Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

petkaerdal
12. máj 2009

nechce? ani mne sa nechce a cim viac sa mi to blizi,tym mam väcsieho boja 😅 😅 😅 vcera mi aj manzel povedal,ze zrazu ma pocit,ze nieje pripraveny na to 😅 bojim sa tiez vsetkeho

uz necitam nic,len ma zaujima,ako to vypada so mnou a s tym mojim krkom 😖

petkaerdal
12. máj 2009

a kedy by ti mali dat dole tu slucku z krcku? viem,ze si vravela ,ze 2tt pred porodom,to ale mysleli ze v 38tt?

petkaerdal
12. máj 2009

nove fotky som teda dala poi,tak kukni 😀 😝

pointka
12. máj 2009

o ty mas riaaaaaaadny kotol 🙂
ano asi v 38tt vyberaju stichy keby sa nic nedialo.

necitaj ani ten krcok, bude ako bude a bude dobre neboj, ja sa tiez zacinam velmi bat. Uvedomujem si, ze sa mi zachvilu uplne zmeni zivot.

petkaerdal
12. máj 2009

poi mam ho az take velke? 😕
ja si myslim,ze ho mam male,videla som aj ovela horsie 😅

tak to mas este dost casu teda,ty porodis potom neskor nez ja a keby sa nieco zomelie skor,tak rychlo by to museli vybrat vsak?

pointka
12. máj 2009

hej hej, to musia dat dole hned. mas ho take akurat na dvojky 🙂

petkaerdal
12. máj 2009

no vidis,ze ho mam akurat 😝 😝 😝
tak ked ti nahodou voda odtecie ,tak mas hned utekat do nemocky? ci to sa nestane,kym sa nezacnes otvarat?

beruska113
12. máj 2009

Cauko baby,
jake vazne temy su tu dnes. Ja som tu len na skok, som bola dlho v meste, ma bolia krize, tak utekam lezat. ZAjtra snad napisem viac. Idem na poradnu, tak drzte palce, ak sa neozvem , tak je zle nedobree. papa 😝

petkaerdal
12. máj 2009

beruska ahoj,drzim teda palce,neboj ,dobre bude 🙂

dianka3
12. máj 2009

petka,no ano musim rozmyslat ale ja nechcem byt sama co ked uz navzdy ostanem? ja cem aby deticky mali ocina ale normalka uvazujem ze sa malinkeho vzdam 😔 lebo co si uz v bjusku musel vytrpiet a ja cem aby vyrastal v normalnej rodine ni iba z matkou, toto mu neurobim cem aby z neho vyrastol slusny clovek

poi no to fakt ale musela si riadne dlho hladat nie? ja uz nenajdem a ja pritahujem samych cudakov 😲
este som nemala normalneho

traktor
13. máj 2009

dianka, prosim ta preber sa uz. najprv to tu bolo o tom , ci babo donosis a ked si uz konecne skoro na konci tehu tak napises taku blbost, ze rozmyslas , ze sa babetka vzdas. dievca zacni zit, nemysli len na seba ale aj na toho drobca co nosis pod srdieckom.mozno je to tvrde co ti pisem, ale musim, ani tomu malemu to neprospieva, ked stale myslis negativne.tes sa zo zivota, z toho , ze hoc nemas bohvieakeho partnera, budes tu mat drobceka ktory ta bude potrebovat a vsetku lasku bude davat iba on tebe a ty jemu. krasne a zdrave babo a len vsetko dobre ti prajem pa 🙂

zuzka279
13. máj 2009

Dianka, to nemyslíš vážne. Keby si sa vzdala bábätka, to by si nikdy nepredýchala. Žila by si so strašným pocitom viny a to malinké potrebuje Teba. Možno teraz si z toho všetkého zmätená, ale neboj, ty to zvládneš. Zvládla si už aj horšie situácie v živote a to svedčí o tom, že si bojovník, ktorý sa len tak ľahko nevzdáva. Držím palce 😉

petkaerdal
13. máj 2009

dobre ranko
Dianka,no ked to budes takto brat a budes sa niecoho bat,tak potom budes trpiet a taky vztah sa po rokoch tak ,ci tak skonci aj sam,len prides o roky a cas,je to tvoja vec,len si to dobre premysli a prajem,aby si sa rozhodla spravne

tiez sa pripajam k nazoru traktor,cely cas sa tu hrozne bojis o maleho a teraz napises ze uvazujes,ze sa ho vzdas 😕 😕 nikdy by som sa nevzdala deti,aj keby som sama na ne a podla mna by si to ani nedokazala

nenechaj si hlavne ublizovat viac!!!

pajinka23
13. máj 2009

babulky chcem vas povzbudit ja som mala od 30tt krcok maternice-2-3,od 36tt-4-5 a hrdlo na spicku prsta otvorene 😒 😒 tiez ma doki strasil ze urcite budeme rodit predcasne a teras nie a nie porodit,,,,,,takze babulky hlavne klud klud klud 😉 😉 😉 😉 😉 papkat mg cim najcastejsie lezkat v postielke a vykladat nozicky,mne velmi pomohla fit lopta pod nohy 🙂 🙂 🙂 🙂 vsetko bude dobre 😀 😀 😀 😀 drzkam vam vsetkym palceky aby ste dobre dopadli a vydrzali to az do cielovej rovinky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

pointka
13. máj 2009

pajinka, ved ty si mala rodit uz v 32tt a teraz sa nie a nie rozsypat 🙂

inak ja som od 24tt mala tiez skrateny krcok, aj my ho zasivali a tiez mam pocit, ze budem rodit na termin alebo prenasat 🙂 klop klop 🙂 este aspon 3 tyzdne musime vydrzat 🙂

pajinka23
13. máj 2009

juuuj pointka ved ja viem a vies ako to je zle ze nie a nie teras porodit ☹ ☹ ☹ ☹ som s toho dost otravena 🙂

pointka
13. máj 2009

a co krcok nadalej drzi?

dianka3
13. máj 2009

petka, ja by som sa ho nebvzdala nastalo,len kym nebudem poriadne zit,ale pravda je ze drobceka velmi lubim a cem prenho to najlepsie, ved co ked on mna nebude lubit 😕

traktor ano moja ,ako vravim ja ho ubim viac ako svoj zivot ale co ak ma nebude mat rad? ani moa dcerka ma mac nema ked som ju porodila predcasne 8 mesiacou bola bezomna lebo bola v nemocnici a teraz ma ani nepotrebuje 😒

zuzi tak prid mi pomoct,v baby ste silne skoda ze sme neni na svete sami,bez muzov by nam bolo lepsie nie? 🙂

pajinka mne sa snivalo ze som uz porodila a nie jedneho ale dvoch chlapcov 😝 😀

pajinka23
13. máj 2009

dianka aj mne sa snivaju kadejake sny 😝 😝 😀 😀

adka12
13. máj 2009

Ako baby nehnevajte sa, ale už mi to ide na nervy. Vošla som už do druhej témy, aby som zistila čosi o krčku a tvdrnutí bruška a všade je DIANKA a rozoberáte úplne iné veci!!!
Však si založte svoju tému a tam sa vykecávajte.
Táto téma sa volá SKRACOVANIE KRCKA MATERNICE a nie ako sa chce DIANKA vzdať bábätka.
Nechápem, ako to môže niekto napísať, že sa vzdá dieťatka. Tak načo si si ho robila????

petkaerdal
13. máj 2009

pajinka,tak ja dufam,ze budem a ja taky pripad,ako ty a ze to este par dni vydrzime,ja mam casu este dost,take 2tt by som si zelala vydrzat

bejbypd
13. máj 2009

dianka prepacte ze do tejto temy je pravda ze tu cely cas vyplakavas kazda ta povzbudzuje aj ja a ty len to svoje furt a teraz zahlasis toto...preco si teda chcela mat dieta s takym clovekom?a teraz to lutovat...a preco by ta nelubilo?si jeho maminka vies co by ine deitcky v domovoch dali za to aby niekomu mohli hovorit mama...dietatko ma rado kazdeho...tu sa obavas o to dietatko,ze co ak porodis skorej pritom sa vobec nesetris ako si sama pisala a podobne tak co vlastne chces...nachvilu sa vzdat dietata kym sa ty das do poriadku na to si mala mysliet skor...je tu vela mamiciek aj velmi mladych ktore zostali uz v tehotenstve samy a zvladaju to krasne...sorry ale toto je aj na mna vela

dianka3
13. máj 2009

petka, kedy to ides na tu kontrolu? ja som bola v pondelok bo aj mi bral kultivaciu a bola som zatvorena ale nepovedal na kolko 😖

bejbpd, no ja som sa pytala na nazor bab ktorych mam rada a to je vsetko. nieje natom nic zle ,a ak ti vadi tak bohuzial, Mne tu baby pomohli a ja som im vdacna

bejbypd
13. máj 2009

dianka nehnevaj sa neviem ci si pamatas ja ja som ti parkrat chcela pomoct ale ty melies len svoje a povedat take veci ake si dnes napisala to je trocha moc nie...a myslim ze baby ktore mas rada sa k tomu vyjadrili celkom podobne ako ja neviem ci si citala🙂preboha aj teraz ti chcem pomoct ale tak ze v tomto by som ta nepodporila nikdy strasne ti prajem aby si porodila zdraveho krasneho clapceka co urcite aj porodis ale musis tomu verit a nie rozmyslat ako nejaka 15 rocna pubertacka co nevie co so sebou...

dianka3
13. máj 2009

bejbypd,no ano ale vies ja som cela len radu a dali mi ju.a necela som to az tak rozoberat. ja sa len bojim aby ma mal malinky rad vies? lebo ja sa stale najviac trapim koli tym potratom 😔 a furt len placem a kdo iny ma pochopi? len tie baby co to tiez zazili a preto sa bojim ze malinky to citi a ze ma nebude mat rad preto som nadtym uvazovala vies?

bejbypd
13. máj 2009

dianka naozaj sa len nesmies bat dietatko lubi svoju mamicku...hned od prvej chvile ako ho zbadas to bude nakrajsi moment v tvojom zivote uvidis a budete super dvojka ty a malicky mama je pre dietatko to najdolezitejsie a urcite budes super mamina len sa nesmies jednoducho kvloi tomu malemu clovieciku nesmies sa trapit...drzim 😉 palce

traktor
13. máj 2009

tak tu uz niet pomoci sorri 😀

dianka3
13. máj 2009

ale preco potom moja mala ma nema rada? bola 8 mesiacov v nemocke a ten vztajh neni taky aky by mal byt 😔 inac bojim sa vies ake to bude porodit dieta normalne zdrave,ci bude lakat ked ho porodim 😒 ci bude setko ok, ty si nemala taketo pocity?mozno len ja bo som mala nestastie

traktor
13. máj 2009

mozno preto , ze premyslas len o sebe , myslis vobec na deti?

bejbypd
13. máj 2009

nemala som take pocity vedela som verila ze mala bude zdravucka a tak som ju aj porodila ja som sa naozaj iba hlavne tesila...a sak chodila si za malou do nemocnice?a neni to nahodou aj tym ze si sa nesnazila si vybudovat ten vztah s nou ziskat si ju?ja ta nechcem urazit len sa pytam lebo neviem si to vysvetlit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre