Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

pointka
3. máj 2009

vody je dost. Obvod bruska mala mensi, ja som dost hnackovala, tak asi preto, ale konecne som mala dnes na vahe + 2kg. Priberam, hura 🙂
Mala vazila v stredu 1,8kg.
Lentilka diky. Drzte mi palce, nech ma zajtra pustia. Uz tu nevydrzim.

dianka3
3. máj 2009

pointka a aj moj maly vazi 1840g a doki vravi ze je to zle a koli tomu ma chce prijat do nemocky 😠
ved ja si myslim ze je to tiez normalka ci nie? 😒 😕
No urcite ta pustia domkov 😉 a kolko si tam bola?

pointka
3. máj 2009

Iba 5 dni tentokrat,dufam ze nie viac ☹

dianka3
3. máj 2009

Ale nie urcite,neboj pustia ta 😉
a ozaj co vravia na vahu tvojej malej doktori?

pointka
3. máj 2009

Ja som bola v stredu 31tt+5 a vaha na jednom utz bola 1800g a na druhom 1600g, ten druhy bol horsej kvality. Verim tomu prvemu, takze vaha je ok na ten vek. Najdi si tu na koniku temu meranie plodu v tretom trimestri, je tam aj link na prvej strane, kde ti to ukaze limity vahy a merani v danom tt.
Neviem ti to sem zial skopirovat.
Takze dianka tie merania na utz vobec ale vobec nie su presne

pointka
3. máj 2009

ups to posledne slovicko je default. Takto je to spravne :

Http://babymed.com/tools/ultrasound/third_trime...

dianka3
3. máj 2009

jaj tak potom nechapem preco ten moj doktor robi z toho taku vedu 😖
to asi en tu v martine maju lekari iny nazor 😀
ozaj a daj vediet ako zajtra oki? budem drazat palceky aby ste sli domkou 😉

pointka
3. máj 2009

neviem. Kazdy lekar je iny. Moja doki je az prilis starostliva 🙂 ale je to dobre, lepsie ako keby mali nieco zanedbat. Radsej prehnane opatrny ako banovat.

dianka3
3. máj 2009

no ved presne to musi sa o teba starat ved nosis pod srdieckom malinkeho cloviecika 🙂
juuj drzim ti palceky ,ale urcite pojdes domkov ak sa uz dobre citis a vsetko je tak ako ma 😉

beruska113
3. máj 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Dianka, tu je link na tu babu pavcik. Dokonca som zistila, ze bola v 26 tt. Tak jej skus napisat ak chce, urcite ju potesi kazde povzbudenie hlavne od niekoho, kto to sam prezil. Ak by link nefungoval tak hladaj spolocny termin- julovcata str. 150.

dianka3
3. máj 2009

dik beruskuz so jej napisala a nevies ako sa ma lebo tam uz dlho neodpisala

beruska113
4. máj 2009

Dianka,

netusim ako sa ma, ale pisala ze da vediet ked bue mat cas a bude mat nieco nove.

beruska113
4. máj 2009

Baby, kde ste vsetky. Aby sa clovek bal, ze co je s vami. Aj album uz mam, ale som tu sama

zuzka279
4. máj 2009

Ahojte. Neako sa nám nechce písať. Napr. ja keď je teplo radšej ležím na dvore a tam sa mi zle píše 😉 Beruska, pozerala som si Tvoj album. Pekný 😉 Ako sa mávaš?

petkaerdal
4. máj 2009

ahojte,zle sa im uz sedi pri pc,tak som tu pomenej

zase som dostala infuzky spät,CTG mi ukazuje stale bolesti,domov ma asi uz do porodu nepustia,tak to vypada 😢 😢 😢 je mi tu smutno,povedali,ze sa ma co najdlhsie pokusia udrzat,uvidime dokedy...

zuzka279
4. máj 2009

Ahoj Peťka, neboj všetko dobre dopadne. Ale už v stredu Ti tuším nabieha 33tt, a kočky sú už dosť veľké. Držím palce a daj o sebe vedieť. 😉

petkaerdal
4. máj 2009

ahoj Zuzka,ano v stredu mi nabieha 33tt
dakujem za palce,o male sa ani nebojim,nemyslim,ze by sa nieco stalo,maju uz peknucku vahu
ale mne je zle,ved komu je dobre v nemocke,ze...
asi tu budem veelmi dlho este 😢

pointka
4. máj 2009

Petka neboj nebudes dlho 🙂

petkaerdal
4. máj 2009

noo jasne pintka,uz som sa zmierila s tym,ze tu budem par dniii este urcite,ratam ti to aj s porodom ale

zuzka279
4. máj 2009

Peťka, to je najhoršie že v nemocinici sa človek zle cíti ☹

Pointka, Teba dnes pustili?

pointka
4. máj 2009

ten uz neries. To uz ti bude jedno ze si v nemocke. Ja sa ukludnujem, lebo uz sa bojim,aby sa mi nespustili tiez z toho stresu bolesti ☹ chcem ist este domov. Nemam veci oprane ani nic zbalene ☹

petkaerdal
4. máj 2009

no to prave,aj ked si stale hovorim,ze pre baby to musim vydrzat,ale nepomaha..niekedy to tak na mna pride,je mi smutno,potom chvilku ok a tak,len si neviem predstavit,ze by som tu mala byt niekolko tyzdnov 😖

pointka
4. máj 2009

dnes mi ten stres a plac mala dava poznat. Cely den je velmi nekludna ale velmi.

zuzka279
4. máj 2009

Ja som bola pri Emke v nemocnici 3 týždne. Zozačiatku mi dávali infúzie, inekcie a potom už len tabletky 3xdenne. Potom som podpísala reverz a nakoniec som 4 dni preťahovala.
Nemocnice sú veľmi deprimujúce. Máš na izbe aspoň neakú babu na pokec?

pointka
4. máj 2009

Zuzka a rodila si v tej istej nemocnici, ako si podpisala reverz? Ja by som to najradsej urobila,ale bojim sa ako sa potom budu ku mne chovat ked budem rodit alebo pridem s problemom.
Nechcem tu byt uz ☹

petkaerdal
4. máj 2009

no mam,ale moc nekecame,taka je nijaka...aspon tu mam pc,lebo by som sa zcvokla

tak aj ty si si odlezala v nemocke,tak vies co to je,ale niekto to mozno lepsie znasa,ako ja

moj mi povedal,ze by si to so mnou hned vymenil 😖 ze on by tu len spal

zuzka279
4. máj 2009

Áno rodila som v tej istej nemocnici. Už mi to tam totálne liezlo na nervy. Všetkých postupne púšťali, len ja som zostávala. Keď som sa pýtala doktora kedy pôjdem domov, povedal - zajtra. A na druhý deň došiel za mňou s papierom. Nevedela som, ťe ma pustí na základe reverzu. 😒 Ale podpísala som ho. Ale aj som sa potom bála, že čo ak niečo. Našťastie všetko dobre dopadlo. A Teba prečo nepustili? 😲

petkaerdal
4. máj 2009

mna nepustili,lebo ctg mi ukazuje bolesti,ja som citila,ze ma boli brucho,ale vsade som citala,ze bolesti a pocity ,ako na menzes su ok,ale ako vidim niecu,su to asi kontrakcie alebo co ja viem,zaznamenalo mi to bolesti proste,tak zase dali infuzky a tak lahko ani nepojdem urcite 😢

ty si preco vtedy bola?

teba pri malej nebolelo brusko,ako na mezes?

pointka
4. máj 2009

to keby som vedela. Naplnaju kvoty a tahaju prachy z poistovne. Som na rizikovom - padla som im do rany. Neviem fakt. Nic mi nie je, len sa tu trapim, trapim malu a uz mi ani jest nechuti, zase schudnem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre