Skracovanie krčka maternice. Dá sa zastaviť, či sa stále skracuje?

luc_z
11. okt 2006

Ahojte 🙂 vcera som bola u lekara, a skratil sa mi krcok o 4mm, navyse mi tvrdne aj brucho. pride mi to este skoro v 21 tt. mate s tym niektora skusenosti? da sa to zastavit ci stale sa to skracuje? inak je krcok zavrety. Dakujem.

jankapo
15. máj 2009

Jeeemine, to je roman. 😲

petkaerdal
15. máj 2009

Jankapo,uzastne,ze si sa vtedy tak dobre s tym krckom drzala,dufam,ze aj ja budem
uvidime v pondelok na kontrole 😅

to je teda roman 😀

petkaerdal
15. máj 2009

Zuzka ahoj
Dianka uz porodila v noci,maly ma 2000g 🙂

jankapo
15. máj 2009

Petka, faaakt? Teeeda- gratulujeme!!!! Nech ryyychlo priberie a je spolu s maminkou. 😵
Vela zdravia obom prajeme, to je najdolezitejsie. Lasky bude habadeej. 🙂

zuzka279
15. máj 2009

Jéj Peťka, ako vieš? Písala? Nenašla som. 🙂 A je malý v inkubátore?
Teraz som zistila, že v tehotenskej knižke je napísané aké môže byť CS v danom týždni. Je tam rozpísané pre prvorodičky aj pre viacrodičky.

petkaerdal
15. máj 2009

v inej teme som to citala,v porod v 32tt tusim,tam to mrknite

ano Zuzka,tak kukni ,aky ma byt v mojom tt krcok?

zuzka279
15. máj 2009

Peťka, 34tt pri prvoŕodiičkách je max. tolerancia CS6

Idem to mrknúť do tej témy

petkaerdal
15. máj 2009

a co je to,teda kolko je to CS6??? niesu tam napisane normalne mm? vies mi to vysvetlit?

zuzka279
15. máj 2009

Peťka, ja som si dala do googlu krčok maternice v tehotenstve a na jednej stránke som našla, že v tehu knižke je napísaná max. tolerancia CS. Vraj sa sčítavajú neaké hodnoty, kt. doktor zistí počas vyšetrenia. CS býva od 0-9. Čím si bližšie k pôrodu tým je CS väčšie

petkaerdal
15. máj 2009

aha,tak toto cislovanie vobec nepoznam,tak nic..ja viem len podla mm,mne tak vzdy povie

majula28
15. máj 2009

ja mám CS1 a doki vravel, že môžem mať až CS6, ale tam sa berú aj iné fakty, napr. či si prvo alebo druhorodička
Ja mám tú tabuľku v tehu knižke, v príslušnom riadku tehot. týždňa v strede je číslo a to je to CS.

jankapo mne ako to povedal, že sa už otváram, iné nič sa mi nehonilo hlavou, iba to že už idem rodiť, a nakoniec som sa zabudla spýtať aj akú mám dĺžku krčka. Ale keď som sa ho pýtala či mám stále ležať, tak povedal že nemusím stále ale vačšinu, že ja sa musím aj pohybovať....aj na prechádzky chodiť, ešteže malá sa už o seba viacmenej vie postarať aj sama, keby bola menšia tak neviem neviem. A ani ja nemám povysávané a upratané, ešte že mám aspoň umývačku 😀 😀 😀, a dokonca aj každý deň varím... 😀
Nikto by určite nechcel nezdravé a nedonosené dieťa. A malý sa ti tiež narodil predčasne? Lebo mne malá teraz bude mať osem rokov a zažila som to isté s tým krčkom a preležaním polovicou tehotenstva ale porodila som iba 10 dní pred termínom, takže sme to zvládli. Jednoducho som vtom verila že donosím a donosila som, takže aj teraz musíííííííííííííííím vydržať aj keď už som zúfaláááááááááá 🙂 ☹

Takže babky musíme vto veriť a určite to dobojujeme až do konca 🙂 🙂 🙂

majula28
15. máj 2009

ešte som zabudla, ja som mala potom pôrod na jednotku, mala som výhodu, že som bola otvorená, aspoň niečoooooooo 😀 😀 😀

petkaerdal
15. máj 2009

majula,takze veriiiiiiiiiiiiiiiiiiime,ze nase deti porodime,ako mame,nie skor..tak verme baby!!! 😀 😀 😀

adka12
15. máj 2009

Baby mne včera doktor napísal, že mám krčok 0,5cm. Je to ešte Ok na 31tt+5?
Pred tým neviem koľko som mala, takže neviem, za aký čas sa mi skrátil na tých 0,5cm.
Myslíte, že ešte vydržím nejaký mesiac nerodiť?

petkaerdal
15. máj 2009

adka,tak dobre to neni,ked mas len 5mm,ja mam len 4mm a bola som v nemocke 9 dni,nechapem,ze ta pustil doma,ja odvtedy lezim len na posteli...
neviem za aky cas sa ti skratil na 5mm,kolko si mala na zaciatku???
mne sa za 5 tt skratil o 4cm 😢
necitis menstruacne bolesti???

a ci vydrzis je otazne,u kazdej je to ine...mozes vydrzat aj mesiac ,ale mozes vydrzat aj do rana

petkaerdal
15. máj 2009

povedal ti,ci si aj otvorena? ale to uz asi ano,lebo 5 mm je nic,ja som na spicku prsta,ako ti pisem,lezim cele dni v posteli,vobec nic nerobim,aby som neporodila

adka12
15. máj 2009

Nehovoril, že som otvorená, len mi povedal, že sa mi krčok skracuje. A do knižky napísal niečo že 0,5cm, tak neviem či to písal o krčku alebo čo...
Nerobil nejakú paniku,tak neviem...
A zatiaľ ma nič nebolí, až na kríže, ale to mám z toho, že stále ležím v posteli. Inak pohoda. A ešte trochu tlak v podbrušku ked dlhšie chodim ale bolesti žiadne.
V 29tt mi napísal že CS 4, to je hraničná hodnota. Ale koľko je to v mm, to neviem 😖

petkaerdal
15. máj 2009

to s tym CS cislom nerozumiem,ako to je
ani mna nic neboli,ked lezim,ked stojim citim niekedy taky tlak,ale radsej lezkaj,lebo ten krcok je tekmer nic Adka,to uz sa straca,mna hned nehcali v nemocke,ked to videli...
uz mi inak to lezanie lezie na nervy,ale par dni to musime vydrzat,lezis cele dni??? alebo aj nieco porobis?
ked mas inak len 5mm,tak myslim,ze otvorena trosicku si,lebo ten krcok je uz velmi kratky,kukni do knizky ,kolko si mala predtym,nemas to tam?

adka12
15. máj 2009

Petka nemam to tam, minule mi napísal, že CS 4 a to som bola 29tt a teraz mi tam napísal číslom tak neviem. A čo sa najviac čudujem je to, že na kontrolu mám ísť až o 3tt ak nebudem mať problémy. Tak neviem, či si to číslo dobre vysvetlujem, lebo on tak čmára, že po nom toho vela neprečítam.
Ja som ležala v nemocke v 17tt, lebo mi začalo tvrdnúť bruško a tvrdne doteraz a stále viac. Nepomáha ani magnezium, ktoré beriem 3x denne po 2tbl a tiež beriem salbutamol to je na uvolnenie svalstva proti kontrakciam.
Takže neviem, som z toho dosť v pomykove....

majula28
15. máj 2009

adka, a to keď máš CS4 to ti nekázal ani ležať?

adka12
15. máj 2009

No kázal mi oddychovať. Ale povedal, že potrebujem aj pohyb, tak aby som stále neležala ale využila aj vychádzky a išla trochu von.

majula28
15. máj 2009

No vidíš to isté povedal aj mne (ale ja ,mám to CS1), a ja sa stresujem a bojím sa aj niekam ísť prejsť 😀 😀 😀
Pozerám, že máme skoro rovnaký termín.

adka12
15. máj 2009

No tak nestresuj majula 😀
Ty budeš ešte aj prenášať, uvidíš...

petkaerdal
15. máj 2009

Adka,mas ho taky,ako ja,neviem,ci je to normalne uz v nasom tt,ale ja som bola v nemocke kvoli tomu,takze radsej len lezkaj a nic nerob,mne magne zatial pomaha,brusko mi netvrde a tiez beriem lieky na uvolnenie maternice
co mi tu dneska baby pisali,tak cim väcsie cislo pri tom CS,tak tym je to horsi krcok,ale zalezi uz v akom si tt
hranicky krcok ,co viem je 25mm..takze my dve ho mame uz dost pod hranicou

majula28
15. máj 2009

Prenášať určite nebudem 😀 , malý je aj tak o dva týždne vačší, takže dúfam 29.júna už budem mať potom(to má tato 60-tku - to by bol pekný darček, nie?)

petkaerdal
15. máj 2009

adka,mne zase v nemocke pri 4mm zakazali aj co najmensiu prechadzku,mala som povolene len wc a sprcha,4mm je naozaj velmi malo,to sa nam uz moze coskoro otvarat ten kanal,...ale zase mozme v klude aj par tt takto vydrzat este

petkaerdal
15. máj 2009

majula,aj ja mam termin druhy 29.juna 😉

majula28
15. máj 2009

Takže už nám moc nezostáva 🙂 🙂 to už vydržíme aj keby čo bolo 😀

petkaerdal
15. máj 2009

musime majula,musime 😉

adka12
15. máj 2009

baby akurát kukám, že v 23tt som mala dlžku krčka 32mm. To je veľa, málo....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre