Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

dupinka
1. apr 2009

baby, ja sa tak tesim, ze sme za vodou. Jasne, najlepsie by bolo vydrzat aspon do 38tt, ale viem, ze ak by sa nieco teraz pritrafilo, tak sme v poriadku... teda, aspon doky to vcera na poradni povedal. No ja som prikazala drobcovi, ze skor ako po velkej noci nemoze, este nemam kocik doma.

Beruska, neskusala si kuknut stranku www.matko.sk? Maju tam v ponuke kociky za najlepsiu cenu na trhu (porovnavala som s klasickymi obchodmi aj inymi strankami).

pistek24
1. apr 2009

Ahojte ja vam chcem povedat ze mne sa zacel skracovat krcok v 18tt a v 20tt mi lekar dal pesar musela som ostat doma a lezat s nohami hore od zaciatku tehu mam velmi nizko maternicu takze aj ten tlak je vedsi , a co sa tyka CS mam 4 uz dlhsie . Pri poslednej navsteve u gyn. mi povedal ze som otvorena na 1 palec a to aj naprek tomu ze mam pesar ale uz teraz som na konci 37tt tak uz mozem ist rodit . Takze chcela som vas len podporit lebo viem ako vedia lekari vystresovat len vela odychujte a bude super 🙂

beruska113 presne viem o com hovoris ja som tiez stale tvrdila ze sa budem vsade ukazovat s bruskom a pravdu ti poviem ze ten kto neprisiel ku mne na navstevu tak ma nevidel uz skoro pol roka ,raz za cas som isla von na 10 minut s manzelom a robil si srandu ze ma chodi vencit 🙂 . Drzim ti palce a pevne nervy stale musis mysliet na miminko 😀

dianka3
1. apr 2009

beruska,30tt nie je bohvie co. 😒 Babika nema este vyvinute plucka a ani mozocek.Musime vydrzat aspon do 37tt potom sme uz za vodou a nase zlaticka sa mozu vypytat na svet hoci aj v noci 🙂 ale pokial sme este taky malicky tak nech ich to este ani nenapadne.Musia este vela papkat a spinkat.
No mne sa mala narodila v 24tt a bolo velmi zle.Narodila sa na hranici prezitia ,dokonca nam uz povedali aby sme sa pripravii na to najhorsie za mau dychali len pristroje ☹ da sa povedat ze bola na poli mrtva 😔 prasklo jewj hrube crevo mudela ist na operaciu. bola na troch operaciach crievka ,oci a srdiecka.5 mesiacov bola v inkubatore a rok dychali za nu pristroje.Hoci ma teraz dva roky vazi iba 7390g a 82cm. nevie nic ani sediet ani nic.iba sa prevalit z bruska na chrbat a opacne.Mame s nou vela trapenia.
Ozaj ked sa narodila vazila 540g a merala 29cm.Je to velke trapenie pre rodicov a hlavne pre babo.Este nevieme co bude dalej.

Preto by som chcela aby sa nam teraz malicky narodil az v termine lebo uz by som to nezvladla.velmi sa bojim ☹

dupinka
2. apr 2009

dianka, myslim na teba a drzim palce!! 🙂

pistek24
2. apr 2009

dianka3 velmi tazko sa to uz len cita prajem ti aby sa vam darilo tak ako si predstavujes mam podobne skusenosti sastre sa narodilo boba v 28tt a viem cim vsetkym musela prejst taraz ma 3 roky

beruska113
2. apr 2009

Dianka, ja viem, ze je to strasne skoro, to sa len tak utesujem a postupne budem tie tyzdne posuvat. Neviem si predstavit, co si musela prezit, drzim ti palce.

Dupinka, stranku som pozerala. Ty si si aky vybrala?

Pistek 24, ja by som sa rada prechadzala, ale na druhej strane rada teraz oddychujem, muz mi kupil dnes na terasu lehatko, tak sa vyhrievame. Nestiham sa ani nudit. Tak to beriem v pohode 😀

dupinka
2. apr 2009

Beruska, my sme vybrali Neonato Multisport 2009 bezovo oranzovy... 😉 len neviem, ci na stranke je foto..

dianka3
2. apr 2009

Baby,dakujem vam za pochopenie ste velmi zlate.No myslite si ze po tom predcasnom narodeni a dvoch potratoch sa mi to uz podari? teraz som v 30tt a chcela by som porodit uz normalne,Boze strasne si to prajem.A aj modlim sa za nas vsetky baby co maju rizikove a sa strachuju o svoje slniecka tak ako ja!
Ved to je najkrajsi pocit na svete privies na svet zdrave a zive babo.Hoc ja som to este nazazila a velmi potom tuzim.
Beruska ja sa za nas vsetkych modlim.Strasne budem rada ak uz budeme vsetky baby za tym najhorsim kritickym tyzdnom.
Dupinka tak ty si uz v 34tt? to je super lebo babo uz by vedelo dychat samo vsak? co ti hovoril doktor?
Pistek a tebe sa ako drzi babo co sa ti tiez tak skoro narodilo?

dupinka
3. apr 2009

Ahojte!

Dianka, v utorok na poradni povedal doky, ze mam stale skrateny krcok na 1 cm, je trochu uvolneny, ale neotvaram sa... Dnes sme ukoncili 34tt, musime to nejako vydrzat aspon 3-4 tt. Verim, ze sa to podari. A vam vsetkym drzim palce, nech to s drobatkami dotiahneme co najdalej!!

pistek24
3. apr 2009

dianka my a miminkom sa snazime drzat zubami nechtami ale vazne som si cele tehu vylezala a strachovala sa ale uz sme za vodou mame uz 38tt takze je to fain vsetkym vam drzim palce a nestracajte nadej urcite bude vsetko ok treba pozitivne mysliet 🙂

petkaerdal
3. apr 2009

ahojte dievcata,mozem sa k vam pridat?
mam tiez skrateny krcok,co ma velmi nemilo prekvapilo,lebo doteraz mi vzdy vraveli,ze je ukazkovy,krasnyvzdy som mala 46mm a v pondelok na kontrole 26mm,hned ma nechali v nemocke,nastastie je zatvoreny (zatial)
dostavala som magnezium infuzie a v stredu ma aj pustili hned domov,mam oddychovat doma
ja cakam dvojicky,takze ten tlak na moj krcok je naozaj asi dost silny,dufam,ze to nejako este vydrzime,velmi sa bojim o moje babiky 😔 😔 😔
a akoby to nebolo malo,zistili mi nejaku infekciu dole 😔 beriem nejake tabletky a krem na to
a akoby ani to nestacilo,vcera som bola na gluk.test a glukoza po 2hodinach po vypiti toho sladkeho caju bola 13,5,cize mam aj tehu cukrovku 😔 😔 ,s vysledkami idem za lekarom ale az v pondelok,som zvedava,co sa bude diat potom
doteraz som mala uplene bezproblemove tehu,nic mi nebolo a teraz sa to na mna sype vsetko 😔 😔 😔

pistek24
3. apr 2009

petkaerdal tak to musis vela odychovat a mas pred sebou 10tyzdnou to vydrzis a co ta cukrovka budes musiet dietovat ?

petkaerdal
3. apr 2009

pistek,ano musim oddychovat,ale bojim sa velmi,pretoze doteraz som tiez iba oddychovala a skratil sa aj tak 😔 😔 😔
bojim sa o moje princeznicky

s tou cukrovkou este neviem,bola som vcera a to mi lel v labor.povedali vysledok,s vysledkami pojdem este ku mojmu gyn.a uvidim,co navrhne on,ale je to vysoke 😔

myslim,ze s takym krckom mozem este par tt vydrzat aj pri dvojcatkach?

petkaerdal
3. apr 2009

ty to uz mas za par 😀
a neviete pohlavie? 😉 😉 😉
aj ty si mala problem s krckom?

beruska113
3. apr 2009

Dakujem Dianka..
Dupinka kocik pozriem, ale teraz utekam sledovat Panelak.
Petkaerdal, aj mna v tomho mojom prvom tehu stalen nieco prekvapuje, aj ja som bola vcera na glukozovom teste a tiez mi zistili cukrovku, nie az tolko ako Tebe, ja som bola na hranici, mala som 7,6. Ale podla mna to bolo z nervozity, lebo bola plna cakaren, vydychany vzduch, skoro som odpadla, nepohodlna stolicka, taka nervozna som uz davno nebola. Vraj nemam jest zemiaky, tyzu, chlieb, ovocie, cukor, med... ale zabudli povedat co vlastne mozem.

Ale aj tak som zvedava na moj krcok, ako to pokracuje. Ale to musim cakat az do 15.4. Ale mam pocit, ze flakam lezanie.

Ozaj baby, my mozme byt dlhsie na slniecku? Lebo muz mi kupil lehatko, mam ho na terase, ale dnes ma strasil, ze tehotne nemaju byt vela na slnku. Ja tam lezm min. pol dna ako tulen

pistek24
3. apr 2009

petkaerdal ja ano ja uz mozem ist kedykolvek a ano aj mne sa skracoval zistili mi to v 18tt a v 20tt mi dali pesar a co sa tyka pohlavia asi dievcatko ale to nieje iste lebo nechce sa ukazat , ale je mi to jedno len aby bolo vsetko ok 🙂 a co sa tyka teba ja verim ze vydrzis budem s tebou 😀

dianka3
3. apr 2009

dupinka,jeee ved to je super ked si uz v 35tt.Uz je babatko velke a uz ma setko dozrete hlavne plucka,takze uz ste za vodou 😉 . Ufff, kiez by som sa tam aj ja dostala ale som len 30tt. 😒 Myslis ze to dokazem?
pistek24,tak to gratulujem 🙂 uz sa ti robcek moze hocikedy narodit aj v noci.Starasne som rada a tesim sa s vami.Kiez by som to aj ja tak dotiahla. Potom daj vediet kedy sa ti mimi narodilo ok? a co cakas?

pistek24
4. apr 2009

dianka urcite to zvladnes drzim palce 🙂 uz len par tyzdnou 🙂

petkaerdal
4. apr 2009

beruska,tak ja som ho zo stresu zvyseny urcite nemala,mne tam neostalo zle,ani cakaren nebola plna 😝
ty ho mas este celkom fajn,ale ja ho mam vysoky moc 😅
a nepovedali ti,co mozes asi preto,lebo viacej nemozeme,ako mozeme 😅
aj obmedzujes naozaj sladke?

pistek tak tiez asi dievcatko? a ake mate mena pripravene?
my budeme mat hned babinec doma,drahy bol troska sklamany,ze dve baby,ale teska sa velmi 🙂

baby,ja by som chcela mat aspon 30tt,velmi sa bojim o ten krcok,ja tam mam zataz dvojitu nan,dufam,ze to bude ok na buduci tyzden

dianka3
4. apr 2009

petkaerdal avoj aj ja mam skrateny krcok ☹ ja ho mam ako mi doki povedal ze 2cm a to zo zatvorenymi ocami 😒 takze aj mne sa tiez skratil velmi sa bojim,vies ja som predcasne rodila v 24tt a potom som dvakrat potratila 😢 Takze by som velmi tuzila porodit u normalne.
Kedze cakas dvojicky, (co ti gratulujem ) to preto sa ti asi skratil,vies su dve a maju aj svoju vaho cize dvojnasobok.Tiez musis lezat sak? ja som v 30 tt a tiez mam stale lezat.no niekedy sa to neda 😖 ale snazim sa

petkaerdal
4. apr 2009

dianka ahoj,
no ze mam doslova lezat mi nikto nenariadil,zatial som u gyn.nebola,ale v nemocke povedali,ze sa mam doma setrit,len ja som sa setrila aj doteraz,preto sa bojim ovela viacej,lebo neviem,ako viacej sa mam sestrit,doteraz som bola tiez len doma a aj tak sa skratil
moje kocky vazia 1300g ,cize zataz mam uz dost velku na krcok
dianka to mi je luto,co sa ti stalo 😔 ,mala si teda aj pri prvom tehu problem s krckom? da sa zachranit dietatko porodene v 24tt? ak ti je neprijemne o tom hovorit,nemusis odpovedat
a dakujem za gratulaciu,nase dievky su vymodlene velmi,sme stastni,ze sa nam podarili po rokoch

pajinka23
4. apr 2009

zienky ja mam -2-3krcok ale je to ok,kym nelezite niekde v nemocke a ste doma tak je to dobre znamenie 🙂 🙂 🙂

dianka3
5. apr 2009

petkaerdal avoj,asi v nemocke mysleli tym setrenim moc nechodit skor lezat,vies niektore baby pisu ze ked lezia je to dobre a nezhorsuje sa to.zas jedna baba lezala s nohami vylozenymi a vratilo sa jej to do pôvodnej polohy.Tak asi by sme mali stale lezat ,no ale neda sa to fakt niekedy zvlast ak mas muza ktory nevie varit a doma male dieta.No ano moja mala dcerka Sofia sa narodila v 24tt.-to je hranica prezitia,vies tu sa zachranuju babatka od 500g a mimo europy az od 1000g cize mame stastie.Aj tu to kedysi tak bolo ale uz su nove zakony.No ja som porodila predcasne asi preto ze som mala infekciu a ta mi sposobila ze som sa zacala otvarat a bol kniec 😔 No mala ked sa narodila vazila 540g a merala 29cm.No inac by mi to ratali za potrat,lenze mala pri narodeni prejavovala znamky zivota a tak ju rychlo zachranovali.No mame s nou velke trapenie.Co ti poviem.Bola 5 mesiacov v inkubatore a necely rok za nu dychali pristroje.Teraz uz ma 2 roky ale vyzorovo nevypada na to a to nevieme este aka bude do buducna....Takze trapenie je velke
Preto sa bojim velmi aby som to uz nezazila lebo je to o nervy.No a potom som potratila chlapceka v 19tt 😢 neviem koli comu a potom v 9tt ☹ bola som na dne!
Hrozne sa bojim

petkaerdal
5. apr 2009

Dianka ahoj
a co ty nemozes spat,ked pises o pol 3 😀

smutny pribeh,velmi si si vytrpela 😔 😔 😔 ja som si vytrpela tiez dost,ale inak,ja som zase nemohla otehotniet,tolko mam za sebou IVF 😔 ,ty si zase mohla a nedopadlo to dobre 😔 verim,ze to nemate lahke,musite mat vela starosti so Sofinkou,neviem si ani predstavit porodit 500g babätko,no neviem,ved to musi byt nepekny pohlad 😔 😔

ale neboj,uz mas 31tt,uz sa to zle neskonci,verim tomu,uz si takmer za vodou,este par tt a budes mat babänko domka
ake mas inak tehu? zatial vsetko v pohode?

Dianka a je to pravda,ze infekcia moze sposobit alebo vyvolat predcasny porod? ja mam nieco dole,ale beriem antibiotika

labradorik
5. apr 2009

baby chcela by som sa vas spytat ze ci je normalne ze babo citim strasne dole take tupe tlaky-narazy,aj brusko mi par krat za den stvrdne,na kontolu idem az v stredu tak mam boja.a ako je to s tym pesarom.ako sa to nasadzuje,je to bolestive?

dianka3
5. apr 2009

petkaerdal
ahoj,moja no bol to zdrcujuci pohlad,ked som ju prvy krat vydela chcela som umriet,proste ked som ju vydela aka je malinka a chuducka 😔 nevyzerala este ani ako dietatko ale skor ako take kuriatko prave vyliahnute.Nezvladla som predstavu ze som zlyhala ako zena ze som nedokazala ju normalne donosit.A koli mne je tak aka je,dodnes sa s tym neviem vyrovnat a preto asi vies ako hrozne sa teraz bojim o to male 😢 ja uz chcem normalne porodit a bojim sa vzdy ak ma niekde nieco zaboli abo tak. mam velky strach.inac som len v 30tt 😖

labradorik aj ja to tak citim ako ty.ja som sa nato pytala dr a on mi povedal ze co chcem aby nebodaj bolo dieta hore?zevraj je to normalne.aj mne tvrdne brusko a moze to byt aj tym ze ked sa babo zaprie bud nozickou abo rucickou.a beries aj magnezium?ak nie tak zacni bravat.ale aj ja mam take tlaky presne to vsetko co aj ty pises.asi je to normalne

petkaerdal
6. apr 2009

Dianka,predstavit si to teda neviem celkom,kym clovek nieco neprezije,darmo bude hovorit,ze to chapem,ale verim ti ,ze to muselo byt nieco hrozne,ci uz len ten pohlad,ale aj tie tvoje pocity 😔 😔 😔 videla som par babätiek tu na MK-fotky,co boli tak narodene,no je to nieco velmi nepekne,nevyzera to ani babo,musi to strasne boliet naozaj a tie tvoje pocity chapem,ale nemala by si si to uz vycitat,stalo sa to a nevratis to,skus to brat,ze je to tak a nemusis si to vycitat,nieje to tvoja chyba...a uz sa ti to nestane,nebojkaj 😉
tt uz mas pekne,aj ked sa ti to asi vlecie teraz,ako mne 😔 ,lrebo sa obe bojime,ale nejako to este par tt musime vydrzat,aj ja a aj ty a budeme rodit ,ako sa ma 😉 ,musime verit 😉 😉 😉

ake mate meno pre chlapca? prezradis? 😀

beruska113
6. apr 2009

Petkaerdal,
zial zatial sa s tou cukrovkou neobmedzujem, ale asi by som mala. Vcera mi kamoska hovorila, ze jej znama, ktora rodi v juni ma tiez cukrovku a cez tehotenstvo uz schudla 4 kg, kvoli diete na cukrovku. Sa mi to nezda zdrave.
Dinaka 3 neboj, urcite to dobre dopadne.
LAbradorik, myslim, ze vsetky tu berieme magnezium, tak zacni aj ty, aspon kym nepojdes k dokimi a nepovie co dalej .
🙂
Baby a uz kupujete kociky? Ja sa na jednej strane bojim, aby som to nezariekla, ale uz by som ho chcela mat kupeny. Ved potom budm mat s malym dost starosti, ved vobec neviem co sa s tykmi drobcami robi ☹

dupinka
6. apr 2009

beruska, my mame kocik objednany, ale dohodli sme, ze ho donesu do predajne 4tt pred terminom porodu.(my sme si vyberali termin, kedy nam ho maju doviest). A dokonca nam ponukli moznost, ze si ho mozeme prist vyzdvihnut aj ked uz napr. budem v porodnici. Proste ak nechces mat kocik doma, nemusis.... 😉 Tak nam zatial "nestrasi" doma a nezavadzia.

pistek24
6. apr 2009

dianka nic si nevycitaj vsetko tak malo byt aj ked to musi byt velmi tazke teraz to zvladnete urcite 🙂

petkaerdal tebe treba vydrzat o nieco viac ale bude ok musite si verit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre