Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

geegee
19. okt 2006

alex, manzel mi povedal, ze robim to najdolezitejsie - staram sa o babo, tak nemam vymyslat - ono to nebolo bohvieco tak dlho lezat. Ale zase, lepsie lezat doma ako v nemocnici

katka6
19. okt 2006

u náe je sex tiež tabu, geegee to si vážne o 4 mesiaca ležala? ....
Alexandra dnešná doba je krutá...ale zdravé bábo je to najlepšie na svete

geegee
19. okt 2006

katka, vazne...poctivo poctivo, so strachom o babo 😵

katka6
19. okt 2006

ja sa uisťujem, že časom by sa to polepšilo, ale keď nie...ale je pravda, že lepšie doma ako v nemocnici...my to máme ťažké...no čo náš údel

geegee
19. okt 2006

casom sa to otvaranie zastavilo...nie je mozne aby sa to zlepsilo, len zastavilo 🙂 Aj to potesi

katka6
19. okt 2006

keď netečie, tak aspoň nech kvapká.. 😉

alexandra
19. okt 2006

geegee moj to vie tiez, ale realita nepusti.. ☹
katka ja viem, preto po prichode domov lezim, a nevymyslam s upratovanim a podobne..

geegee
19. okt 2006

alex, jasne, chapem...nastastie je som mohla zostat doma na PN od zaciatku 4. mesiaca

alexandra
19. okt 2006

geegee stastna to zena.. Ja mam v lekarskych zaznamoch ´Pacientka odmieta PN´..

katka6
19. okt 2006

aj keď viem že s peniažkami je to viac než ťažké, ale je veľa ľudí, ktorí majú oveľa-oveľa menej a zvládnu to aj s detičkami - a ja hovorím, všetko len do času..uvidíš všetko sa na dobré obráti.

alexandra
19. okt 2006

Ved samozrejme, ja sa nebojim, ani mi nevadi ze nemam vsetko krasne nove a znackove, len hypoteka je dolezita 🙂

geegee
19. okt 2006

Alex, ty to zvladnes vsetko 😉 Vrati sa ti urcite vsetko, cim si ludom pomohla - aj mne ked som isla na pohovor do jednej personalnej agentury na miesto psychologa - nakoniec ma zobrali /aj vdaka tebe - poslala si mi ako ma vyzerat osobnostny profil uchadzaca/, ale ja som to miesto odmietla 🙂
/Aspon tusim, ze si to bola ty, z lady.sk/

alexandra
19. okt 2006

geegee si zlatko.. ale radsej keby ti ludia pomohli dalej, nech to mame ako taku mexicku vlnu.. 🙂 A ano, bola som to ja 🙂

mysidlo
19. okt 2006

ja som bola otvorena na 2 prsty uz pred mesiacom. Odvtedy som na PN a teraz uz na predcasnej MD. Tiez lezim sikmo - nohy vyssie, vstavam len na zachod alebo sa najest, niekedy idem na kratku prechadzku - kupit si noviny a pod. Ziadne upratovanie, varenie, tazke bremena, sex... Nezhorsilo sa to, tak snad vydrzime aspon do 37tt 🙄

danona
19. okt 2006

ahojte, ja som bola na PN od22 tt - hrozil predč. pôrod - tvrdnutie bruška, nízko placenta aj bejby už bolo odvtedy nízko a dole hlávkou, hrozilo otváranie krčka maternice, tiež som sa len presúvala - v lete 😝 z gauča na postel, mala som Magne B6 a Guayacuran, pred 2týždňami som už vysadila lieky a teraz čakám a čakám a bejbinku sa nejak nechce 😉takže som zvedavá, či nakoniec nebude potermínové 😕

aktak
19. okt 2006

danona aj ja mam drobca velmi nizko, dnes mi lekar povedal ze je este nizsie v panve, tak verim ze vydrzim aspon do 28 tt, vela stastia prajem 😉

danona
19. okt 2006

aktak, aj tebe vela šťastia, ešte pár týždňov vydrž, uvidíš preletí to strašne rýchlo 😉

aktak
19. okt 2006

ano stale to leti rychlejsie a rychlejsie, ale ja by som najradsej tiez lietala a to je problem 😲 furt by som nekam chodila, neco upratovala a nie a nie lezat na gauci 😅

danona
19. okt 2006

aktak, neviem ako tebe, mne sa to chodením vždy zhoršilo, takže ak som si aj dala nejaké nákupy - polus alebo tak, tak potom som to musela vyležať, lebo som brucho mala ako kameň 😝 takže som to tak striedala, len ležať sa nedá 😉 a dr mi doporučila vela piť, kupovala som si magnesiu, vraj je dobrá 🙂 ešte raz držím palce

katka6
19. okt 2006

baby a aké máte cervikálne skóre - z knižky?

katka6
19. okt 2006

ja mám tiež nízko placentu aj bábo, ale doki vravel, že časom sa to podá.....čo vy na to? ako to bolo u vás?

danona
19. okt 2006

katka, asi je to to skóre, mám ho 3-4...ani neviem čo to presne je, no mne sa tá placenta neupravila, stále som to mala narovnako - placenta aj bejby nízko, len ma dr sledovala či sa neotváram, našťastie nič, no teraz by som sa už mohla a ešte nič 😝 a to už som vysadila lieky.. 😕 čo to presne znamená to cerv. skóre??

katka6
19. okt 2006

to je stav krčka maternice- optimálne by bolo 0, ale ja už teraz mám 2 - čo podľa tabuliek zodpovedá 26 - 30 tt, ty už pomaličky rodíš, tak 3-4 je asi na mieste, neviem...myslím si. myslíš, že je u mňa šanca na dvihnutie bába a placenty? hádam nebudem od teraz ležať?!

ena
19. okt 2006

Danona:
Cervikálne skóre – v snahe o objektivizáciu nálezu pri vaginálnom vyšetrení bolo zavedené bodovanie vlastností maternicového čípku. Hodnotí sa jeho dĺžka, dilatácia (otvorenie krčkového kanálu), orientácia (sklon oproti maternici – dorzálna je dozadu, mediálna je v strede a anteriórna je dopredu), konzistencia (tuhosť), cerviko-korporálny uhol (je to hodnotenie strmosti zúženia v oblasti vnútornej bránky krčka), naliehanie (je to vzťah najnižšie položenej časti plodu, najčastejšie hlavičky k panvovému vchodu). Tieto údaje hodnotia pripravenosť krčka maternice na pôrod, dôležitá je hlavne dynamika stavu – zmeny v reálnom čase.

je to z tohto clanku: http://www.mamaaja.sk/index.php?lang=sk&page=ak... su tam vysvetlene aj dalsie skratky z tehu knizky

danona
19. okt 2006

ena, ddíky, idem to preštudovať 😉 katka, neviem ti povedať, len podla seba a ja som ležala - nie síce 24h denne, ale bola som doma a neupravilo sa to, ale ani sa malé nenarodilo skôr, takže neviem, ale ja som to mala až od toho 22tt..., neviem ti poradiť, idem pozrieť tú www stránku, katka, držím palce 😉

katka6
19. okt 2006

danona ešte prosím Ťa, od kedy si mala tie problémy??

danona
19. okt 2006

katka, od 22tt - neviem či zo stresu - mala som amnio, dlho - 3 týždne tam čakáš na výsledky a bola som velmi nervózna- nakoniec dopadli dobre 🙂 , alebo fyz. námaha - to skôr - malovali sme celý dom, takže som sa dosť naupratovala... nasledne 2 gynekológovia - moja dr aj čo som bola na 3D ultrazvuku lekár mi odporúčali ležať... popýtaj sa radšej dr. na ďalšej poradni, alebo sa poraď aj s iným dr.

aktak
19. okt 2006

ja som zacala mat problemy v 28 tt, to som mala CS 2, teraz uz mam 2 tyzdne CS 3, tak fakt neviem, ci sa mam max setrit (mame totiz cez vikend cestovat na dva dni do MT) alebo tak normalne, lebo lezat lezim len obcas kde tu odbehnem 😒 nechcem riskovat kvoli malemu, ale ani sediet ako taka knedla, a nakoniec prenasat, tak fakt neviem 🤐

katka6
19. okt 2006

no ve´d to nič nerobenie je strašné-ja som od včera PN a neviem čo budem robiť ďalej-je to strašné - nič ťa nebolí a lež...

aktak
19. okt 2006

kati, u mna je to tak, ze nic ma neboli, viem ze by som potrebovala robit veci do skoly aby som predcasne ukoncila semester - a potom ze lez! ide ma porazit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre