Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
27. apr 2009

ten gynipral mam proti kontrakciam a ja sa citim po nom uplne skvelo,ukludnuje maternicu,opytaj sa na ten liek,mne pomaha velmi...

ja viem,co si si prezila a viem,ze do 34tt sa vyvijaju plucka,ale len vravim,ze keby sa nahodou babätko v takomto tt narodilo,uz to nieje take tragicke,je vela pripadov,horsie je to pod 28tt

ale my to obe dotiahneme do ciela predsa,no nie? 😉 😉 😉

dianka3
27. apr 2009

oki, juuuj sa strasne bojim dneska sa tak cudne citim ako keby sa mi mali uz tlacil von 😒
dufam ze je to len pocit a nie skutocnost ☹ zajtra uz konecne idem k dokimu tak mi drz palce 😕
juuuj fakt sa teraz tak blbo citim z dola aj ty to tak mavas?
ale dufam ze to fakt dotiahneme az do konca 😖
ozaj a pajinka nevies co je s nou? bo vcera sa stazovala na tvrdnutie bruska a dnes tu neni ,mozno ze uz isla do nemocky co ?

zuzka279
27. apr 2009

Ahojte kočky. Tak, dnes som bola u dokiho. CS mám 3, takže som veeeeľmi šťastn 😀 á 🙂 Robil mi aj screening. Mám ešte oddychovať, ale môžem chodiť aj trochu na prechádzky. Ale nepreháňať to. 🙂 A nedvíhať nič ťažké. Povedal, že to vyzerá na dievčatko /Nelku/ :- 🙂 Budeme mať do páru, Emka sa bude mať s kým hrať 😀

zuzka279
27. apr 2009

Ozaj Dianka, mám doma perfektnú tabuľku na určenie pohlavia. Mne Emka vyšla a teraz to tiež vychádza dievčatko.

dianka3
27. apr 2009

zuzka ano? a ako ta tabulka funguje? tak urobis mi to? 🙂
ja idem zajtra k dokimu tak mam az srdce az v krku ,velmi sa bojim ako ja mam ten krcok-drz mi palce zajtra ti dam vediet juuuj ☹ 😕

zuzka279
27. apr 2009

Teraz mi ju poslala švagrina. To treba vedieť mesiac oplodnenia a vek ženy keď bola oplodnená 🙂 Napíš

dianka3
27. apr 2009

aha oki moja tak posledna mrcha bola 3 septembra cize oklolo toho 16 sept. som otehotnela no a vek bol 20 rokov

petkaerdal
28. apr 2009

Ahoj Dianka,
myslim dnes na teba a drzim palceky 😉
mavam aj ja vseliake bolesti aj z dola,neboj to je ook,ono to babo,ked sa vseliako toci,tak ho citime,ja este viac,ked mam dve
keby sa tlacilo von,by si sa inak citila urcite

daj mi hned vediet,co a ako

petkaerdal
28. apr 2009

Zuzka ahoj,
som rada,ze si ok a ze krcok drzi 😉

vyratas aj mne pohlavie??? 😀 😀 😀

moj den menzes 24.9 a vek 26 😉 😀 😀

zuzka279
28. apr 2009

Ahoj Dianka, držím dnes palčeky 🙂 Podľa tej tabuľky Ti vychádza chlapec 😉 Tebe Peťka dievčatko 😀 Fakt. Je to sranda, že to vychádza. Ja by som Vám tú tabuľku aj poslala, môžte ju popozerať, ale sem sa mi ju nedá vložiť, tak ak chcete, pošlite mi mail, hoci aj do internej pošty a ja Vám ju rada pošlem 😀 Ozaj, založila som si album, ešte som tam síce neni ako tehuľka, ale môžte pozrieť moju Emušku 🙂

petkaerdal
28. apr 2009

Zuzka,aj mne vyslo dievcatko,ja poznam tu tabulku alebo mozno podobnu mam niekde..ja mam dievcatka hned dve 🙂

mala je uplne nadhernaaaaaa,na tej druhej fotke najviac,sladkaaaaa je velmi a tie modre kukadla 😀 😀 😀

pridaj este brusko 🙂

baby ,vy sa mate,ze mozte vybrat kocik,aky sa vam paci,ja som moc na vyber nemala 😖

zuzka279
28. apr 2009

Peťka musím sa ešte odfotiť, ale nemám ešte veľké bruško. Pribrala som ešte len asi 3kg. 😕 Minule som pozerala na nete kočíky pre dvojičky aj ten link čo si tam posielala. Už sú pekné aj tie. Voľakedy nebolo na výber, ale už sa snažia 😉 . Mne sa páčil ten čo máš ty. Je pravda, že pre jedno bábo je väčší výber, ale zase ty budeš mať dve kočky jedným vrzom, takže aj to je veľké šťastie 😉

petkaerdal
28. apr 2009

ano Zuzi,ved tak to beriem,ze budem mat dve princeznicky jednym vrzom doma,ale planujem nejaky lacnejsi kupit potom extra,nie pre dvojicky...

super,ze 3kg si len pribrala...ved s jednym babätkom maju kocky vzdy mensie brusko 😉 zato ja sa uz ledva hybem 😀

zuzka279
28. apr 2009

Pri Emke som pribrala okolo 15kg celkovo. Uvidíme ako to bude teraz. 🙂 Ale hlavne nech je všetko OK. Verím, že ty sa ledva hýbeš, ja som pribrala skoro nič a ledva fučím. Aj dnes som bola zaniesť po mesiaci malú do škôlky a ostalo mi až blbo ☹
A je dobré potom kúpiť oddelené kočíky. Aj u nás má jedna baba dvojičky - dievčence a má dva kočíky. Jeden tlačí ona, druhý jej muž 😀

pointka
28. apr 2009

na kolkatu isla Dianka na kontrolu?

zuzka279
28. apr 2009

Pointka, myslím, že nepísala na ktorú hodinu išla. Ale určite dá vedieť ako dopadla 🙂

pointka
28. apr 2009

ja som hlavne zvedava, ci jej konecne skontroluju ten krcok.

zuzka279
28. apr 2009

Mali by jej ho skontrolovať. Ale podľa mňa to bude OK.Už som aj ja zvedavá 😕

pointka
28. apr 2009

no minule jej ho nepozeral...

zuzka279
28. apr 2009

To nechápem. Keď jej raz povedal, že ho nemá OK /ten krčok/ tak by jej ho pri každej kontrole mal pozerať. 😲

pointka
28. apr 2009

mne ho doki kontrolu kazdy tyzden, jeden tyzden cez UTZ a druhy rukami.

zuzka279
28. apr 2009

Podľa mňa to treba kontrolovať a v Diankinom prípade detto, keďže mala predtým také vážne problémy

pointka
28. apr 2009

to ano.. u nej specialne.

petkaerdal
28. apr 2009

Zuzka,tiez zo chcem tak,ako tvoja kamoska,dva kociky,lebo ani ja nebudem chodit sama von,ale len sportove potom neskor kupim...
a zo slnka ti ostalo blbo alebo z coho? mne je na slnku spatne

som zvedava na Dianku tiez

zuzka279
28. apr 2009

Peťka, niekedy ráno mi je tak blbo. Práveže ešte nebolo ani poriadne slnko. Ale mňa dosť bolieva hlava z krčnej chrbtice ☹
Inak videla som veľa kočíkov športových, ktoré sú samostatné, ale dajú sa dať aj dokopy. Také by si chcela?

petkaerdal
28. apr 2009

take nie Zuzka,obycajne,ako pre jedno dieta a take dva 😀 chcem si uzit aj normalne kocikovanie,ale uvidime,ci najdeme lacnejsie,lebo ved pre dvojky sme mali uz vyloh viac nez dost

citis uz pohyby?

zuzka279
28. apr 2009

Peťka pohyby cítm už vyše mesiaca 🙂 Vraj pri druhorodičkách to môže byť aj skôr. Už okolo 16tt 😉

petkaerdal
28. apr 2009

aj ja som citila uz v 16tt,ale len take bublinkovanie,kopanceky az potom neskor 😀

aj si vracala v prvom trimestri?

zuzka279
28. apr 2009

Pri prvom tehotenstve som musela aj vystúpiť z autobusu, hocikedy mi ostalo zle ☹ Teraz to bolo lepšie, ale niekedy vraciam aj teraz. Ale len raz za čas. 😒 Mala som aj také stavy, že som išla do obchodu a odtiaľ som musela volať kamoške, aby ma vyzdvihla. Zalial ma studený pot, mala som beľmo pred očami... Hrozné ☹ A ty si to ako zvládala?

petkaerdal
28. apr 2009

Zuzi,tak si predstav,ze mne ti z dvojickami nebolo takmer nic,ani raz som nevracala,nic ma nebolelo,sem tam zle mi bolo,ale to len ,ked som mala prazdnejsi zaludok,inak vobec,ako som sa najedla,bolo super,ale musela som jedavat aj v noci 😀

a super mi je da sa povedat doteraz,az na tu unavu a zadychanost,co je ale bezne uz v tomto stadiu...akurat ten krcok zacal robit sarapatu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre