Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

marinka70
7. mar 2016

@19lucka90
@tomasko27 mne tiez odisla uz pred mesiacov....dnes poradna otvorena na prt...v stredu prijem a idu vyvolavat ☹

tomasko27
7. mar 2016

@marinka70 Jooj dufam ze to do stredy pride samo a ked uz nie tak dufam ze to budes znasat lepsie tu vyvolavacku ako ja ked som ju mala.

19lucka90
7. mar 2016

@marinka70 no ja mam prijem naplanovany na stvrtok. Este v stredu sa mam prist ukazaT. Tiez som sa o moc nepohla ale povedala ze uz je to maksie takze aa to moze rozbrhnut. Treti hamilton za sebou. Cestou domov hovorim muzovi ze ma chytaju krce. ale presli.kamosku prijamali vcera ze rano daju vyvolavacku a uz nestihli ;) tak aj nas pripad to bude ;)

tomasko27
7. mar 2016

@19lucka90 Pride to samo uvidite.Ja ked som sla do nemocnice na prijem ked mi sli dat vyvolavacku tak mne nic nebolo ani naznak zeby som mala rodit,neotvarala som sa a uplne bez dakych bolesti,no proste nic.A preto to asi tak dlho trvalo ten porod,to rozbehnutie.

marinka70
7. mar 2016

@19lucka90
@tomasko27 no mne dnes povedal ze krcok je makky a otvorena som na volny prst.. ze uz sa to rozbieha.. a ked som prisla sla som sa sprchovat a vysla mi zatka.. taka hnedo krvava.. predtym som mala taku zltu...tak dufam ze dnes v noci porodim alebo aspon zacnem rodit.. nechcem ist na to vyvolavanie sa toho bojim... idem dnes este skusit na fit lopte poskakat ci sa nieco neposunie... 🙂 hroza ten krpec voobec nechce ist von....ale ked mal byt dnu tak sa pytal von.. na nervy

tomasko27
7. mar 2016

@marinka70 Ahoj.No tak to uz hadam pojde.Ked si mala to zlte ako to vyzeralo?Aj ja som mala take nieco zlte.

marinka70
7. mar 2016

@tomasko27 no nieco ako sopel..ale take hrcky...mala som to asi tak 3dni po sebe.. uz som salela ze idem rodit..elbo fakt davno mi to vyslo...a dnes take hnedo krvave a aj biele tam bolo..tak nech to uz priiide...

tomasko27
7. mar 2016

@marinka70 Ja som take ako sopel zlte mala v sobotu a som uz myslela ze uz to ide ale este tak dva tyzdne keby sme vydrzali by bolo fajn.Este by bolo fajn a asi potrebne aby sme este troska vydrzali.Kazdy den pre nas ma este asi vyznam.Vy ste uz zreli a pripraveny.

marinka70
7. mar 2016

@tomasko27 neboj to vydrzis isto... ti vravim mne to tak asi 2 - 3 tyzdne dozadu a vidis drzim stale.. takze...neboj vydrzite aj vy 🙂

tomasko27
7. mar 2016

@marinka70 No lenze ja mam tretie a to uz teraz som otvorena pre prst vonkajsia branka a vnutro len tak tak.To pri prvom trva dlhsie 🙂

any395
8. mar 2016

@tomasko27 normálny nález u viacrodičky, tešte sa, že to možno pôjde rýchlejšie ako pri predošlých pôrodoch..o cca mesiac a pol kludne môžte rodiť, dieťatko v tomto štádiu je už zrelé, aj ked menšie, čo vôbec nie je žiadna závada 😉

19lucka90
8. mar 2016

@marinka70 no ako?

marinka70
8. mar 2016

@19lucka90 stale nác...porazi ma....dnes uz aj okna chcem umyt...a uz sa bojim na zajtra na vyvolavackuu.... ☹ a ty ako?

tomasko27
8. mar 2016

@any395 Jasne ja to chapem ze pri tretom je to rychlejsie a skor.Uz keby to bolo.Neviem si predstavit cakat stvrte-piate 🙂

tomasko27
8. mar 2016

@marinka70 Joj keby si mohla aj mne prist umyt tie okna.Skoda ze stale nic.Drzim prsty a budem na teba mysliet.

19lucka90
8. mar 2016

@marinka70 nic..bolesti mam castejsie ale nic katastrofalne a ani pravidelne. Zajtra kontrola

marinka70
8. mar 2016

@tomasko27 no hned by som ti ich umyla..keby mi to nieco spustilo..ale mne sa fakt nic nedeje.. okrem občasneho tvrdnutia.. asi to budem musiet zajtra nejako prezit.. dufam ze to aspon bude rychle..
@19lucka90 tak ty to mas lepsie ked tebe aspon tych hamiltonov robili..mne rovno daju oxytocin..takze uvidime co to bude... uvidis co ti povedia na kontrole

tomasko27
8. mar 2016

@marinka70 Ja ked som dostala vyvolavacku tak mi vlozili dnu tabletku a tri hodiny som lezala a potom to uz slo,po tych troch hodinach od vlozenia som zacala daco citit ale teraz uz viem ze to este nic nebolo a vtedy som si myslela jeej to bude rychle.

marinka70
8. mar 2016

@tomasko27 no uvidime co to bude... lebo ja som uz otvorena.. aj krcok maky.. proste vsetko vyzera na porod..len tam asi daky spustac chyba alebo neviem.. no uvidime...

tomasko27
8. mar 2016

@marinka70 Len keby si vedela aky ten spustac chyba ze 🙂

marinka70
8. mar 2016

@tomasko27 ved prave..ale uz som urobila fakt vsetko... kupel..fyzicka namaha.. na lopte skacem.. okna umyvam.. uz fakt neviem co by sa dalo

19lucka90
8. mar 2016

@marinka70
@tomasko27 tiex uz neviem co robit. Asi len cakat. Ja sice vo stvrtok nastupujem do nemocky ale urcite budu cakat az do pondelku.

tomasko27
8. mar 2016

@marinka70 No asi nic uz teda nepomoze.Moze byt ze mas zle vypocitane terminy a mas ho az teraz niekedy?

marinka70
8. mar 2016

@19lucka90 akoze do pondelka s tebou nic nebudu robit? mne povedal ze v stredu pridem a daju mi infuziu vyvolavaciu...takze...len ci zabere

@tomasko27 no mam zly termin vypocitany....ten riadny je 4.3.

tomasko27
8. mar 2016

@19lucka90 Myslim ze nebudu cakat,bud vo stvrtok alebo v piatok ti to vyvolaju.Ja sa posledne dni tak divne citim.Neni spadnuta dole,ale ani nema kde spadnut lebo je velka,dlha je.Ja ju citim uz dlho dole,hore,na jednom boku ci na druhom.Aj dr hovorila ze nebude tazka ale dlha.

19lucka90
8. mar 2016

@tomasko27
@marinka70 dr mi povedala ze stvrtok sa mam nahlasit na prijme a v piatok bude velka vizita a sa uvidi co budu so mnou robit

tomasko27
9. mar 2016

@marinka70 Ahoj.Si v nemocnici?Ako?

19lucka90
9. mar 2016

@marinka70
@tomasko27 to by aj mna zaujimalo. Ja mam byt zajtra o 10 na prijme. dr mi povedala ze je sanca ze mi daju v piatkk vyvolavacku. Tak ale rozhodnr primar.

tomasko27
9. mar 2016

@19lucka90 No ale asi tam zostala a asi mala aj vyvolavacku a nema cas uz pisat 🙂.Zajtra ides nato.Ja myslim ze ti to daju najneskor v piatok.A ako ti je teraz?Su dake naznaky na porod?

19lucka90
9. mar 2016

@tomasko27 no uz nam napise len miery drobceka.. no dufam ze v piatok. dr povedala ze sa to rozbieha ale pomaly. Uz mi nahmatsla aj vak blan takze mi hocikedy moze voda odtiect. Tak mozno nebude treba ani vyvolavacku.. ale je to menej pravdepodobne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre