Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
20. máj 2008

geegee palpacnym krcok neodmeria
matrinka, ja som mala info ze sa nemoze "predlzit" ale nektore baby tu su prikladom toho ze moze takze neviem

geegee
21. máj 2008

aktak, to mi je jsne, ze neodmeria, len naco potom pise do knizky ze 2cm 😠

matrinka, ja som mala v
15tt 37mm s funelingom, teda otvaranim vnutornej branky, v asi
26tt 44mm bez funelingu - po poctivom lezani na sikmej posteli a este 2 vankuse po panvou, v
28tt zase 37mm s otvarajucou sa vonk. brankou 😖

najblizsie idem 3.6., tak som zvedava. zvysila som si magnezium na 3x2tab, doteraz som mala 4x1,este 2 mesiaceeeeee 😠 😀 😅 😵

andrea229
21. máj 2008

ahojte tehulky...včera som bola na poradni na rizikovom a krčok mam skrateny na 30mm a na kčku mam nejaky polyp alebo čo,takže ma doktorka už nebude palpačne vyšetrovať vraj aby mi nespustila porod...cele dni mam nevolnosti a zvraciam..neviete či to vracanie a napínanie môže spôsobovať skracovanie krčka?

matrinka
21. máj 2008

andrea podla mna to ma vplyv na skarcovanie krcka...
gegee - si na to podstatne lepsie, a este ja som aj po cerclazi...pri prvom tehu som ani nevedela ze som tehotna a velmi rychlo mi to ubehlo, teraz ratam dni, len aby sme to vydrzali spon do 38tt...

geegee
21. máj 2008

hm, matrinka, ja som si odlezala aj prve tehotenstvo - aj ked vtedy az v 21tt zacali problemy. Teraz zijem v strachu od 15tt ☹

Zavidim vsetkym maminkam, co si tehotenstvo uzivaju s normalnym fungovanim - ked vidim maminy s bruskom na vylete, na nakupe v meste...hm, ale aj tak, hlavne ze mam deticky 😉 Uz skoro dve 🙂

Ja som si presne dnes rano hovorila, ze ked mi doktor povedal, ze sa moj krcok nezhorsil, bola som happy a dni isli rychlejsie. Teraz sa vlecu, tesim sa na kazdy utorok, ked koncim tt 🙂 Akurat sa musim este povzniest nad problemy so svokrou - za posledny tyzden som schudla kilo, co uz neviem co dalej - ja truba 😝

andrea, podla mna vracanie s krckom nic nema 😉

anamor
22. máj 2008

caute kočky, drzte sa vsetky so skratenym krckom, ja ho mam od 26tt, co som uz aj v tejto teme stokrat podotkla, zajtra mam termin porodu a uvidim, ci sa vobec otvaram, najhorsie je ze ma od 26tt strasili predcasnym porodom, co bolo fakt strasne a tesila som sa kazdemu tyzdnu, teraz som v termine a stale nic.... mam pocit, ze to je este vacsie zufalstvo, lebo sa bojim, ci je vsetko v poriadku, hlavicku malej citi lekar velmi nizko pri kazdej poradni a ona stale nechce ist von 😒

matrinka
22. máj 2008

anamour, tak by som si to s tebou vymenila 😉 vela bab tak dopadlo, ze najprv im hrozili predcasnym porodom a potom prenasali...neboj, ono to pride 😀 ak sa smiem spytat, aky dlhy krcok si mala v tom 26tt?

anamor
22. máj 2008

matrinka netusim jeho dlzku, ale vraj to bolo hranicne, neviem kolko je maximalna povolena dlzka u prvorodicky v tom case. Ved dufam, ze to pride, ale uz by mohlo 😒

slavica2
22. máj 2008

geegee, 37 mm je malo? tolko mam aj ja, ale bez funelingu a 44? vsak to je ukazkove 🙂

aktak
22. máj 2008

mam dost silne bolesti, menstruacne, bruska aj krizov, myslite ze je to ok? lebo ma to trosku znepokojuje 😖

luciaakubko
22. máj 2008

ja uz beaham otvorena na 2cm dva tyzdne po svete, ziadne magnezium ci kludovy rezim a nist, doslaka 🙂

slavica2
22. máj 2008

aktak moze to byt uplne ok, ale pre istotu chod k lekarovi

luciaakubko
22. máj 2008

atak, skus zmenit polohu...tiez som take mavala...aj viac dni po sebe. a presli. aj ti ustupuju a znovu sa vracaju? lebo mna boleli krize aj podbrusko nonstop takmer cele dni.

aktak
22. máj 2008

uz mi je lepsie, trvalo to par hodin, nevedela som si najs polohu, brusko tvrdlo ale nie nejak vyrazne tak dufam ze to bolo v ramci normi 😕

luciaakubko
22. máj 2008

tak to je dobre 🙂 este mate cas, davajte si pozor. dobru 🙂

sveva
23. máj 2008

Ahojte baby môžem sa k Vám pridať?

luciaakubko
23. máj 2008

ahoj 🙂 aj ty sa skracujes? 😉

matenka
23. máj 2008

ahojte, mne sa krčok začal skracovať v 24 tt a odvtedy som bola doma na rizikovom, a teraz mám krásne dievčatko, ktoré sa narodilo v 40 tt cisárskym - moc sa jej nechcelo nakoniec von 😀
takže to skracovanie krčka nie je až taká tragédia, len si musíte na seba dávať viac pozor, odpočívať kedy sa len dá a všetko bude v poriadku 😉
držím všetkým pästičky

sveva
23. máj 2008

luciaakubko áno skracujem asi od 24 tt, ale až od 30 tt som na rizikovom, lebo mi tvrdne bruško. Takže mám kľud na lôžku a manžel sa stará o dcérku.

luciaakubko
23. máj 2008

mne sa zacal skracovat v 34. tyzdni, najskor to bol cm, po dvoch tyzdnoch som uz bola otvorena na 1cm, dalsi tyzden zasa o dva. neberiem ziadne magnezium, ani nejako zvlast neodpocivam, naopak. aspon na dve hodinky vybehnem do mesta, a stale nic..ono je to velmi individualne, je asi lepsie byt opatrna, 32 tyzden je este malo. tak sa drzte, a odkaz manzelovi, ze je fajn chlapik a hlavne tatino 😉

aktak
23. máj 2008

ja sa setrim ako sa da, obcas sa ale neda 😅 na kontrolu ma moj lekar naposledy objednal az o mesiac tak je asi optimista a veri ze to je ok 😵

andrea229
23. máj 2008

aktak aj ja sa šetrím ako sa len dá ale toho ležania mám plné zuby ...celú noc som nemohla spať lebo som cítila také pichanie v podbrušku skôr na pravej strane.Mne doktorka zistila okrem skracovania krčka aj polyp na krčku takže ma už nemôže vyšetrovať palpačne ale iba uvz a ešte mám aj placentu ktora mi zasahuje do vnútornej bránky..problémov mám až nad hlavu a iba rátam každý týžden ktorý je za mnou. 😝

geegee
23. máj 2008

aj ja mam uz 2 dni bolesti - krize, + nejak viac tvrdnutia bruska, tak sa chcem vecer previezt do nemocky, nech niekto povie, ze je to ok, lebo uz chytam depku 😠
Maleho som pobalila a prvykrat ide prec- do BB k mame na vikend 🙂 😅 😢 😵

Dlhym krckom zdar!!! 😉

andrea229
23. máj 2008

gege ty to maš o to horšie že sa musíš starať ešte o tak malého synčeka..Aj ja by som sa prešla do nemocky,ale vždy si ma tam chcú nechať na pozorovanie tak si radčšej ľahnem a čakam kedy tá bolesť ustúpi 😝

aktak
23. máj 2008

geegee my davame maleho nasim na noc tak kazdy druhy tyzden, nech si trochu odychneme a on je stasny ako blcha lebo je ich tam sestra, brat, pes, dvor, bazen a ani domov nechce ist 😅

mne tie bolesti presli ale bolo to dost zle, dufam ze sa to nebude opakovat, mam aj priesvitny vytok ale to skoro stale 😕

geegee
23. máj 2008

aktak, aj mne je lepsie, ale ked sa vrati mangel tak pojdem...pre moj pokojny spanok 😀
Nas krpec nebol este prec, lebo moja svokra zle znasa, ze k nej nechce velmi chodit, tak som nechcela zbytocne provokovat...ale dnes rano mi bolo tak nanic, ze som si povedala, ze volny vikend mi padne dobre...aj za cenu, ze svokra sa chce s nami rozpravat - pojdeme na kobercek 😀

aktak
23. máj 2008

nesuvisi to s krckom, ale vedla pupka ma uz dlhsie obcas tak "trhne", neviem to popisat ale je to trosku bolestive, take silne napnutie necoho akoby sa isla koza/sval/... roztrhnut.............ja viem, musim to povedat svojmu dokimu, sama asi nic mudre nevymyslim 😒 alebo som uz hypochonder, ale zase si to nevymyslam, a kopkanie to neni, to citim cely den vsade na brusku a neboli to

marse
24. máj 2008

ahojte tak sa pridavam do klubu skratenych krckov, mame dlzku len 2 cm a sme otvoreny na jeden prst, tento tyzden som sa vratila z nemocky ☹ dufam ze mala tam vydrzi co najdlhsie, este aspon 2t najmenej, a to najhorsie bude za nami 😒 , babulky drzim vsetkym palceky nech ste ok, a nech babatka tak velmi nevymyslaju 😵

aktak
24. máj 2008

marse myslim ze sa nemusis strachovat, to uz urcite vydrzite, ja budem mat 2 cm uz asi na najblizcom utz 😒 neboj, tych par dni prejde a budete za vodou 😉

marse
24. máj 2008

aktak ja sa strachujem uz od 16tt odkedy nam hrozi predcasny pood( vtedy este potrat), takze popravde je premna uz teraz35tt velky uspech ale este by to mohlo vydrzat koli malej koli nicomu inemu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre