Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

lele7
6. júl 2015

Baby inak dnes som bola na kontrole v 30 tt a krčok mi nameral 3,8cm takze to ležanie fakt dobre pôsobí... ešte sa mám šetriť a veľa oddychovať, ale už nemusím duphaston, iba magnezko

katpetdo
8. júl 2015

baby tak aj ja to uz mam 2t za sebou. Maly sa narodil v 36+2 a mal 3280g a 48cm, cize chlap ako hora. Apgar 10, vsetko bez problemov. POrod bol malina, kedze som prisla do nemocnice po odteceni vody na 10cm otvorena s tvrdnutim brucha. Bolo to rychle, ale nie tak, aby som nestihla do porodnice ako ma strasili...a hlavne bezbolestne, kedze som prvu dobu uplne preskocila...skor bol problem to, ze kontrakcie boli prilis slabe a ja som nechcela oxytocin...ale podarilo sa kontrakcie rozbehnut (az 7 ich bolo) a maly bol na 3 zatlacenia na svete.

drzim vam vsetkym palce, aby vas uz nikto nestresoval a neplasil a aby ste mali taky super porod ako ja.

palcullka
8. júl 2015

@katpetdo gratulujem k malemu drobcovi a tisko zavidim taky super porod 🙂

katpetdo
8. júl 2015

@palcullka tie problemy s krackom mali asson nejaku vyhodu 🙂. Prvy porod bol rovnkz, len s tym rozdielom, ze mi voda neodtiekla.

lavinis
8. júl 2015

@lele7 wow. ..tak to mas krcok ukazkovy 🙂 mne bohužiaľ bed rest takto nezafungoval takze stale lezat a hormony

lele7
8. júl 2015

@katpetdo jej gratulujeeeem!!!! teším sa s tebou 🙂

lavinis
8. júl 2015

@katpetdo Blahoželám 🙂

lele7
8. júl 2015

@lavinis dva týždne predtým som mala 3,05cm tak ja neviem, nejak mi to skáče, asi aj podľa toho, koľko ležím alebo od čoho všetkého to zavisí, ktovie..ale v každom prípade o dosť lepšie ako tých 1,8cm čo mi namerali v 21 tt

katpetdo
8. júl 2015

@lele7 ono stav krcku zavisi aj od toho ako ti rastie maternica, lebo ked sa prave roztahuje tak je viac napnuta a krcok kratsi...aspon, tak mi to vysvetlovali v nemocnici.

lavinis
8. júl 2015

@lele7 no teraz mas uplne krasne hodnoty 🙂

lucita1505
9. júl 2015

Ahojte...zapajam sa do debaty..v pondelok ma pustili s krckom 0,5 cm polotuhy uzavrety...mam strach ako dopadneme..lezime..chodim len na wc sprcha najest sa hoci to musim po schodoch...snad vydrzime

lele7
9. júl 2015

@lucita1505 hlavne veľa lež, mne to teda veľmi pomohlo, a ako som čítala, aj kočkám tu.. Je to obmedzujúce a lezie to na nervy, ale treba to vydržať.. Ja ležím od začiatku 22tt, vtedy mi namerali 1,8cm krčok a poctivym ležaním sa predĺžil, takze neboj, bude dobre, hlavne kľud a ležať 🙂

lucita1505
9. júl 2015

@lele7 dakujem za povzbudenie...lezim fakt cele dni...este otazka ci si nemala problem s travenim...keby nebolo cipkov nejdem na ani na "velku" a ked sa trosku viac najem tak ma riadne napina z tohto lezania a este aj chrbat a krcna och...trpia...heh

drobec336
9. júl 2015

@lucita1505 ja som sa dostala v 21 tt do nemocnice s tvrdnutim bruska a skrtenym a pootvorenym krckom z vnutra. po poctivom lezani, zadok vyssie a nohy hore sa krcok zvacsil o 1 cm. skus co najviac lezat iba na bokoch, aby babo netlacilo moc na creva. zo zaciatku ma bolela chrbtica, ale potom si telo zvyklo. a ak sa ti da podloz si aj matrac.drzim silno palce, aby ste co najviac vydrzali. ja uz takto fungujem skoro 10 tyzdnov aj ked uz chodim obcas aj do mesta.

lucita1505
9. júl 2015

@drobec336 obdivujem ta...uzasne..mame polohovatelnu postel tak cely den ju mam zdvihnutu ale na noc spim normalne...ako clovek...dakujem krasne za rady...krutim sa ako had na posteli ale co neurobime pre malinke...ja som sa pytala v nemocnici ze sa krcok nepredlzi len aby sa nezhorsovalo...tak teraz neviem...chcem sa spytat co ste robila ked si lezala...z netu ma uz bolia oci a pri knihach zaspavam a po tom nespim po nociach...dakujem

lavinis
9. júl 2015

@lucita1505 to das 🙂 ja uz tiez tak lezim mesiac Krcok sa sice nepredlzil ale sa aspon vyrazne neskratil 🙂

drobec336
9. júl 2015

@lucita1505 no to iste o krcku povedal aj mne doktor, ale on sa meni, bud rastie alebo sa skracuje. sama uvidis ked pojdes na kontrolu a som si ista, ze sa ti zvacsi. no ja som bud pozerala telku, bola na nete a zacala som hackovat. tak mi to celkom slo, ale asi mesiac uz fungujem, ze aj nieco navarim. len akurat od min. tyzdna uz ma hlavicku pri krcku, tak som zacala zase poctivo lezat, lebo sa bojim, aby krcok nezacal povolovat, nakolko je makkky a pootvoreny. ked som bola v tvojom tyzdni som si hovorila, ze aspon do 30teho vydrzat, teraz si davam do 35teho.a urcite lezat doma je lepsie ako v nemocnici, bola som tam 2 tyzdne a pripadalo mi to ako dva roky, neboj doma to zvladnes. ja som tiez obdivovala baby co pisali, ze lezia aj pol tehu v kuse a ani neviem ako a ja mam za sebou dva a pol mesiaca kludoveho rezimu 🙂

lucita1505
9. júl 2015

Vydrzime...to dame baby..co sa tyka nemocnice tak 11 dni och to bolo....inac kopec bab tiez s krckami...neviem co to v poslednej dobe je ale je to dost castejsi problem...sak 10 tt polezime snad nepriberem 100 kil haha

lucita1505
9. júl 2015

@drobec336 si pre mna inspiraciou fakt...dakujem za povzbudenie☺

drobec336
9. júl 2015

@lucita1505 nie je zač a hlavne myslieť pozitívne a uzavrieť dohodu s drobcom že vydrží a veriť mu.mňa chceli aj šiť a strasili má potratom ale ja som vedela že to zvládneme bez šitia a ze sa má v brusku fayn. ja som sa inak tiež bala že priberem, ale nestalo sa tak vôbec.

lucita1505
9. júl 2015

@drobec336 tak chce to vela sil takto lezat...ani ja nechcem sitie a podobne...zaujimave je ze moj lekar je relativne v pohode..nestrasi ma..povedal ze to nie je na jednicku ale este v norme...ze dokym som zatvorena je to v pohode...a ze kludovy rezim...a to je primar nemocke...tu citam ze iny robili vacsiu paniku pri 3 cm a pri 1,5 uz aj sili a mna len tak ako keby som mala chripku..heh a treba vylezat

lavinis
9. júl 2015

@lucita1505 inak niektori lekari uz od sitia uplne ustupuju

lucita1505
9. júl 2015

@lavinis no ved ked to pojde bez toho tak je to v pohode...zaujimalo by ma z coho tie krcky tak makknu...mam za sebou jeden kyret tak mozno mi ho aj poskodili len otehotnela som az po pol roku tak nechapem

lavinis
9. júl 2015

@lucita1505 ze to moze byt aj geneticka danost, infekcia, dieta je nizko a nalieha. ...Ja som mala konizaciu pred 2 rokmi U mna to moze ale I nemusi byt tym

lele7
9. júl 2015

@lucita1505 určite to zvládneš, ja som po prvých dvoch dňoch ležania myslela, že ma porazí, všetko bolelo..a ležím už 9 týždňov, aj keď už mám trosku voľnejší režim, už aj posedím a trosku sa prejdem po byte, ale stále sa snažím čo najviac ležať a šetriť sa. so zapchou som mala aj ja trochu problém pár krát, ale vačšinou pomohli kompoty, slivkovy džem, vločky..cipok som iba raz musela.

lucita1505
9. júl 2015

@lavinis moja mama ma 5 deti furikovala okolo domu s brusiskami...bez problemov..segra to iste ale ja...problem na problem...a kazda starsia zena toto iste hovori ze s brusiskami dobre ze same dom nepostavili a o mne jak o nejakom makkom tvarohu stale hovoria ze som ako z masla

lucita1505
9. júl 2015

@lele7 tak ja tiez musim prejst po schodoch kedze mame dvojpodlazny dom.. ked sa chcem ist najest ..mamka uz ma pred 70 tkou tak dobre ze aspon navari a neze este nosit...a manzel je v praci a ma strasne hobby - polovnictvo takze je nonstop v lese...to ma v krvi to nezmeni nic bohuzial

lavinis
9. júl 2015

@lucita1505 take reci si nevsimaj Ty si si to nevybrala Kazde tehotenstvo je iné a je necitlive to porovnavat
Robime co moze me pre nase babatka 🙂

rbabulka
15. júl 2015

@lucita1505 ochh, neda mi nereagovat.... Taketo reci ma vytacaju..... Aj v mojom okoli sa take vyskytuju, na toto vzdy poviem len.... Za sociku? Ziaden stres v praci, bolo potrebne sa iba zucastnit pracovneho dna, ziadna pracovna moralka/disciplina, takmer ziadna pracovna doba.... Kazdy si v praci robil svoje sukromne veci.... No preco by aj mali problemove tehotenstvo..... Drzim prsty, vsetko dobre dopadne 🙂

lenulienka86
15. júl 2015

@rbabulka moja mama normalne bola na rizikovke aj za sociku 🙂 pre vysoky tlak. Ale v 36tt jej odisla voda nechali ju vaginalne rodit s tlakom 200. Co by v dnesnej dobe bola sekcia aj keby co.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre