Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
11. máj 2009

mne to beru v nemocke presne podla menzes,ale moj dr. mi rata o 2 dni skor,neviem preco...ale inak mi to celkom sedi,ale ja viem presne,kedy bolo oplodnenie,ty teda nevies presne

pointka
11. máj 2009

ja viem uplne presne tiez 🙂
mala som liekmi nastavenu ovulaciu a presne na hodinu nastaveny sex 🙂

petkaerdal
11. máj 2009

ano?
to si ani vidis nepamätam alebo ani som nevedela,ako to bolo u teba vlastne,ako sa to podarilo? viem,ze si bola na dovolenke

beruska113
11. máj 2009

Caute baby,

ja som mala na figu noc, som asi tri hodiny nespala, lebo od vcera som taka opuchnuta, ze ma normalne prsty na rukach aj nohach bolia. Som ako Shrek. Sa muz na mne smeje, ale mne nie je do smiechu. ´Vy neopuchate? Ja idem v stredu na kontrolu, tak som zvedava.

pointka
11. máj 2009

hej, bola som na dovolenke, nemala som ale vajo, tak mi doki predtym pichala merional a nastavila ovulaciu puregonom presne

beruska neopucham. Nemas vysoky tlak? Pozor na to!

petkaerdal
11. máj 2009

beruska,aj ja som spuchnuta uz niekolko tt,ruky,nohy,tvar,nohy mam az cele cervene a horzne palia,ked dlho stojim,tlak mam ale dobry stale

ak mas ale vysoky tlak,to je nebezpecne tusim,ci ako je to poi?

pointka
11. máj 2009

ano, je to nebezpecne ak je vysoky tlak. Dokonca ak je priis, vyvolavaju aj porod

petkaerdal
11. máj 2009

moze to byt preklamsia ,ci help syndrom,tak sa to vola poi?

ozaj,aj planujes teda kupit tie stahovacie nohavicky?

pointka
11. máj 2009

petka ano, tak sa volaju.

neviem, ci to planujem kupit. tie normalne neviem ci su vhodne a tie poporodne su strasne drahe.
okrem toho by som mozno prijala iba taky pas, aby som ich nemusela denne prat.

petkaerdal
11. máj 2009

niekde som videla ten pas,stal 19 eur,biga.sk tusim,je taka adresa? ak sa nemylim,
inak mici hodila link a su tam po 9 eur,to by sa dalo,ale denne to prat 😅

pointka
11. máj 2009

no ale to nie su poporodne stahujuce, len obycajne stahujuce...

dianka3
11. máj 2009

avojte baby

petka tak co ako sa doma citis? ja som dnes sa posmykla na schodoch a padla som na rit o stvrtej rano a tak som bola u dokiho ale nastastie mu bije srcieco a som este zatvorena ale mamvam tvrdnutie a zajtra musim surne na pasy

petkaerdal
11. máj 2009

ano poi,presne toto som pozerala aj ja,asi nieco take kupim,inak som rozmyslala aj nad tymi nohavickami a ved pod to sa nedavaju normalne gatky,aby sa to nepralo kazdy den?

petkaerdal
11. máj 2009

Dianka,tak si davaj pozor,dobre ze si padla aspon na zadok a nie horsie
tak idea na ctg rano? este si nebola vsak? inak mne to lezie na nervy,lebo to dlho trva 😖

pointka
11. máj 2009

petka, aj mne ctg liezlo na nervy uz 🙂
no ano, to je dobre, ze to nemusis prat kazdy den, lebo je to len pas a nie gatky.

dianka, davaj si pozor.
Ja som na schodoch padla v zime a v ten tyzden mi zistila doki skratenie krcka, takze neviem, ci to aj nesuviselo s tym ☹

petkaerdal
11. máj 2009

ja som sa toho ctg potom uz az bala,ani som nedychala,co mi to ukaze,ked som vedela,ze kvoli tomu som tam,ale nastastie ok,ale fakt mi liezlo na nervy 2x denne mi to robili po pol hodine

uz si domka?

dicinka1
11. máj 2009

ajoj..ja mam skrateny krcok na 1,5 cm,je to fajn..ci nie?a co to znamena... 😕

dianka3
11. máj 2009

pettka, no hadam bude ok baby zajtra idem na pasy ale akosi mam bolesti tak si a tam nehaju ☹

pointka,mam krce ako na na menstruaciu a vonku sa certi zenia necem rodit ☹

petkaerdal
11. máj 2009

dicinka ahoj,no ze uz sa ti skracuje,hranica je 2,5cm...takze uz sa to blizi aj tebe,ale ty si uz 37tt,to je normalne,pomalicky sa zacnes otvarat a ides na to 😉
ja som len 33 a krcok 4 mm 😔

Dianka,ked mas tie menstruacne bolesti stale,to ctg ti to tam zanamena

pointka
11. máj 2009

dicinka, petka ti to pekne vysvetlila, asi uz to zanedlho bude.
inak mame uplne rovnake brusko aj velkostou aj tipovo 🙂 inak vidim, ze ti teraz uz ku koncu popraskalo, doteraz si ho mala pekne, aj ja som sa vytesovala, ze ho budem mat pekne, ale asimi tiez asi zanedlho popraska ☹

dianka3
11. máj 2009

petka ved ja viem ,ale nechcem rodit ☹
nakolko som s muzom nie za dobre tak ma ani nic nebavi ☹ normalka uvazujem co bude s malym ak by sa narodil skor-psychicky sa zrutim , uz ma nebavi zit 😔

zuzka279
11. máj 2009

Dianka, to si ani len nemysli že už ťa nebaví žiť. 😠 Ja sa tiež koľkokrát povadím z mužom za blbosti, ale to prejde 😉 Neboj. Nestresuj sa.

beruska113
11. máj 2009

Joj baby, nastasite tlak mam dobry- teda mala som, ale vyzeram hrozne. Esteze existuju dlhe nohavice. som sa dnes od nervovo objednala kadernicke, potrebujem nejaku zmenu.
Vy sa nechystate kupit prebalovaci pult s vanickou. Som nasla dobru cenu na Cam, keby ste chceli, poslem link. papa a bru nocku

dicinka1
11. máj 2009

jej baby,dakujem ze ste mi to vysvetlili... 😉

kolko to moze trvat..tak akurat do 40 tt 😕 ci budem rodit skor 😕

pointka....no ja uz mam dost popraskane..okolo pupka..az k bokom..a svrbi ma cely pupok,to znamena,ze sa este koza roztahuje.. ☹ ale mala este rastie..naposledy mala 2900 gramov 😅

petka,tak ty cakas dvojky..a 2 babetka su tazsie...juj musi to byt tazke ze?ja mam v brusku len jedno..ale citim taku tazobu ked sa prevalujem z jednej strany na druhu ☹

dianka..koli babu sa zit oplati 😉

dianka3
11. máj 2009

zuzka,ale to neni len obycajna hadka vies,on je agresivny a neraz ma uz udrel 😔

dicinka ja viem ale ci babo bude v poriadku

dianka3
12. máj 2009

avojte baby ja len ze za hodinku pojdem na pasy a ak sa dnes uz neozvem tak si ma tam nechali, 😒 lebo nemam pristup na net v nemocke tak sa drzte

pointka
12. máj 2009

dianka drz sa, drzim palce, aby bolo vsetko OK, nielen na pasoch, ale aj v tvojom zivote. Mas ho ozaj tazky ☹

pointka
12. máj 2009

dici, no mna zacalo len teraz tento tyzden takto svrbiet 🙂 parada, uz sa tesim 🙂 je pravda, ze my mame o 1 kg menej. No ty mas uz babo takmer "hotove" 🙂 budes mat peknu babulku ked sa narodi🙂

s tym skracovanim je to rozne, on ti moze vydrzat do porodu aj nemusi, zalezi teraz od teba ako ho budes zatazovat, mozno by si sa mala teraz trosku setrit a viac lezat, aby si to dokopala este tie aspon 2 tyzdne 🙂
dicinka a neboj, tvoje babo uz nemusi vydrzat do 40tt, cas porodu moze byt uz 38tt, takze ukonci este 37tt a potom uz mozes byt uuuuuplne kludna a behat kolko chces 🙂 teda ak nechces silou mocou vydrzat 40tt 🙂

zuzka279
12. máj 2009

Dianka, držím palce na pásoch a taktiež v súkromí. 😉 Je mi ľúto, že Ťa osud takto skúša. ☹

Ja som mala v noci strašný sen. Normálne sa bojím. Čakala som trojičky.Bola som na sone a doktor videl pohlavie len jedného bábätka. Bolo to dievčatko. Zrazu som predčasne porodila na WC. A nažive zostalo len jedno - chlapček. Bojím sa čo to znamená. Niekedy mi sny podľa snára vyšli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre