sa nejdem stresovat,trapit sa.Ked klud tak klud!este mi kazal pit 2x denne salku alchemyliky...to je tiez take vseliake daktori ju zakazuju,daktori lekari odporucuju a potom si vyber.

palcullka
16. jún 2015

@sardinka333
@lenulienka86 ja mam monetalne krcom 28mm a som 27tt ... si vravim ze keby bol takyto nalez aj v 30-32tt tak skm max spokojna s kludna a zacnwm pomaly fungovat normalne 🙂 i ked moj doktor povedal ze dufa ze to bude ok i ked nezarucuje ze posledny mesiac budem dole hlavou 🙂 ci si vravim ze to uz mozem aj rodit 🙂
@lankas a co ti povedal k tej alchemike? Bo ja som bola v tom prave alchemika podporuje cinnost maternice. Ale teda uz som citala ze viacere ku piju pocas tehu.

lankas
16. jún 2015

povedal,ze "babkovske" reci su kadejake,ale on za roky svojej praxe a mnozstve pacientiek co mali podobny problem mi ju moze odporucit.Vraj tychto 10dni ju mam pit rano a vecer...a potom sa uvidi.Z jedneho vrecuska vinde 0,5 l caju co sa mi zda vela rano aj vecer.Tak si to rozdelim napoly.

lenulienka86
16. jún 2015

@lankas ja som ju pila pred otehotnenim a aj na tom vyrobku sa pisalo ze len do ovulacie, pretoze v pripade otehotnenia nie je vhodna. Sposobude prekrvenie a stahy maternice. .. a zas po 38tt sa znovu k nej vratim. Prave z toho isteho dovodu. Nech sa maternica rozhybe a spusti porod.

lankas
16. jún 2015

@lenulienka86 Tak co mam podla teba robit?nepit ju?akoze ja uz fakt neviem...

lenulienka86
16. jún 2015

@lankas nepi ju. Ak mas skrateny krcok, dodrzuj kludovy rezim. Nedostala si ziadne lieky? Tvrdne ti brucho? Ak ano, pi magnezium. Alebo ho ber v tabletkach.

lankas
16. jún 2015

Nedostala som ziadne lieky iba to magnezium mam este uzivat,to som uz aj predtym ale asi zvysim davku...ci?brucho mi netvrdne.

palcullka
16. jún 2015

@lankas https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/alchemilka-v-tehotenstve-moze-sa-pit/ aj tu si skus nieco precitat pripadne .... ja skm uz u viackrat citala ze to zeny piju aj ked au tehu len som sa nad tym nikdy nejak nezamyslela .... jedna holka tam pise ze jej to odporucili pit priamo v nemocnici lekari ....

lenulienka86
16. jún 2015

@lankas v ktorom si tyzdni? Ak este nie nad 30 tak si daj magnezia kolko unesies. Bacha nad 2000mg denne ti moze sposobit hnacku. Mne tvrdlo v 22 priserne casto tak mi kazal kolko zvladnem. Ale teraz uz to nie je take caste. Tak som sam9zrejme znizila. Ku koncu tehu je to ziaduce. A ked ti netvrdne brucho, tak ho vobec neber. Aky mas krcok? Cm

lavinis
16. jún 2015

tak už sa z 3,2 skrátil na 2,5 a malý sa zosunul nižšie, takže nožičkami tlačí dole....mám prísny kľudový režim a nohy hore....achjooo
mam progesteron a raz za tyzden nejaku hormonalnu inj, brucho netvrdne, takze to s magnezkom neprehanam

lavinis
16. jún 2015

@lele7 nevieš, jak moc má byť tá panva vyvýšená? lebo mne sa malý nohami tlačí dole a skracuje sa mi krčok.

lenulienka86
16. jún 2015

@lavinis podla mna to staci. Len pekne lez. Ja by som nepila alchemilku. A magnezia len tolko kolko odporucil lekar. Potom po 33tt si dovolis urcite viac pohybu. Ale teraz radsej oddychuj. Mozno ze lezis zbytocne ale nikdy nevies. Radsej potom prenasat nez teraz predcasne porodit.

lankas
16. jún 2015

@lenulienka86 ja som zacala v pondelok 24 tyzden,krcok meria 3 cm.vravel,ze norma je 4cm...

lavinis
16. jún 2015

@lenulienka86 ja som lezala posledne dva tyzdne, len som sem tam aj uvarila, upratala a von isla, ale to maly este nebol tak nizko a krcok bol 32mm....teraz uz mozem len lezat a na zachod 🙂 no nic, ale sak pre babo vsetko 🙂

lenulienka86
16. jún 2015

@lankas ja som 40mm hadam ani nikdy nemala 🙂 od zaciatku 38,36 ale drzal sa. Povedal mi ze pn mi vypise jedine ak klesne pod 2.5cm
Cize pri 3cm by som zrejme nelezala. Ved ja som s 3.6 musela denne 10km peso v praci pobehovat. A nic okrem bolesti a tvrdnutia sa nedialo. 3cm ma kazda druha a nelezi. Tiez som brala progesteronove cipky asi od 22 do 31tt.

lankas
16. jún 2015

No tak ja uz som z toho s prepacenim debil 🙂 no nevadi aspon som sa trosku prestala bat,a kludovy rezim-lezanie este nikomu neuskodilo 🙂 nech ma priatel trosku poobskakuje 😉

lavinis
16. jún 2015

@lankas ja som aj ležala (nie ako teraz, teraz fakt len ležím), išla som občas aj von na hodinku + domáce práce jemne, s 3,2 cm a aj tak sa skrátil, ale u mňa aj tým, že sa dieťa posunulo nižšie, inak 3cm je dobrý nález

lele7
16. jún 2015

@lavinis ja som počula, že panva by mala byt vyššie ako vrchna časť tela, no ale takto ležať, v podstate "dolu hlavou" je fakt na nervy.. ja lezim tak, že mám panvu podlozenu 2 takymi pevnejsimi vankusmi a nohy tromi alebo štyrmi.. A pod hlavou mám normálne vankus, tak aby som hlavu mala trosku vyššie, nech môžem aspoň daco citat alebo pozerať . A vstavam len na wc, najesť sa do kuchyne a do sprchy. Už takto fungujem 6 týždňov a ešte zopár má čaká, planujem ešte minimálne mesiac a dúfam, že tak malicku co najdlhšie udrzim v brusku

lavinis
16. jún 2015

@lele7 no ja mám od včera to isté, ešte pred 2 týždňami bolo všetko okay, ale zrazu krčok kratší o 8mm a malý nižšie ako by bolo dobré, ja som tak nejak podobne, teraz poobede som si musela už dať vankúš pod hlavu.
A spíš ako? 😀

lele7
16. jún 2015

@lavinis zaspavam takto isto, ale cez noc sa vždy prehodim na bok, nejak tak prirodzene, a potom sa už tak všelijako otacam.. Ja som predtým nikdy na chrbate nespala, tak som rada, že tak vôbec zaspim, už to ako sa potom počas spánku ulozim nejak neriesim 🙂

lavinis
16. jún 2015

@lele7 no ved toto, vyspat sa musime, inak ja lezim takto len druhy den a uz ma krize bolia, takze klobuk dole, ze to davas uz tak dlho

lele7
16. jún 2015

@lavinis poviem ti, že prvé dni to bolo najhoršie, to som myslela že z bolesti chrbta zosaliem 🙂 o pár dni si na to celkom zvyknes 🙂 a už nemáme veľa, max.po 34 tt už po nás nikto nebude chcieť, aby sme lezali, to dáme 🙂

lavinis
16. jún 2015

@lele7 Jj Akurát dnes doktorka povedala lezat este mesiac a pol

lavinis
16. jún 2015

@lele7 jasné ze dame 🙂

magoma
16. jún 2015

Zeny, mne moj lekar povedal, ze krcok ma ani nie 1cm. Bola som u druheho a ten mi nameral 5,2 cm , co je super. Ako si ti lekari mozu az takto protirecit. Teraz hladam tretieho, co na to povie.. So. Z toho na nervy uz...

lucatko1987
16. jún 2015

@magoma to je aj moj pripad.. Ze v nemocke 1,5 a druhy dr 4,4cm, tretia povedala zas inak..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre