Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

afrika
24. aug 2015

@lucita1505 naozaj čo najviac lež.. 🙂 ja som v tehu so synom preležala od 5 tt do 34 tt. viem aké to je náročné len tak ležať a čakať.. 🙂 ale teraz by som fakt dala veľa za to mať aspoň tri týždne také.. priateľ sa cez víkendy stará o krpca, cez týždeň je to na mne.. no nechodíme vôbec vonku, v podstate len navarím a starám sa oňho.. 🙂 keď spinká, ležím aj ja 🙂 tebe dal dr aké výhliadky? je šanca dotiahnúť aspoň do 36 tt? ja som syna rodila v tom tt, tak sme si s priateľom povedali, že aspoň toľko vydržať 🙂 🙂

lucita1505
24. aug 2015

@afrika vies nikto ti nic nepovie a nikto ti nic nezaruci...moj lekar a ja robime vsetko pre to aby sme to dotiahli do konca...jedna znama tento tyzden mala bezproblemove tehu a praskla jej pri porode maternica a baby zomrelo...to je Bozia moc co Boh da to bude...tak to vnimam ja...

lucatko1987
24. aug 2015

@lucita1505 boze az mi mraz presiel po chrbte, to si nechcem ani predstavit, je strasne ked sa nieco take stane 😢😢😢

lucita1505
25. aug 2015

@lucatko1987 v tomto pripade je asi aj vina lekarov...mala utla zena a vytlacit 4200 kg dieta je dost riskantne...a cisarak je nevyhnutny zial v Humennom sa to stava nejako pricasto

veroninna1
25. aug 2015

v 21tt mi namerali 1,2cm krcok. Hned na druhy den rano som musela nastupit do nemocnice, nasadili mi prisny rezim na lozku, magneziove infuzie a po dvoch tyzdnoch mi robili serklaz. odvtedy som uz iba lezala aj po prichode domov. dotiahli sme to 38tt a narodil sa nam krasny a zdravy syncek. to lezanie je velmi dolezite.

lucatko1987
25. aug 2015

@lucita1505 ja sice nie som utla, ale som mala a aj v Ba ma nechali tlacit 4120g dieta a tiez to mal byt cisarak, uz aj vsetky predoperacne som mala, ale doktorko sa rozhodol inak.. Mala skoncila na jiske a ja v narkoze a dva dni na transfuziach krvi...cele zle.., ale zije!

lucita1505
25. aug 2015

@lucatko1987 tak to si mala velke stastie....ja sa trasiem kazdy den z mojho krcku ci to dotiahneme do konca a to tvrdnutie takisto je pricasto takze lezime a papame magnezko co sa zda ani nepomaha

lucita1505
25. aug 2015

@veroninna1 mala si aj tvrdnutie?mne tvrdne ale tak zvlastne nie cele raz hrca raz dve po stranach ale nie bolestivo skor to ne neprijemne

veroninna1
25. aug 2015

@lucita1505 ano mala som aj tvrdnutie, hlavne od toho 32tt, len som sa postavila a uz aj mi tvrdlo.

lucatko1987
25. aug 2015

@lucita1505 ono vraj tvrdnutie je len ak ti stvrdne cele brusko, tak neviem, nemoze sa ti babatko tak vypucat? Lebo aj pri porode ked mi tvrdlo, tak som ho mala cele ako kamen..
S tym krckom to poznam, skoro 1/2tehotenstva som lezala a mala kludovy rezim. V 24tt som bola na spic prsta, krcok zmaknuty skrateny na 1,5cm..

lucita1505
26. aug 2015

@lucatko1987 tak naposledy mi doktor povedal ze sa mi vyduva maternica...musim sa ho opytat ale poradnu mam az 4.9 tak uvidime...dakujem za odpovede baby☺☺☺

curlynka
30. aug 2015

@lucatko1987 a to si pitom do konca tehu uzlen lezala??? Ja mam zatial stale 3,2mm ako prvorodicka...a kludovy rezim aj dalej....ale picha mi spodok, krize bolia....hruuuza....

curlynka
30. aug 2015

@lucita1505 a ty mas kolko krcok??? Odkedy lezis??? Cs skore??? Aj sa otvaras???

lucatko1987
30. aug 2015

@curlynka nie, "len" do cca 30tt som iba lezala, od 32tt som sa uz viac hybala, ale hlavne po byte a od 34 tt som uz chodila aj von, na prechadky a postupne som pridavala zataz, ze na konci som fungovala uplne bez obmedzeni..
Hrozilo, ze sa narodi ked mala 700g, nakoniec mala 4120g 🙂

curlynka
30. aug 2015

@lucatko1987 vaaau..to su neskutocne miery.... No ja tiez dufam, ze do toho 30 nejak vydrzim lezat a potom mi uz dovoli viac. Tak ja sa aj po dome teraz prejdem, kebo jest, zachod a tak to musim...a aj kvoli krizomsa musim hybat.. Hrcok 1,5 ti vydrzal cely cas dokym si lezala??? Aj ta nieco bolelo ked sa ti skracoval?? A ked si lezala??

lucatko1987
30. aug 2015

@curlynka 1,5cm som mala este v 40tt 🙂
To samotne skracovanie neboli, aspon tak mi povedali, ani som o tom nevedela. Potom ma zvyklo strasne pichat od spodu, ale tak, ze mi bolo az do placu a posledne dni som mala pocit, ze mi mala vypadne a predtym som sa strasne bala, ze to bolo dalsie skracovanie, ale nemalo to s tym ziadny suvis, tak ak ta aj bude nieci boliet, hlavne klud! Samozrejme ak by ti moc tvrdlo brusko, tak treba zbehnut k dr, lebo to moze sposobivat otvaranie.

curlynka
30. aug 2015

@lucatko1987 no picha aj mna od spodu, tiez som sa bala, ze to skracovanie, ale doktor vyvratil, ze doteraz vas nic nepichalo a ani ste nevedeli. Tak pokial sa neotvaram nestresujem..brusko tvrdne....tak 2 krat denne

lucatko1987
30. aug 2015

@curlynka 2x denne je uplne ok, mne v 24tt tvrdlo vzdy ked som vstala, ale nakoniec po konskych davkach magnezka to preslo..

drobec336
31. aug 2015

baby tak u mna je to co som predpokladala, najprv ma strasili potratom, potom predcasnym porodom a teraz ani naznak zeby mala sla von, magnezko uz dva tyzdne vysadene a nic sa nedeje, bez kontrakcii a bez tvrdnutia

curlynka
31. aug 2015

@lucatko1987 no hadam to nejak zvladneme....len tie nekonecne dni :D

curlynka
31. aug 2015

@drobec336 no uz mi prazska gynekologicka vravela, ze slovenski gynekologovia su strasne bojazlivy a ze niekedy nalez ani nie je taky strasny ako ho oni prezentuju....drzte sa....mozno to pride co chvila :D

drobec336
31. aug 2015

@curlynka su bojazlivi veru riadne

lucita1505
31. aug 2015

@curlynka otvaram sa a lezim od 16 tt a CS mi nikto nepovedal...podla poslednej kontroly mam krcok z vnutra uzavrety polotuhy skrateny na 0,5 a vonkajsia branka na spic...moj pohyb su wc sprcha jedlo 5x do dna...jem menej a casto lebo je to lepsie pre travenie...

lucita1505
31. aug 2015

@drobec336 waaau tak to mne tvrdne pri kazdom pohybe a magnezko jem ako cukriky

drobec336
31. aug 2015

@lucita1505 tomu sa povie zakon schvalnosti 😉 ked nemalo tvrdnut, tak tvrdlo a teraz ked ma, tak nic

lucatko1987
31. aug 2015

@drobec336 napodobne 🙂 nakoniec som rodila 39+2

curlynka
31. aug 2015

@lucatko1987 a cer.skore si mala ake?? Lebo ja mam cs-3 a vraj to je uz velmi zleee....ale ked sa neotvaram este, co tam je velmi zle

curlynka
31. aug 2015

@lucita1505 a cs nemas pisane v tehu knizke???

afrika
31. aug 2015

@drobec336 tak som to mala v tehu so synom.. krčok celú dobu skrátený, ležala som od 5 tt do 34 tt. v 34 tt som si sama povedala dosť ležania.. 🙂 dr mi stále hovorili o predčasnom pôrode, v 30 tt som aj takmer porodila.. v 34 tt som prestala jesť 9x denne magnézko a chystala som veci pre malého. zrazu mi už nikto nehovoril, že porodím skôr. malý sa vypýtal v 36 tt 🙂
teraz mám krčok skrátený a vnútorná bránka sa otvára. mám čo najviac ležať, no neležím takmer vôbec.. mám 14 mesačného syna.. no šetrím sa 🙂 nechodíme vonku, neberiem ho v rámci možností na ruky..
držím silno prsty, aby sa to u teba pomaly ale isto už rozbehlo .)

lucatko1987
31. aug 2015

@curlynka tiez cs3, ja som ho mala aj makky, presiaknuty, 1,5cm, otvoreny na spic prsta a nejak posunuty ci co..ale ostal taky az do dna pred porodom akurat som sa z toho na spic prsta v 38tt posunula na prst..ale ono je to asi u kazdej individualne ako sa stav zmeni ci nezmeni.. Mne najviac pomohol klud, psychicka pohoda a spolocnost, lebo ked som bola sama, tak mi sibalo.. Stale sa mi zdalo, ze mi odteka voda, alebo ze mi az moc tvrdne brucho, alebo ze ma to moc boli a pod.. Stale som sa sledovala..
Najhorsi zazitok bol pre mna ked som bola v nemocke a vedla mna lezala baba s dvojickami a odtiekla jej voda v 28ukoncenom tyzdni a nechali mi ju na izbe este 6hod vzdychat pri kontrakciach, celu zufalu chudatko, ze je to moc skoro, snazili sa jej porod oddialit aspon o 48h nech stihnu napichat inekcie na plucka, ale stihli vlastne len jednu.. Chlapci to, ale zvladli, uz maju skoro 6mesiacov.. Od vtedy som sa tak zacala bat a pozorovat..skoro mi preplo z toho, preto viem, ze klud a psychicka pohoda je zaklad.. Ked som prisla z nemocky domov, hned to bolo lepsie, podla mna keby som tam ostala, tak urcite porodim skor..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre