Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tomasko27
23. júl 2016

@marinka70 My sa uz nekojime ☹ .Cumlik ma len na zaspavanie.Mozno ako rastie mu to nestaci na celu noc.Joooj teraz spinka a ked sa podari bude spat aj dve hodiny.

marinka70
23. júl 2016

@tomasko27 a preco uz nekojis? Ja som chcela ze na vecer by som mu davala ten nutrilon good sleep...no skusila som dat do flase pekne vecer...a nic netahal ibs sa s tym hral zul...a potom zacal zurit...co robi vzdy ked mu davam cumel...uplne ho odmieta...ako neviem ani na flasu ho naucit ani na cumel

19lucka90
23. júl 2016

@marinka70 ani moja nechce dudlik

marinka70
23. júl 2016

@19lucka90 a spi ti v noci dobre?

tomasko27
24. júl 2016
tomasko27
25. júl 2016
19lucka90
25. júl 2016

@tomasko27
@marinka70 nespi mi dobre kazde dve hodiny hore.

slavnaolah
1. aug 2016

chcem sa opytat, dnes som bola na morfologickom sono v 20 týzdni a doktorka mi povedala ze sa otvaram z vnutra ( nie odspodu ) ze mi drobec tlaci na porodne cesty. To je skracovanie krcka? a nariadila mi kludovy rezim a magnezium. len mam obavy ako co najviac oddychovat ked mam 3 rocne dieta a manzela na sluzobkach. myslite ze pomoze vyhybat sa prechadzkam so synom a len tak polihovat, posedavat? lezat cely den zial nemozem. tak mam velky strach ako to zvladnut aby bolo babo tam kde ma nehrozil predcasny porod.

ccaro
1. aug 2016

@slavnaolah Ahoj, ja som sa tiez otvarala zvnutra... Tiez 3rocna dcera bola so.mnou doma, a skoncila som v nemocke od 27 tyzdna az do porodu... Takze ja po osobnej skusenosti by povedala, ze kludovy rezim ma byt kludovy rezim, t.j lezanie. Ak budes sediet, tak Ti hlavicka dietata nadalej bude tlacit na krcok a otvpris sa viac. Preto to lezanie a najlepsie este so zdvihnutymi nohami a zadkom.

ewka1
1. aug 2016

@slavnaolah ja som tiež mala tento problém a tiež trojročnú dcerku... ležala som skoro celý den hore nohami a malá to musela pri mne vydržať... manžel na týždnovkách, tak som bola na všetko sama... a zvládla som to... bolo mi moc luto, že sa nemožem dcerke tolko venovať, chodiť s nou von... zato teraz si to vynahradzujeme 🙂 držím palce až všetko dobre dopadne

vianocnydarcek7
1. aug 2016

@slavnaolah ja som 2 tyzdne len lezala a aj tak som sa otvarala tiez z vnutornej strany. Nakoniec ma museli zasit v 23tt. Otvaranie sa zastavilo ale aj tak sa mi krcok skracoval takze moj rezim uz vyse 3 mesiace len lezim a pohyb jedine na zachod, do sprchy a ku doktorke. Jedavam tiez po leziacky. Ale dietatko este nemame, takze sa nemam o koho starat tak len dodrzujem tento rezim a o vsetko sa stara manzel. A co viem tak sedenie sa tiez vobec neodporuca. Jednoducho gravitacia nepusti a cim viac bude babatko v brusku rast tym bude viacej tlacit.

slavnaolah
2. aug 2016

@ewka1 ako si sa zabavala s malou pocas dna? Moj je dost akcne dieta a vydrzi jedine pri rozpravkach v klude a to sa mi zas nepozdava cele dni byt pred telkou. A o domacnost teda varenie si sa starala sama, ci ti niekto prisiel pomoct? Chcem pre to spravit maximum aby som nemusela ist do nemocky. Vydrzat to do konca augusta lebo potom pojde maly do skolky a vtedy budem mat viac casu oddychovat a co najviac lezat. A este otazocka spavala si na chrbte s vylozenymi nohami alebo normalne na boku?

darka2001
2. aug 2016

@slavnaolah tak ja mam presne rovnaky problem,neposednu 3 ricnu dceru,manzel na sluzobke a nariadeny klydovy rezim a magnezko,ko o tyzden
Tak urobim vsetko mozne aby som nemusela do nemocky

slavnaolah
2. aug 2016

@darka2001 bude to veru narocne obdobie, keby to aspon tie nase deturence vedel pochopit a dopriali nam klud 🙂. Ja mam kontrolu az o 3 tyz.

ewka1
4. aug 2016

@slavnaolah no bolo to náročné... moja je tiež dosť akčná... väčšinou sme čítali, malovali, stavali lego a jasne, aj telku sme dosť kukali... bolo to blbé obdobie, malá bola dosť protivná, lebo vlastne sme nechodili vôbec von... o domácnosť som sa väčšinou starala sama... sem tam prišla mama, poupratovala a ja som sa to snažila udržiavať ako tak čisté... ale naozaj to nepodcenuj, ja som ležala podctivo a do nemocky som nemusela... všetko sa dá, aj ked budeš mať výčitky, že sa malému nevenuješ... neboj doženieš to potom 🙂 ... a k tomu ležaniu.. neodporuča sa ležať na chrbte, ležala som stále na boku... prestrašne ma z toho bolieval chrbát ale vydržala som to... prvé tehotenstvo som preležala skoro celé v nemocke, tak som to nechcela prežiť znova... silno držím palce a budem na teba myslieť 🙂

slavnaolah
4. aug 2016

@ewka1 dakujem za podporu. Presne ako vravis ty aj ten moj zacina byt dost protivny a skusa moju trpezlivost. Blbe je ze citat knizky ho vobec nebavi a malovat chce len farbami a z toho mam nervy ja 🙂. Z toho ako lezat si uz neviem vybrat, jedni vravia ze na chrbte s vylozenymi nohami a podlozenou panvou a niekto ze na boku. Mne osobe sa lepsie lezi na boku, len co je lepsie ?

monika1791
4. aug 2016

@slavnaolah Ahoj.Lepšie je ležať na boku s podloženou panvou nech ti malé netlačí na krčok.Ja som z toho ležania už celá ubolená :-/ Nezavidim ti teraz tvoju situaciu kedže sa musíš starať ešte o malého..neviem si predstaviť ten kľudový režim.

slavnaolah
5. aug 2016

@monika1791 dakujem za radu a cim si ju podkladas? Postel sa mi neda nadvyhnut ☹, tak mam len taky maly vankus a vankus pod nohami ale neviem ci je to dostatocne. Hrozne z toho bolia krize. No klud mam veru relativny, nechodim von s malym a lezim ked sa mi da. Do toho som este ochorela takze mi je uplne "super". Maly sa stane pri mne teraz zavislak od telky 🙂

monika1791
5. aug 2016

@slavnaolah Keď som ležala v nemocnici tak sa tam dala super nadvihnúť postel že som mala panvu dohora.No doma mi to tiež nejde nadvihnuť tak mám pod panvou tiež vankúšik+niečo pod nohami..už ma boli z toho celý človek 🙂 A mávaš aj tvrdnutie brucha alebo tak?

slavnaolah
5. aug 2016

@monika1791 brucho mi tvrdne ked vstavam z postele, inak velmi nie. Uzivas aj magnezium? Mne kazala doktorka 4x denne po 1 tab. Plus vypit jednu vodu magneziu.

monika1791
5. aug 2016

@slavnaolah Tak to máš super že ti aspoň tak netvrdne.Ja jem 4x2tabl.magnézia..tak ale ja mám už aj bolesti..treba to už neako dobojovať..čo nám iné ostáva 🙂

slavnaolah
5. aug 2016

@monika1791 veru tak 😉. Spravime vsetko pre tie nase male poklady a budeme verit ze vsetko dopadne dobre. A co cakate?

darka2001
5. aug 2016

Kocky ako mozte leuat na boku ??? Môjmu malému sa to teda vôbec nepaci a ide mi bok vykopat

monika1791
5. aug 2016

@slavnaolah Chlapčeka a vy?

monika1791
5. aug 2016

@darka2001 Tak ja ležím na lavom boku a malého mám telíčkom viac na pravej strane..tak sa to dá.Na chrbte by sa nemalo ležať aj kôli dolnej dutej žile..pretože maternica na nu tlačí..teda od tretieho trimestra.

darka2001
5. aug 2016

@monika1791 to je jedno ktr bok,zatialstale naj na chrbte,aj v prvom tehu to tak bolo

slavnaolah
5. aug 2016

@monika1791 nam najskor doktorka tvrdila ze chlapcek a po poslednom sone ze je to isto dievca 🙂, doma uz mam jedneho chuligana 3 roc. 🙂

monika1791
5. aug 2016

@slavnaolah Tak to by bolo super keby si mala dievčatko 🙂 akurát tak do páru 🙂

slavnaolah
5. aug 2016

@monika1791 no dufam ze sa to uz nezmeni, aj ked mi je to jedno len nech sa narodi zdrave. Tesili sme sa aj na chlapca 🙂. Teraz sa ale nejako bojim tesit pri takychto komplikaciach aj ked to bude dievcatko.

ewka1
5. aug 2016

@slavnaolah no mne odporučili na boku, tak neviem... inak najlepšie je ked mas podlozenú celú postel... moj manžel musel tiež ležať dole hlavou, kedze sme mali podloženú manželsku postel a dokonca aj gauč...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre