Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

zuzka279
16. apr 2009

Áno, Emka aj muž sú narodení v jedeň deň. Tak mal krásńy daček. 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

tak to je krasne,to sa to dobre podarilo 😉 😉 😉

zuzka279
16. apr 2009

A kde teraz bývaš?

dianka3
16. apr 2009

petka no tak to ti verim ze tvoje brusko je velke 😀 to musia byt poriadne velke kock 😀
tak pevne verim ze to dotehulkujeme a co ty vies mozno budeme aj prenasat 🙂

zuzka no tak to ti verim musime len doma lezkat a setrit sa.a moja susedka co je v 35tt sa mi stale tak vychvaluje ze citujem ,,chvala bohu ze ja taketo problemy nemam ze mam nerizikove tehu,,,
normalne si o sebe mysli 🙄 nemam rada take baby co sa ti ako keby vysmievali ze ty mas riizikove a oni nie

zuzka279
16. apr 2009

Dianka, bohužial aj také exitujú ☹ Niektoré si myslia, že im sa to stať nemôže. Ale môže.
Ja si ani neviem predstaviť, aké to je bezproblémové tehotenstvo. ☹ Toto je moje druhé a aj posledné /viac určite nie/, a ńeužila som si ani jedno 😒

petkaerdal
16. apr 2009

Zuzka,teraz som mimo Sk,v susednom At

Dianka,ved pozri moj album a uvidis,ako pekne rastieme s dvojickami 😀 😀

baby ja som rada,ze vobec som tehu,viete? ja si vazim aj to velmi po tom,co som si prezila,takze to ze lezim je pre mna uz len malina,to uz zvladnem....aj ked strach ale teda mam jasne

dianka3
16. apr 2009

zuzka no ved to,ani ja som si ziadne tehulk. neuzila.ked som predcasne a potom dvakrat potratila uz ked som sa chcela tesit tak sa to pokazilo a babo mi nyvzdy odletelo do nebicka...... 😔
ani ja neviem ake je to uzivat si tehulkovanie a dopredu nakupovat vecicky cosi o tom ani nesnivam bojim sa dopredu nieco kupovat 😒

petka ved vdim ake ste uz vsetk tri velke 😀 nech sa vam dari a pohladkaj ich odomna dufam ze si budeme pomahat 😉

zuzka279
16. apr 2009

Petka, máš už kráááásne bruško 🙂 A aj výbavičku. Tie postielky sú úžasnééééééééééé 🙂 🙂 🙂

Dianka, to mi je ľúto, že si nemala na bábo šťastie. Ale už teraz to bude chlapček zdravučký ako buk. Ani sa nenazdáš a už ho budeš mať pri sebe 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

budeme si pomahat Dianka neboj,urcite. 😉
ty take brusko urcite nemas,co? ja chodim uz ,ako kacica 😀

Zuzka,dik za pochvalu,postielku uz mam jednu zlozenu,hniezda mam od feretti znacka 😉

dianka3
16. apr 2009

petka,ale ide to velmi pomaly. no ved sa kukni ake ja mam brusko -kukni moj album 🙂

petkaerdal
16. apr 2009

Dianka,jaj ved tvoj album som uz pozerala kedysi,si zlata baba a vyzeras velmi mladucka
a brusko mas teda pekne,az take malicke nieje...

Dianka,trosku som nepostrehla,ak ti to nieje neprijemne alebo mozes o tom hovorit...ty si 2x o babo prisla?a doma mas ale uz malu nie? ci ako to je,trosku som mimo..ak nechces ,vobec nemusis ale odpovedat na to

aj mne to ide pomaly,ale co narobime ...aspon ked si tu popiseme nam ujde troska casu,ja sa nudim doma hrozne,keby som aspon mohla nieco robit,aby ten cas usiel,ale takto...a vies co? mozme byt radi,ze sme tam kde sme,su kocky aj horsie na tom,aj takto to musime brat

petkaerdal
16. apr 2009

Dianka veru,teraz bude chlapcek uz zdravucky,ako buk..uz sa mu nic nestane...ide to pomalicky,ale uz si pozri 32tt a to uz je pomalcky za vodou,ja pevne verim,ze to bude dobre u kazdej z nas 😉

beruska113
16. apr 2009

Ja sa zase nestiham nudit. Sa ma vsetci vypytuju, co robim cele dni, ze sa musim nudit, ale este som to nejak nestihla. Dnes som sa rozhodla, ze vymyslim zariadenie chodby (konecne). Tak momentalne premeriavam a vymyslam.
KEd vidim tie vase albumy, tak som s hrozou zistila, ze ja nemam ako tehu skoro ziadne fotky, akurat z plesu, svadby a potom este asi 4. Tak musim to napravit. No a zase sa nestihnem nudit. 😉
Akurat som prala veci, co som v sobotu pokupila a muz chodi po dome a hlada, co tu tak krasne vonia. Zllaty je 😅

petkaerdal
16. apr 2009

beruska ,ani ja by som sa nenudila,keby som mohla behat,aj keby som bola doma...ale ja sa bojim
ty takto lezis doma? ze nieco robis stale? 😀

sirinka
16. apr 2009

ahojte, tak krcok uz je pootvoreny...a babo stale nie je hlavickou dole...tak uvidime...dr. srandoval, ze si pockame kedy nam odtecie plodova voda...

dianka3
16. apr 2009

petka avoj 🙂 no ano vcera som tam pridala dve nove fotky 😀 no mne sa nezda ze mi moc narastlo brusko vies schudla som teraz kilo 😖 neviem skus pozriet co myslis? je to zle ak som schudla? 😒
no ano dvakrat som potratila a mam doma malu,ale nieje sa cim chvalit je hrozne mala a hoc ma dva roky je chuda a slaba,vobec neni pevna,je snou kopec starosti ani nerastie a ani nepribera,je to s nou tazke a vyhliadk do buducna neiste 😒

sirinka moja takze uz mas krcok pootvoreny?a co ti nato povedal doki? nemusis ist do nemocky? a teraz ako ked neni este babo dole hlavickou? inac som ti odpisala v tej teme o kave

dupinka
17. apr 2009

ahojte!

dianka, pekne brusko mas... 😉 Take pekne, akurat. Vcera na poradni so mnou bola jedna maminka, ktora je v 32tt a ta vyzerala, akoby len bola trochu viac najedena.

Sirinka, babatko ma este nejaky ten tt cas, mozno je prave vo faze, kedy sa zacina pretacat dole. Niektore babatka sa otocia doslova par hodin pred porodom, tak neboj. v krajnom pripade to bude sekcia, ale verim, ze male si to rozmysli a nebude zlostit 😉

dupinka
17. apr 2009

akurat mi dosiel mail - info z babyweb: 37tt - ak sa babatko neotocilo hlavickou dole doteraz, pravdepodobne sa otoci v tomto tyzdni. Tak mas cas... 😉

beruska113
17. apr 2009

Petka,
ja lezim, ale nie stale. Ale vcera ma dost bolelo brucho, tak som lezala. Ja stale citam, potom to vymeniz za TV, PC, potom min.hodinu telefonujem, potom trosku upracem, citam casopisy o baby... Vymyslam co dokupit do vybavicky, do domu- co zariadovat dalej.... 😅 To zas nie, ze nelezim. Dost lezim, ale nestiham sa nudit.

petkaerdal
17. apr 2009

dobre ranko kocky 😉

sirinka a myslis,ze sa moze male este otocit v 35tt?
😕

Dianka,to vobec nevadi,ze si schudla,z toho si nic nerob,maly si zoberie vsetko,co potrebuje aj tak,ma odkial
poznam viacej kociek ,co schudli...ja by som aj chcela,ale stale priberam zase 😖
o malickej viem,to si pamätam 😔 ako sa vola dcerka?

ja co zase viem,tak okolo 30tt by sa malo babo otocit a ostat otocnene uz,ale su vynimky

sirinka
17. apr 2009

no ja dufam, ze sa male otoci...kazdu chvilku na to myslim a dohovaram mu, ze nam bude najlepsie, ked pojde von hlavickou... 😅
do nemocnice je zbytocne ist v tomto tyzdni, aj tak by uz so mnou nic nerobili...
a dr. povedal, ze ked bude mat odhadom do 3500g tak pojde prirodzene aj zadockom...ja nechcem ani sekciu ani porod koncom panvovym...neviem, co budem robit 😝

petkaerdal
17. apr 2009

sirinka,juj ja sa tak bojim cisarskeho,ale ja ho mat budem pravdepodobne 😅 zevraj to strasne boli ta rana potom 😢

tiez si myslim,ze teba by bolo skoda uz do nemocky,ved otvarat sa mozes aj 2tt a to uz mozes rodit 😉

sirinka
17. apr 2009

petka pri klare som bola otvorena od 32tt a nebola som v nemocnici...

no rana po cisarskom boli ako kazda ina operacna rana...co uz...

petkaerdal
17. apr 2009

ja som operovana nikdy nebola,ale co tu citam,zevraj to boli moc a mam z toho velky strach preto
ty si uz bola operovana?

sirinka
17. apr 2009

petka nie, ale robila som sestricku na chirurgii...tak preto sa toho obavam...

beruska113
17. apr 2009

Sirinka, mne v stredu doktor povedal, ze babo sa ma otocit do 35 tt, ak nie, tak tam bude nejaky problem, ze je napr. obmotane pupocnikom a to zasadne konzilium (divne, ale tak mi povedal) a rozhodne sa. Ja som ani nevedela, ze babo sa otaca preto, lebo je to prirodzene, lebo hlavicku ma najtazsiu, tak ho to vlastne prevazi. Sranda. 😅 Ale kludne sa moze otocit aj neskor. Daj potom vediet.
Segra mala dva cisarske a zvladla to. Aj v nemocnici vedla mna lezala baba po operacii, kde mala taku istu ranu ako cisarsky, zo zaciatku mala co robit, aby sa vobec postavila, ale o 5 dni uz isla domov. Ale kazdy porod ma urcite svoje pre aj proti.

petkaerdal
17. apr 2009

takze malu si rodila normalne,ze?
juj,vies ako sa ja bojim cisarskeho..ale pri dvojkach mam velmi malu sancu normalne rodit,dokonca zevraj tu ani nenechavaju rodit normalne 😖

ja som citala,ze kocky po cisarskom aj 3 dni nevstali ani z postele 😅

fatulda
17. apr 2009

Ahojte kocky, chcela by som aj ja prispiet do fora. Ja cakam tiez dvojicky ako petkaerdal 😉 , do minulej prehliadky bolo vsetko ok, krcok drzal, bola som spokojna, len brusko mi tvrdlo..ale pred necelymi dvomi tyzdnami som bola v poradni a dr, zistil, ze mi zrejme kvoli tomu tvrdnutiu makne krcok a CS mam 2-3 😠 , takze ma objednal na dalsiu poradnu o necele 2 tyzdne, aby videl, ako sa to vyvija.Ja som odvtedy v takom strese, velmi sa bojim, aby sa mi to nezhorsovalo, ved som len v 28tt ☹ ..buduci pondelok mam poradnu, tak mi lepi, teraz sa snazim len lezat, nech sa to nezhorsuje, ale pisem diplomovku, co ide poleziacky dost tazko 🙂 Takze vas vlastne citam od minuleho tyzdna, vsetkym drzim velmi palce, nech to vsetky pekne dotiahneme do uspesneho konca 🙂

sirinka
17. apr 2009

petka normalne hlavickou...
prave v teme o porodoch KP pisala jedna, ze rodila dvojky, prve hlavickou a druhe KP...asi to zalezi najme od stavu miminiek a tvojho dr. co preferuje...
fatulda len lez co sa da...kazdy den je pre miminka v brusku dobry... 🙂

petkaerdal
17. apr 2009

ahoj fatulda
tiez cakas dievky 😉 😉 😉 gratulujem,si tiez po ivf,ako ja?
presne v tom tt,co si ty som sla na kontrolu,tesila som sa velmi,ze uvidim baby,ani vo sne by ma nenapadlo,ze sa domov uz nevratim,nic mi dovtedy nebolo,nic ma neboloelo,mne ani brusko netvrdlo a nechali si ma lezat,lebo sa mi skratil krcok,ale ja som uz doma,ale mam oddychovat,je to dobre na hlavu,nudim sa,ako pes 😠 😠 😠
mala som ho naposledy 34mm...
a ty prelezis cely den? lebo mna ide porazit fakt 😖

Sirinka,tu asi budem rodit cisarskym,zevraj nenechavaju norm.
co je ta skratka KP?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre