Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

saxana2006
28. dec 2016

@hviezda21 moje zlaté..tak to nás len strašia a jasné že mi sa zlakneme všetkého..tak si mala oddychové vianoce ako aj ja..ležanie na gauči alebo posteli.. hlavne je že ste v poriadku...keď by niečo nové píš ....aj keby že už si porodila 😉 drzkajte sa

saxana2006
28. dec 2016

@limetka55 ahojky..tak som rada že to neprehanas..ani netreba..vydržíme to..hlavné že sa nám to napravuje..dávajte na seba pozor 🙂 aj mne lekár povolil menšie prechádzky ale neriskujem ešte..hlavné že už nám je lepšie..sa z toho veľmi tesim

hviezda21
12. jan 2017

No ako kocky, este 2v1?

saxana2006
13. jan 2017

Ahojky

saxana2006
13. jan 2017

Tak my už lepšie krcok sa mi predĺžil na 3,6....Krcok už mám mäkký..Ale inak dodrzujem stále kludovy režim....Teraz má zacalma začala páliť zaha..Ale nevadí hlavne že

saxana2006
13. jan 2017

Už lepšie...A ty ako?

bobacik_29
19. jan 2017

@maan ahoj mne sa krcok skracoval pri všetkých deťoch a to ich mám 4 ani raz som.predčasne neporodila ale ja som poctivo pri všetkých ležala 🙂

athenais24
20. apr 2017

Baby,je tu niekto kto v prvom tehu mala problemy so skracovanim krcka a druhe tehu bolo pohode? Alebo sa to zopakovalo?

hviezda21
21. apr 2017

@athenais24 1.tehu-krcok skrat.od 19tt, 2.tehu nic, 3.tehu-krcok skrat.od 24tt. Vsetky skracovania boli zapricinene vyssou aktivitou mojou-sluzobka, sport(beh),malo spanku.

sten
21. apr 2017

@athenais24 velmi zavisi, aky dovod bol 1x na skracovanie krcka. Ja mam napr. nefunkcny krcok, takze skracovanie a otvarenie je uz definitivne vzdy, takze pokazde ma musia zasivat.

athenais24
21. apr 2017

@sten aj si musela lezat? Ze vraj mam drazdivu maternicu a mala bola prilis nizko

sten
21. apr 2017

@athenais24 ja som musela lezat (teda aspon co najviac mat kludovy rezim > s prvou som teda bola cele tehu na PN), lebo jedine co mi krcok drzalo, tak bol ten steh.
Ja mam ale nieco ine ako ty, lebo ja som zase nemala ziadne tvrdnutie brucha ani kontrakcie az do porodu.
ale predpokladam, ze ked mas drazdivu maternicu, tak sa to moze zopakovat...

veronikasvitac
26. apr 2017

Ahojte kočky, ak môžem tak sa pripojím..Ja som 29tt, už 3 týždne doma ležím, na poslednej poradni som mala krčok skrátený o 1 cm, neviem či z väčšej námahy, či z nosenia dcérky (2,5r)..Dala mi doktorka duphaston aj magnezium, nakazala kludovy režim tak ležím najviac ako sa dá..V utorok mám poradňu,mám stres aby to nebolo horšie..Verím.ze nie lebo sa snažím veľa veľa ležať , nohy hore, bruško mi tvrdne málinko..V prvom tehu som nemala žiadne takéto problémy, teraz sa bojím každého pichnutia a hned stresujem..Hrôza toto...A kamoška mi povedala že​ skracovanie neni cítiť, pichanie v brušku je naťahovanie väzov či čo...Ale tiez mám obavy

monika1791
26. apr 2017

@veronikasvitac A kolko máš teraz krčok?Ono je fajn keď ti brucho moc netvrdne👍 určite oddychuj a všetko bude OK

veronikasvitac
26. apr 2017

@monika1791 neviem vôbec koľko cm..Ani mi nepovedala..V utorok mám kontrolu tak sa opýtam

monika1791
26. apr 2017

@veronikasvitac Opýtaj.Držím palce 🙂

veronikasvitac
27. apr 2017

@monika1791 Ďakujem pekne 🙂 podobne

susana1609
27. apr 2017

Dievcata prosin pomozte mi - ja som od 18 tt zacala silno krvacat brala ma sanitka, zistili ze mam nizko placentu, infuzky , lezanie v nemocke , preslo krvacanie - len mi hovoril doktor ze mam aj hematon a z toho krvacam ( hnede spinenie) kazdy den a teraz som uz 21tt - opät v nemocnici koli skratememu a oslabenemu krcku :( nohy hore - infuzky, neviem ako dlho budem...ze podla sona uvidia...lenze teraz namiesto hnedeho spinenia mi ide pri cikani krv - červená a take "zrazeniny" ( mozno to je tym ze mi rano brali výtery a sa mi tam " vrtali" ) hovorila doktorka ze tam mam staru krv ze to nie je nova....ale chapete aky mam strach atd....mala niektora nieco podobne? 3 v jednom ? ( nizko placentu, hematon a kratky krcok) a k tomu krvacanie?????? Ku podivu a vdaka bohu a vsemocnym ze babatko normalne rastie , kope a je ok....modlim sa any to zak aj ostalo....ale je to moc malo týždňov a bojim sa....ako ste to riesili? Mali ste niektora ako ja? Vydrzalo vam to? Vdaka za kazdy postreh a podporu....

veronikasvitac
2. máj 2017

@monika1791 Ahojte babule, bola som dnes na poradni, krčok drží, má 33mm , nemusím nonstop ležať ale šetriť sa naďalej 🙏

monika1791
2. máj 2017

@veronikasvitac Ahoj.Noo super nález,ale radšej sa šetri 😉

veronikasvitac
2. máj 2017

@monika1791 Ďakujem, budem určite 🙏

monkabs
3. máj 2017

@susana1609 Ahoj, ja som tretinu tehotenstva preležala v nemocnici s vyloženými nohami a s infúzkami. V 15. - 16 tt mi zistili nízko placentu, začala som špiniť a strávila v nemocnici 5 dní. Po mesiaci sa mi placenta vydvihla, no špiniť som začala zas, doktori netušili z čoho to môže byť, a po ďalších piatich dňoch, keď špinenie zmizlo ma mali prepustiť domov, no začalo mi tvrdnúť bruško, takže ďalšie 3 dni v nemocnici navyše.... Keď konečne špinenie úplne prestalo, v 25tt som skončila v nemocnici zas, pretože som mala skrátený krčok, otvorená na 1 cm a bruško mi neustále tvrdlo, stále som mala málo magnézia, malý otočený dole hlavou, takže v nemocnici som dolu hlavou pobudla až do 36 tt s obmedzeným pohybom....Tiež som sa bála, mala som strach čo i len postaviť sa v prvé dni, aby sa nedajbože čosi nestalo - jednoducho takmer depkové stavy, no potom som si vsugerovala, že všetko bude dobré, malý je bojovník a predsa len, keď budem oddychovať a držať sa pokynov lekárov, zvládneme to. Inak by som sa načisto zbláznila. Veľmi dobre viem, čo prežívaš, no ver mi, veľká časť záleží od psychiky. Skús sa upokojiť, lebo ak si nervózna, všetko sa prenáša na bábätko, ono všetko pociťuje. Veľmi veľa oddychuj a skús byť kľudná, všetko dobre dopadne. A ešte jedna rada, nestresuj sa zbytočne na fórach či diskusiách s "diagnózami" aké máš ty. Nepridá ti to a priebeh každého tehotenstva je iný. My sme to nakoniec potiahli do 39tt a môjmu Miškovi tento rok už budú dva rôčky. Držím ti palce a nebooooj, všetko dobre dopadne. 🙂 🙂

vanny12345
16. máj 2017

Ahojtee maminky 🙂)) mate tu niektoraa spravenu aj serklaz? A krcok ked ste pekne oddychovali,sa ustalil? Prestal vyvadzat? :D ja som od 21tt zasita,teraz sme 29,lekar ze nalez dobry aj vsetko drzi a tak krcok 3,3cm. Stale len lezim idem na wc,sprcha,a najest sa. Aj to velakrat mam do postele :DDD
Su tu z Vas aj take,ktore sa trosku presli,porobili si doma lahke prace a tak ze na prechadzky polhodinove alebo nieco. Lebo zevraj ani to lezNie vkuse nieje nic mic,a teraz ked je tak krasne nadychat sa cerstveho vzduchu. 🙂

veronikasvitac
16. máj 2017

@vanny12345 Ahoj, ja som mala skrátený o 1cm, poctivo som doma ležala vyše mesiaca, na poradni mi potom doktorka povedala že krcok má 33mm, že kľudne môžem aj von aj doma porobiť, samozrejme všetko s mierou..že ak budem cítiť že bruško tvrdne a budem sa cítiť nanič opäť ľahnúť, spomaliť..telo ti povie..ale neviem, počkaj radšej na poradňu a popytaj sa až zbytocne neriskujes , držím palceky

vanny12345
16. máj 2017

@veronikasvitac ďakujeeem velmi pekne 🙂 ja si musin zaklopat mne ani brusko netvrdne ani netvrdlo chvalabohu. Tak nehovorim ze vkuse byt na nohach ale nieco malinko porobit,zas si lahnut ,a takto 🙂 chvalabohu sa aj citim dobre co ma tesi a velmi

vianocnydarcek7
17. máj 2017

@vanny12345 Ahoj, ja som mala spravenu serklaz myslim v 23 tt a fungovala som presne ako ty, sprcha, wecko a jedlo do postele. Ja som mala tu smolu ze sa mi aj tak krcok skracoval ale nastastie to steh udrzal. Fungovala som tak az do konca kym mi nevybrali stehy. Lezala som na striedacku doma a v nemocnici. Takze som sa von dostala len ked som isla k doktorovi. Rodila som 4 dni pred terminom a za chvíľu ma moj nezbednik 9 mesiacov ☺ takze to je môj pribeh 🙂.

lily1983
29. jún 2017

Ahojte.prosim nazor.som.v 6tt a mam aj hnedy vytok sem tam..je sprevadzany vzdy s takym ako je ovu hlien a tiez krč sem tam.včera som mala asi po tyzdni krč..ja som ale skusila krčok aky mam lebo ked som.otehu tak som.to vedela aj vdaka krčku ešte pred testom..bol.tvrdy
Teraz je mäkkší a bojim.sa.ci to nieje niečo.zlé..poradte.u dr som.bola v piatok a ze pockame do 3.7. aby sme videli plod.dakujem

araik
30. jún 2017

@lily1983 podla mna iba cakat, 6 tt je este velmi skoro

minika78
8. júl 2017

Ahojte zienky, som v 22tt a mam skrátenie krčku na 30mm a otvorený na špičku prsta, bola som aj v nemocnici, nic so mnou nerobili, dostala som 1x magne v inf a až po troch dnoch mi dali aj progesterón. Prisla som mojej dr na gyndu a ona zhrozena, že so mnou nerobili nic. Teraz lezim doma s magne a progesterónom a dr mi odporúča prísny kľud režim a pesar. Máte s tým niektora skúsenosť? Ďakujem pekne za info

vanny12345
9. júl 2017

@minika78 Ahoj ahoj. No ja mam skusenost taku ze v 17tt mi zistili maknutie krcku. O tyzden som dosla uz makky. Hned leksr nariadil serklaz. Tak som v 19tt isla do nenocnice,v 21zasili,lebo tie dva tyzdne som brala antb lebo ked robia serklaz nemoze byt ziadny zapal a ja som mala. Zasili ma,no a odvtedy len lezNie lezanie. Ja som vlastne lezala od toho 17tt. Ja som vdacna ze ma zasili aj ked to bolo tazke nikam nechodit ani nic. Dnes som zacala 37,hybat som sa zacala mozno tak ored dvoma dnami. O tyzden ideme na prestrihnutie stehu a uz sa drobcek moze pytat. Serklaz ti nenavrhli? Hned pesar?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre