Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

aktak
11. jún 2008

geegee v piatok po utz uvidime, ze kolko meria a aj ako sa ma malicka, dufam ze mi len prikaze viac lezat 😕

hankahc
12. jún 2008

ahojte,
tak ja som vcera bola na sono a paf, zistil malemu nejaky nalez na oblicke, hovoril ze sa to musi sledovat, ale nemusi to bo byt nic vazne ze to zvacsenie oblicky moze sposobit ze sa malemu akurat da cikat tak sa mu tam tvoril moc, no ale v kazdom pripade sa to musi sledovat. takze opat nieco nove. a krcok mi zostal bez zmeny tak aspon nieco dobre. ale zasa za vahu ma vyhresil. tak som mu vysvetlila ze ako si mam davat pozor na vahu, ked mi nakazujem kludovy rezim, len lezat, a ja patrim do tej kategorie ze prberam aj z vody, nemam pocit ze by som az tak vela pribrala asi tak 9-10 kilo. ja som z tychto doktorov hotovy magor.
aktak ja som sa rozhodla ze ti kupim novy krcok 😀 😀 😀 😀 ale ruskej vyroby to vydrzi 😀 😀 😀 😀

aktak
12. jún 2008

hanka neboj bude dobre s malickym 😉
som zvedava co bude zajtra na utzvuku, dnes brutalne poctivo lezim ako nikdy doteraz 🤐

andrea229
13. jún 2008

aktak ja som bola v utorok na ultrazvuku a vieš čo je zvláštne?vždy ked mi merali krčok tak som mala zapísané 30mm a teraz som sa lekárky spýtala či sa mi to nezhoršilo....a ona mi povedala že je to stále rovnaké a namerala mi krčok 41mm čo ma veľmi prekvapilo....tak ja tomu už nerozumiem,ved nieje možné aby sa mi krčok predlžil 😖 ...

aktak
13. jún 2008

tak krcok ma 28 mm, zvnutra je jemne otvoreny za 7 mm 🤐 ze musim lezat lezat lezat, mala tlaci hlavickou dolu 😔 ja sa tym krcokm uz tiez nerozumieim, CS mam stale 2, moj gynekolog si mysli ze som taky typ so slabym krckom a tiez veri ze to vydrzim, dufam ze ma pravdu

pheva
13. jún 2008

aktak ak si predcasne nerodila s prvym babom nemusis sa bat 😉 ale urcite sa priliz nenamahaj.

ja mam krcok ktory nedrzi a to doslova.... 😒

aktak
13. jún 2008

pheva pri adamkovi som rodila na termin, myslis ze to naozaj moze znamenat ze vydrzim aj teraz?

si mala v tehu tiez trable s krckom?

pheva
13. jún 2008

uvidis ze to vydrzi na termim 😉 maternica je po kazdom tehotenstve ( lepsie roztiahnuta ). neboj ono to vydrzi 😉

len si pekne oddychuj a neboj sa .

ja som mala poriadne problemy s krckom ( nechcem vystrasit mamicky este v druhom trimesti ) ale nikdy krcok nepodcenit a naozaj dodrziavat oddychovy rezim. 😉 😉

aktak
13. jún 2008

pheva dufam ze mas pravdu 😉 ja som "odychovala" od 18 tt, teraz v 3.trimestri som trochu povolila ale tento 8.mesiac teraz skusim lezat poriadnejsie aby mala podrastla poriadne

pheva
13. jún 2008

aktak este 5 tyzdnov polez a potom si posledny mesiac uzi to je uz potom jedno 😎

aktak
13. jún 2008

pheva tak nejak to aj ja vidim, len to lezanie je tazsie ako kopanie kanalov tusim 😅 😀

pheva
13. jún 2008

viem ze je to neprijemne to lezanie ale co uz potom sa opat nabehas 😉 ja som lezala od 14 tt a to som mohla len na balkon a na prehliadky az do porodu. Sel tam som sa ocitla v nemocnici....ale stalo to zato a teraz mam doma maleho skrekluna...ktory nechce spat sam

aktak
13. jún 2008

pheva no jedine co ma naozaj mrzi je ze sa nemozem malemu venovat ako by som chcela, ale kvoli sestricke to bude este musiet vydrzat chvilu 😔

geegee
13. jún 2008

aktak, ved to je celkom dobre 28mm, nie? A mala je riadna baba, citala som v augustovkach o vahe 😵 Neboj, zvladnete 😉
Aj ja som mala vycitky kvoli Matuskovi, ale potom sme si nasli system a fungujeme...uz sa tesim, ked ho budem moct poriadne vystiskat 😵 A dvihnut na ruky...ma uz 15,3kg, to ma po takej dobe aj zlomi 😀

Najnovsie si robi zo mna srandu...lahne si na moju sikmu postel, pod nohy si da vankus - ja ho mavam pod zadkom - a ked pridem, tak vravi: Ja som mama 😀

aktak
13. jún 2008

geegee aj mne sa to cislo nezda az take zle, pred mesiacom som mala tusim 30 mm ale doktor bol dost vazny ked mi hovoril ze mam lezat takze neco muselo byt zhorsene, mozno ho trapilo ze sa zvnutra otvaram trosku, taky lievik sa tam urobil ako mala tlaci hlavickou 🤐

zlaty ze uz je taky mudry tvoj maly 🙂

geegee
13. jún 2008

aktak, to je ten funeling, to otvaranie - aj ja som to mala a lezanim sa to spravilo 😉

Matko sa za 2 tyzdne naucil vsetko povedat. Uz hovori aj take, ze Chytim ta, Daj tam ujo beton do jamy, Mucha chod von... 😀

aktak
13. jún 2008

ach jaj, musime vydrzat, keby tie dni isli rychlejsie 😕

maj adamko je lenivy do rozpravania, pekne rozumie ale hovorit ani za svet, ale ked mu sestra nejaku sprostost ukaze tak si hned zapameta, na to je sikovny, stale by len grgal a nosil sa za nohy a nevoem co este 😀

geegee
13. jún 2008

aktak, aj matko tak...rozumel vsetko, ale fakt posledne 2 tyzdne sa stal zazrak a melie v jednom kole a vsetko...dlhe vety posklada 🙂

pheva
14. jún 2008

juj dievcata uplne vas chapem a nezavidim vam ale vydrzte uz ste skoro na konci.Mne to od toho 30tt celkom fajn ubiehaho a uz som si aj vydychla ze keby sa nahodou narodil tak uz je to relativne dobre. Mne lekari hovorili aby som vydrzala do 28tt^potom do 34 tt a potom este do ukonceneho 37tt a 37 t 1d maly cisarkym prisiel na svet.

ale chapem ze je to ine ked mate uz deticky a k tomu take malinke. Juj aj mna to caka ked sa rozhodneme pre druhu. Uz sa na to netesim priam mam s toho strach. 😠

pheva
14. jún 2008

prepacte za tie chyby ale mam neslovensku klavesnicu a ide mi to pomalsie

aktak
14. jún 2008

no mne sa to zatial dost vlecie 😒 ked sa obcas postavim, pichne ma v posve a vzdy ma napadne ze sa zas neco robi s krckom 😠 ale mozno nie, teda dufam, a aj keby sa skratil, tak nektore tehulky pisali ze uz sa aj otvarali a stale nic

pheva
14. jún 2008

aktak ja som mala s mojim henom od zaciatku asi tak 3cm a od 29tt uz len 2cm a potom miuz radcsej nikto nehovoril kolko mam ani som sa nepytala lebo ma to rozculovalo. A to mam v maternici voperovane na trvalo nejaku silikonovu obruc. Mne ani serklaz nedrzala v 18tt taky som bola strateny pripad ale to v predchadzajucich tehotenstvach. A vidis nakoniec sme to dotiahli az ku koncu. Ja som mavala kontrakcie z toho dovodu ze moj krcok vobec nedrzal a rozpadol sa pri minimalnej zatazi a to uz na konci prveho trimestra.

aktak
14. jún 2008

ja mam teraz tych 28 mm ale doktorovi sa nepacilo asi hlavne to otvaranie zvnutra
ale aj tak som stasna ze sme uz v 31 tt, mala ma 1670 g comu sa strasne tesim, ak je naozaj este trsku vecsia ako 31 tt tk uz nam az tak vela tyzdnov nechyba, musim vydrzat 🙂

aktak
19. jún 2008

tak ako krcky? 🙂
ja idem zajtra na kontrolu ci sa to moc nezhorsilo 😕

geegee
19. jún 2008

aktak, ja som bola predvcerom - som povedala, ze sa mam dobre, tak mi dal pokoj doktor 🙂
Ale dnes som tam letela zas - neurobili mi krvny obraz - moja krv bola koagulovana 😀

aktak
19. jún 2008

co znamena koagulovana? 😀
takze ta ani nepozeral ze ako krcok?

aktak
20. jún 2008

krcok sa mi z 28mm "predlzil" na 34mm a 7,5mm otvaranie zvnutra sa zmensilo na 6,5mm tak sa velmi tesim, aj ked stale nechapem ako sa moze krcok predlzit, nemohol ho merat z inej strany alebo co? 😕

geegee
20. jún 2008

aktak, si dobraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

Tym, ze sa ti zmensilo to otvaranie sa mohol predlzit tak ako mne sa to stalo raz....potom som bola happy, nelezala som tolko a o 2 tyzdne bol zase naprd 😔 Tak si davaj pozor 😉

Neviem vobec, co moj krcok...ja sa citim dobre, tak hadam aj on 😀

aktak
26. jún 2008

som volala do prosanusu, ze si chcem zaplatit sono, ale moc ochotny neboli 🤐 ze ma nepoznaju a bla bla bla, ze ma mal moj doktor poslat k zastupujucemu...az ked som zlozila ma napadlo ze sak ani ten zatupujuci by ma nepoznal tak by to bolo to iste 🙄 a to im clovek ide za to zaplatit 😅 nakoniec ma objednali, takto o tyzden tak som zvedava

geegee
27. jún 2008

aktak a preco chces ist na sono? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre