Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

tanag
17. dec 2018

@marinka70 určite podarí,keď aj prvé bolo do termínu, hej 200ku jeden krát denne vkladala, ale hlavne ten kludovy režim robí svoje podľa mna .

zuzanka2411
17. dec 2018

@marinka70 ja beriem progesteron 200mg a raz denne na noc, vkladam si ho..taham uz 20tt a myslim ze aj vdaka nemu
Ziadne tazkosti nebadam, aj ked tazko povedat z coho mam moje nalady a stavy niekedy 😆

marinka70
17. dec 2018

@tanag
@zuzanka2411 mne dal dr tu 200mg ale jednu rano a jednu vecer...snazim sa udrziavat aj kludovy rezim len ke to tazko pri 1 dietati a pri domacnosti :-/

tanag
17. dec 2018

@marinka70 no to poznám ,ale ten kľud Režim robí najviac ,ja keď som viac pochopila vždy sa mi dal nižšie a tlačil ba krčok

zuzanka2411
18. dec 2018

@marinka70 poznam to..ja mam doma 2,5r sintra a dvojicky v bruchu 😂😂 kludovy rezim nehrozi

janulino
29. dec 2018

Ahojte..mam nariadeny kludovy rezim, macmiror antb (kvoli asi infekcii) a 2x denne magnerot, len ako citam starsie prispevky, docitala som sa, ze mam lezat s nohami hore..to znamena, ze mam tym padom lezat na chrbte?nie je to nebezpecne?chyta ma panika, dakujem za rady :-*

marinka70
29. dec 2018

@janulino ja som tak lezala od 25tt tam je dolezite aby bola panva vyvysena...ale tak mozes kludne aj na boku...ako ti je lepsie

janulino
29. dec 2018

@marinka70 ďakujem 🙂 len sa modlím, aby sme to dali až do konca..zatiaľ sme len 21+5..

marinka70
29. dec 2018

@janulino ja mam uz tiez bobky lebo o tyzden mam kontrolu ze co bude...teraz som 30+2...pri prvom som od 25tt len lezala panvou hore a aj tak som sa otvarala...ale brala som iba magnezko...teraz mi dr dal aj progesteron tak dufam ze pomoze...

janulino
29. dec 2018

@marinka70 jemine..mne nedal progesteron, nechapem preco mi ho nepredpisal..takze tiez stresujem..beriem len tie antibio a magnerot od 19.12..a kontrolu mam az 16.1..na porazenie cele..

marinka70
29. dec 2018

@janulino ja som tiez tak mavala kontrolu vzdy az o 4t...pri prbom som mala ineho dr a ren mi tiez ziadny progesteron nikdy nedal vzdy len do nemicnice...teraz mam ineho dr..a na pislednej poradni som mala krcok 2,7cm tak dal magnezko a progesteron...ty mas aky krcok?

janulino
29. dec 2018

@marinka70 No to ja vobec netusim..k tomu sa mi nejako nevyjadril..len povedal, ze mam lezat..v knizke mam CS=1 a vb špička...zobral mi ster a v pondelok mam volat za vysledok..tak sa modlim, aby vsetko dobre dopadlo..strasne sa bojim

jitkau
16. feb 2019

Ahoj baby ja jsem ve 22tt s dvojickami, naposledy jsem mela cipek dlouhy 2 cm (skeaceny) a tvrdlo mi brucho, dr me poslala do nemocnice, beru utrogestan vaginalne(ten jsem brala i predtim z duvodu spineni,) tu mam kapackou magnézium a nadale utrogestan, jak se postupuje kdyz se cipek i nadale zkracuje? Dik za info

deianeira
16. feb 2019

@jitkau ak by sa stale skracoval, tak okrem povinneho lezania v posteli a kludoveho rezimu sa este robi serklaz, ale to asi az vtedy, ak by bol velmi skrateny. Drzim palce!

marinka70
16. feb 2019

@jitkau mna davali lieky gynipral...boli to silnejsue lieky na relaxaciu maternice aby sa vkastne aj ten krcok neskracoval..lezala so mnou aj jedna pani co cakala dvojicky a jej ten gynipral davali infuzne.

ellieellie
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liviaolsovska
22. apr 2019

Dobrý deň babenky už dnes je to týzden co som v nemocnici skratil sa mi krček maternice na 1,5pol a začala som 34tyzden este otvorena nejsu myslíte že by mna mohli už tento týzden pustit dom keby som sa spytala na domov dakujem

besnavila
22. apr 2019

@liviaolsovska ahoj, myslim ze ak zhodnotia ze sa stav nezhorsil a ostal rovnaky tak je to mozne ze ta pustia..ale je mozne ze si ta do toho ukonceneho 36t tam aj nechaju...to je individualne a zalezi od nazoru lekarov..ale nezufaj...ja som lezala v nemocnici od 25+0 az do 35+6 - porod....cize ty si tam len chvilocku oproti mne :D..radsej odychuj a vela spi...to uz ochvilu nebudes 🙂

marinka70
4. máj 2019

Pred cca 4 r mi tu jedna pani darovala anatimicky klin na lezanie s vyvysenou panvou...teraz ho ja posuniem dalej...ak by mal niekto zaujem. najlepsie osobny odber rk.

mmoni89
4. máj 2019

@liviaolsovska ja mysli. ze ano.Pri prvom synovi som bola v 32tt otvorena na 2cm a lezala som len doma.Ale vzdy asi zalezi od lekara,mozu mat rozne nazory

daster333
3. jún 2019

Ahojte dievcata, zial aj ja som pripad tvrdnuceho bruska a skracujuceho sa krcku.Sme 23tt aj par dni,momentalne som hospitalizovana na magneziovych infuziach....Je mi smutno z toho kolke zienky musia takto pretrpiet v strachu svoje tehotenstvo, ale zaroven ma aspon trosku upokojuje ked si tu mozem precitat vase pribehy a vidim ze sa to da dobojovat,hoci lekari sa tvaria dost vazne a to na psychike nepridava...
Chcela by som sa vas opytat,ze ci su tu aj take,ktorym brusko tvrdlo ale priciny sa nenasli??.Ja som totiz presne ten pripad,ze vsetky vysledky su ok,nic mi nenasli ani na sone nic nevidia ziadnu abnormalitu,babatko je podla vysetreni v poriadku zodpoveda svojmu tyzdnu,na morfo utz v martine sme mali tiez vsetko ok a napriek tomu brusko tvrdne.Bola som 2 tyzdne doma v kludovom rezime,takze nebude to z dovodu presilenia aj pocas tych 2 tyzdnov mi stale tvrdlo niekedy viac niekedy menej ale v podstate cely den.Neviete aky dovod tvrdnutia by mohol byt?neviem co viac mam urobit aby sa to stabilizovalo....ach tak velmi sa bojim.....

sevcikovaa
3. jún 2019

Ahojte potrebujem radu som v 21tt a krcok bol pred tyzdnom 4,29cm len my povedal mäkší co to znamena? Mam kludovi rezim a nenatahovat sa...mozem chodit ,sediet??? Ci len lezat

monkabs
3. jún 2019

@daster333 Mne pri prvom neustále tvrdlo. Tiež som mala všetko ok až na to, že ....sa mi Jednoducho kdesi strácalo magnézium. Mala som ho vždy veľmi málo v krvi. Ja som mala však ešte o jeden problém navyše. V cca 25tt som sa otvorila a bruško vždy tvrdlo, takže som až do 36tt bola hospitalizovaná. Neustále na infúzkach a zvýšili mi aj dávku magnézia a nasadili ešte salbutamol. Časom som to tvrdnutie prestala riešiť - psychika urobí veľa a začala som brať magnerot 3x2 tab. denne, no potom to zabralo. A samozrejme, keď ti tvrdne bruško, tak nohy aj so zadkom vyvýšené (čiže ležala som "dolu hlavou"). Nič sa neboj. Dodržuj kľudový režim, poctivo ber magnézko a snaž sa myslieť pozitívne (i keď viem, že sa to nie vždy dá, ale naozaj to robí svoje) a až tak sa nepozoruj. My sme to napriek tomu, že som bola ešte aj otvorená dali do 38tt. ...Držím palce.

daster333
3. jún 2019

@monkabs dakujem za tvoju odpoved.veru poctivo lezim,brusko by som ja tiez nejako neriesila clovek si zvykne,len zial krcok sa stale skracuje kazdym vysetrenim je to horsie.... a lekari tych prave to brusko trapi kedze tiez nevedia najst pricinu a uz skusaju vselijake verzie a len ma strasia....
A prosim ta to magnezium to ti robili testy z krvi na jeho hladinu?lebo ja mam tiez dojem ze na mna neucinkuje tak ako by vsetci ocakavali....
Tak ste to krasne vydrzali napriek vsetkemu,to je super.tak budem verit ze budeme aj my ti stastni a syncek sa narodi vtedy ked uz bude moct a bude zdravucky....este raz velka vdaka za tvoju odpoved takto pred spanim ma aspon trosku upokojila.aj ked je pravda ze v nemocnici sa akosi neviem obalit do pozitivnych myslienok....

tanag
3. jún 2019

@daster333 ahoj ,aj mne tak tvrdlo a k tomu sa mi aj krčok skracoval a otváral ,mne sa to vždy v strese horsilo . A keďže som bola v takom stave stále som stresovala :D ja som prelezala a doslova že prelezala s vylozenym zadkom skoro celé tehotenstvo aj jedno aj druhé ,bolo to na palicu ale čo sa da robiť ,treba vydržať ,stojí to zato ;) aj. Nemocke som takto bola ako ty na magnezku . Trochu mi to pomohlo ale aj tak potom tvrdlo ,niekto má proste takú reaktivnu maternicu ,že na všetko takto zareaguje ,hlavná vec je tá ab bol krčok ok

tanag
3. jún 2019

@daster333 a aby som tá potešila obe deti som donosila ,obe sa narodili 10’dni ored termínom 🙂 takze úplne super ,hlavne lez a dodržuj kludovy režim ,robí to svoje ;)

monkabs
3. jún 2019

@daster333 Áno, zobrali mi krv a tam to zistili. Keď som bola hospitalizovaná, brali mi krv dosť často a mne to magnézko doslova len pretieklo žilou 🙂 Magnerot mi fajn zabral......Posielam Ti veľa pozitívnej energie, neboj sa nič dáte to.

monika1791
3. jún 2019

@daster333 Mne pri prvom tehotenstve tvrdlo snáď od 14tt..v 30tt už aj s bolesťami a so skracujúcim krčkom..taktiež nemocnica a magneziové infúzie..vydržali sme do 37+6tt☺️teraz druhé tehotenstvo: zajtra začínam 29tt a brucho tvrdne aj s bolesťami a chvalabohu zatiaľ krčok je ok..teda dúfam..zajtra mám poradňu..inak mne tiež povedali pri prvom že všetko ok že len mám možno citlivejsiu maternicu🤔

lusianda
2. okt 2019

Ahojte baby, chcela by som sa opytat za aky čas po odstránení stehov ste porodili a aky ste mali pôrod? Ja lezim od 20tt, kedy sa mi začal skracovať krčok, v 23tt robena serklaz, no nadalej kludovy rezim a Mg infuzky v nemocke. Teraz som 37/1 a prave vcera mi odstranili steh. No bojim sa aj rodit, lebo po 4 mesiacoch lezania nevladzem ani chodit ani dychat poriadne...😪

vianocnydarcek7
3. okt 2019

@lusianda Ahoj, prvý pôrod v pondelok odstránili stehy v stredu som rodila. Pôrod 3, 5 hodky. Ležala som od 18 tt. Druhy pôrod stehy odstránili a nič sa nedialo ešte 2 týždne. Nakoniec mi vyvolávali.porod trval cca 2 hodky. Neboj sa to das. My ženy dokážeme aj nemožné 💪👍😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre