Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tomasko27
6. jan 2016

@marinka70 Ahoj.Ako sa mate?Este v nemocnici?

marinka70
6. jan 2016

@tomasko27 ahoj ano stale...uz prestavam dufat ze nas pustia....stale som na infuzkach...takze bieda....ale v piatok by mala byt kontrola...takze tak
Ty ako?

tomasko27
6. jan 2016

@marinka70 Ale myslim ze ked vydrzite do 36tt a nebude to dako zle tak vas pustia.No my este tak 13t.Ale ma prenasleduje taky neprijemny vnutorny pocit ze dlho nevydrzime.Stale ju citim ked sa hybe tak naspodku neviem ci tam ma ruky alebo nohy neviem ako je otocena.Dost ma odspodu boli a picha no mna to zacalo uz v 17tt co sa mi zdalo skoro ale dr ze to je normalne no aj tak neviem.Citim sa ako keby som bola v 38tt a nie v 27.Vonkajsiu branku mam otvorenu pre prst uz od 20t asi a tak.Su dni ked mi je lepsie no teraz mam tie horsie dni ☹

marinka70
6. jan 2016

@tomasko27 vies co ja sa len cudujem ze preco ta neposlali do nemocnice aspon na infuzky...by ti to uvolnilo ten tlak....mne to pride ze ja som v nemocnici pre kazdy prt...a ti vravim drzia ma tu ako keby som uz rodila...ach jaj...tak rada by som uz isla domov

tomasko27
6. jan 2016

@marinka70 Mam tri tabletky magneziove denne a raz denne magneziovy prasok.A obcas mam taky pocit ako keby som sa otvarala take roztahovanie a je to blby pocit.Nohy ma boli vecer manzel masiruje a do stehien mi ide obcas taka bolest a este k tomu aj ten moj fraxiparin.

marinka70
6. jan 2016

@tomasko27 to mas riadne...no len sa dako drz a bud rada ze si doma 😉

tomasko27
6. jan 2016

@marinka70 Ved najvacsie zelanie vianocne sa mi splnilo a to aby som bola na vianoce a silvester doma.Mam dni ked mam hnacku potom zase dni ked zapchu a potom zase vetry.Ach joo.

marinka70
6. jan 2016

@tomasko27 ja take nemam nic...a tiez dom chcela byt na vianoce doma...to spm aj bola...a na silvestra sup do nemocnice. A ty si mala taketo ptoblemy aj pri tehu predtym?

tomasko27
6. jan 2016

@marinka70 Ale kde keby nie pohyby a vacsie brusko tak ani neviem ze som tehotna.No pri prvom na konci mi zistili trombozu tak to bolo take ze som musela ist do nemocnice ale ma pustili este domov a to asi tyzden pred terminom a narodila sa viac ako tyzden po termine a druhe tehotenstvo som na konci mala vysoky tlak a tyzden som bola v nemocnici.

marinka70
7. jan 2016

@tomasko27 tak to celkom v pohode....lebo ja cakam teraz prve a normalne sa bojim ze aj dalsie budu taketo...ze som uz 3x v nemocnici....uz teraz tu neviem vydrzat

tomasko27
7. jan 2016

@marinka70 Ved to ze este pokial nemas doma dieta a ty v nemocnici tak sa to da aj ked je to tazke poznam to z prveho tehotenstva bola som tam mesiac ,no teraz ked pojdem no neviem uz mam obavy este pokial take 4-5dni tak to v pohode no len keby na dlhsie tak neviem.

marinka70
7. jan 2016

@tomasko27 to hej...to si neviem predstavit zeby som mala doma babo.....ale uz mi ie tu aj tak dlho....a chcu ma tu drzat do pondelka..to budem 35tt...ale najradsej by som sla domov uz zajtra...podpisat papier a odist....nechapem co ma tu tak drzia

tomasko27
7. jan 2016

@marinka70 Tak moji su uz vacsi ale syn je na mna viac naviazany a ako som tehotna je to horsie.

marinka70
7. jan 2016

@tomasko27 to verim...ale tak snad vydrzis doma....drz sa dako

tomasko27
7. jan 2016

@marinka70 Tak ma boli chrbat ked sedim.Nastastie moc nepriberam.Tak dufam ze aj ked nepriberam moc tak je v poriadku.

marinka70
7. jan 2016

@tomasko27 vies co ja som pribrala 9kg a krpec ma teraz 1800g cize je malinky a aj takvmi tlaci na ten krcok

tomasko27
7. jan 2016

@marinka70 Ja som ledva 4kg a ked som bola v 20tt na sone povedala ze vahou sme prmerane veku ale ze ma dlhe nohy.

marinka70
7. jan 2016

@tomasko27 to si malinko...ja som v tvojom tyzdni tusim 6 ci 7 kg

sandey
7. jan 2016

Z toho priberania si nič nerobte. Ja som teraz rodila v 36+4 TT, na váhe som pribrala do 3 kg a malinký mal 2700, takže úplne v poriadku

tomasko27
7. jan 2016

@marinka70 No vela som nepribrala.Nuda v nemocnici ze.Deti uz idu zajtra do skoly,no na nieco bolo dobre ked boli doma nemuseli sme ulohy robit a to vstavanie uz to zacne.Ked lezim naboku alebo sedim troska nakrivo uz sa zacne ozyvat velmi sa mu to nelubi.

tomasko27
7. jan 2016

@marinka70 Som prave dojedla 🙂 pomaranc 2 tycinky merci a figy super kombinacia

19lucka90
7. jan 2016

@tomasko27 @marinka70 uz to dobojujeme..este si babatka oddychnu troska v brusku a zachvilku ich tu mame. nase krcky to uz vydrzia ;)

marinka70
8. jan 2016

@19lucka90 no ja po vcerajsom sone to vidim dost nie dobre....krpec je strasne maly a uz mam vnutornu brankui otvorenu....takze...neviem kolko vydrzime este aspon 2 tyzdne by to chcelo....

lucatko1987
8. jan 2016

@marinka70 a kolko ma krpcek? Branku mas uz uplne otvorenu? Neboj, hlavne mysli pozitivne, mne hrozil predcasny porod od 24tt, nakoniec som rodila 39+2, tak verim, ze aspon do 37-38 to potiahnete vsetky tu.

marinka70
8. jan 2016

@lucatko1987 nie uplne na 1 cm ju kam otvorenu...a krpec ma 1800g....mne tiwz od 26tt a twraz tu uz 3x a uz ma asi do porodu ani nepustia

tomasko27
8. jan 2016

@marinka70 Ahoj no ak este vydrzite tyzden-dva a pojdete domov a doma budete cakat.

vierkaaa85
8. jan 2016

Baby , neviete mi prosim poradit..vydrzim este 2 tyzdne ak som otvorena na prst a krcok sa skratil 😒 ???? Budem len lezat

katpetdo
8. jan 2016

@vierkaaa85 bola som 3tt otvorena na 6cm...ak nebudes stresovat tak je velka pravdepodobnost ze budete fajn. No nikto nema krystalovu gulu.hlavne klud.

katpetdo
8. jan 2016

@vierkaaa85 bola som na vlastnu ziadost doma.rodila som 36+2, co bolo v mojom stave vnimane akoby som prenasala.ale mala som rovnaku skusenost prveho twhu ked som lezala v nemocnici na 5cm az do porodu (4t)

marinka70
8. jan 2016

@katpetdo ja chcem ist na vlastnu ziadost domov v poondelook to budem 34+1.....a mam iba vnutoru brankuu otgvorenu na 1cm ..krcook zatvoreny 2cm a strasia ma tu ze hrtozny nalez...ked spomeniem zeby soom uz sla domov lebo som tu uz tyzdrn a dsvaju mi len magnezko...pozru na mna ze co som to za clovek...tak ozaj neviem co robit...chcrm uz ist domov je to tu hrtoza....nemam ani kontrakcie ani ttvrdnutie...nic

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre