Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tomasko27
14. mar 2016

@19lucka90 Jeeeej uz?Gratulujem.Tak predsa to prislo samo.To som rada.Ste v poriadku?Citam citam az po chvilke mi doslo ze co vlastne citam.Sa tesim s tebou.Konecne to mas za sebou,a mala to byt Eliska alebo chlapec?Vahu mate super aj dlzku.

19lucka90
14. mar 2016

@tomasko27 eliska. Troska som sa potrhala ale zastopkali. 🙂 troska nepohodlne..ale tak ani cisarsky nenj bez bolesti. Nevirs nic o marinke?

tomasko27
14. mar 2016

@19lucka90 Nic neviem,od stredy sa neozvala.Dufam ze su v poriadku.
Bolo to rychle ci ani nie?

19lucka90
14. mar 2016

@tomasko27 bolesti sa stupmovali rychlo. No ako som presla do boxu prepichli mi vodu a neskutocna ulava. Nachvilku. Asi na 3 -4kontrakcie bola vonku

tomasko27
14. mar 2016

@19lucka90 Tak to super ze to slo rychlo.Spinka?Uz aby ste boli doma.Budete mat klud a budete sa krmit a tesit.Mne je dako divne dnes.Aj ma zabolelo brucho dnes dva krat tak zvlaaastne ale potom som jedla magnezium a zatial to preslo.Ale mam vytok zase asi streptokok,idem v stredu k dr naa krv aj na monitor prvy idem,tak som zvedava co bude.

marinka70
14. mar 2016

@19lucka90
@tomasko27 tak ozyvam sa az teraz...lebo nejak nebol cas...tak v stredu rano mi dali vyvolavacku a porodila som v noci o 4:10...mojho krasneho Adamka s mmierami 3100g a 50cm...a dnes nas uzpustili aj domiv...takze sa tesime...o poeode mozem povedat len tolko ze mam 20stichov...to hovori za vsetko...a vy ako?

tomasko27
14. mar 2016

@marinka70 Ahoj.Gratulujem.Fajn ze ste v poriadku a uz aj doma.Ja no da sa a lucka dnes rano porodila Elisku 3050 a 50 jeej ako vam zavidim.

marinka70
15. mar 2016

@tomasko27 Neboj aj ty to uz kazdu chvilu budes mat za srbou... 😉

tomasko27
15. mar 2016

@marinka70 To hej ale sa bojim porodu.Len stale sa mi drzi hore a nemozem dychat.

marinka70
15. mar 2016

@tomasko27 no ja som sa tiez bala porodu...ale prezila som to... 😉 ...stoji to za to...

19lucka90
15. mar 2016

@marinka70 no aj mna dlho stopkali ale pocet nevidm
Mojs mala ss zlakla vyvolavacky a isla uz v noci.

tomasko27
15. mar 2016

@marinka70 Ked som mala prvy porod som sa nebala tak ako teraz lebo teraz viem do coho do tretice idem 🙂

@19lucka90 Asi sa ozaj zlakla 🙂

marinka70
15. mar 2016

@tomasko27 presne som tito chcela povedat ze ja tiez ako prvorodicka som nevedela do coho idem..teraz by som uz vedela a je to horsie

tomasko27
15. mar 2016

@marinka70 A to ze som zazila dva druhy porodov a teraz sa bojim.A aby to bolo zaujimave dotretice to bude zase iny porod 🙂

tomasko27
17. mar 2016

@marinka70
@19lucka90 Ahojte.Ako sa mate?Babatka sa drzia?Vcera som mala poradnu vsetko dobre aj ked mam daky vytok.Bola som prvy krat na monitore a kedze ho moha dr nema v ambulancii musim chodit do nemocnice.Asi koli strajku tych sestier tak je v Ziline na gynekologii zatvorene prve aj druhe poschodie.Monitor sa toci na novorodeneckom a tolkko babatiek som tam videla.Plakali jedno cez druhe,niektore mamicky si ich vozili v kocikoch.A zo saly doniesli ukazat na chodbu ockovi cerstvo narodene babatko.Take zlate bolo sa fotili.Bola som stoho hotova normalne.

anna131
18. mar 2016

Ahojte baby pridavam sa ku vam tiez mam skrateny krcok a lezim v nemocnici, dufam ze to dobre dopadne tak ako vam a porodim v terime

19lucka90
22. mar 2016

@tomasko27 ahoj.no moja mala celkom fajn.cez den mrzuts a v noci spinka celkom fajn. uz sa ti to krati.zachvilku bude drobec tu

marinka70
22. mar 2016

@tomasko27 ahoj no nas ma zatial vymeneny rezim v noci je hore dost...ale snazime sa mu to otocit..a teraz mu ocko zacalo hnisat....a ty akosa drzis?

tomasko27
22. mar 2016

@19lucka90 Ahoj,no aspon ze v noci spinka dobre sa aj ty vyspis a to je dolezite.Hej hej krati,ale po velkej noci nech uz aj idem lebo uz je toho dost.Nohy mi prestali puchnut,este sa drzi hore aj ked brucho kleslo nizsie.Zajtra mam poradnu aj monitor aj na sono asi este pojdem.

@marinka70 Ahoj.No treba mu to hned sa snazit pretocit ten rezim,lebo ked si zvykne a bude vacsi pojde to tazsie.Davas mi nieco na to ocko,ja som davala dcere harmancekovym cajom som vytierala tiez to mala ked sa narodila.Aj jej dal doktor na to mast aj kvapky ale nakoniec sme aj tak skoncili na ocnom a prepichovali jej ocny kanalik a bol pokoj.Drzim sa celkom,tak mi naraza na krcok a potom sa mi da stoho curat hodne a uz mam problem si obud ponozky a topanky co nemozem nohu vylozit 🙂 za posledne tyzdne hodne narastla a preto ma chce dr poslat na sono ze je velka.Tak som zvedava.

19lucka90
23. mar 2016

@marinka70 moja ms tiez take karpinky.mne kazali ophtalmoseptonex kvapky. Ze sj 5x denne jej mozem kvapnut.

marinka70
23. mar 2016

@19lucka90 ja som volala dr lebo rano vstal a zhnisane...tak povedala ze žasiahneme ze ten ophtalmoseptonex nemusi zabrat ked mu to uz hnisa tak nam dala tobrex..tak uvidime...ale myslim ze to uz ma lepsie

lubica285
23. mar 2016

Zeny aj mne sa skracuje krcok. Viem, ze potrebujem klud, lezat. Len gynda mi kazala dat si vankus pod krize, no nie je to moc pohodlne. Vy ste ako na tom?

araik
23. mar 2016

@lubica285 staci ked si vylozis nohy

lubica285
23. mar 2016

@araik aj tebe sa skracuje?

araik
23. mar 2016

@lubica285 mne sa zacal skracovat v 20tt. tak som mala kludový režim, ale potom sa to zastavilo a teraz naposledy ked som bola na poradni som mala 3,2 takze zatial je to v pohode...dokonca hadam vyzdrim

lubica285
23. mar 2016

@araik ja mam 1,5-2,zajtra budem vediet presnejsie. To ked sa zastavi, moze sa to aj upravit ze budem mat 2,5? A inak. Mozem aj sediet tak, ze nohy mam vo vyvysenej polohe ci radsej len lezat?

araik
23. mar 2016

@lubica285 2,5 je hraničné, ked je menej uz sa to zacina riesit, mas aj magnezium? ono ked to vraj raz povoli tak sa to nezatiahne naspat. mozes aj sediet ale radsej lez, to mas najistejsie, aby si neskonicla v nemocnici s infuzkou v ruke, a turecky sed sa vobec neodporuca, ze to si vtedy tlacis na krcok

lubica285
23. mar 2016

@araik mam 4x denne po jednej tablete

svetlanat
24. mar 2016

Ked je skrateny krcok moze sa aj zlepsit. .... vedeli ste? Spoluleziacej v nemocnici po magnez.infuz. sa po tyzdni "zcelil" krcok o 1 cm k lepsiemu.....

katpetdo
24. mar 2016

@svetlanat @araik mne vysvetlovali, ze to je aj o skusenosti merajuceho a ci bolo merane v kontrakcii/tvrdnuti,,,lebo ked je brucho napnute, tak je krcok kratsi, Mg infuzky uvolnia, tak moze byt dlhsi...takto to vysvelili mne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre