Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
29. apr 2009

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

tie vahy su iba orientacne,moje zase vazia viac,ako je v tabulke a je to ok

tinus20
29. apr 2009

ahojte,ja som mala tiez skrateny krcek v 24tt a zacala som sa otvarat v 25 tt na 1,5 cm,takze nebolo mi vsetko jedno 😒 ,tak som si polezala tyzden v nemocnici a vsetko sa napravilo,maly sa narodil o dva tyzdne skorej za dramatickym okolnosti prisiel na svet cisarakom 🙄 ale hlavne ze to vydrzal do 38tt 😝 takze nemyslim sa ze sa treba niecoho bat,hlavne sa setrit a davat si na seba pozor

petkaerdal
29. apr 2009

tinus ,dik za povzbudenie...
aj si potom nieco brala,nejake lieky,ked si sa zacala otvarat? a lezela si cely cas doma?

tinus20
29. apr 2009

vies co,ja som sa prave predtym vobec nesetrila,chodila som na nakupy,upratovala,sexovala,nejak som tehotenstvo nebrala ako chorobu,ved o domacnost sa treba postarat...a lezala som tam v nemocnici tyzden a potom doma vobec..len som viac oddychovala jak predtym lieky mi davali iba v nemocnici a este aj nejake vitaminy pre tehotne 🙂 tak lekar mi zatrhol sex a chodila som od 25 tt na kontroli a ultrazvuk naze 2-3 tyzdne takze som bola stale "pod kontrolou"... 😉

dianka3
29. apr 2009

petka avo no ja som len dnes zacala 34tt takze podla mna urcite este pribeieme ako je podla tej tabulky 😅
a co su to tie zatazove testy? 😕
juuj hadam ze do stredy priberieme musim vela papat. nevies co take mam papat ab mi malinky pribral? aj mlieko?

dianka3
30. apr 2009

peti halo si tu? kde si sa stratila? 😕

zuzka279
30. apr 2009

Ahoj Dianka, dúfam, že Peťku nenechali v nemocnici 😲

petkaerdal
30. apr 2009

ahojte,
tak som v nemocke 😔 😔
sa podrzte baby,moj krcok ma 4mm 😕 😕 nechapem,co sa stalo

ale ani sa netrapim,co sa ma stat,sa stane

baby vazia 2250g a 1900g...

drze mi palce,nech to este par dni aspon vydrzime
mam tu aspon net

zuzka279
30. apr 2009

Ahoj Peťka. To čo, ako je možné, že máš tak malý krčok? Kedy Ti ho naposledy merali? 😲 Ale aspoň baby sú dosť veľké 🙂 . Kamarátke sa nedávno narodilo dievčatko v termíne a malo 2290g. A čo Ti povedali, môžeš hocikedy porodiť? 😕

petkaerdal
30. apr 2009

Zuzka,nepovedali konkretne nic,len ze tu ostavam na antibiotika,aby sa krcok zväcsil..
naposledy mi ho merali presne pred tyzdnom vo stvrtok a mala 26mm..tak nechapem,co tak zrazu alebo ci bol zle omerany vtedy,neviem

som tu na infuziach,dokedy netusim,mozno do porodu ,neviem..

mam tu net,takze vam dam vediet

ale bol to pre mna sok,ze 4mm,to je vlastne nic,ani ho nebolo na uzv vidno

zuzka279
30. apr 2009

Normálne mi až zle ostalo, že za týždeň sa tak zmenil. Ja ho mám 3 cm, to aby som sa ani nepohla? 😲 Veď aj ty si nikam nechodila len si ležala,nie?

beruska113
30. apr 2009

Petka,

tak sa drz, aj mna to sokovalo, si ma naplasila, ale urcite to bude OK. V nemocnici daju na teba pozor a babiky uz dost vazia, tak neboj. Budem na teba mysliet. 🙂

dianka3
30. apr 2009

petka,juuuj a to preco ?teraz nam pises z nemocky? a co teraz?davaju ti nieco? co povedali doktori?
ja pojdem asi tiez do nemocky ak mi maly nepriberie nad dve kila vazi len 1840g

pointka
30. apr 2009

dianka, to je ale dobra vaha. Nechapem, co stresuju

petkaerdal
30. apr 2009

Zuzka,no viacmenej som len lezala,nikam som nechodila,len co som raz bola kupit tie autosedacky,ja ti neviem,co tak zrazu za tyzden...predtym sa mi skratil o 5mm za 2tt,tak som ratala,ze aj teraz mensi bude,ale ze 4mm ..no sok mam...
ja si myslim,ze bez babätiek sa domov uz nevratim kocky...

mne inak dr. dneska povedal,ze krcok sa skracuje aj ked zena lezi,aj tak to male tlaci,ale ovela menej,ako ked sa chodi

kocky,radsej to nepodcenujte a naozaj pekne v posteli,lepsie je doma,ako v nemocke 😔

dianka3
30. apr 2009

a tvoja mala kolko vazi? zevraj mne doki povedal ze je to pod priemer 😒 zevraj mal by uz vazit aspon 2050g, lenze ja som len teraz zacala 34tt

petkaerdal
30. apr 2009

Dianka,ale ved maly nema zlu vahu,podla mna normalnu

pisem z nemocky ano,mam tu notebook,davaju mi magnezium a gynipral do zily,nejaky krem do posvy ,to je antibiotikum a budu sa to snazit nejak uzdrzat aspon 2tt tak,ako to je,ale ci este pojdem domov netusim...

poi,pod lezat ku mne,aby nam bolo veselo 😀 😝

dianka3
30. apr 2009

nooo tam az do rakuska? to nie, a co vravia doktori? nebodaj nebudes rodit ☹
juuj a to tak nahle sa zmenilo? och ja idem az stvrtok k dokimu som zvedava 😖
no a podla dokiho a jeho merani a tabuliek som pod priemerom z maleho vahou a tak ak nepriberie tak pojdeme na pasy a do nemocky na vysetrenia tiez lezat ☹ ale vydis ty si v 32tt a baby ti vazia viac ako moj mali ☹

petkaerdal
30. apr 2009

Dianka,ano tak nahle,ved vo stvrtok pred tyzdom bol 29mm...takze nechapem,nic som takmer nerobila,aj ked som nelezala sice cely den...a vidis...

pointka
30. apr 2009

Petka idem. Urcite vo viedni je lepsie, mas tam aj internet. 🙂

Dianka ja som 32tt+4 a mala vazi cca 1800g

dianka3
30. apr 2009

pointka
no vydis ja som zacala 34tt a malinky ma len 1840g ked budes mat 34tt tak bude mala ovela viacej vazit nez moj ☹

petka, ja som vravela ze sa stav behom aj pol hodinky zmeni na katastrofalny. a co vravia vlastne ty lekari? davaju ta aj na pasy?vravia ti ze moizno budes rodit ci co?

petkaerdal
30. apr 2009

pointka,cakam ta 😉
nechala som ti aj veceru 😀

nie Dianka,nevravia nic take,ze by som sla rodit,povedali,ze sa to budu snazit udrzat par tt este,kolko sa podari uvidime
davaju mi magnezium do zily a nieco prosti skracovanie krcka...este krem dole do vnutra ,to je antibiotikum

petkaerdal
30. apr 2009

Kati a net mam svoj bezdrovtovy 🙂

dianka3
30. apr 2009

peti no tak drzim palceky moja urcite to zvladnes no vies ty cakas dve babik a tie su tazsie.ale mna znervoznuje vaha mojho chrustika, sak obe tvoje babiky maju viac nez moj a pritom si nizzzsi tt. co papas? alebo ako to?

petkaerdal
30. apr 2009

Dianka,ja papam vsetko mozne,na co mam chut,neobmedzujem sa...ale vela vitaminov som jedla,mozno z toho mi tak priberaju...

neboj ,aj tvoj priberie este 😉

pointka
30. apr 2009

No ja som svoju veceru celu zjedla. Dnes som naozaj dost pojedla 🙂
Ja net svoj nemam, doma platime za digitalny, este bezdrotovy naozaj nemusim 🙂
Asponze mam ten 3G telefon

petkaerdal
30. apr 2009

tak apson ze mas ten 3G..mne celkom ten bezdrotovy vyhovuje

a co ste mali na obed a veceru?

pointka
30. apr 2009

Obed paradajkova, sekana, kasa a uhor.salat a vecera fazulkovo-zemiakovy privarok s takym opekanym salamom. Celkom dobre dnes

tinus20
30. apr 2009

Dianka na ultrazvuk sa neda 100percent spolahnut,to kolko vazi babatko sa ukaze samozrejme az po narodeni
moj maly mal mat 3400g pocas rodenia mi robili ultrazvuk a tam im vyslo okolo 4 kil a narodil sa a nemal ani 3 kila,takze neboj sa nicoho,maly bude pekny valibuk ked sa narodi 😝

beruska113
30. apr 2009

POintka,

tak teraz som mimo obraz: aj ty si v nemocnici? Ako dlho? Drzim palce a pevne nervy.

Baby ste ma naplasili, ja som dnes bola na priprave pred porodom, potom u zubarky, kupit perinky, potom kupit nove zemiaky... a kym som s ttaskou prisla k autu, musela som si vydychnut na lavicke. Este aj dochodci ma predbehovali. ZAjtra z postele ani nevyjdem. Ved ani neviem, co robi moj krcok, ani kolko vazi babo, ja som nejaka neinformovana.

PEti,

tu nemocku Ti vazne nezavidim, mne stacilo 10 dni a to este nebolo vonku ani tak pekne, ze by ma to lakalo. Ale niekedy je lepsie tam byt. Som nevedela ked ma prepustali, ci sa mam tesit alebo bat. Vedela som, ze doma veru nebudem lezat, ze to nevydrzim a je to pravda. Ale zvladnes to , neboj. Ja sa bijim ihiel ako certa, ale tam som si povedala, ze pre babo spravim vsetko, aj keby som tam mala lezat az do porodu. A som si ista, ze aj ty spravis to iste, hlavne ked ste sa tak snazili o babo. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre