Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

sirinka
13. mar 2009

dianka aj ja mam vytok, niekedy riedky, niekedy hustejsi, dr. mi povedal, ze mykoza to nie je, ze to zo sebou prinasa tehotenstvo...
ale ak mas pochybnosti a v nemocke ti kultivaciu odporucili, mala by si ist hned k tvojmu dr. nech zbytocne nic nezanedbas. no ale 17. je uz co nevidiet.

bejbypd
13. mar 2009

ahojte no s tym skratenym krckom mna v tridsiatom tyzdni prijali ze krcok maternice mal 2,9cm a im a to zdalo pramalo tak mi v tridsiatom prvom tyzdni spravili cerclage a po cerclagi krcok 4,1cm ale domov ma aj tak do 38 tyzdna nepustili...vraj je mala nizko rodila som tri dni pred terminom v 41 tyzdni a to som od 38 tyzdna behala ako das ze vsak uz mozem rodit...a rodila som nakoniec aj tak s vyvolavackami lebo by som neporodila ani do aleluja...lebo krcok sa neskracoval po tej cerclagi...ja som bola v nemocke a sedem tyzdnov na rizikovom a oddychla som si neni to nic hrozne...ako sa kazdy boji a hlavne som bola monitorovana neustale pod dohladom lekarov..

dianka3
14. mar 2009

sirinka,tak ja neviem myslis ze mam cakat do 17 alebo mam ist hned v pondelok? vcera som dost sa cudne citila.neviem co myslis?fuu a kazdy mame iny organizmus niekto moue mat skrateny uplne krcok maternice a donosi v pohode do konca.aj moja mama zevraj toto mala ale ona nebola na rizikovom a vsetky 3 deti donosila.ha lenze ja niesom moja mama,lebo ja som uz 3-krat potratila a som na rizikovom zatial co moja mama nepotratila vobec. a mavas niekedy aj ty taky cudny pocit z dola ako keby ti male tlacilo na krcok aa ako keby uz skoro vypadlo? no ked dlho stojis abo chodis 😒

dupinka
14. mar 2009

Dianka, rovnake pocity mavam aj ja.... Tiez mam kludovy rezim od 30tt No neviem len tak vylihovat, z toho mi je este tazsie ako ked sa normalne motam po byte a pomalicky robim jednoduche prace..
Aj vytok je, raz silnejsi, inokedy takmer nebadatelny.
Ozaj, len dufam, ze budem vediet rozoznat vytok od odtekania plodovej vody, kedze niekedy si pripadam ako pocikana 😒

dianka3
14. mar 2009

Dupinka,no toho sa presne aj ja bojim.ked z nicoho nic mi ide z dola tekute tak sa bojim ze ci to tiez neni plodova voda. Uffff ! Ja neviem ako citi zena ci je to plodova voda abo vytok.A ty mas tiez skrateny krcok?a nakolko? ved ja mam take iste obyvy ako ty a hlavne tie pocity.niekedy chcem si sama nahmatat krcok ci je zatvoreny ale nevyznam sa tam 😀 vsetko je tam inaksie nez normalne.ja by som to chcela vediet si sama nahmatat aby som nemusela furt letiet k lekarovi ze ci mam zatvoreny a ci sa mi neskracuje.
A najhorsie je ze ked moj muz sa chce niekedy milovat a neda sa od toho odhovorit pretoze ma velku chut ked sme to uz asi vyse dvoch mesiacov nerobili.Tak sme sa minule milovali,lenze tak opatrne z boku.Ale pocula som zevraj aj spermie drazdia krcok.Tak neviem.Mne dr nehovoril nic ani mi nezakazal pohl.styk ale ja nechcem.
Ty si natom ako?

dupinka
14. mar 2009

Dianka, ja mam krcok skrateny na 1 cm, takze dost malo 😖 Idem v utorok k dokymu, tak uvidime, co povie. Ale sama nemam chut zistovat, ako na tom som....
Co sa tyka pohlavneho styku, tak u mna nehrozi. Chut je, ale bojim sa a lekar sice nepovedal priamo, ale naznacil, co kludovy rezim so sebou prinasa. Tak to riesime inymi sposobmi.

dianka3
14. mar 2009

Dupinka,ja neviem nakolko mam ja,mne to doki nepovedal,povedal len to ze sa zas o nieco skratil a to som len este v 27tt.Ty to uz mas lepsie kedze si v 32tt bo jeden dr z nemoc. mi povedal ze staci vydrzat do 34tt .uz potom pohodicka.Tak neviem kiez by som uz aj ja bola tsa

dianka3
14. mar 2009

kiez by som aj ja uz bola aspon tak daleko ako ty 😒

dupinka
14. mar 2009

nemam pocit, ze som daleko... este mame co rast a naberat sily. Budem rada, ak minimalne mesiac vydrzime.

jankapo
14. mar 2009

babulky, viem, ze je to tazkeeeee pretazke, ale myslite pozitivne....ja som mala krcok od 19tt skrateny na 1,5cm a dosli sme az do 40tt....Ked mi povedala doky 2 dni pred terminom, ze je stale 1,5cm, bolo mi do placu uz. Strasne poctvio som lezala do 32tt, potom som do 36tt zacala chodit po byte a trosiiinku vonku a od 36tt som fungovala ako srnka.
Ja viem, ze sa to lahko pise, ja uz mam teraz hrozu, ze by som to mala znovu zazit, ale veriiiit.... 😉

dupinka
14. mar 2009

ja nelezim poctivo a preto mam trochu obavy, ako to vplyva na situaciu, no ja by som sa v posteli zblaznila.

dianka3
14. mar 2009

no ved to,ja musim tiez varit a mame doma schody.
juuj jankapo to si fakt stale len lezala? No mi s dupinkou asi niesme take co? lebo zas ja aj ked lezim tak ma v pocrusku pobolieva ako na menst.abo troska mi stvrdne brusko.tak neviem 😖

sirinka
15. mar 2009

dianka milovanie by si mala celkom zrusit...su aj ine sposoby, ako prezit intimnu chvilku 😉
a takisto sa sama nevysetruj, zbytocne drazdenie moze vyvolat neziaduce ucinky a zaroven si mozes zaniest infekciu.

ci pojdes k dr. v pon alebo ut je v podstate uz jedno.

co sa tyka odtoku plodovej vody...mne zacala odtekat asi 5 dni pred porodom po kusku, lebo mi obaly praskli niekde hore...a zistila som to tak, ze som mala rano na plachte maly mokry fliacik, co pri normalnom vytoku nieje.
tak som sla na pohotovost, bol akurat statny sviatok a tam ma presvedcili, ze to mi len unika zrejme po kusku moc, ze plodova voda to nie...ale musela som normalne nosit vlozku, inac som mala stale mokre nohavicky...vzdy to zo mna tak vyzblnklo po kusku.
ak by vam praskli obaly dole, tak to urcite budete vediet, to je trosku vacsie mnozstvo na obycajny vytok 😉

jamily
15. mar 2009

Ahojte! Mne lekarka zalozila pesar, lebo mam tiez kratsi krcok, ale k tomu sa vyjadrila, ze u kazdej zeny je to individualne a vobec to nemusi byt zle a ma to vela zien. Mne zalozila pesar kvoli tomu, ze som po MAbortoch a mozem mat oslabenu maternicu, tak pre istotu. Tak sa nestrachujte, len sa vela nenamahajte a bude vsetko o.k. 🙂

dianka3
15. mar 2009

Ahoj sirinka,ja uz vobec od piateho nemam chut na milovanie.Fuj ta predstava sa mi hnusi ja skor myslim na sladkosti a jedlo a posledne co by mi behalo po rozume je sex.Mne sa to zhnusilo.To len moj muz ma na to chut ale sme sa uz dohodly natom ze pocka az kym sa nam male narodi.
No a preco si myslis ze je jedno ci pojdem v pondelok abo v utorok?Podla mna to jedno nieje,pretoze ten jeden den hore dole moze sposobit problem.Viem to lebo som uz nato doplatila a nechcem aby sa to uz nikdy nezopakovalo.takze radsej idem v pondelok nez mam este cakat.
A dufam ze ta plodova voda vydrzi do porodu lebo vies ajtak by som to nevedela rozoznat. 😒

dianka3
15. mar 2009

😉

dupinka
15. mar 2009

Dianka, neboj, lebo cim viac premyslas, tym viac skodis babatku. Snaz sa brat veci ako pridu, urcite ti pocit a intuicia napovedia, co sa s tvojim telom robi.... Radsej oddychuj, rozpravaj sa s babatkom, tes sa na neho a ono to bude citit, tak ti pomoze k pohode a spolu to dotiahnete do konca.

Moj drobcek ma svoje ritualy, oblubenu pesnicku a vela sa s nim rozpravam. To mi pridava na pohode a ked citim, ze je babatko v poriadku, hned mi je lepsie a viem, ze vsetko sa da.
Nic nie je take zle, ako vyzera. Mnohi su na tom horsie ako my, tak "be o.k."

dianka3
15. mar 2009

Dupinka
☹ 😢 hrozne som teraz plakala.Vies pytala som sa mojej ,,kamosky,, bo aj ona je tehoitna. a je v 31tt,pytala som sa ci aj ona ma take cudne pocity z dola ked dlho stoji na nohach tak ako ked male tlaci na krcok a taky zblnkot ako keby mi praskla voda abo co.take proste puk puk z dola taky cudny pocit ako keby sa mi prethol ten krcok. No a pytala som sa ci aj ona to tak citi a ona len ze citujem ,,nie ja nic take nemam.Chvalabohu ze ja som fit,, 😔 😢 Strasne mi prislo luto ze ona sa vychvaluje mi stale ze ona je uplne ok a ze u vo velkom nakupuje a chodi sa pysit svojim bruchom ,zatial co ja musim len lezat a modlim sa aby som neporodila predcasne ☹ Mna to strasne rani a boli ze ja som taka chudera oproti nej 😢 😔
Ze nedokazem vynosit,a mat normalne tehot.ale take rizikove 😢 😢

pointka
15. mar 2009

dianka, viem co citis a prezivas. Som uz tretikrat v nemocnici, dokopy 1 mesiac. Stravila som tu vianoce aj Novy rok. Presla som si intenzivnym krvacanim od 13-16tt, zasitie v 24tt, teraz tu lezim s neidentifikovatelnymi bolestami brucha, vcera som mala teplotu 38,mam stredny zapal v tele. Nevedia co mi je, bojim sa tiez predcasneho porodu, velmi sa sledujem. Prerevala som tu tolko, co as cely zivot nie. Ale uvedomila som si, ze mam zdrave cule dievcatko pod srdieckom, co si nezasluzi vystresovanu a zakomplexovanu mamu, potrebuje lasku a klud. Teraz myslim uz len pozitivne, som kludna, som pod dohladom lekarov, verim ze vsetko dobre dopadne!
Musis aj ty zmenit taketo negativisticke myslenie, lebo si privolavas zle.

pointka
15. mar 2009

a tie pocity v posve mam aj ja. Uz som pochopila, ze to hlavicka tlaci na kanal a moze to znacit predcasne otvaranie a skracovanie krcka. Urcite vsetko treba lekarovi povedat, hoci aj hovadinu, nazataj nic.

habibi78
16. mar 2009

dianka, to že máš rizikové tehu neznamená že si iná, ako si napísala, chudera..... alebo neschopná donosiť dieťa.... ja som bola na rizikovom od 7tt, lebo o prvé bábo som prišla.... od 8 tt som mala hematom, bola som v nemocnici.... od 12 tt mi zahlásili skrátený krčok na 1 cm...bola som zase v nemocnici..... od 15 tt mi začalo tvrdnuť brucho.....zase nemocnica..... no a od 18 tt som mala kontrakcie, nemocnica takmer až do predčasného porodu v 30 tt, žiaden pohyb, maximáne trikrát za den na WC, raz za tri dni sprcha na 5 minút a to mi už klopala sestra aby som si švihla a denne v infuziach 8 500ml dávok magnézia, na konci brykanylové infúzie, ktoré mi tiekli 48 hodín nonstop, mala som celé tehu fialové a bolavé obidve ruky od permanentne napichnutých žíl, každý druhý den injekcia do zadku, aj ten bol nonstop fialový... anajhoršie na tom bolo to, že žiaden lekár mi nedal istotu, že sa malá narodí živá a zdravá, mala som podla nich by pripravená na všetko ..... a aj tak sa malá narodila predčasne, dostala som v 30 tt nečakane hellp syndrom....má ho v pomere 1: 3000 žien, mala som to "šťastie"..... no a nemám pocit, žeby to bola moja neschopnosť....naopak, máš tvoja kamoška je chudera, nie aby ťa podporila, ale ešte sa ide chváliť..... takže myslím, že ty si na tom ešte oproti mne dobre, hlavu hore, nádych, výdych, kamošku pošli do paže, ty to zvládneš a o to viac si budeš vychutnávať svoje bábo, lebo si pre neho už teraz urobila velmi vela....... 😉

traktor
16. mar 2009

ahoj dianka, ja som pri prvej dcere prelezala v nemocnici uplne komplet tehotenstvo, v tretom mesiaci ma zasili, dali mi pesar, stale som musela lezat s vylozenymi nohami a mala som neuveritelne mnozstvo ultrazvukou, co si stale mysleli , ze je uz koniec, pretoze som stale krvascala. zo zachodu som mala neuveritelny strach, stale som sa bala.... a aby toho nebolo malo v 7 mesiaci som riadne opuchla a musely mi vytrhnut aj zub, to asi aby tej bolesti nebolo malo....a to ani nehovorim, ze som bola permanente napichnuta na infuziu...na co mam pamiatku dodnes - a bolo to uz skoro pred 12 rokmi-zily mam ako narkomanka.ked ma po tych dlhych, nekonecnych mesiacoch konecne pustili domou, normalne som si pripadala ako v cudzom svete.a aj cez to vsetko, ze som si povedala , ze uz nikdy viac - narodila sa mi krasna zdrava dcerka- , ze uz nechcem byt nikdy viac tehu, dnes cakam stvrte babetko. hlavne sa nestresuj, zbytocne nepozoruj, a mysli na to , ze uz za chvilku budes mat pri sebe krasne, zdrave babo. a na to co bolo rychlo zabudnes. vela stastia 🙂

dupinka
16. mar 2009

Ahojte!

tak baby, vdaka, zvladli ste uzasnu robotu!!: navnadili ste ma na pozitivne myslenie. Aj ked som to nebrala az tak vazne ako dianka, tiez som mala obavy, ake to cele bude.. Mala som niekedy pocit, ze som sa hrala na hrdinku, kym som bola v poriadku a tym som privodila skratenie krcka. Ale teraz viem, ze sa to mohlo pritrafit hociktorej. A vobec na to nie som az tak zle. Babatko sa vyvija v poriadku, a ten kludovy rezim sa tiez da zvladnut. Ved som pod dozorom skuseneho lekara, ktoremu doverujem, tak naco sa bat. Babatko potrebuje pohodu pre svoj vyvin, a aby nebolo uvrestane a uplakane, ked sa narodi.
Su zeny, ktore su/ boli na tom horsie ako ja, prikladom su tieto tri pre mna velke hrdinky: habibi, pointka, traktor. Klobuk dole!

Vsetko sa da, ked sa chce a my predsa netuzime po nicom inom ako po zdravom krasnom uzliku stastia. 😵 😵

dianka3
18. mar 2009

Dakujem vam baby za vsetko.Skoda ze osobne z vas nepoznam,skoda ze ja mam okolo seba len neprajuce baby a poriadnu kamosku asi tazko najdem.Ked ma ta moja kam. tak ohovara a chvali sa ze ona je v poriadku a mne sa smeje ze chrbtom ze ja nie.Dakujem ze mam vas baby ze vy take nieste a ked nieco neviem tak sa na vas mozem obratit.

susik77
18. mar 2009

bby, prejavovalo sa vam to skrat. krcku nejak? Ja som vcera dlho nosila malu, aj ked to mam zakazane od dr., lebo sme boli na ockovani a uz v cakarni zacala hrozne revat. no a cele pooobedie az do dnes do rana ma zacalo hrozne pichat v maternici, tak som si vcera poobede zobrala 2 tabl. horcika, vecer tiez aj dnes rano. tak neviem, ci to nebude ten krcok, al. placenta-ze vraj ju mam nizko. dr. mam ist v piatok, tak dufam, ze vydrzim, lebo nema mi kto dovtedy postrazit malu.

traktor
18. mar 2009

susik , ja si myslim, ze to skracovanie krcka neucitis. ja som bola tri krat zasita , a ani som o tom nevedela, ze sa mi krcok skracuje. teraz tiez stale citim take tlaky, obcas pichanie, a nemusia ma zasit - zatial a dufam, ze tak vydrzim dokonca- to je preto, ze babo rastie a maternica sa roztahuje.k dokymu chodim kazde dva tyzne a stale mi kontroluje krcok, a zatial je to v poriadku.

habibi78
18. mar 2009

dianka, jasne, kludne napíš ak sa ti niečo nebude zdať, alebo ak sa budeš chcieť len vykecať.... 😵
ja som tiež vtedy zažívala podobné pocity, stále som sa pýtala, prečo práve ja musím vychytať všetky komplikácie a baby ktoré si ani nevážia že sú tehotné nemajú žiadne problémy..... 😠
v ktorom tt teraz si?

sirinka
18. mar 2009

ani ja krcok nijako zvlast necitim. ani pri prvom tehu...

pajinka23
19. mar 2009

zienky ja som bola teras u gynekologa a ten mi povedal,ze sami skracuje krcok a do knizky mi napisal-2 -3 vietemi niektora povedat co to znamena?????predpisal mi vapnik,mg,nospu a kludovy rezim strasne sa bojim co bude..... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ nechcem predcasne rodit...poradtte mi strasne sa teras bojim

habibi78
19. mar 2009

pajinka,v 34 tt nemáš dôvod báť sa, to najhoršie už máš za sebou, aj keby sa nedajbože bábo narodilo skor, malo by minimálne 2kilá, čo je super...... no a ked máš 2 alebo 3 cm krčok, si úúúúúplne v pohode, ja som mala od 12 tt krčok na 1 cm..... on sa rýchlo neskracuje, ak budeš v klude...... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre