Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

19lucka90
8. jan 2016

@marinka70 kamoska je otvorrna na 1,5 prsta..ked jej prestalo tvrdnutie a kontrakcie pustili ju domov. A tiez je v 34 tt. Ty mas nejakeho prisneho doktora.

katpetdo
8. jan 2016

@marinka70 oni sa boja zaloby...mne to vysvetlovali takto....ako prvorodicka som sa domov nepytal ale v druhom tehu som uz svoje twlo poznala.a okrem infuziek 10dni som nemala mg ani doma....ale zase, to som bola ja....kazda sme ina...mne po porode sam gyn. Povedal ze ma zachranilq najma chladna hlava...u nas nepustali domov skor ako v 36tt.takze mozno o tuzden by ta pustili..ako prvorodicka som nebola tak odvazna aj ked som vedela ze napriek kontrakciam nerodim.

marinka70
8. jan 2016

@19lucka90 lenze ja tvrdnutie ani kontrakcie nemam...mne sa ten krvok skracuje lebo je oslabeny no to je cele...

tomasko27
11. jan 2016

@marinka70 Ahoj ako sa mate?Este v nemocnici?

marinka70
11. jan 2016

@tomasko27 ahoj no jasne...rnes kontrola..krvok uz iba 0,5cm ...zmensil sa aj napriek infutkam...tak mi idu dat take silne lieky gynipral...ty ako?

tomasko27
11. jan 2016

@marinka70 Ahoj no to som prekvapena ze napriek liekom a lezaniu sa to aj tak zhorsilo.Ja som myslela ze pojdete este domov ale to uz asi nie.To ma mrzi.Ja ale tak.Lezim a nohy hore lebo ked lezim tak je vyssie ale ked sa postavim spadne dole.Mam pocit ze ani nespi lebo je stale v pohybe.

tomasko27
12. jan 2016

@marinka70 Ahoj dufam ze tie lieky zaberu a este potiahnete zo 3tyzdne.

sandey
12. jan 2016

@marinka70 gynipral mi dávali v infúzii v 31 tt

marinka70
12. jan 2016

@tomasko27 myslim ze zaberu..ale horsie je ze ma tu budu drzat...qz do konca 36tt co su este 2tyzdne ☹

marinka70
12. jan 2016

@sandey a polepsilo sa ti to potom? a pustili ta domov?

sandey
12. jan 2016

@marinka70 hej zastavilo sa to pustili má o 10 dní, rodila som v 36+4

tomasko27
13. jan 2016

@marinka70 No to ze tam musis zostat.No ale kazdy den co vydrzite je dobri.Ja musim zase lezat a nohy hore lebo zase je tak dole a skoro vobec nespi.

marinka70
14. jan 2016

@tomasko27 moj je stale dole..no uz dako vydrzime do konca 36tt a potom by ma mali pustit..a uvidime co bude

araik
15. jan 2016

Ahojte, v 20tt. mi začalo tvrdnúť brucho, vyzeralo to, že spúšťačom je zapálený mechúr, ktorý dráždi maternicu a preto mi brucho tvrdne, ale dnes som bola na kontrole a žiadne baktérie v moči sa nepotvrdili. Od pondelku sa mi krčok skrátil zo 4,1 na 3,5 :( a to som bola doma a skoro nič som nerobila iba ležala v posteli a motkala sa po byte. Takže mám nariadený kľudový režim, megnézium ... Bojím sa, že to bude postupovať...veď do pôrodu je ešte ďaleko :(

tomasko27
15. jan 2016

@marinka70 Ahoj.Zlepsilo sa nieco?

tomasko27
15. jan 2016

@araik Ahoj no to skoro zacalo tvrdnut a este skorej sa zacal krcok skracovat a este k tomu ked si len doma.Ja teda tvrdnutie nemam aspon myslim aj ked cakam tretie pri tych dvoch mi tvrdlo asi len ked som rodila inak mi nic nebolo a teraz stale daco.Neviem ci je to vekom 🙂

araik
15. jan 2016

@tomasko27 donedavna som normalne chodila do roboty, ale ako začalo brucho tvrdnúť tak ma dr vypisal, najblizsiu kontrolu mam za dva tyzdne tak som zvedava, ale dr. hovoril, ze sa to moze zastavit, tak dufam ze sa aj zastavi :/

tomasko27
17. jan 2016

@marinka70 Ahoj tak uz aj ja som v nemocnici.Este ste aj vy?

aniko85
17. jan 2016

Ahojte mamicky...pripajam sa do klubu...som hospitalizovana v nemocnici uz 10 dni. Momentalne som v 33+4 a teoreticky si ma tu podrzia az do konca 37 tyzdna...prisla som na poradnu a uz ma domoc nepustili. 4 dni som dostavala rano infuziu,potom inekcie na podporu pluc dietatka a denne tri krat nejake tabletky...brusko mi vobec netvrdne a ani bolesti nemam...mala som na izbe spolubyvajucu len o 10 dni dopredsie stadium tehu ako som ja a znicoho nic jej 14 januara zacala tiect plodoova voda...previezli ju do Novych Zamkov....ona bola vtedy 34+4 babo odhadovali na 2400 g co je hranicna hodnota...

marinka70
17. jan 2016

@tomasko27 ahoooj a preco ta dali? jo ja som staale....v pondelok mam kontrolu tak uvidimevco to bzde.

tomasko27
17. jan 2016

@marinka70 Vcera ma tak divne bolelo brucho a mala som take tlaky do panvy ale je to celkom dobre.Krcok ze je dlhy a neotvaram sa ale mam len infuzie.

19lucka90
17. jan 2016

@tomasko27 ahoj. Neblazni aj ty si v nemocke? Mala si nejake tazkosti?

tomasko27
18. jan 2016

@19lucka90 Ahoj.No som.Bolelo ma brucho a tak ma dali na infuzie.

@marinka70 Krcok mam 3,89 je to moc zle?Ako sa mate?

marinka70
18. jan 2016

@tomasko27 nie to mas super krcok..ja som presne v 28tt lezala v nemocke a taky isty som ho mala

19lucka90
18. jan 2016

@marinka70 @tomasko27 kocky normalne sa zacinam bat. V stredu mam poradnu.dufam ze nepochodim rovnako.
@marinka70 ty to mas uz za par.

marinka70
18. jan 2016

@19lucka90 dnes som mala kontrolu..idu mi vysadzat gynipral..a v stredu zas kontrola

tomasko27
18. jan 2016

@marinka70 No ale lezala si tu koli nemu vtedy ze?Tak to potom tu pobudnem.

marinka70
18. jan 2016

@tomasko27 lezala ale ani nie tyzden...dali mi len 2 dni infuzky a potom uz nic

tomasko27
18. jan 2016

@marinka70 No a potom ta poslali domov s tou dlzkou toho krcka?lebo on ked sa skrati uz potom sa nepredlzi ci ako to je?

marinka70
18. jan 2016

no hej..ked sa skrati..uz sa nepredlzi..len ho to magnezium stabilizuje..hej potom som sla domov
@tomasko27

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre