Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

beruska113
25. apr 2009

PEtka,

ja neviem ci sa prezieram, ale jem dost. Ale to je tym, ze som doma. KEby chodim do roboty, nemam cas tolko jest. Ale je to uz hrozne, aj ja sa sanzim krotit. V pondelok idem aj na cukrovku, tak do vtedy ani ziadna zmrzka, ani nic take. Ja som okrem velkeho brucha pribrala do noh a zadku a to som teda zvedava, ako to zhodim. To mas pravdu, sa mozme potom povzbudzovat, ktora viac schudla

dianka3
25. apr 2009

petka avoj 🙂
no tak ho hod ten link aby som si kukla ten kocik 🙂 a ake pasy?no tam kde sa pocuvaju odozv srdiecka babatka ,sa tym sleduju aj kontrakcie- to ti daju na brusko take dve blbosti,stiahnu ti spasom a potom zapnu ten pristroj ked budes pekne pocut ako byje srdiecko tvojmu babatku a aj ci nemas nahodou kontrakcie

petkaerdal
25. apr 2009

ahojte
beruska,tak ja sa tiez moc prezieram,tiez som len doma a len rozmyslam,co by som zjedla,no a skusila som obliect nohavice a neprejdu mi cez stehna,takze som pribrala tiez do noh,super...mozme potom vsetky spolu chudnut 😅

Dianka CTG sa to vola ,mne robili CTG ,ked som bola v nemoke a vo stvrtok mi to budu asi zase robit

a potom sa robia aj prietoky a tym sa sleduje placenta,ci je dobre nou dieta vyzivovane

petkaerdal
25. apr 2009

http://www.vseprodvojcata.cz/kocarky-pro-dvojca...

dinaka tento mame,ale v modro zelenej farbe..farba nic moc,ale co uz,pri dvojickach je ten vyber o moc uzsi

dianka3
25. apr 2009

no to hej teda,a tie prietoky ti normalne cez ultrazvuk robia?

petkaerdal
25. apr 2009

Dianka,tie pretoky mi nerobili este,len to CTG ,ci nemam kontrakcie v nemocke ked som lezala

co porabate,ako travite sobotu? ja domka ,sama momentalne...drahy bol po nakupoch,ja som sa bala

dianka3
25. apr 2009

aha no a to CTG bolo ok nie?
mna zacina v podbrusku ako na krami pobolievat

bejbypd
25. apr 2009

dianka ano prietoky sa robia cez ultrazvuk od tridsiateho tyzdna by sa mal nieco o tom viem bo od tridsiateho do 38 tyzdna som lezala na rizikovom...

dianka3
25. apr 2009

jaj aha a kedy sa ti mala narodila?v ktorom tt?

petkaerdal
26. apr 2009

ahojte 😉
Dianka,ano CTG som mala ok,nemala som kontrakcie 🙂
aj mna pobolieva,ako na kramy,je to ok uz v nasom tt

aaa Dianka,ked bejbypd pise o tych prietokoch,tak vlastne mne to robia na kazdej kontrole,som si spomenula...uz ale od 20tt mi to robia pravidelne...

dianka3
26. apr 2009

avoj peti 🙂
no mne to nerobia ☹ inac ides zajtra k dokimu? inaac cem sa ta opytat ze bude s tebou tvoj muz pri porode?
moj ano 😀 len dufam ze sa malinky narodi poobede lebo my sme spachtosi. aj mala sa narodila o 17,40 ale to mato primne nebol lebo vtedy sme ocakavali potrat a sme si myslely ze sa narodi mrtve-naco muz ma byt iba ked ides zdrave rodit a nie predcasne ☹

petkaerdal
26. apr 2009

Dianka,ja nejdem zajtra,asi az vo stvrtok,stale si ma asi s niekmy pleties 😀

ty ides az toho 28?

neboj,vsetko bude ok,ja uz inak vobec nestresujem,ved co z toho mam,nechame to na osud...

dianka3
26. apr 2009

peti 🙂
ano ja idem utorok 😒 jjjj mam strach ale snazim sa nato nemysliet.
juuuuj bojim bojim 😕
no a co bude tvoj muz s tebou pri porode?

petkaerdal
26. apr 2009

neboj,bude to dobre..urcite sa to tam dole drzi,ako aj u mna...
uz sa nestresujme a uzivajme si tehu,lebo sa zblaznime..bavme sa o peknych veciach..hihi,ok?

uz mas nejake meno pre chlapca???

zabudla som odpisat na ten porod,no chcem ho velmi,aj on chce byt pri tom,ale neviem,ako je to tu pri cisarskom,musim zistit,lebo ja budem mat cisarsky...

petkaerdal
26. apr 2009

co porabate domka? ten moj siel na futbal a ja cely den v posteli takmer,pri tv 😖

dianka3
26. apr 2009

peti 🙂 a preco budes mat cisarsky? nechapem t nechces rodit normalka? a inac aj pri cisarskom môze byt aj muz 😀 len ci to zvladne
no meno ja mam ale matovi sa nepaci on by chcel dat po nasom chlapcekovi co sme potratili- Adrianko
ale ja by som chcela dat Nikolas

petkaerdal
26. apr 2009

Jej Nikolas,to sa mne veeeelmi paci,supeeerrr...ja by som Adrianka nedavala asi 😔

lebo Dianka,ja cakam dvojicky a uz som v 31tt a mala sa ti mi otocila opacne,jedna je sice dole hlavickou ale ta druha je krizom cez nu,takze preto,co uz...a ci moze tu byt drahy este nevieme,musim sa spytat na to..ale chcem aby tam bol,pokial to mozne bude

co porabas? tiez nikdy neodpises na vsetko 😝

dianka3
26. apr 2009

😀 no peti co uz 😝
No este sa mi velmi paci Klaudio,alebo Gabriel a este Darius
No vies nas chlapcek sa mal volat Adrianko, no ale muzovi sa to hrozne paci 😅 tak asi teraz vybera on no a pre dievcatko som mala vybrate Aurelia abo Naomi- inac ked pojdem stredu na sono este raz sa popytame ze ci je to na 1000% chlapcek 😖 lebo ma susedka pomietla
no a inac malicka ma este casu a moze sa zase otocit nie?

petkaerdal
26. apr 2009

malicka sa neotoci uz myslim,lebo ja ich tam mam dve a nemaju miesta,ako ked je jedno,dr. povedal,ze uz nie,ale ved uvidime vo stvrtok,ako bude...

viem,ze tvoj maly sa mal volat Adrianko...

pekne mena vsetky,moderne 😉
mne sa ale najviac paci ten Nikolas 😉

zuzka279
26. apr 2009

Ahojte kočky. Ja idem zajtra k dokimu, už teraz sa bojím 😕
Dianka a čímťa susedka pomiatla, veď ona nevidí do bruška 😝
Peťka a ak by si mala obe kočky dobre otočené je možnosť rodiť normálne?

dianka3
26. apr 2009

zuzka, no tym ze mne povedali v 22tt ze to bude chlapcek a suseda vravela ze nemusi byt ze sa mohli mylit ze to moha byt aj pupocnikova snura 😅 tak neviem

petka
mozno ze este budes prekvapena dr nevedia ti predpovedat buducnost len to nechaj na baby 😉
no a mozno budeme mat nakoniec nikolaska 😀

petkaerdal
27. apr 2009

ahojte,dobre ranko
Zuzka,myslela som si,ze ano,lebo je par kociek,co rodili aj normalne,ale moj dr. povedal,ze tu v At,tak ci tak robia len cisarsky,ale budem to vediet az vo stvrtok,opytam sa na to...

petkaerdal
27. apr 2009

Dianka,inak suseda ma pravdu s tou snurou,v 22tt je skoro,to vie ozaj odbornik povedat,len som prekvapena,ze odvtedy ti to nikto este nepovedal,ja som to vedela uz v 20tt a odvtedy mi to este 4x potvrdili 😉

vidim,ze si si dala fotku do pasu,peknee 😉 😉

petkaerdal
27. apr 2009

Dianka,este som sa chcela spytat,beries aj nejake lieky na maternicu,nieco co ju ukludnuje ,aby neprisli kontrakcie???

dianka3
27. apr 2009

avoj petka 🙂
no vies ja som to nechcela vediet ze co cakam a tak som sa ani nepytala ked som sem tam chodila na sono.to iba vtedy sa moj drahy opytal ked sme boli spolu.no a to sono mi robil porodnik z nemocnice tak hadam ze on to uz vie nie?
ale ja podla chuti viem ze je to chlapcek a vedela som to uz od zaciatku tehu,lebo pri sofii som prve tri mesiace nemohla sladke ani citit 😖 bolo mi na grcanie ked som cokoladu vydela a pri malom nie 🙂

no a ten doki co nam teraz povedal ze to bude chlapcek mi povedal aj pred rokom a to v 19tt a mal pravdu lebo to bol nas nebohy arianko 😔

a lieky-no beriem magnezium 3x2 tab. potom este zelezo,a kys.listovu no a hlavne tie injekcie si picham a ozaj dal mi este take lieky prothazin-to je ale akoze na ukludnenie maternice lenze ich neberiem lebo v letaku o tom vôbec nic nepisu a este zevraj je to nevhodne pre tehulky 😠 tak co mi to dal? 😖

pointka
27. apr 2009

dianka, z toho si nic nerob, ja beriem plegomazin, to je nieco obdomne nez ten prothazin, v pribalovom pisu, ze ten liek je na ukludnenie v depresivnych a podobnych psychotickych stavoch, evidentne to funguje na cele ukludnenie tela a davali mi ho aj v nemocnici, pritom tam tiez je napisane, ze sa nesmie brat v tehu, ale oni zase vedia, co robia.

petkaerdal
27. apr 2009

Dianka,ale ked ti to dal,tak by si to mala brat,skus si o tych liekoch najst nieco na nete

ja som dostala pred 2tt gynipral,beriem to 4x1 a ti poviem,brucho mam ,ako vatu,ja neviem,co je tvrdnutie,super uplne mäkucke ho mam,okrem toho beriem tiez magnezium a zelezo 2x1...a este vitaminy...

Poi a ty to beries teda? a netvrdne???

petkaerdal
27. apr 2009

Dianka,ja by som to asi predsa brala,no neviem...

petkaerdal
27. apr 2009

Dianka,citam tvoje prispevky aj v inych temach,nestresuj prosim ta,lebo to skodi aj malemu,uz neboj,uz aj ked sa maly narodi, bude ok 😉 😉 😉 ,uz sme za vodou...v tomto tt uz niesu rizika,tak nebojkaj,lebo sa zblaznis..ja na to uz vobec nemyslim teda

dianka3
27. apr 2009

avoj peti 🙂
ba,este su aj v mojom tt rizika lebo este nieje dozrety mozocek a plucka a traviaci trakt.som to citala a to vsetko sa dokonci az po 36tt 😒 takzte este mame toho vela 😒
ale tak ani ja nato nemyslim ale v podvedomy mam velky strach,vies som uz zazila potraty a proste to uz z hlavy nedostanem tie pocity 😔
a co je to za liek? ten gynipral? neviem myslis ze by ho aj mne predpisal? no ten prothazin neberiem mala som ho len asi 3 krat

pointka, no vies aj vted ked som potratila mi davali pambu a dicionon aby som nekrvacala a potratila som 😔 vsetky take lieky su skodlive a ty lekari nas maju v pi... lebo niekomu nespravia nic a druhe mozu vdaka im aj potratit. inac aj ja mam malu a vola sa Sofia 😀 a uz dva roky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre