Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
5. máj 2009

no ale ked si vytrpim aj riadne kontrakcie? a potom cisarsky? tak vytrpim obe,mne sa ten porod uz spusta isto,len mi to nechcu tak povedat 😠

zuzka279
5. máj 2009

Petka, keď budeš vedieť niečo nové, daj vedieť. Ale neboj, všetko bude OK. Zajtra už máš 33tt 😉

pointka
5. máj 2009

Petka ak mas planovany cisarak nenechaju ta trapit kontrakciami neboj. Ked si budu isty ze je to porod uz tak ides na sal

beruska113
5. máj 2009

Petka neboj,
ked to budes mat za sebou bude to dobre, aj baby budu OK a ptoom nam budes davat rady co a ako
🙂

petkaerdal
5. máj 2009

Zuzi dam vediet,
no pointka,mam mat cisarsky,ale prizvukovali mi,ze ked budem mat bolesti mam hned volat sestricku,tak dufam,ze ma trapit nenechaju kontrakciami

este tyzden by som chcela potiahnut na ten 34tt,ale nie tu,ale doma

janula13
5. máj 2009

ahojte babule aj ja patrim do klubu kratkych krckov, ved petka vie, citam si vas sem tam..petka tie bolesti su len jeden druh, len zalezi od intenzity, tak ci tak, isty pocet je dovoleny, mne povedali viaceri lekari ze 10x za den je v tomto stadiu ok, ale ked je to castejsie, ako u mna, ci viac intenzivne, tak to ok samozrejme nie je..maternica je nepokojna, to znamena ze ma kontrakcie, co ty citis ako tie menzes bolesti, ja ako tvrdnutie a to ti aznamenava to ctg, intenzitu a frekvenciu toho podrazdenia alebo az kontrakcii..a to skracuje krcok...kedze je tahany tymi stahmi, pripadne ho to az otvara...
a neboj, neodtrpis si obe, ked bude planovany cisarak, nebudes sa trapit kontrakciami...
vsetkym vam drzim palce, nech este potiahneme 😉 ja mozno zajtra tiez nastupim do nemocky, v ruzinove, som silny adept 😝

pointka
5. máj 2009

janula 🙂 to sa tu bud stretneme alebo minieme. Ja som tu. Mozno teda dufam ze ma zajtra pustia.

dianka3
5. máj 2009

Petka
no hadam nie,nespusta sa ti porod pokoial mas normalny vytok bez krvi tak nejdes rodit.joooj moja urcite to zvladneme do konca ja sa tak modlim 😒
a zajtra dam vediet ale az tak vecer bo sme objednany na 17,30

pheva
6. máj 2009

Ahojte dievcata

Som tiez jedna z mamiciek, ktora

pheva
6. máj 2009

Prepacte blbne pocitac.

Teda dva krat som potratila v 18 a 24 tt. Brusko by sa nemalo drazdit hladkanim. Stimuluje to totiz maternicu co moze viest ku kontrakciam a predcasnemu porodu.

Dianka ty si pisala ze mas dievcatko. Ak som to nepoplietla. Kto sa ti o nu stara ?

dianka3
6. máj 2009

pheva
avoj aj ja som potratila v 19tt a v 9tt a predcasne v 24tt-z toho mi vyzila dcerka-starame sa o nu mi.ma uz dv roky ale nevie sediet ani chodit iba sa pretaca z brucha na chrbat a tak.vyhliadky do buducna su nejasne ma mozg.obrnu ale este nevediea aky stupen az neskor csom 😔
preco sa pytas

petkaerdal
6. máj 2009

ahojte
Janulka a to si mi takto pekne preco nevysvetlila skor 😖 ,mohla som vediet,ze to dobre nieje a aspon povedat dr.

Dianka,drzim palce na dnes 😉

petkaerdal
6. máj 2009

Dianka,no ako??? daj vediet

pointka
6. máj 2009

no ci dianku si nahodou nenechali. Uz budeme v nemocke vsetky ☹

dianka3
6. máj 2009

Ahojte baby 🙂

Tak sme prisli pred hodinkou bo nas zobral az o 18,00 a potom sme sa boli este najest bo sme boli hladny . Tak si predstav moj malicky vazi 2490g co minulu stredu vazil len 1840g je to mozne zeby tak rychlo pribral alebo sa vtedy doki pomyli? a zbytocne som zase zaplatila 500sk.
A doki povedal ze ak by sa nahodou nedajboze narodil teraz uz vie dychat sam ze tie kortikoidy sa pichaju do 34tt, takze ak by nedajboze malinky by bol v poriadku som strasne rada ze to najhorsie uz mame zasebou a uz sa nemusim tolko strachovat,ale este tie 3tt by bodli

a vy babiky ako sa drzite?

Petka este zajtra idem do poradne tak uvydim ako je natom krcok 😕 bo uz mam taky cudny pocit z dole ak keby sa mi tam tlacila bublina 😨 a mne doki vravel ze tie bolest su normalne 😖
tak ako potom? ako si natom s krckom hmm?

pointka a ty si este stale v nemocke?

pointka
6. máj 2009

Dianka. To je krasna vaha. Doki sa musel urcite pomylit. A takto ta vystresoval.. Hm..
Ano som stale v nemocnici

dianka3
6. máj 2009

pointka
dakujem ti 🙂 a ty kedy zacinas 35tt? ozaj moja mozes sa zajtra abo dakedy popytat tam doktorov ze ci uz v 35tt su plucka ok a ci uz by babo vedelo samo dychat? vies mne dnes doki poveda ze ano ale tu jedna baba pise ze nie tak som z toho vedla 😖
a co ti hovoria doktori? kedy uz konecne pojdes domkou?

zuzka279
7. máj 2009

Ahojte kočky 🙂
Dianka, vidiš, všetko je OK. Kamarátke sa nedávno narodila malá a vážila ešte menej ako teraz tvoj drobec.

Pointka, čo Ti hovoria, prečo Ťa ešte nepustili? Stále tá infekcia?

Peťka a ty čo? Máš niečo nové?

pointka
7. máj 2009

dianka pluca dozeievaju ukoncenym 34tt a babo za donosene sa povazuje ukoncenym 36tt.
Tak 2 tyzdne uz vydrzis 🙂

pointka
7. máj 2009

huraaa idem domov. Uz sem pridem len rodit som sa rozhodla!

petkaerdal
7. máj 2009

ahojte,
Poi,tak super,aspon ty ides ,ale ty si si uz svoje odlezala

ja som po uzv a po vizite,stale ma asi len klamu 😠
krcok sa stabilizoval,ma stale 4mm,ale domov nejdem a nepojdem asi do konca,ze aby sa mi doma nieco nestalo,ze mi praskne voda alebo nieco,tak si to tu odlezim a este mi povedia,ze vela trpezlivosti 😠 😠 😠

som z toho smutna,myslela som,ze aspon na 2-3 dni ma pustia,viem,ze tu je postarane o mna dobre,ale nebavi ma to tu 😔

petkaerdal
7. máj 2009

a baby mi vazia jedna 2000g presne a druha 2500g,neviem preco,ale ta jedna nejak moc nabera 😕 neviem,ci je to dobre

Dianka,maly ma krasnu vahu 😉 😉

terezka044
7. máj 2009

baby a citite to nejako, ked sa skracuje krcok? 😕

petkaerdal
7. máj 2009

terezka ahoj,
no ja samotny krcok necitim,ako sa skracuje,ale co som zistila je,ze vzdy ako ma bolelo to brusko ,ako na kramy ,tak tym sa vzdy ten krcok stahoval,lebo to boli uz nejake kontrakcie,takze menstruacne bolesti niesu ok,ako to tu niekto pisal

zuzka279
7. máj 2009

Pointka, to je super, že ideš domov. Teraz doma poslúchaj 😀 a vydrž do pôrodu 😉

dianka3
7. máj 2009

petka no som rada ze uz aspon tolko vazi a tebe staci uz len 2tt vydrzat a budes tiez za vodou.
a inac nevadi ta vaha tvojich bab je super ano vies je to vzdy tak ze jedno je aj o pol kila ma viac aj jedna baba odnas tak mala,no a zevraj mamminky ktore cakuju dvojcatka a viac su drzane koli tomu v nemocke bo im hrozi pred.porod som sa vcera pytala dokiho 😒

slavkicek
7. máj 2009

ahojte,

vedeli by ste mi niektora poradit ci je to ok ked mam v tehu knizke zapis z 24tt CS1? a este v 28tt som otvorena na spicku prsta 😒 a krcok je vraj ok 🙂 akosi mam v tom chaos ☹ dakujem

pajinka23
7. máj 2009

ahojte babule pointka chcem ta len mierne poopravit:.:babetku plucka dozrievaju az do 37tt a od tohto tt sa aj povazuje za donosene a teda prezitia schopne 😲 😲 ,zalezi vela aj od vyvoja babetka,,,ale toto sa pise v odbornej literature a doki mi to potvrdil v poradni ked som sa nato pitala tak som bola v 33tt

dianka3
7. máj 2009

pajinka ale mne vcera doki vravel ze koncom 34tt dozrievaju plucka. a to je gyn,-porodnik v Martinskej fakult. nemocnici ved on vie lepsie nez literatura lebo on ma skusenosti nie?

pajinka23
7. máj 2009

slavkicek to ze mas krcok teda cirvix1 je uplne normalne,,,,akosi nechapem ako mozes mat krcok v 28tt normalny,ked sa otvaras na spicku prsta????? 😲 😲 Vies krcok tzv.cirvix sa musi skoro uplne skratit nato aby si sa mohla zacat otvarat....ja som mala v 32tt krcok-2-3 as do 36tt a potom uz som mala krcok -4-5a to uz je krcok skoro fuc a len teras nedavno mi doki v poradni povedal ze som otvorena na spicku prsta tak sa porozpravaj z dokim ked pojdes do poradni 🙂 🙂 🙂 ved on je tam aj od toho ze ked niecomu nerozumie tak ti ma povedat 😉 😉 ja som sa mojho dokiho vypitovala skoro cele tehu na kazdu sprostost 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre