Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
16. apr 2009

Beruška
Aj ja hovorím, že prvoradé je zdravie. Teba aj niečo bolievalo keď Ti zistili, že sa Ti skracuje krčok?A teraz?Keď dlhšie neležíš, bolí Ťa niečo?

petkaerdal
16. apr 2009

ahojte
Dianka,ved aj my budeme tam,kde pajinka ,len musime niekolko dni cakat,lebo sme otehu neskorsie 😉
neboj,ja stu budem vzdy,ved ja ficim na konikovi uz 3 roky,som tu kazdy den 😉 ,urcite budeme vediet o sebe a o nasich porodoch 🙂

beruska,mas 77? ja som mala naposledy 75kg,ale odvtedy som sa nevazila,ja som bojim na vahu stupit 😅 uz som pribrala nejakych 15kg,mne strasne chuti jest

baby,chuti aj vam tak papat?

zuzka279
16. apr 2009

petkaerdal
ja veľmi ľubim papať a to aj v noci.Sladké,slané,jedno cez druhé.Potom mi je zle. 🙂 ☹
Vždy som mala problé s nočným jedením...

petkaerdal
16. apr 2009

Zuzka,tak niesom sama 😀 😀 😀

ja sice v noci nepapam,to som len v prvom trimestri v noci musela,lebo to mi bolo zle
ale jem teraz casto a väcsie porcie..a uz som aj moc pribrala
ty si kolko pribrala doteraz?

este nevies,co cakate?

beruska113
16. apr 2009

Zuzka,
bolelo ma asi tyždeň brucho a hlavne križe. Ale ani ma nenapadlo, že to može byť krčok, tam ma nič nebolelo, nepichalo. Teraz ma občas boli brucho keď dlhšie nelžím, ale to len málo, skor kríže, ale to preto, lebo sa vraj hrbím- no čo už keď ma brucho ťahá k zemi.
🙂
Petka,
ja som mužovi zakázala kúpiť váhu. Kašlem na to. Ale ty máš dve deti, ty si to môžeš dovoliť. 🙂
Aj ja jedávam v noci, ale našťastie sa budím len raz a to si dám jablko, pomaranč, alebo hrušku, len niečo také.

zuzka279
16. apr 2009

Ja som pribrala asi len 3 kg.Vážila som sa u doktora asi pred mesiacom. Doma mi váha ukazuje 😉 vždy vážila v poradni. 27.4 idem na kontrolu a do poradni, tak uvidímaj kilá aj idem na sono. Zatiaľ pohlavie neviem.

petkaerdal
16. apr 2009

tak ja nejedavam v noci asi preto,lebo sa navalam dobre pred spanim 😀 😀 😀
berus,ale nieje to tak,ze ked cakas dve,mozes vazit viac,su kocky s dvojickami,co sli rodit a len hore12kg 😅 ,ja mam uz teraz 15,dufam ale,ze to je len voda..
a potom budeme zhadzovat 😀 😀 😀
ja som vahu schovala,lebo to nechcem vediet,ale u dr. sa vzdy dozviem 😅

inak mna nebolelo vooooobec nic,krcok som mala vzdy ukazkovi,ani vo sne by ma nenapadlo,ze sa od lekara z vysetrenia domov uz nevratim,tesila som sa,ze uvidim male,ako vzdy a bum,ze idem lezat 😅 ja som nechapala...takze to ,ze sa skrati krcok nemusi vobec boliet 😖

zuzka279
16. apr 2009

Petkaerdal a ty si teraz v nemocnici?

petkaerdal
16. apr 2009

Zuzka,uz nie...bola som tam 3 dni(nastastie),na infuzie,lebo som bola zavreta,ale musim oddychovat uz,bojim sa

zuzka279
16. apr 2009

Veď aj ja sa bojím. V nemocnici som bola pri Emke 3 týždne ☹ a stačilo. Zo začiatku mi dávali aj infúzie, inekcie, ale potom som mala len tabletky. Keby som vtedy nepodpísala reverz,tak neviem dokedy by ma tam držali. Preto viem, čo je to byť v nemocnici. Ja sa len modlíim, že tam nepôjdem

dupinka
16. apr 2009

baby, ja mam dnes poradnu a dost sa bojim, co povie doky.... Viem, sme uz pomerne daleko, ak by nieco, ale ja nechcem ist do nemocky. Strasne sa bojim nemocnice a desim sa lezania "len tak". Po porode to nejako zvladnem, ale nie taketo "pobyty".... 😖 Normalne sa trasiem, tak dufam, ze sa nerozklepem pred dokym.

petkaerdal
16. apr 2009

no ty Zuzka mas este dost,ja som lepsie,co sa tyka tych tt,ale ja mam zase zataz a ten tlak väcsii,moje uz maju 1500g jedna,takze dufam,ze krcisko to moj vydrzi

a s malou si bola tiez kvoli krcku? v ktorom tt???

tu na koniku su tusim same Emmky a Sofie 😀 😀

zuzka279
16. apr 2009

😀 S Emkou som išla do nemocnice okolo 26tt. Preto ma to prekvapilo, že teraz mám také problémy už teraz ☹ Teraz to však prežívam horšie, keďže mám Emku a je leto . Vtedy som išla do nemocnice konom setembra, tak už to nebolo také.
Tak ty máš v brušku väčší "obsah", tak je pravda, že máš čo robiť. Ale zase máš 2 násobné šťastie 🙂 2 kočky jedným vrzom 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

Zuzi,ale uz cakas druhe a tym padom uz je po jednom porode krcok este viac oslabeny,tak som to citala...takze preto mas asi aj skor take problemy..
mn aide z toho nic nerobenia porazit doma,to ze som doma by sa este dalo,ale ze nemozem ani upratat a ani nic je na palicu 😠

no 2 kocky jednym vrzom,len otecko bol troska sklamany,ze nemame pipik,ale tesi sa na baby tiez 😉

zuzka279
16. apr 2009

Petka, mňa tiež naťahuje. Idú nám robiť novú strechu a chystalí sme sa na prerábku domu, neviem ako sa to bude dať, lebo manžel teraz musí byť viac s Emkou. Chodí sem aj moja mamka, ale predsa. Človek si pripadá strašne zle, že všetko musia za neho robiť ☹ 😠
Vidíš, beruškin muž chcel dievku a tvoj chlapca. Nabudúce to možno vyjde. 😉 Uvidíme, čo budeme mať my... 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

No Zuzi,neviem,ci nejake nabuduce uz aj bude,myslim,ze dve deti v dnesnej dobe akurat,aj ked mame este 5 mebyji zmrazenych..no uvidime
no je to hrozne,ked sa nieco robi alebo treba a ja sedim a kukam ako blb,mam rada,ked mam podla seba upratane,nie ze drahy zle uprace,ale predsa je to chlap...co narobim,bojim sa tu s metlou behat 😖
musim vydrzat ...alebo ze by sme si mohli na bordel aj zvyknut,ved ked budu dve deti,tak poriadok uz nebude 😀 😀 😀

beruska113
16. apr 2009

Juj baby, mne uz aj nohy opuchaju, ze mem nabeh na gestozu ci co,. ale kym mam dobry tlak, tak je to OK. Sme sa smiali so sestrickou, ze ja mam zle vysledky asi z kazdeho vysetrenia, ale ja som povedala, ze urcite budem mat na oplatku lahky porod a dobre babo. 😅 Tak snad mi to vyjde.

Dupinka neboj, urcite dobre dopadnes.

Zuzka aj my robime s domov, dokoncujeme plot, fasadu a take veci, tak je mi sproste otravovat muza, nech chudak popri tom aj upratuje a vari. No ale my nemame druhe dieta, tak o to je to pokojnejsie. Ale ved to prejde. Niekedy sa bojim, ze to prejde az moc rychlo, maly bude tu a ja nebudem vediet co s nim robit

petkaerdal
16. apr 2009

beruska,ja som cela spuchnuta,tvar ani nevravim,prtene uz ani nenavleciem a nohy tiez...ale tlak mam dobry tiez nastastie 😉

beruska113
16. apr 2009

Peti, mne muz zakazal nosti ponozky, take som mala z nich zarezane a cervene. Tak nosim zimne, take tie chlpate, tie jedine su skoro bez gumicky. 😒

petkaerdal
16. apr 2009

aj ja mam az zarez niekedy,ale nie moc velky,nohy mam tak najmenej spuchnute,viacej ked stojim..ale ruky a tvar mam hrozne
nohy nemam mozno preto,lebo väcsinou len lezim

dianka3
16. apr 2009

petka 🙂 no mohli sa ty nasi chlapi troska posnazit a boli by sme uz aspon v 36tt 😀 ale nie som rada tam kde som ma to svoju vyhodu --pajinka uz bude pomaly rodit a mi si este mozme uzit nase tehulkovanie a troska sa pysit nasim bruskom a uzivat si to naplno lebo onedlho uz budeme rodit 😀

petkaerdal
16. apr 2009

Dianka,tak ja sa mozem pysit mojim brusiskoooommmm velkym 😀 ja ho mam uz teraz velke moc,ved tam mam dve baby

neboj my to dotehulkujeme do konca urcite 😉

zuzka279
16. apr 2009

Keby sme si tak to tehulkovanie mohli užívať. Tým myslím prechádzky, nakupovanie a teraz mi normálne chýba aj upratovanie a samozrejme chodenie pre malú do škôlky ☹

petkaerdal
16. apr 2009

Zuzi,tak to upratovanie normalne chyba aj mne,lebo aspon to som robila,ked som sa nudila..teraz nemozem 😠
to je celkom na palicu a v noci nemozem uz ani spavat...

este ze ja som si vsetko pre male nakupila skor,to len moj vravel,ze mame cas na vsetko,ja som vedela,ze s dvojkami dlho nevydrzim fungovat...
si priamo z Nr?

dupinka
16. apr 2009

tak sme spat z poradne. Vsetko je v poriadku, krcok sice skrateny, ale drzi a neskratil sa este viac.... 😉
Ja nastastie velke opuchy nemam, iba ked dlho stojim, no a rano trochu tvar. Samozrejme, som akoby trochu "naliata" ale inak to uz do konca tehu ani nebude...

petkaerdal
16. apr 2009

dupinka super,ze krcok este drzi....ale aj keby nie,ty si za vodou 😉
aj ja som najviac rano naliata a nohy tiez len ,ked stojim...chodim,ako kacica 😀

kedy ides zase? ty budes uz chodit kazdy tyzden,nie?

zuzka279
16. apr 2009

Petkaerdal, áno bývam takmer priamo v Nitre. Janíkovce patria do mesta.

Tak rada by som aj ja prišla z poradne z vedomím, že krčok sa viac neskrátil 😒 Musím vydržať do poradne.
Ja nemám nič nakúpené, dúfam, že ešte bude čas. Pri Emke som ležala do 37 týždŇa a potom som ešte 4 dni prenášala a mala som čas nakúpiť. I keď kozmetiku a základnú výbavu mi kúpila mamka. 🙂 Nakoniec sa Emka narodila presne v deň mužových narodenín a na vianoce nás pustili domov 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

ja som byvala pol roka pri klokocine 😉

to fakt je mala narodena na muzove narodky? to je ake pekneeee
no musime verit zuzka,ze to bude ok..ty si ale davaj pozor velky ,si este len 21tt...nic nepodcenuj
co robievas inak cele dni? lebo mne dobre uz sibe z toho nic nerobenia

zuzka279
16. apr 2009

Tak to tu v Nitre trošku poznáš 🙂
Čo robím celý deň? Nudím sa ako pes. ☹ Ráno pomôžem keď ide malá do škôlky. Potom ležím vnútri. Potom na dvore . Ešteže tu bývajú kamošky, ktoré sem chodia každý deň aj s deťmi, tak deti sa hrajú /lepšie povedané vymýšľajjú/. S nimi aspoň pokecám a na chvíľu zabudnem, že som "nepoužiteľná" 🙂 Ja som vždy rada upratovala, pri tom som sa odreagovala. Teraz som len nervózna . Keby som mohla aspoň 1/2 dňa normálne fungovať ☹ Lenže to bude asi o dosť dlhý čas...

petkaerdal
16. apr 2009

Nr poznam velmi dobreeee,len nie podla ulic...ale poznam,chodili sme tam casto na nakupy a tak...ja som z To
tak ty mas aspon kamosky pri sebe,ja som sama 😖 ja sa nudim,ako dva psy 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre