Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
7. apr 2009

a nepicha ta to,ked zmenis polohu,mne to pripada tak,ze ked sedim,potom sa postavim,akoby sa mi ten krcok nejak vyrovnal a vtedy citim take pichanie,dost neprijemne 😖

pointka
7. apr 2009

ani nie, je to aj v klude aj v neklude... rozne.. hm, neviem, je to take tupe, akokeby tie lonove kosti, neviem fakt

petkaerdal
7. apr 2009

tak teba asi neboli to ,co mna..mozno ozaj tie lonove kosti,baby pisu,ze ich to bolieva...ale mna to boli vnutri,ja si myslim viac-menej,ze u mna je to prave ten krcok,ked sedim sa mi asi nejako ohne a ked sa postavim,tak to zaboli...len pri zmene polohy...

co robkas inak? pracujes?
ja sa tak doma motkam,navarila som si puding,mam chut nan 😅 a cakam na draheho

pointka
7. apr 2009

mna vacsinou picha tak ako to ty opisujes nie v strede, ale asi tam, kde mam vajecniky ked sa prudsie postavim a pod. hej pracujem a jem 🙂
neboj, zajtra to dopadne dobre petka

petkaerdal
7. apr 2009

juj ,bodaj by si mala pravdu,ten strach,co nove tam dole,nemusim tebe opisovat...cele dni na to myslim a neustale sa pozorujem,uz mi hrabe z toho 😠

papaj,papaj a priberaj 😉 😉 😉

ides rano,vsak?

pointka
7. apr 2009

heeej, blee, najviac mi vadi to cakanie tam

petkaerdal
7. apr 2009

kolko ti toho daju vypil? 0,5l? ja som pila 0,75l

a ides sama? ja som bola s drahym,aspon mi to rychlo uslo tam 😝

pointka
7. apr 2009

hej, ide moj drahy tiez nastastie, neviem asi iba 0,5l, viac urcite nie

petkaerdal
7. apr 2009

no tak mne dali viac 😠
prave som si kukala este tie vysledky,tak ja mam malo aj zeleza a to ho beriem pravidelne kazdy den odkedy som tehu 😖 baby ma dobre vystavuju teda 😝

a pojdes odtial do prace alebo mas zajtra volno?

pointka
7. apr 2009

do prace ☹ mam volno od stvrtka poobede az do stredy 🙂 hurraaaa

dianka3
7. apr 2009

petkaerdal avoj 🙂
no ano aj ja idem zajtra ale rano.fuuu sa fest bojim co mi povie 😨 ty lezis abo nie? bo ja ani moc nie a zvlast ked je tak fajn vonka,no ale mam hrozdny strach.niektore baby vravia ze to ide rychlo ale mne sa nezda 😖 skor naopak. jjjj hrozne sa bojim,keby sme uz aspon boli v tom 36tt sak? to by bola pohodicka

beruska113
7. apr 2009

Petkaerdal,
mna nikde nepicha, ani krcok necitim. Ale brucho mi niekedy stvrdne, aj ked neviem podla coho tvrdne- napr rano som sa zobudila a bolo tvrde. hodim a je OK. Podla mna ho citim ako tvrde ked je maly na prednej strane. Trosku ho poskrabkam, maly pokopka a je OK. Vam zavidim baby, ze idete zajtra k lekarovi. JA idem az 15, si este pockam. By som rada vedela, ako to pokracuje.
A co sa tyka jedenia, tak sa prezieram. Ako by som mala bnulimiu sa citim, akurat ze nevraciam. Uz tyzden idem na zmrzline, dnes som kvoli jahodovo smotanovej normalne sadla do auta a isla v teplakoch ako som bola do obchodu. NOrmalne chore. Esteze nemame doma vahu. Ale prestala som jest napolitanky, cokoladu a nepijem sladke. Asi len tolko zvladnem spravit proti cukrovke.
JA zial pri PC sedim. NB je podla mna fajn a neboj, ja napr som este nelezala s vylozenymi nohami. Snad na to nedoplatim.
Zajtra daj vediet ako si dopadla.

petkaerdal
7. apr 2009

ahojte,
dianka,tak dneska od obeda som vooobec nelezala,lebo sme trocha prerabali,tak som len sedela a pozerala sa...
ja som uz asi uplne blba,ja ani neviem,ci mi brucho tvrdne alebo nie,zdalo sa mi doteraz ze nie,teda myslela som si,ze to su baby,ked sa nejak vyduju,ale ja uz veru neviem,moc sa sledujem a je to cele na palicu 😅 ,ked stojim ,mam ho cele napäte,ale neviem,ci to je tym,ze baby mi spadnu nizsie a koza sa napne,ja neviem,vy mate ake brusko ,ked stojite kocky????
vonku som nebola a ani nechodim,aj ked je krasne,len tak na balkone posedim 😝
aj mne sa zda teraz ,ze tie tt sa dobre vlecu,pocitam kazdy den 😔

petkaerdal
7. apr 2009

beruska,tak sme na tom podobne,uz asi tyzden ficim na zmrzke a tiez si ju chodim kupovat autom,mam to dve ulicky,ale kedze sa nemozem namahat,tak idem autom 😀 😀 😀
tiez nejem cokolady,napolitanky a nepijem sladku vodu,to som ani nikdy nejedla a nepila,chuti mi momentalne cista voda 😀

dufam teda,ze ten polosed pri NB je v pohode,ale mam aj tak strach,lebo mna zase vsade picha,tlaci a boli...ja uz neviem,co si mam mysliet,uz ani tvrdnutie bruska nerozoznam,neviem,ci mi tvrdne alebo je to tym,ze sa mi baby tak otocia,ze sa nevmestia a napne sa mi koza...ale ked lezim,tak to necitim vobec

ja idem zajtra na kontrolu,kvoli tomu,ze som bola v nemocke,inak som nemala ist,je to prva kontrola od nemocky a mam dobreho boja 😔 drzte mi palce

idem az poobede a hned vam dam vediet,ako sa dari mojmu krcku

pekny vecer,papa

beruska113
7. apr 2009

Petka, no necakam dvojicky, ale myslim, ze ked stojime male ide hned dole a preto sa nam zda, ze je brucho tvrde. J a som tiez z toho dilino. V nemocnici sa mi tiez niekedy zdalo, ze mam brucho tvrdsie, prisiel doki na vizitu, skusil a pochvalil, ze mam brucho makke jak vankus. Ja sa skor naplasim, ked ma bolia krize, co je dost casto. Ja som z toho tiez jelen.
Tak drzim na zajtra palce. 😉

petkaerdal
8. apr 2009

ahojte baby
beruska,tak to sme jelene potom dva,lebo ja uz neviem,co je tvrdnutie tiez 🙄 tiez si to vysvetlujem tak nejak,ze ked stojim,citim,ze baby sa posunu dole a tam je tesno,tak sa koza napne,ja ti neviem..

dneska idem prvy krat od nemocky na kontrolu,drzte mi palce,dufam,ze ma odtial neodvezu rozvno do nemocky rodit...myslite na mna kocky,velmi sa bojim

Dianka,ty sa hned hlas ,ako na kontrole,drzim ti palce 😉

pistek24
8. apr 2009

beruska113 a petkaerdal tvrdnut brusko vam moze kedykolvek nie len vtedy ked stojis a tiez nemusi tvrdnut cele ale len niejaka cast skuste si to nahmatat ked sa vam zda a po chvilke sa to miesto musi uvolnit tak by ste to mohli zistit 🙂

petkaerdal drzim palce dnes aby bolo vsetko ok

petkaerdal
8. apr 2009

ahoj pistek a dakujem 😉

pistek,ale ja ked ho mam tvrde,ja citim,ze tam su male,mne to tak pripada,ked stojim,ze sa mi posunu dole a malo miesta je tam,,,ja to fakt neviem ani rozoznat,ale ked sedim alebo lezim to nikdy nemam,naozaj len v stoji,mozno to tvrdnutie ani nemam..ja neviem...ako to zistim 😅 😕 😕 😕 😕

dianka3
8. apr 2009

petkaerdal awoj moja tak co ako si dopadla?
ja neviem vobec ma z dola nepozeral 😒 povedal ze nabuduce,hej lenze to nabuduce mam tam prist az 28 a to je podla mna neskoro.to uz budem v 34tt.cize to uz je jedno nie? lebo vtedy uz je babo mimo ohrozenia. som sklamana z toho lebo neviem nacom som.ale asi pojdem na druhy tyzden si vypitat lieky tak sa skusim popytat coi ma nekukne bo mam obavy. 😖

beruska113
8. apr 2009

Petka ja uz nad tym neuvazujem, ved donedavna som ani netusila, ze brucho moze tvrdnut. 😖 Ako napisala Pistek, moze tvrdnut kedykolvek, tak na to kaslem. Niekedy som v strese, ze ako ma boli brucho, az chytim krce, no a potom s ulavou zistim, ze sa mi iba chce na WC 😅 TAk to sa uz smejem sama na sebe.

Dianka, a nemame my rovnakeho doktora? JA som rzhodnuta, ze odtial neodidem, kym ma nepozrie zdola. Ved odvazit a odmerat tlak si mozem aj doma, to tam ani nemusim chodit. Ja neviem ake mate skusenosti vy, ale mna doki nepozeral zdola az do 21 tt. To som tam prisla necakane, ze ma asi 4 dni pobolieva brucho. Vtedy mi povedal, ze mam oslabeny krcok a skrateny asi na2,5 cm a poslal ma do roboty s magneziom. To bol stvrtok. V pondelok ma poslal do nemocnicne pre bolenie v krizoch (krcok vobec neriesil). Ten isty den mi povedali, ze mam krcok skrateny na 1,5 cm a o v stredu rano som okrem skrateneho krcku bola otvorena na 1 prst. A to som nic nerobila, len som lezala a brala infuzie. Takze ja som z toho jelen, tak uz neviem komumam verit. Som tam mala pocit, ze kym odidem domov, povedia mi ze cakam min. dvojicky. No sranda bola. 😵

petkaerdal
8. apr 2009

ahojte kocky 😉
krcok zatvoreny a dlzka 34mm dr. sa vyjadril,ze v nemocke nevedia merat,ja to nechapem...musim si este zistit,kolko som ho mala v nemocke na zaciatku,zeby kazde sono meralo inak???
no dolezite je,zeje zatvorenyyyyy

som anemicka,cize zvysujem zelezo,cukor nemam,asi tiez maju ine merania

a dole mam nejake plesne ci co,dostala som zase cipky a nejake tabletky pre pokojnu maternicu

baby mali 1430g

som rada,ale aj tak budem len oddychovat radsej,lebo predsa sa uz skratil...a odtial som sla rovno na zmrzku 😉

petkaerdal
8. apr 2009

Dianka a to preco ta nepozeral? 😕 😕 😕 nic si na to nepovedala?to som prekvapena teda,ved ked mas problem s krckom,tak ta mal pozriet a 28 je ozaj daleko...akurat na moje narodky 😀
ja som dneska nemala mat ani kontrolu a aj tak ma pozrel aspon,ale inak mi kazal tiez prist az za 3 tt,ale ja pojdem medzitym aj do nemocky,lebo ja chodim tam a aj tam na vysetrenia ,takze mne to tak vychadza kazde 2tt

petkaerdal
8. apr 2009

beruska,tak kaslime na tvrdnutie 😀 😝 😀
ja som sa na to pytala a on povedal,ze ked je tvrdnutie,to tvrdne cele kompolet brucho,aj hore,no proste cele,aj tam kde citis,ze babo neni...ked je len niekde,to je tym,ze napr. sa postavime a babo spadne dole alebo je nejak vypucene...tak ja to skor citim to druhe,ked stojim..nikdy nie,ked sedim,ale dostala som aj tak nejake tabletky na upokojenie maternice a budem to brat 4xdenne 😅 ...

beruska113
8. apr 2009

PEtka, tak to je super. Dufam, ze aj ja budem o tyzden taka vytesena. A ty chdis kde k doktorom? V AT alebo xhodis na Slovensko? Ked je taky dosledny.

petkaerdal
8. apr 2009

ja chodim v At,na Sk uz nemam ani kartu poistenca,ale dr. je slovak z Ba 😉 ,ale co chodim do nemocky,tak to su rakusaci...ale nemyslim,ze je nejak extra special dosledny...mam prist za 3tt,takze dosledny nieje ...

dianka3
8. apr 2009

petkaerdal avoj,no on ma chcel pozriet lenze povedal ze ma pozrie ked doberiem cipky.ja som uz rozhodnuta na druhy tyzden pojdem si k nemu predpisat tabletky tak poviem nech ma kukne.inac obcas mi tvrdne brusko a mam take tupsie bolesti aj ty to mas?

beruska,takze aj teba nepozeral? do pekla hrozne sa bojim,neviem co a ako

petkaerdal
9. apr 2009

Dianka ajojky 😉
no viem,ako sa bojis,zezila som do vcera 😢 je to strasne,ked clovek nevie na com je...

ja tiez beriem krem a pozrel ma aj tak,ani by som neodisla
dostala som od neho cipky a taky isty krem na okraj posvy,to mam kremovat,ake cipky mas ty???

bolesti,co ja viem,ani nemam Dianka,len niekedy ked sa postavim,citim,ze ma pichne pri krcku ,tak vnutri,myslim,ze je to krcok..ale nejake ine bolesti zatial nemam
kde mavas tie bolesti?

pistek24
9. apr 2009

petkaerdal ano ked ti stvrdne bbusko tak ta koza ako keby obtiahla telicko miminka takze to musis citit a je mozne ze maju menej miesta tak preto prevazne ked stojis a beries magne 🙂

dianka3 neviem ale mna pozeral moj gyn stale ved iba tak vie skontrolovat napr krcok

beruska113 mate vazne zvlastnych gyn ja by som isla inde ved este mate co robit do konca a ostat v strese kvoli jednemu deb... no neviem a este co sa tyka toho tvrdnutia bruska tak nemalo by tvrdnut viac ako 8 az 10 krat denne ked ano treba ist ja som s tym lezala v nemocke 9 dni

pistek24
9. apr 2009

petkaerdal tesime sa s tebou ze ste ok 😀 😀

petkaerdal
9. apr 2009

pistek dik,ja som velmi stastna,ze to aspon takto je,ako to je s tym krckom 😉

nechcem si zle mysliet,ale myslim si,ze mne netvrdne,ja citim napnute praveze,ked mala vyduje chrbatik,lebo hore vyssie je vzdy mäkke a dr. povedal,ze ked tvrdne,tak ztvrdne komplet cele ,aj kde prave babo nieje

magnezium beriem odkedy som tehu,teraz som si zvysila na 2xdenne..brala som 1x denne doteraz,ale ja beriem take silnejsie,nie tie sumive...

ty si uz 39tt 😕 kedy ides rodit? 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre