Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
4. jún 2008

ja njak nechapem to CS 🙄 hankac ma horsie CS a krcok super, oproti mojmu 28 mm 😕
o tyzden mam poradnu, dufam ze sme este v norme, lezim kolko mozem, ale bolesti a tvrdnutie su castejsie

geegee super 😉

andrea229
4. jún 2008

ahojte tehulky....aktak chcela by som vedieť či chodíš aj na prechadzky...ja by som mala tiež ležať,ale ked je tak pekne "to sa jednoducho stále nedá" 🙂 snažím sa čo najviac odpočívať ale aj tak mám také zvláštne pocity akoby ma to dole všetko tlačilo.....dúfam že to ešte vydrží,pred mesiacom som mala krčok 30mm....

aktak
4. jún 2008

mam kludovy rezim, nechodim ani tak na prechadzky, skor obcas nakupit alebo na navstevu, von chodi maly so starymi rodicmi a ja osm doteraz mala robotu so skolou takze ked tak som si "vychadzky" minala na to, som zvedava co o tyzden povie doktor kolko mm ma krcok
v tvojom pripade mas skratenie dost vyrazne si myslim, skus sa setrit co najviac, krasnych dni si este uzijes aj potom 😉

geegee
4. jún 2008

aktak, CS sa tvoria aj ine faktory, nielen dlzka krcka. Takze u teba sa krcok asi skracuje, ale mozno sa neotvaras, nemas nizko babo, makky krcok a tak. Ja mam tiez krcok okolo 36mm a CS 5 ☹

aktak
5. jún 2008

ja som mala CS 2 naposledy, ale sa to urcite trochu zhorsilo... 😕

hankahc
5. jún 2008

aktak vidis ty mas CS2 ja mam CS4 tak ti zavidim. ja uz nejako prestavam vsetkemu rozumiet 😝 neviem ci je mat krcok 37,7 a CS4 alebo ako ty ze krcok 28 a CS2 a ja dokonca ani neviem co to cs vlastne je!!! 😨 ale mna to uz prestava bavit, stale nieco nove sa objavuje. mna stale strasili s cukrovkou a vysokym tlakom lebo to je v mojej rodine dedicne a tomu som sa nastastie vyhla. ale vie mi niekto poradit co BHS pozitiv moze znamenat? dr mi to zapisal do knizky s velkmymi cervenymi pismenami a este 3 !!! to je fakt o nervy! 😠

andrea229
7. jún 2008

baby čo je to vlastne to CS...?ja to nemám písane nikde,v knižke mám napísané iba krčok 30mm a vnútorná bránka zatvorená...a ešte krčok polotuhý

aktak
7. jún 2008

podla mna je horsie ked ma krcok menej mm ako ked ma zena vyssie CS, ale to si len myslim

andrea229
8. jún 2008

aktak...väčšinou času teraz polehujem,ale mame poschodovy dom a spalnu hore-kuchynu dole...tak ja chodím po schodoch..nevieš či mi to môže uškodiť na ten krčok?snažím sa čo najmenej......

geegee
8. jún 2008

mne kamos porodnik pri prvom tehu vravel, ze ked sa krcok skracuje, nie je to dobre, ale ze do uvahy beru aj to otvaranie. Ze teda treba davat vacsi pozor, ked sa aj otvara aj skracuje - co je teda logicke - su to 2 faktory. Mne sa vtedy krcok "len" skracoval.

Aktak, ty uz mas tiez pekny tt 🙂

sveva
8. jún 2008

Hankahc tak to BHS vôbec netuším čo môže byť, skúšala si hľadať na internete?
Ja mám CS 4 a to som na tom celkom dobre. No teda dúfam, lebo v utorok idem na kontrolu. 🙄

slavica2
8. jún 2008

baby cs pre jednotlive tyzdne mame predsa v tehotenskej knizke, na prelome, hned vedla je fundus maternice.

aktak
9. jún 2008

geegee ano uz som prehupla 30 ku takze este 5-6 tyzdnov vydrzim v klude a potom zacnem behat 😀

andrea229
9. jún 2008

aktak už aby som aj ja bola aspon v 30tt...teraz ked musím ležať som z toho nervozna....

aktak
9. jún 2008

andrea chapem, ja lezim od 18 tt a netrpezlivo cakam na kazdy dalsi, dnes ma dost pichalo brusko a tvrdlo, tak som ani na zachod dobeda nesla 🤐

geegee
9. jún 2008

aktak, aj ja sa chystam od 36tt fungovat normalne...uz sa tesim 🙂

aktak
9. jún 2008

geegee aj ja sa tesim, az na to ze aj teraz fungujem skoro normalne a mam vycitky, potom to bude aspon bez tych vycitiek 😀

geegee
9. jún 2008

ja lezim poobede, ked maly spi - tak 3 hodinky. Ked mi je zle, tak aj doobeda aspon trosku. Viac sa mi vacsinou neda 😖

aktak
10. jún 2008

geegee moj huncut spi max 1 1/2 hodiny a to sa stihnem akurat najest a mozno vycikat 😀 zajtra idem na UTZ tak sa snazim dnes vela lezat nech je to co najlepsie 😕 zajtra zaciname 31 TT 😵

aktak
10. jún 2008

su nekde na nete kriticke hodnoty krcka v roznych tyzdnoch? aby som zajtra vedela na com som... 😕

geegee
10. jún 2008

aktak, je to v teh. knizke vedla tyzdnov tehu, kde Dr. pise strucne co a ako a tam je maximalna tolerancia...tusim teraz pre nas plati 5, ako pre druhorodicky...alebo uz 6? Pozri tam je to ako CI nad MT - cervik. idex nad max. toleranciu

aktak
10. jún 2008

geegee ja som skor myslela dlzku krcka, v mm, ze ci ak budem mat napriklad 20 mm ci je to ako tak alebo ma bude doki chciet dat do nemocky 😒

geegee
10. jún 2008

jaj, no mne hovoril Dr. porodnik - kamarat, ze do 36mm su spokojni...ale ked sa neotvaras tak netusim...spytaj sa v poradni na babetku.sk, on tam odpoveda dost promptne 😉

aktak
10. jún 2008

no ja som mala 36 mm v 20 tt, teraz budem rada aj 20tim 😔
dik za link 😉

hankahc
10. jún 2008

aktak my mame rovnaky termin porodu, ja mam 21.8. a tiez ten moj krcok je o nicom. zajtra idem na sono tak toho mojho doktora poriadne povykrucam a spytam sa ho este raz na tie krcky, ze nech mi to vysvetli este raz a pomalicky. som taka este zaskocena lebo som si citala forum augustove a tam pisala jedna baba, ktorej umrelo babatko v bruchu. a este napisala ze zazila aj to ako jej spoluleziaca musela porodit v 38tt mrtve dieta. jaajjjjjjjjjjj naskakuje mi husia koza z toho 😒 mam taky strach ist zajtra na to sono, nechcem na to ani len pomysliet.

aktak
10. jún 2008

hanka, ano s tou co stratila malicke som si pisala, tiez mala neco s krckom ale myslim ze to na babo vobec nevplyva a nesuvisi to spolu
aj ja idem zajtra na sono tak potom napis ako si dopadla a co si sa dozvedela, ja idem az vecer takze budes tu asi skor, ja tiez napisem, dufam ze nam to dopadne dobre, drzim palce tebe aj vsetkym tehulkam tu 😉

hankahc
10. jún 2008

aktak ja este stale musim na tu babu mysliet, vsak tusim my patrime do toho augustoveho fora. mam navaly ako zena po prechode z toho. ale ja sa tiez tak utesujem ze ten krckok nemohol mat na tom az taky vplyv, vsak prinajhorsom by dostala tie porodne bolesti a musela by ist rodit, aspon ja si to tak myslim. na to hladat odpoved je uz aj tak neskoro, ale mna to velmi vzalo. ale vsetko zle je predsa aj na nieco dobre, a tak to mala asi byt aj ked je to hrozne, ale to je priroda a telo a priroda vedia co robia, aj ked je to krute. no v kazdom pripade ti dam zajtra vediet ako som dopadla na sono, som objednana na 12.30 hod. drzim aj ja palce tebe a vsetkym skratenym krckom (do slaka aj s tymi krckami)!!!!! 😠 😠 😠 😠 😉 🙂 🤐

aktak
11. jún 2008

na utz pojdeme az v piatok, vysetril ma len palpacne, mala je uz hlavickou dole, krcok drzi vraj len silou vole, v piatok sa dozvieme kolko meria, som fakt zvedava 😅

geegee
11. jún 2008

aktak a nic nejdu s tvojim krckom robit, ked je taky slaby? 😲 Ja uz som z tych krckov magor 😖

Nas krpcek v 30+6 mal necelych 1,5 kg, Matusko v tom case uz 1,8kg 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre